Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


gizi39 # 2013.04.16. 09:31

Prüsszögi!

Én newm mondanám, hogy szánédkosan hazudsz, hiszen itt beszélgetünk. Az okokat, az eredőt is kerssük, nem csak a következményeket.

Tény: a rokkantak kidobását a szemétbe Gyurcsány-Bajnai alapozta meg.

Ők húzták szét a kategóriákat, a 67%-osokat betuszkolták az 50%-osok közé. Előkészítve, hogy az 50%-osok mehetnek, amerre látnak. (Már, aki látás fogyatékos.)

Jött a választási időszak, s Bajnaiék már nem hajtották végre.

Mivel aláírátk az IMF-szerződésben, Orbánék kötelesek voltak végrhajtani, nem volt más választás: a kassza ott állt kifosztva.

Az már más kérdés, hogy milyen faiszta módszerekkel, cinikusan viselkednek a beteg emberekkel a "végrehajtók". Beteg, nem beteg, kukába vele. :-(

exrokki? # 2013.04.16. 08:15

Sziasztok!
Véleményem szerint a rendszerváltáskor és a privatizáció után volt az állam érdeke,hogy jobb legyen a (statisztika),ne legyen akkora a munkanélküliség,akinek valami baja volt menjen el egy év táppénzre,majd leszázalékolják,aztán ezzel élt boldog-boldogtalan,az biztos akkor meg nőt a korupcíó is.De mint mindenben így volt a rendszerváltás után.Csak hogy azokat az embereket már nem érinti a mi kis fosztogató törvényünk,hanem mi isszuk a levét,ők pedig már öregségi nyugdíjat kapnak,aztán még az is elképzelhető ők a kormánypártiak és egyet értenek velük,hogy nem kell ennyi rok. nyugdíjas,mert féltik,hogy az ő nyugdíjukat sem tudja az állam finanszírozni.De ez sem segít bennünket a bajból.


Sziasztok!

gizi39 # 2013.04.15. 22:03

Ebben egyetértek Veled, csak arra utaltam, hogy nem mindenért ezek a felelősek! Nagyon brutális, ahogy ezt végrehajtják, az kétségtelen.

Botrány, hogy hogyan viselkednek súlyosan beteg emberekkel!

Akkor is aljasság, ha ukázba kapták, hogy mindenkit ki kell szórni.

Mit tegyen az a halmozottan súlyos beteg ismerősöm, aki a rokkantsági mellett sem tudott dolgozni?
(Súlyos májbeteg, bipoláris depresszió, súlyos asztma, cukorbetegség, alig lát, valamint a korral járó meszesedések)

Ebből következik, hogy nem kaphat munkanélküli segélyt.

Benyújtotta a fellebbezését. Megkérdezte, hogy 15, vagy 30 nap az átfutási idő.

Az illetékes hölgy cinikusan ráförmedt: mit képzel maga?! Örüljön, ha félév múlva kap valami cetlit, több mint 300 ezren fellebbeztek.

Így a hivatal nem veszi fel, tehát munkanélküli segély nuku. Ebből következik, hogy az önkormányzattól sem kaphat segélyt.

Miből fizet rezsit? Miből vesz gyógyszert? Miből vesz élelmet?

KI AD NEKI MUNKÁT? Még, ha lenne is: asztmatikus rohamok kínozzák a kemény gyógyszerek és az időszakonkénti szanatóriumi kezelések ellenére is.

Nem beszélve arról, hogy a határozatból és a százalék számításból a betegségeinek a felét simán lehagyták.

Átmenetileg talán lenne egy kis munkaféléje, kapna érte 25 ezer Ft-ot havonta, de busszal-villamossal kellene bejárnia, a bérlet meg egy tízes.

Na, ez a falanszter!

klarissa # 2013.04.15. 21:10

Kedves Gizi39! Szétszórt vagyok, bocsi! Még egy dolog: aki a Kádár-érában vagy a 90-es években csalt, az 2010-ben már túl lehetett az öregségi nyugdíjkorhatáron. Azt tehát át kellett volna korábban sorolni oda, és máris nem lehetett volna megetetni a fél országgal, hogy a rokkantak csalók!
Az egész ügy kapcsán ugyanis nemcsak az a fájó, hogy szerzett jogot vettek el és az ellátások sokaknak két heti megélhetésre is kevés, hanem az is, hogy ráadásként a csalás vádjával megaláztak súlyos betegeket.

klarissa # 2013.04.15. 20:59

Gizi! Te se legyél elfogult: ha az eredeti rendszerben csak a lógósok kiiktatása volt a cél, mi indokolta azt, hogy súlyos betegeket küldenek most vissza a "munka világába"?

klarissa # 2013.04.15. 20:56

Kedves Gizi! Ez is igaz! De talán az is, amit valahol olvastam: az MSZP nem visszamenőleges hatállyal alakította volna át a rendszert. Távol áll tőlem, hogy bármelyik párt védelmére keljek, és biztos vagyok benne, bárki kerül 2014-ben hatalomra, a rokkant-rendszer így marad.

gizi39 # 2013.04.15. 20:49

Kedves klarissa!

Hát nincs realitása, mert Gyurcsányék aláírták az IMF-fel a szerződésben, sel is kezdték.

Orbánék ezt már nem tudták megtorpedózni.

Orbánék eredeti terve acsak lógósok kiiktatása volt, akik még a Kádár-érában, majd 90-től, a nagy munkanélküli hullám idején rokkantosíttatták magukat.

Amikor 4 évvel ezelőtt volt a felülvizsgálatom,
67%-os ról visszaminősítettek 50%-ra. Pedig folyamatosanromlott az állapotom, és számos más betegségem is kialakult.Fellebbeztem, de azt mondták, hogy ne aggódjak, kapom a nyugdíjamat, mint eddig, csak "széthúzták" a kategóriákat.

Vagyis Gyurcsány-Bajnai alatt kezdték a mai rendszer megalapozását.(Már az OPNI betegeinek a kidobásával is! Azóta a bipoláris depresszió mindössze 4, azaz 4%-os munkaképtelenséget jelent!!!)

Csakhogy jött a választási időszak, s persze hogy félbehagyták a kivitelezését.

Orbánékra maradt, mint számos más, IMF-szerződésben foglalt disznóság.

Csak a tisztánlátás mián.

klarissa # 2013.04.15. 20:24

Szerintem az egyetlen remény az lenne, ha egyszer kimondanák: érvénytelen a visszamenőleges törvénykezés. De ennek sajnos sem most, sem a jövőben nincs realitása.

csicseró # 2013.04.15. 20:13

exrokki?
Egyetértek veled.Néha már abban is reménykedek,ami reménytelen.

exrokki? # 2013.04.15. 19:28

Csicseró!
Ez amit feltettél és az AB napirendjén van,az a rendvédelmi szervek korhatár előtti nyugdíj megszünttetéséről és megadóztatásáról van szó,amit nem vettek el,"csak" megadóztattak,persze ez is gusztustalan,de a mi rok.nyugdíjunkhoz képest,még mindig "humánus",mert a mienket kivették a rendszerből.Ma Magyarországon nincs ilyen,hogy rokkant nyugdíj,ezért nem is tudott mit tárgyalni az AB.Olyat szeretnénk,ami,ma nincs az országban,rafkóssan kijátszották.


Sziasztok!

Debra01 # 2013.04.15. 16:51

Nincs már OORSZI
NRSZH van!
Amúgy (má bocsánat) szarnak az állapot rosszabbodásra. Ha úgy gondolják, hogy tudsz dolgozni, akkor szépen elküldenek a munka világába.

Más!
Ha letelik a 3 év, akkor nem lesz semmi!
Kipotty a rendszerből. Csak reménykedni tudunk, hogy történik valami...mert ebbe beledöglünk mindannyian

Tulcsi 19 # 2013.04.15. 08:52

apenten
köszi a segitséget az értelmezésbem nem vagyok othon a jogi dolgokban. ezért szivesen olvasom a
nem jogi nyelven megfogalmazott irásokat.
Üdv: tulcsi 19

csicseró # 2013.04.15. 05:48
Terike # 2013.04.14. 18:02

Julika46

Szeretném megkérdezni, hogy mielőtt ment a férjed az orszihoz előtte romlott az állapota, vagy egy szinten stagnál?
Továbbá milyen betegséggel van százalékolva?
Neharagudj hogy ezt kérdezem, de még én is orszi behivás előtt állok, már tavaly decemberben menni kellett volna.
Nekem 2oo9 óta folyamatosan romlik az állapotom a mai napig is. Többféle, összszervezeti betegségeim ,károsodásaim vannak, amit egy virus okozott, és ezt a virust nem tudják 16 éve kiiktatni a szervezetemből, és teszi tönkre sorban a belső szerveimet.
Ennek ellenére nekem 2oo9-ben elvették a rokit, és csak hosszas birósági pereskedés után kaptam vissza.
Ez tavaly decemberig szólt, mint irtam akkor kellett volna mennem vizsgálatra.
Előre is nagyon szépen köszönöm a választ.

doli # 2013.04.14. 16:48

köszi .

yulika46 # 2013.04.14. 05:18

doli
54% volt és annyiban is hagyták! így az egészséges "része" 46%

yulika46 # 2013.04.14. 05:17

53 éves

yulika46 # 2013.04.14. 05:16

545% os volt és abban is marad!

gerhelba # 2013.04.13. 14:09

Kedves yulika46!
Ha nem titok hány éves a férjed?

gerhelba # 2013.04.13. 13:44

Kedves yulika46!
Ha nem titok hány éves a férjed?

doli # 2013.04.13. 11:59

yulika46! ez előtt milyen státuszban volt a férjed és hány % -os volt?

tiszavirág69 # 2013.04.13. 09:12
juhlaci # 2013.04.13. 06:25

egy cikkhez feltöltöttem egy rokkant tüntetéses fotót nem tudom ,hogy le veszik-e! http://www.femina.hu/…lad_palyazat?…

yulika46 # 2013.04.12. 16:26

rokkantsági ellátást kap

yulika46 # 2013.04.12. 16:25

November óta vártunk a férjem ooszi levelére!Ma meg jött a levél 54% os az egészség károsodása az ellátása annyi lett mint ami tavaly volt a januári emelés előtt.De már most novemberben újból várnia kel a behívót!