munkaviszony felmondás


Gigi1111 # 2009.07.29. 12:37

Köszönöm a tanácsokat! Ezek szerint tényleg lesz egy laza hónapom? De ez olyan infantilis megoldás részéről, szerintem azt hitte, hogy ettől megijedek, vagy mit? Én meg nevettem, mikor mondta, hogy kiültet a konyhába....

A rendes felmondásomban benne volt az utolsó pontban (találtam a neten egy jó nyomtatványt): "Kérem, hogy amennyiben a munkáltató, a felmondási idő tartama alatt részben vagy egészben nem tart igényt a munkavégzésemre, mérlegelési jogkörében eljárva, szíveskedjék mentesíteni a munkavégzési kötelezettség alól." Aztán kérdezte is, hogy meddig akarok dolgozni, és mondtam, hogy ameddig neki szüksége van rá, akár végig (a 30 napban), ha nem talál addig mást a helyemre.

_Wasp_ # 2009.07.29. 11:59

az esetleges munkavégzés alóli felmentést (amit vélhetően kitolásból sem akar megadni, bár semmi érdeke nem fűződik így a megtagadásához) jobb, ha írásban kéred, nehogy később le legyen tagadva.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Egyjogász # 2009.07.29. 11:18

A főnök megteheti, hogy felment a munkavégzés alól, holnap kifizeti a pénzedet a felmondási időre, és utána nem kell bejárnod. Ehhez semmi fajta közös megegyezést nem kell aláírni.

_Wasp_ # 2009.07.29. 10:48

beültethet a konyhába, vagy dohányzóba, mert bár kötelessége lenne munkát adni, de ez csak gumiszabály.

Ennek ellenére szerintem lesz egy kényelmes hónapod, vigyél magaddal keresztrejtvényt és nyelvkönyvet, a cég pénzén relaxálhatsz. Merthogy fizetést persze továbbra is kell majd adnia.

(ilyen közös megegyezést ne is írj alá...)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.07.29. 10:48

beültethet a konyhába, vagy dohányzóba, mert bár kötelessége lenne munkát adni, de ez csak gumiszabály.

Ennek ellenére szerintem lesz egy kényelmes hónapod, vigyél magaddal keresztrejtvényt és nyelvkönyvet, a cég pénzén relaxálhatsz. Merthogy fizetést persze továbbra is kell majd adnia.

(ilyen közös megegyezést ne is írj alá...)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Gigi1111 # 2009.07.29. 10:43

Kedves Szakértő!

Tanácsát kérem a következő ügyben:
Júl. 24-én beadtam rendes felmondásomat, mivel találtam egy másik állást (ami képzettségemnek jobban megfelel, és nagyobb vágyaim tárgya). A munkaszerződésem határozatlan munkaviszonyra szól, benne 30 napos felmondási határidővel.Próbaidőm (3 hónap) lejárt már. A főnököm dühöngött, amikor benyújtottam, de tudomásul vette, bár nem írta alá. Úgy tudom, a rendes felmondás egyoldalú jognyilatkozat, ezért anélkül is érvényes, hogy a főnököm aláírná. Dolgoztam tovább, elkezdtem letölteni a 30 napos felmondási időt. Júl. 28-án megkért,hogy írjak alá közös megegyezést, mert ő nem szeretné, hogy tovább itt legyek (munkahelyi légkörre és egyebekre hivatkozva), benne: júl. 31-gyel jövök utoljára, és fizetéset is addig a napig kapok. Én nem akartam alá írni és nem is írtam alá, mire azt mondta, hogy rendben, járjak csak be, ha annyira akarok, de ő beültet a konyhába, vagy a dohányzóba, mert nem akarja, hogy a többiekhez szóljak. Hozzá kell tennem, hogy becsületes,szorgalmas, igyekvő, jól teljesítő és kedves munkavállaló vagyok. kérdése a következő: megteheti ezt? és ha igen, nem mondhatja a 30 nap lejártával, hogy nem fizeti ki a 30 napos felmondási időre járó béremet, mert nem dolgoztam? Mit tegyek?
Köszönöm!

_Wasp_ # 2009.07.28. 08:42
  1. nem kell búcsút mondania
  2. honnan tudhatnánk miben tud megállapodni?
  3. adócsalás, az összes következményével. LEhet, hogy a munkavállaló nem is tud róla, hogy nincs bejelentve, ez esetben a következmények jóval enyhébbek lehetnek.
  4. peres úton, ha máshogy nem megy

_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

ncsillag # 2009.07.28. 08:32

Sziasztok,
kicsit munka-, kicsit adóügyi a kérdésem:
A munkavállaló kényszerhelyzetben van, ha közlik vele, hogy a fizetése egy részét nem jelentik be, majd többször is csökkentik a bejelentett bérét.
A munkáltató egyszer elkezd késni a bérek kifzetésével, habár állítja, hogy ez átmeneti.
A munkavállaló nemfizetésre hivatkozással rendkívüli felmondással megszüntetheti a munkaviszonyát, ezt tudom.

  1. Ha mégsem mond fel, és a cég felszámolásra kerül, akkor búcsút mondhat az eddig ki nem fizetett bérének? (A cégnek nincsen vagyona, sem pénzbeli, sem ingó vagy ingatlan.)
  2. Esetleg meg tud állapodni felmondás esetén a céggel a bér kifizetéséről, milyen lehetőségei vannak, hogy bebiztosítsa a be nem jelentett bérének kifizetését (magánszemélykénti nyilatkozat a cégtulajdonostól)?
  3. Milyen következményei vannak a munkavállalóra nézve, ha az adóhatóság/munkaügyi felügyelőség tudomására jut, hogy a cég bejelentetlen bért fizetett neki?
  4. A magánnyugdíjpénztári be nem fizetett kötelezettségeket hogyan tudja "megszerezni" a cégtől?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(A munkavállalót ne ostorozzuk, mindannyian tudjuk, hogy kiszolgáltatott helyzetben van.)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.27. 10:04

Hmmm. Gondolod?

zoli-mark # 2009.07.27. 09:37

Köszönöm. Úgy látom az én esetemben a rendkívüli felmondás lehet jogszerű.

_Wasp_ # 2009.07.27. 09:29

Zoli-mark:
hogyan lehetne már olyan egyoldalú hatalmasságod, hogy más jogát valami trükkel megrövidítsd? Akkor az nem is jog lenne.

Az általad használt "kilépés" lehet pl. a közös megegyezéses munkaviszony megszüntetés szinonimája, de ez esetben a munkáltatónak bele kell egyeznie az általad javasolt feltételekbe.

A jogszerű rendkívüli felmondásod esetén nem kell ledolgoznod a felmondási időt, sőt megkapod a végkielégítésed, stb, de azért nem említi senki, mert vélhetően úgy sincs rá alapos okod.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Rol1 # 2009.07.27. 07:35

hát a felmondási idő felére eleve fel vagy mentve a munkavégzés alól, amásik felében meg szabadságot kivehetsz ha van még

zoli-mark # 2009.07.27. 07:15

Kedves Fórumozók!

Mint munkavállaló, azt szeretném tudni létezik-e olyan megoldás cégtől való távozási szándék esetében amikor nem kell felmondási időt ledolgozni? Létezik még olyan (felmondás helyett), hogy "kilépés"?

Függetlenül attól, hogy a munkáltató igényt tartana arra a szerződésünkben szereplő 30 napra.(?)

Válaszukat előre is köszönöm.

adwil # 2009.07.26. 20:37

Köszönöm a részletes felvilágosítást.
Az f.a rövidítés nem szerepel sehol sem. Lehet, hogy nem kezdték meg a felszámolást még.
Bérgarancia alap van, bele is foglalták a megállapodásba. A dátumok fel vannak tüntetve.

benevar # 2009.07.26. 19:34

Felszámolási eljárás alatt álló társaság nevében "f.a." rövidítést kötelező feltüntetni. Az álláskeresési-járadék megállapításához szolgáló igazoláson a munkaviszony megszűntetésének módjánál nem kell szerepelnie. Ott elegendő, hogy közös megegyezés, munkáltatói/munkavállalói rendes/rendkívüli felmondás.

Álláskeresési járadék folyósítását munkavállalói rendes és munkáltatói rendkívüli felmondásnál szankcionálják (90 nap), közös megegyezésnél nem.

Ha nem értesz egyet, ne írd alá a közös megegyezést, mást nem tehet a felszámolóbiztos (munkáltatói jogkör gyakorlója) rendes felmondással szűnteti meg a munkaviszonyodat. Ha már az igazolásokat is kiállították biztosra mentek, mivel a munkaviszony megszűnésének dátumát is fel kell tüntetni.

Amit nem értek, a tartozást miért nem bérgarancia alapból rendezi legalább az igényelhető bruttó 925.000 Ft-ig, ha a tartozás eléri, vagy meghaladja az összeget. Igényelést benyújtani csak a MT szerinti kötelező járandóságokra lehet. Közös megegyezésnél munkabér, szab.megváltás. Munkáltatói rendes felmondásnál munkabér, szabadság megváltás, felmentési időre járó átlagkereset és végkielégítés.

adwil # 2009.07.26. 16:42

ha ez a definíció akkor nem mondott fel a cég.
Egy megállapodást adott amiben leírja a jogviszony megszűntetését közös megeggyezéssel.
Ha nem írom alá a megállapodást, akkor az azt jelenti, hogy a jogviszonyom továbbra is fennál munkáltatóval ?
Ha nem értek egyet a megállapodás tartalmával akkor mit lehet tenni ?

Egyjogász # 2009.07.26. 15:14

"A cég felmondott közös megeggyezéssel"

Na ez az ami nem létezik.....

Vagy femondott a cég, azaz átadott egy általa aláírt egyoldalú jognyilatkozatot, mert ő akarta megszüntetni a munkaviszonyotokat.

Vagy aláírtatok közösen egy közös megegyezést a munkaviszony megszüntetésről, mert mindkét fél meg akarta szüntetni a munkaviszonyt, DE EZ NEM FELMONDÁS.

Szerintem most írom itt le ezredszer, úgy hogy jubileumi beírás:

Aki nem akarja megszüntetni a munkaviszonyt, ne írjon alá semmilyen közös megegyezést, mert megszívhatja.
Ha a cég fel akar mondani, mondjon fel, de ez nem közös megegyezés.

t.Tanácstalan # 2009.07.26. 14:08

Én úgy tudom, hogy csak a rendes felmondás esetén jár azonnal az álláskeresési járadék.
Közös megegyezésnél ha nem tévedek csak 3 hónap után válsz jogosulttá.

adwil # 2009.07.26. 12:10

Tisztelt Fórumozók !

Alábbi kérdésekben szeretnék segítséget kérni tőlletek.
A cég felmondott közös megeggyezéssel, mert felszámolás alá került.
A felmondásban elismerik a fennálló tartozásukat és fizetésképtelenségüket felém.
A cég által adott igazolásban /igazolás a munkaügyi járadék megállapításához/ nem szerepel az,
hogy felszámolják a céget csak az, hogy közös megeggyezéssel szűnt meg a jogviszony.

A kérdésem az lenne ha aláírom a közös megeggyezést akkor jár-e, és ha igen,
akkor mikortól a munkanélküli segély ?

Egy másik kérdés.
A felmondásban az áll, hogy én tartom továbbra is fenn a közös megeggyezést, annak ellenére,
hogy ők nem tudnak időben fizetni.
Ez nem igaz, mert ők mondtak fel nekem felszámolásra hivatkozva.

Származhat valami hátrányom abból ha ezt elfogadom ?

_Wasp_ # 2009.07.23. 08:50

ha te nem tudod mi van a felmondásaidban, akkor mi sem fogjuk tudjuk, így választ sem adhatunk - ez van.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Jana24 # 2009.07.22. 17:09

Sajnos nemtom pontosan mi van benne,mert az uj munka miatt el kellett költöznöm és nincs nálam mindne papir,azokat a munkaerőkölcsönző kérte és tette el.Rendes felmondás volt a munkaadó részéről.Lett irva egy bérjegyzék is amin szerepelt a juliusra járó munkabérem.Le lett irva hogy mennyi végkielégités jár.Kb. ennyi ami eszembe jut.

Lyonee # 2009.07.21. 18:51

Előbb kérdeztél volna!
MT.
"94. § A munkáltató rendes felmondása esetén, ha a munkavállaló a felmondási idő alatt munkaviszonyának megszüntetését a munkavégzés alóli felmentése előtti időpontra kéri, a munkáltató köteles a munkaviszonyt a munkavállaló által megjelölt időpontban megszüntetni."
A munkáltatói felmondás esetén a "hosszú" felmondási és felmentési idő azt a célt szolgálja, hogy a munkavállalónak legyen ideje munkát találni, munkavállalói felmondás esetén, pedig a munkáltatónak biztosít időt új dolgozó keresésére.
A 94. § lehetővé teszi, hogy ha a munkavégzésre kötelezett időszak alatt talál munkát a kirakott dolgozó, akkor el is tudja kezdeni , így a felmondási, ideje lerövidül, felmentési ideje elveszik saját kérésére. Szerintem a felmentéssel kapcsolatban nem jár semmi, hiszen adott időpontban megszűnt a munkaviszonyod.
Ez nem zárja ki, hogy a végkielégítés ne járna! Csak arra kell odafigyelni, hogy a rövidebb munkaviszony miatt lehet, hogy kevesebb végkielégítés jár, hiszen a felmondási idő is jogszerző minden tekintetben.
Ha csak a felmondási idő lerövidítését kérted, és nem közös megegyezésben állapodtatok meg, akkor van még remény a végkielégítést illetően.

"Új azonnali felmondás" mit tartalmazott? Ki mondott fel? Te, vagy a munkáltató?
Én nem vagyok jogász, majd ők megírják, hogyan tovább.

Jana24 # 2009.07.21. 18:16

Tisztelt Fórumozok!
Munkabérrel és végkielégítéssel kapcsolatba kérnék információkat.
A helyzet az,hogy most 2 hete dolgozok új munkahelyemen.
A előző munkahelyemen a felmondási időm alatt kellett egy új azonnali felmondást írni,mert nem akartam elhalasztani az új lehetőséget.Ekkor végkielégítést és a járó munkabért nem kaptam meg.A papíron az szerepel hogy "átvettem".Sajnos úgytüník ezt a pénzt más volt munkatársam se fogja megkapni és szeretnénk az ügyet a munkaügyi bíróságra vinni.Önök szerint lenne-e esélyem arra hogy a bíróság megítélné az elmaradt végkielégítést és munkabér kifizetését,annak ellenére hogy már egy másik munkahelyen dolgozok?
Esetleg tudnának más megoldást ajánlani?

Válaszukat köszöni Jana

Zédó # 2009.07.18. 09:44

A reumatológia, és a rehabilitáció 2 teljesen különálló dolog, külön szakvizsga is van belőlük. Csak a mozgásszervi rész a közös kapcsolódási pont közöttük. Meg nincs is 1 súlycsoportban a 2 dolog. A reumán csak annyi a gond, hogy hol itt fáj, hol ott fáj, adunk rá kezeléseket, gyógyszereket, aztán nagyjából ennyi, nem mondom, azért nagyritkán itt is előfordul 1-2 rosszullét. Más téma az immunbetegek, akik inkább belgyógyászati jellegű esetek, velük több gond lehet, de itt nem nagyon fordulnak elő, mert inkább az egyetemi centrumokban kezelik őket, itt csak a lightosabb esetek vannak. Viszont a rehab osztály, ahol dolgozok, néha inkább az elfekvőre hasonlít, mint 1 rehab osztályra. Szinte mindennapos, hogy történi vmi extra dolog, rosszullét, sőt már volt nem is 1x újraélesztés is. 1x vmi nagyokos azt is mondta, hogy az a rehab osztály, ahol nincs évi 2%-s elhalálozás, az csak fitness osztály. Én pont azért választottam a reumatológiát, mert az 1 nyugis szakma, ehhez képest meg 1 ilyen rázós helyen kell dolgoznom minden akaratom ellenére. Tiszta belgyógyászat az egész, szoktam is mondani, hogy ha ezt tudom, hogy ide kerülök, akkor belgyógyászatból vizsgázok le 1. Az tény, hogy jól jön, hogy kifizetik a gyakorlataimat, de ez csak fél év, szerintem 1 kicsit túlzás 3 évet kérni érte cserébe, arról meg már nem is beszélve, hogy nincs rá semmi garancia, hogy a szakvizsga után végre lekerülhetek a reumára. A szerződésemben is benne van, hogy a vizsga után reumán kell, hogy dolgozzak, de a 2 osztály egységes, sőt a szakvizsga feltétele 30 hónap reuma osztályon való gyakorlat, ehhez képest kb. fél évet voltam reumán a többit a rehabon tölötöttem, többek között néha úgy is, hogy fönt is, meg lent is voltam, amit senkinek se kívánok, mert idegilek teljesen padlón voltam az örökös rohangálástól. A "kedves" kollégáimnál meg az a jelszó, hogy fiatal, aztán bírja. Minden fiatallal, aki ide kerül, ezt csinálják, aztán csak csodálkoznak, hogy le is lépnek innen rövid időn belül, de arra nem gondolnak, hogy azért mennek el, mert szétszívatják az agyukat. Az állás keresés meg nem annyira kényelmes, mint amilyennek tűnik. A nagyobb kórházakban gyakorlatilag nincs hely, sőt 1 kolléganőmtől hallottam, hogy 2 éve az egész dél-alföldi régióban nem volt 1 deka reumatológusi állás se, ezután ment ki Angliába.

Zédó

monalisa1 # 2009.07.17. 21:05

Amúgy tessék összeadni a szakvizsgával kapcsolatos költségeket és a 3 év röghözkötöttség esetleges "álldozatát."

Amúgy egy friss reumatatulógus szakvizgával rendelkező orvos elhelyezkedési gondja vélhetően bizonyára kellemes, legfeljebb annyi a probléma, hogy egy másik megyébe kell átjárni dolgozni.

Vagy valamelyik országos gyógyfürdőkórházba egy kényelmes státuszt szerezni.

"Lisa"
laikus hozzászóló