Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


huta # 2013.04.12. 16:09

Debra01:

Régebben nem, mostantól már igen, levonható. A hitelt se kapott régebben, mostanában már kaphat.

klarissa # 2013.04.12. 12:49

Debra01! Bocs, rosszul fogalmaztam! Egy ismerősömtől a bank levonta a tartozása egy részletét, de ezután postán kérte, akkor megkapta a teljes összeget.

Debra01 # 2013.04.12. 12:24

Nem így értettem. Ha levonhatnak, akkor a postai úton kiküldöttnek is levonható lesz az a része.

Most beszéltem a bankkal. Nem vonhatják le az összeset. Csak a kártyámat nem használhatom. Ha személyesen bemegyek, akkor vehetem ki bizonyos részét.

A kérdésem. A rokkant ellátás, mint olyan, letiltható-e?
Mert olyat is hallottam, hogy mivel nem nyugdíj, és nem is végrehajtható

klarissa # 2013.04.12. 11:55

Debra01! Levonhatnak! Érdemes postán kérni!

Debra01 # 2013.04.12. 08:22

Gyors kérdés!
A teljes rokkant ellátásomat letenyerelte a bank.
Végrehajtás alatt állok. Inkasszózhatott volna?
A másik kérdés. Igaz-e, hogy az ellátásból nem vonhatnak le? Mert akkor megyek, és postán kérem.

yulika46 # 2013.04.12. 07:54

muci58
Amit kiküldtek zöld papírt azon rehabilitáció szerepel.

hettigful # 2013.04.12. 07:30

dicsóka!
Velem is ugyan ez van. Van aki megkapta.

dicsóka # 2013.04.12. 07:06

2011. dec. 31-ig betöltöttem az 57 évet. rokkantsági ellátást kapok. Idén nem kaptam utazási utalványt. A telefonon való érdeklődés nem lehetséges, mert pont ez a menü nem működik. Mit lehet tenni, hova fordulhatok reklamálni?

muci58 # 2013.04.12. 06:49

Yulika! Megkérdezhetem, a férjednek milyen ellátása van jelenleg, rehabillitációs, vagy rokkantsági? köszi,

Gagga # 2013.04.12. 05:51

Ettől a fidesz által delegált politikai bagázstól ne várj semmi elégtételt.
Káromkodni ráérek utána is, de akkor nagyon,.....

yulika46 # 2013.04.12. 05:31

george2
Az én férjem nov 27.-én volt soroson őt sem küldték sehová,meg vizsgálták és mehet haza!De még azóta nem jött levél csak annyi,hogy meg kérdezték kap e valami más ellátást amire nemmel nyilatkozott!Így még mindig várunk!Ma is meg érkezett az ellátása ami a régi!

M.a.g.d.i # 2013.04.11. 22:26

Férjem 2013. 05. 25.-én lesz 59 éves. 2007.szeptemberétől rendszere szociális járadékos lett azaz 50%. A vállszalagjai elszakadtak a jobb jobb vállában fizikai munkát nem tud végezni.Felülvizsgálaton mikor volt 2009-ben állapota nem javult de az új jogszabály szerint össz egészség károsodása 42%-os lett, és az állapota végleges, újabb felülvizsgálatra csak állapot rosszabbodás esetén kell menni.Közben a bal válla is meg lett műtve. 2013. 04. 08-ig mint éjjeliőr dolgozott de ez a beosztás meg szűnt. 2012-től az rszj. átfordult rokkantsági ellátássá. Most akkor kaphatna álláskeresési járadékot ha a rokkantsági ellátását megszüntetné. A nyugdíj folyósítónál pedig azt mondták az átmeneti járadék meg szűnt. (Majdnem 43 év munkaviszonya van, öt éven belül van a nyugdíj korhatára. Én azt olvastam az átmeneti járadék meg szűnése az új megállapításoknál van.) Valóban így van-e, mert nem egyszer tájékoztattak félre hivatalos helyen. Köszönöm szépen a segítségüket.

fogyatékos # 2013.04.11. 19:57

16 év rokkant idő után, 2010. óta idén szeptemberig rehabilitációs járadékot kapok. Szeretném tudni, hogy ennek lejártakor az Szakértő Orvos milyen lehetőségek közül választhat a jövőmet illetően és milyen paraméterek alapján? Vagy ez olyan összetett, bonyolult és szubjektív, hogy nem lehet semmi konkrétumot tudni? Ha valaki próbál tájékoztatni,előre is köszönöm. Fogyatékos. (Így hívnak a jelenlegi munkahelyemen.)


Szeptember 1-ig kapok rehab. járadékot. Letelik a 3 év. nem hosszabítható úgy tudom. Az újabb felülvizsgálat mire "ítélhet"? Szeretném , ha írna ol

sara2004 # 2013.04.11. 14:53

Szeretnék érdeklődni a következőkről:

Ma kaptam meg az NRSZH papírt, amiben ez áll:
"A komplex minősítési bizottsági vélemény, illetve a rendelkezésre álló biztosítási idő adatok alapján rokkantsági ellátásra válhat jogosulttá."
Minősítés: C2

Ez rendben van, mellékeltek egy nyomtatványt, amit vissza kell küldeni.

Ezután ez következik:
" Amennyiben munkaviszonyban áll, az ellátás igénybevételének feltétele a munkaviszony megszűnése...."

Ezek szerint rokkantsági ellátás mellett nem lehet dolgozni?

Nagyon köszönöm a segítséget!

tiszavirág69 # 2013.04.11. 11:19

2014. januartol milyen feltetelek teljesitese eseten dolgozhat a megvaltozott munkakepessegu munkavallalo?

"Tisztelt Munkavállaló!

A megváltozott munkaképességű személyek támogatási rendszerének átalakítása miatt a következő fontos változásra szeretném felhívni a figyelmet. Az idevágó kormányrendelet az alábbiak szerint határolja be munkavállalóknak azon körét, akik foglalkoztatásához támogatások nyújthatóak1: aki a komplex minősítés alapján rehabilitálható (B1, C1 kategória), vagy akinek rehabilitációja nem javasolt (B2, C2, D kategória) aki 2011. december 31-én III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban, rendszeres szociális járadékban részesült és az öregségi nyugdíjkorhatárt több, mint öt év múlva éri el és kérte a komplex minősítését, aki rehabilitációs járadékban részesül, aki 2011. december 31-én az 1991. évi IV. törvény 42. és 42/B. §-a szerint megváltozott munkaképességű munkavállalónak minősült, vagy foglalkoztatása alapján a munkáltató 2011 decemberében költségvetési támogatásban részesült. Mindez a megváltozott munkaképességű, fogyatékossággal élő munkavállalók számára azt jelenti, hogy 2014. január elsejétől csak azok után a megváltozott munkaképességű dolgozók után részesül vállalatunk támogatásban, akik rendelkeznek komplex orvosszakértői minősítéssel. Annak érdekében, hogy a továbbfoglalkoztathatósága biztosított legyen a munkavállalóknak, a Rehabilitációs osztály szeretne segítséget nyújtani, hogy még az idei évben sikerüljön beszerezni a komplex orvosszakértői véleményt.

Munkavállalói feladatok: Első lépésben a háziorvost szükséges felkeresni és a felülvizsgálathoz előírt beutalót kitöltetni, valamint az egészségkárosodással kapcsolatos 3 hónapnál nem régebbi leleteket beszerezni. Majd amennyiben nem tudja kitölteni a komplex minősítéshez szükséges további nyomtatványokat, keresse fel a rehabilitációs mentort! Lehetőséget nyújtunk arra, hogy akik meghatalmazzák a FŐKEFÉT, azoknak benyújtjuk az összeállított orvosi papírokat az illetékes Rehabilitációs Szakigazgatási Szervhez, ezáltal remélhetőleg 60 napon belül felülvizsgálatra kerülhet sor.
A következő egészségkárosodással rendelkező munkavállalóknak javasoljuk a mielőbbi intézkedést, mert nekik még nincs beadott komplex felülvizsgálati kérelmük:
- fogyatékkal élők, rokkantsági járadékban, rokkantsági ellátásban részesülők, valamint akik 5 éven belül betöltik a nyugdíjkorhatárt, ugyanis sajnálatos módon a munkáltatónak a törvény értelmében ezektől a munkavállalóktól is szüksége van komplex orvosszakértői véleményre.
Természetesen mindenkinek jogában áll eldönteni, hogy részt vesz-e a felülvizsgálaton, vagy sem. Nekünk azonban kötelességünk tájékoztatni munkavállalóinkat a változásokról és veszélyekről.
A felmerülő kérdéseket telefonon várjuk.
Köszönettel: Jádi Krisztina
rehabilitációs osztályvezető

Qrzo # 2013.04.11. 06:23

http://videotar.mtv.hu/…es_alol.aspx 4:38perctől Balog miniszter mondja

Emelik a fogyatékossági támogatást 5%-kal. 2009 óta nem emelték, épp ideje. Ezután a nyugdíj emelés mértékével emelik.

aperten # 2013.04.10. 10:49

Tulcsi 19 2013.04.10. 08:29

...reménykedjünk.

Nem akarlak elkeseríteni, de közvetlenül ez a beadvány csakis a volt országgyűlési képviselők ellátására lehet pozitív hatással, ha elfogadja az AB.

Maximum közvetve lehet hatással ránk, ha olyan megállapításokat tesz az AB, ami a saját jogú nyugdíj fogalmát érinti. Gyanítom, ezt vagy kerülni fogja, vagy fals érveléssel fog operálni. Az utóbbi idők rokkansági nyugdíjról szóló határozatai egyértelműen ilyenek.


# aperten

Tulcsi 19 # 2013.04.10. 06:29

apentennek köszönjük az infót, reménykedjünk.
Ha félnek az EU megsszorongatástól akkor van remény, de ezek sosen azt mondják amit csinálnak.
Az embereket igen is az útszélén hadják!!!

sitimaci # 2013.04.10. 05:43
Kíváncsian várom a 15-i Hétfőt
  • Meglepne ha mindent visszaállítanának-visszaneveznének!!!
aperten # 2013.04.10. 00:37

Az ügynek több érdekessége is van.

Az indítványozók – az Abtv. 26. § (2) bekezdése szerinti alkotmányjogi panasz alapján – a korhatár előtti öregségi nyugdíjak megszüntetéséről, a korhatár előtti öregségi ellátásról és a szolgálati járandóságról szóló 2011. évi CLXVII. törvény (Kenytv.) 4. § (1) bekezdés b) pontja „a (2) bekezdés szerinti csökkentés nélküli” szövegrésze, a 4. § (2)-(4) bekezdései, valamint a 18. § (1) bekezdése „a 4. § (2) bekezdés szerinti csökkentés nélküli” szövegrésze alaptörvény-ellenességének megállapítását és visszaható hatályú megsemmisítését indítványozták.

Viszont a 2011. évi CLXVII. törvény (Kenytv.) 4. § (1) bekezdés b) pontja sosem tartalmazta az idézett részt.

A törvény kihirdetése óta ezt tartalmazta:

...(2) bekezdés szerint számított és a 2012. januári nyugdíjemelés mértékével növelt összegben,

Vagy alkotmánybíróság, vagy az indítványozó nem ismeri pontosan a törvény szövegét.

Ha jól sejtem, az indítványozók volt országgyűlési képviselők, akik az ogy. képviselők nyugdíj kedvezményével mentek el öregségi nyugdíjba. Akár egy ciklusnyi, négy évi képviselősködésért (sőt, ha időközin választották meg, kevesebbért is) nyugdíjba mehetett a korhatár előtt 5 évvel. Vagyis akár 1 évnyi képviselősködésért 5 év kedvezményt kaphatott. Mi bányászok, 5 évnyi földalatti bányamunkára kaptunk 1 év kedvezményt. A lerokkant és rokkantnyugdíjukból kifosztott bányászok azonban nem fogják tudni érvényesíteni a korkedvezményüket.

Ettől függetlenül azt mondom, ha az ogy. képviselők nem vett részt ennek a kedvezménynek a megszavazásában (később választották meg őket) jogszerűen szerezték meg az öregségi nyugdíjjogosultságukat. De akik részt vettek a kedvezmény szavazásban, azoknál a jóhiszemű jogszerzés esete szerintem nem áll fenn. Ettől függetlnül ők is kapják a nyugdíj helyett a jövedelemadóval csökkentett korhatár előtti ellátást.

Jó lenne tudni, kik voltak a beadványozók, de még a beadvány szövegét sem tette közzé az AB. Igaz a közzétételhez a beadványozók hozzájárulása is kell.


# aperten

aperten # 2013.04.09. 22:47

Az Alkotmánybíróság 2013. április 15-i teljes ülésén tárgyalják:

http://public.mkab.hu/…7ADA00524F51?…


# aperten

dicsóka # 2013.04.09. 20:22

megakadt a hozzászólások sorozata?

zentai # 2013.04.09. 06:01

Tisztelt Fórumozok!
Tudna esetleg tanácsot adni valaki?Köszönöm előre is. 1957 12.hó születtem. a nyugdíjjogosultság megállapításához figyelembe vehető szolgálati idő 40 év 180 nap a nők kedvezményes öregségi teljes nyugdíjához 37 év 120 nap. Gerincbetegségem miatt már 11 hónapja táppénzen vagyok. Orvosaim kérték a megváltozott mukaképességü ellátást a javaslat 50% ra szólt.Milyen lehetőségem van ill. mennyi összegre számíthatók. kérhetek e előre hozott nyugdíjat ? .Esetleg csökkentett munkaidőben dolgozhatok és mennyit?Válaszát köszönöm Zsuzsa

exrokki? # 2013.04.08. 18:16

Aperten!
Találó volt a hasonlatod és valóság hű,sajnos ez a "Való Világ",csak mi isszuk a levét!!!!!!!!!!!!!!!


Sziasztok!

megrokkant # 2013.04.08. 08:28

Az önkéntes komplex felülvizsgálat kérés csak annyira volt önkéntes, hogy ha nem kéred akkor 2012 Május 01-el megszüntetik a pénz ellátási jogosultságodat. Magyarul rögtön türülnek a rokkant ellátásból. Vagy aminek írják. Ez az elsődleges szankció, amire rá kényszeritettek az önkéntes kérésre. Egy 8 általános iskolát se végzett ember is tudja, hogy ez nem önkénteség. Az önkéntesség szerintem azt jelenti, hogy minden szankció fenyegetés nélkül kérik azt. A nagy szemétség az ,hogy a sajtóba és a hatalmon levő senkiháziak, még akkor meg is magyarázták akkor ,hogy önkéntesen kérte a sok nyomorult a komplexüket. Munka állitólag lesz bőven. Ha nem más éhbérért, rehabilitációs munkahely. Ideig se volt, csak a soltész csicska és beosztotjainek a hazug monológjaiba. Másik munkahely pedig még egézséges embernek sincs. Akkor milyen munka világába akarnak vissza vezetni minket. Itt minden arról szól, hogy minél kevesebbet adjanak a volt rokkantaknak. Megtakarítás címén. Ha annyira akarnának spórolni először a saját fizetésükön kezdhetnék. Amit úgy sem tesznek meg. Jót röhögnek magukba. A sok kivül álló meg el is hiszi ezt a habla bablát.