Munkaviszony megszűntetése


Kovács_Béla_Sándor # 2009.01.16. 07:53

Hajka, van itt némi félreértés. Munkaszerződést módosítani csak közös megegyezéssel lehet, vagyis sem a munkakört, sem a bért nem lehet egyoldalúan megváltoztatni, csak ha te is elfogadod.
Más kérdés, hogy ha a munkaköröd valóban megszűnt, akkor megalapozottan élhetnek rendes felmondással. (Feltételezem, megszűnik a védettséged.)
Azt neked kell eldöntened, hogy adott esetben a módosítás elfogadását vagy a munkaviszony megszüntetését választod.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.01.16. 07:47

Megértem. Nekem sem egyszerű.
No, nem is annyira bonyolult, inkább arról van szó, hogy nem azt kérdezed, ami valójában a problémád - így aztán a válasz félrevezető lenne. De legyen neked:
Mind az iratokat, mind a járandóságaidat perben követelheted a munkáltatótól, ha önként nem hajlandó kiadni.

hajka # 2009.01.16. 05:41

Hamarosan visszatérnék GYES-ről a munkahelyemre, de a munkáltatóm az állásomat időközben már betöltötte. (Nem pontosan abba a pozícióba vették fel az új dolgozót, hanem egy kicsit magasabba, de ettől az én pozícióm feleslegessé vált, ellehetetlenült.)
Azt mondták, ilyenkor kötelességük felajánlani nekem egy új pozíciót, egy új munkakört. Ezt meg is tették, de a jelenleginél lényegesen alacsonyabb pozíciót ajánlottak fel (korábban vezető beosztásban voltam), és „természetesen“ alacsonyabb fizetést is, illetve egyéb juttatásaimat is elvennék, ami a vezető beosztáshoz kapcsolódott.
Az új munkához 25%-kal alacsonyabb bér kapcsolódik, mint amennyi nekem GYES előtt volt, és ettől nem hajlandóak többet adni, rákérdeztem.
Azt mondják, nem vagyok megfelelő a korábbi munkaköröm betöltésére. Készítettek velem egy job interview-t is (persze előtte nem árulták el, mire megy ki a játék, hanem egy másik vezető pozícióval kecsegtettek, azzal indokolták az interjú szükségességét), és az interjú alapján szerintük nem vagyok alkalmas a korábbi munkám ellátására. (Miközben GYES-en voltam, lecserélődött a cégnél a vezetőgárda.)
Kaptam egy hét gondolkodási időt, és azt mondták, ha nemet mondok, fel kell, hogy mondjanak nekem.
Kérdésem: valóban el kell-e fogadnom a korábbinál alacsonyabb pozíciót és alacsonyabb fizetést, vagy van arra vonatkozóan valamilyen jogszabály, hogy a bérem nem lehet kevesebb (ha már a pozíciómat nem is kapom vissza, mert az már nagyon biztos).
Milyen lehetőségem van???
Kérlek segítsetek!

saperka # 2009.01.15. 20:33

látom az én esetemre nem "harapott" senki. Megértem. Nekem sem egyszerű.
Azért, ha van valami ötletük, szivesen veszem.
Köszönöm.

Hello_Kitty # 2009.01.15. 16:08

Kaptam új felmondást, a mai dátummal. Sokkal korrektebb, benne van minden fontos információ (a paíprok átvételétől a szabadság kiadásáig vagy kifizetéséig, a munkabér kifizetéséig, hogy átlagbért kapok a felmondási idő alatt), ami az előzőből hiányzott.
:)

Hello_Kitty # 2009.01.15. 14:00

Kedves _Wasp_!

Köszönöm gyors válaszát.
Most voltam fent a munkaügyis lánynál, aki intézi ezeket a felmondásokat, azt mondta, készülőben van egy új felmondás, de addig nem adhatja oda, amíg a főnök alá nem írta. Ő olyan 4 körül jön majd be az irodába.
A lány azt mondta, beszéltek ügyvéddel is, nyugodjak meg, minden rendben van, módosítottak a felmondáson.
Kíváncsi vagyok, mit, addig várok.
Amint megvagyok, beírom mi történt.
Még egyszer köszönöm.
Kata

_Wasp_ # 2009.01.15. 12:55

már nemigen van erre lehetősége. (csak halovány) ismételjük magunkat: menjen el ügyvédhez, ha akar valamit, de vélhetően ő se fogja nagyon bíztatni semmivel.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

tuci2 # 2009.01.15. 12:52

T.fórumozók!
Szeretnék tanácsot kérni, hogy mi a megoldás, ill. lehetőség? Ismerősöm szept.1.-vel kezdett el dolgozni, tehát a 3 hónap próbaidő dec.1.-vel járt le. Neki a munkáltató azonnali hatállyal felmondott dec.18.-val. Utólagosan derült ki, hogy az első hónapban csak 18.-val került bejelentésre. Nem volt fegyelmije, sőt írásos figyelmeztetése sem.Az eset 2007.-ben történt. Van jogorvoslati lehetősége még? És ha igen akkor mit kell tennie.

_Wasp_ # 2009.01.15. 11:09

Hello_Kitty
Nem vetted át a felmondást? ez nagyon nem jó.
Miért nem írtad rá, pl. hogy: jogfentartással átvettem dátum:xxx"
(csak a többi fórumozónak okulásul)

Amíg nincs írásbeli felmondásod, addig nincs is neked jogszerűen felmondva. Átvenni bármit átvehetsz, csak figyelj, hogy aláírásoddal ne igazolj tényeket, jogról ne mondj le.

Szerezd meg haladéktalanul a veled közölt felmondást! Kérd, hogy írják rá az IRÁSBELI közlés időpontját!

Menj szépen dolgozni, és ha kapsz valami írásos "bármit" akkor azzal menj majd el ügyvédhez, és vizsgáljátok meg. A közös megegyezésre tett javaslattal is hasonlóképpen járj el. Ne fogadd el átgondolatlanul. Minimum itt kérdezz rá, hogy kábé jó-e!


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Hello_Kitty # 2009.01.15. 10:23

Kedves Kovács Béla Sándor!

Nem, a gazdasági válság miatt meszűntették a munkakörömet.
De igazából, ami aggaszt, hogy nem vettem át a felmondást, mert vissza volt dátumozva. Erről, hogy nem vettem át, jegyzőkönyv sem készült.
Ilyenkor mégis az lesz az érvényes, hogy nekem már egy hónapja felmondtak? Vagyis magamat hoztam hátrányos helyzetbe?

Köszönettel:
Kata

Kovács_Béla_Sándor # 2009.01.15. 10:15

Így általában? Jó, hogy nem az ózonlyuk...

Hello_Kitty # 2009.01.15. 10:12

Nem jól tettem..át kellett volna vennem...már nem tudom, tényleg mit csináljak.
Egyébként az indok a gazdasági válság volt.

Viduci # 2009.01.15. 09:20

Kedves Wasp !Köszönöm válaszát. Felvettem a kapcsolatot.

Viduci # 2009.01.15. 07:22

Kedves Wasp !
Kérném a felajánlott segítséget. A g.mail cimedre írtam !!!!!
Várom válaszodat!!!
Viduci

saperka # 2009.01.14. 20:09

bocsánat, azt még elfelejtettm, hogy a mviszony megszűnéséhez márc 2. van írva. (Mármint az aláíratlan papírokon.)

Segítségeteket előre is köszönöm!!!
saperka

saperka # 2009.01.14. 20:07

Kedves hozzáértők! A segítségeteket kérném. A mtatóm - egy kis Kft.ügyvezetője - rendes felmondással felmondott nekem, mert, mint mondta tulajdonosváltás lesz a cégnél és az új tulaj nem akar minket foglalkoztatni. A papíromon az áll, hogy felmond jan. 5-én és 6-ától felment a munkavégzés alól is. Rá is írta, meg mondta is, hogy a kilépős papírjaimért 2 nap múlva menjek be, akkora lesznek készen. Be is mentem, ideata, de aláírás nélkül, mert akkor meg azt mondta, hogy ő már nem ír alá semmit, mert már nem ő az ügyvezető, mert a céget elaldta(a tulaja is ő volt) 5-én (valami külföldinek, aki lett az ügyvezető).
Így se papírok, se pénz. Persze a fizu is fontos lenne, meg a végkielégítés, ugye, de a papírok meg azért, mert a mügyi központban csak aláírtan fogadják el. Ha új állást találok, akkor is kérik a kilépőpapírjaimat.
Bementem a mügyi főfelügyelőséghez panaszt tenni, felvették, mondták majd írnak neki.
Egy ügyvéd meg azt mondta, írjak felszólító levelet én is.

Mit tehetek, hogy legalább a papírjaimat aláírja és maj a fizetésemhez/végkielégítésemhez hozzájussak?

Tudtok segíteni?

yarina # 2009.01.14. 18:08

Segítséget kérnék az alábbiakhoz:
Határozott idejű (1 éves) munkaszerződésem van, amely tavasszal lejár. A továbbiakban én nem kívánok újabb egy évig ennél a munkáltatónál alkalmazásban állni. Tudomásom arról nincs, hogy a munkáltató szándékozik-e meghosszabbítani a szerződést vagy sem.
Kérdésem, hogy a szerződés lejárta előtt szólnom kell-e, hogy nem kívánok tovább dolgozni a cégnél?
Amennyiben igen, akkor mennyivel előtte?
A munkáltató kötelezhet-e arra, hogy valamennyi időt még munkába töltsek, esetleg amíg nem találnak a helyemre mást?
Vagy csak egyszerűen aznap közlöm, hogy nem írok alá újabb szerződést és kérem az elszámolásomat?

Előre is köszönöm: Yarina

Hello_Kitty # 2009.01.14. 15:18

Kedves Fórumozók!

Rendes felmondással kapcsolatban lenne egy kérdésem.
A munkáltatóm 2008 december 15-én szóban közölte, hogy a munkaviszonyomat megszünteti. Megkérdeztem, kell-e aláírni valamit, válasza "nem" volt.
Most, 2009 január 12-én elémrakták a felmondást, hogy írjam alá, a dátum 2008.12.15, a munkaviszony vége február 28.
3 hónapos felmondási időm van.
Én ezt a szerződést nem írtam alá, mert nem valós dátum volt rajta. Ekkor azt mondta az ügyintéző lány, hogy a főnök 2 hétig nincsen, de van a másik főnök, annak megkérdezi, van-e ilyen esetben aláírási joga.
Kiderült, hogy van, s ma bejön megbeszélni a szerződést a lánnyal, de ahogy hallottam, midenképpen azt szeretné elérni, hogy december 15-ös dátummal aláírjam.
Kérdésem, ha én ma sem írom alá, akkor mit tehet ilyenkor a munkaadó? Milyen következményeim lehetnek ebből?

Válaszukat előre is köszönöm. Kata

_Wasp_ # 2009.01.14. 11:36

Ha Győr-Moson-Sopron megye (vagy környéke), akkor tudok valakit ajánlani. Ha ő is azt mondja, hagyd a fenébe, akkor tényleg ezt kéne tenned.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Viduci # 2009.01.14. 07:22

Köszönöm hogy végre valaki válaszolt.
Én is ugy gondolom, hogy kifutottam az időből, a munkáltatóm is ezen taktikázott, mert a határidő után vett fel embert, addig meg nem volt megtámadási indok .legalábbis ügyvéd szerint.
" Két ügyvédnél is jártam.
Egyik,utolag kiderült, hogy pont a munkáltatóm ügyvéde.
Másik azt mondta, hagyjam a fenébe, szószerint, mivel az önkorm.hoz tartozik a mhelyem, ott meg minden kiskaput megtalálnak. Nem érdemes, mert még rosszul is járhatok.
Most meg röhögnek a képembe a fönökeim.
Csopotoas leép. nem huzhattak volna szerintem 2007febr-2008 okt-ig.
De az ügyvédek ilyenbe nem akarnak belemenni.
Munkavisz.megszünt. kaptam okt.21,
elszámolólap dec12, most kaptam átsorolást jan1-el, jan13-án, felm.idő vége jun.
Akkor minek sorolnak át? Tán ez a bér is kell valakinek?

_Wasp_ # 2009.01.13. 17:43

de válaszol.
Ha ráér, vagy ha épp kedve tartja.
Eddig nekem egyik sem állt fenn.

(egyébként véleményem szerint kikéstél jól a megtámadásra nyitva álló 30 napból. Kérdés, tájékoztattak-e a határidőről, és más apróságok. Menj el ügyvédhez fórumozás helyett, és vidd az okiratokat is!)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Viduci # 2009.01.13. 14:27

Ide nem válaszol senki???

Viduci # 2009.01.07. 10:21

előzőhöz még:
Felm idő után jár csak a végkielégítés?
felmentési idő alatt, mivel jogv. van, jár-e étk. hozzáj. ,13 hvi fiz. vagy ...?

Viduci # 2009.01.07. 10:06

Aki tud segítsen!
Csoportos létsz. leép.volt közalkalm./ adminisztrátor/ munkahelyemen,melyről 2007.febr.23-án írásban tájékoztattak, de akkor gyerm.nev.szab-on voltam.
2008.okt-ben lejárt, és megkaptam aszab-okat.
2008.nov. 12-2008.dec-11-ig szabadságot kiadták,és a munkaviszony megszüntetése nyomt. nov 12.i dátummal átvettem.Más munkakört felajánlani nem tudnak indokkal.
Felmentés ideje 2008. dec 12-2009-jun-ig tart.
Kérdéseim: a fellebbezés meddig lehet?
/megszüntetés átvetele nov.12.
felm idő kezdete dec12/
Közben meg 2008 janban vettek fel más embert, azóta nyugdijba is ment dec15-énaz irodából, de ezt lehet nekik???
Ha nem késő fellebbeznék, de szerintem addig vártak az üresedéssel, mig kifogytam a fellebb időből!

_Wasp_ # 2008.12.20. 10:12

hát gondolom ERRE az időszakra.
Aranyvasárnapra. :)

A munkaviszony megszüntetéséig (felmondás pillanata+felmondási idő) terjedő időszakra jár a munkabér, és járhat majd végkielégítés. El kell számolnotok a szabadsággal.

Meg az átvett eszközökkel. Meg mittomén. Konkrét kérdést ha lehetne, lécci?

És ne felejts el bejglit sütni!


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása