Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


belerokkant # 2013.04.18. 15:14

sziasztok!
ezt Reginah tette fel : Eszembe jutott, hogy kellene úgy megfogalmazni mi is a baj a rehabilitációval, hogy rövid legyen és mindenki értse.....
Szóval, a baj az, hogy a rehabilitáció végén NINCS ÉRTÉKELÉS. Senki nem kéri számon a Hivataloktól , történt-e átképzés, van-e TÉNYLEGES lehetőség 8 órai TELJES MUNKÁRA a lakóhelyen ? Mert hiába dolgozik valaki részmunkaidőben , a rehab letelte után KIDOBJÁK, mivel nem kapnak többé támogatást azt illetőre. Mint ahogy KIDOBJÁK a rendszerből is, mert nincs értékelés, és a rokkantsági státuszba való átsorolást ÁLLAPOTROSSZABBODÁSHOZ KÖTÖTTÉK.

Ez egy csapda azoknak akiket nem lehet 40% alá tenni, így nem lehet azonnal kidobni a rendszerből.
Rehabilitáció fedőnéven viszont megtalálták a kiskaput. Miután kidobtak, soha vissza nem lehet kapni a rokkantságit, mivel ezután már nem lesz meg a törvénybe írt 1095 nap.
Sajnos ezt így soha nem adták be se alkotmánybíróságra, sehová...
Mindig csak a véglegesek jogfosztásáról volt szó...
Pedig amit írtam fentebb sajnos előbb-utóbb mindenkit érinteni fog. A rokkantságit is azért adják 1 évre, hogy rehab ellátottá tehessék.
Ezzel a módszerrel a rokkantak nagy részétől meg fognak szabadulni, rehabos pedig mindig lesz annyi, amennyi ahhoz kell hogy ezt az ördögi tervet ne vegye észre a társadalom. Azt higgye ország-világ, hogy micsoda törődés van itt a megváltozott munkaképességűekkel, hisz nyomják bele a pénzt...
Na...én ezt sokadszor leírtam. Az igazság az, hogy nem tudok beletörődni ebbe a helyzetbe, előbb-utóbb bedilizek. Ha még nem történt meg..

csicseró # 2013.04.18. 11:28

Példa a komplex felülvizsgálat alapján megváltozható új ellátás összegének számítására:

1. Ha a korábbi rokkantsági nyugdíj (2012. január 1.-től rokkantsági ellátás) összege, a korábbi III. rokkantsági kategóriába tartozó személy esetén 70. 000Ft volt,
és ha újra rokkantsági ellátást kaphat a minősítés alapján:
akkor a felülvizsgálatot megelőző hónap jövedelmének 165 %-a lesz az új ellátás jövedelem alapja, azaz 115. 500.-Ft.
Ennek alapul vételével, ha a komplex felülvizsgálat:
B2 (rehabilitációja nem javasolt, egészségi állapota alapján foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, azonban a komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt) kategóriát vélelmez, az új ellátás összege 115. 500.-Ft 40 %-a: 46. 200.- Ft,
C2 (rehabilitációja nem javasolt, egészségi állapota alapján tartós foglalkozási rehabilitációt igényel, azonban a komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt) kategóriát vélelmez, akkor az új ellátás összege 115. 500.-Ft 60 %-a: 69. 300.- Ft,
D kategória (rehabilitációja nem javasolt, kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható) vélelmezése esetén pedig az új ellátás összege 115. 500.-Ft 65 %-a: 75. 075.- Ft lesz.

Ha a kérelmező korábban II. kategóriás rokkantsági csoportba tartozott, akkor az új ellátás jövedelem alapja, csak a korábbi ellátás összegének 155 %-a 108. 500.- Ft lesz, ha pedig korábban I. rokkantsági kategóriába tartozott, akkor az új ellátás jövedelemalapja csak a korábbi jövedelem 145 %-a 101. 500.- Ft lesz.
Ezekben az esetekben még jelentősebben csökkenhet az új ellátás összege ha a felülvizsgálat során csak B2, C2 kategóriát állapítanak meg. A korábbi I. rokkantsági csoportnak az új besorolás szerint nagyjából az E kategória, a korábbi II. rokkantsági csoportnak pedig, a D kategória felel meg.
Csak akkor maradhat nagyjából változatlan a korábbi ellátás összege, ha a komplex vizsgálat során nem vélelmezik az egészégi állapot javulását.

Gyakran előfordul, hogy a 2011. dec.31-én rokkantsági járadékban részesült személyek, a komplex felülvizsgálat során már nem érik el a 80 %-os egészségkárosodási mértéket (új „E” kategória), így rokkantsági járadék ellátásuk megszüntetésre kerül, a gyakorlat azt mutatja, hogy rokkantsági járadékát megszüntetik. Komplex minősítés során „E” kategóriába sorolt személy bértámogatással NEM foglalkoztatható.

csicseró # 2013.04.17. 19:48

doli,itt megtalálod a Rád vonatkozó számítást.
http://jab.complex.hu/doc.php?…

hettigful # 2013.04.17. 18:03

Ez saját tapasztalat!

hettigful # 2013.04.17. 18:02

Én mint lassan 61 éves bátran kijelentem nincs védett kor.

gizi39 # 2013.04.17. 17:20

Tisztelt Jogászok!

Létezik-e a rokkantsági és rehabilitációs járadékban részesülőket érintően a "védett" kor, vagyis a tényleges nyugdíjaztatás előtti 5 év.

Amikor megkaptuk az "ukázt", nyilatkozzunk, kérjük-e a felülvizsgálatot, vagy kilépünk a rokkantsági nyugdíjból, az akkor 58 évesek automatikusan bent maradtak a rendszerben.

Most mi vonatkozik a mai 58 évesekre?

Köszönettel:
gizi39

gizi39 # 2013.04.17. 15:25

ugribugri!
Te szegény. :-(((

doli # 2013.04.17. 14:06

ÜDV! Valaki feltenné, hogy kell kiszámolni a rokkant ellátást B2 kategóriában és C2 kategóriában előre is köszönöm.

ma-ma # 2013.04.17. 13:19

Szia Debra01!
Azóta csak most sikerült írnom az oldalra. Eddig hiába próbálkoztam.Köszönöm,hogy segítettél.


Hetek óta próbálok ide írni vajon megjelenik?

Debra01 # 2013.04.17. 10:54
dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2013.04.17. 07:00
szafika # 2013.04.17. 06:44

Hettigful , persze , h addig is meg kellene élnetek , a csekkek jönnek és enni is kell közbe + 60 környékén az embernek a gyógyszer is kell , nem is azért írtam , csak az infarktusod miatt gondoltam , h ezt az időt , muszály kibekkelni , túlélni ! H jó sokáig igazi nyd-as lehessél , juszt is !!!!

hettigful # 2013.04.17. 05:43

szafika!
Én 2015 március 06-án leszek nyugdíjas addig is meg kellene valamiből élnem a feleségemmel az idén lesz 40 éve, hogy együtt vagyunk sajnos ő is beteges és rehabilitációs járadékot kap. Még szerencse, hogy mellette tud csökkentett óraszámba takarítani ami elég megterhelő őneki is nem tudom meddig bírja. Nem szeretném elveszíteni amit hosszú évek munkája árán megérdemelve összehoztunk.

szafika # 2013.04.17. 01:48

Hettigful , ha minden kötél szakad , jövőre , ha betöltöd a nyd-korhatárodat , nem lehet újraszámoltatni ? mert azért 42 év = rengeteg ! / Ha nem jön össze a másodfokon . /

klarissa # 2013.04.16. 19:17

hkati2! Bocsánat, félreérthettelek! Igazad van!

hkati2 # 2013.04.16. 18:16

klarissa!
Nem az MSZP-hez köthető dolgokat vitatom.Van saruk bőven.Én azzal az állítással nem értek egyet , hogy ezt az IMF kérte!Aki gazdasággal foglalkozik pontosan tudja,ha az emberek elszegényednek egy országban akkor azaz ország is elszegényedik!Hiszen nincs vásárlóerő, lecsökken a termelés ,akkor pedig nincs profit!

klarissa # 2013.04.16. 18:02

h.Kati2! Tény, hogy a komplex felülvizsgálat kezdete az MSZP-hez köthető, hisz már 2009-ben is volt komplex.
Ezzel nem támadom az MSZP-t és nem védem a Fideszt- ezek száraz tények!
Mint ahogy az is: fentiek miatt az MSZP sem sokat változtatna rajta. Éppen ezért most nem 'ugrál' annyit az érdekünkben, mint más jogfosztottak esetében.
Régóta emlegették, hogy a nyugdíjkasszát megtisztítják, nem lesz belőle szociális jellegű kifizetés, csak nyugdíj. De azt figyelmen kívül hagyták: biztosítási jogviszony alapján (is) történt a rokkantnyugdíjak kifizetése, tehát az is nyugdíj - nem szociális ellátás. Esetleg azoknak az ellátását lehetett volna szociális ellátássá alakítani, akik fiatalkorban rokkantak meg, nem volt 30-40 év járulékfizetésük.

hettigful # 2013.04.16. 18:01

Én 52-es születésű vagyok elvégeztem a szakmám és utána egy munkahelyem volt ledolgoztam 42 év 158 napot sajnos 2009. 12. 03-án túléltem egy komoly infarktust. Rokkant nyugdíjas lettem azóta jött mellé más betegség is és azóta nem tudok dolgozni. Papír szerint jobban vagyok és a 106000 ft-t levették 44735 Ft-ra én becsületesen dolgoztam világ életemben négy gyereket felneveltem de ez kevés volt ezek szerint és mi a jó? Szerintem kár volt túlélni az infarktust túl gyorsan ment a mentő és időbe kaptam ellátást. Csak a családomat sajnáltam volna nem magamat most várom a fellebbezésem eredményét, hogy mi lesz az eredmény csak remélni tudom, hogy jobb mint a mostani helyzetem. Majd megírom jan. 25-én voltam II. fokon.

ugribugri # 2013.04.16. 16:56

gizi39

te nem vagy normális,az egyik pillanatban nyalod a Fidesz seggét a másik hozászolásodban ekézed őket...
jó lenne ha nem csak a saját sérelmeidet vetnéd fel mindig, ráadásul nem is tárgyilagosan....

100% rokkantat láttál már ?
mert nem véletlenül lett változtatva akkoriban a rokkantak százalékos megítélése és változtatása mkcs ra...(akkoriban még követték az európai trendet ráadásul idiótáknak tartották azokat akik a visszamenőleges törvénykezés gondolatát is felvetette volna)
amúgy régen láttam 100 rokkantat törvény szerint de éppen dolgozni járt...az én megítélésem szerint a százas rokkantnak neve halott ember lett volna helyesen....
régen meg a bolha ugatásért árvízért a világválságért a falu kukásáért is gyurcsán volt felelős ...most miért nem Viktort szidod és mutogatsz visszafelé ?

a legnagyobb baromságod amit felvetssz:
Mivel aláírátk az IMF-szerződésben, Orbánék kötelesek voltak végrhajtani, nem volt más választás: a kassza ott állt kifosztva."
de kár lenne tovább ragoznom mert úgysem tudod felfogni....

mert aki tákolmányt ipadom megír gránit szilárdságúra aztán napi önös érdekből azt változtatja, az kinyalhatja a seggemet sz.... után....
és mindannyian aki velük ért egyet ,de mégsem mondom hogy nem vagytok magyarok és nemzetellenesek mert ahhoz egy barom arcúnak sincsen joga hogy azt megítélje főleg nem egy orsósnak akit minden zokszó nélkül befogadott a nemzet...

amúgy három napig nem voltam gépközelben úgy hogy visszaolvasva felindulásomban ezt sikerült leírnom és sokszor unom hogy moderáljam magam, úgy hogy ez most így marad...alapjaiban így is egyetértek vele megfogalmazása lehetne finomabb de úgy sokan nem értenék meg.....

hkati2 # 2013.04.16. 14:59

Többször is elolvastam,de én nem találtam a rokkantakról egy szót sem!Viszont a 13-as pont figyelemre méltó! http://www.mnb.hu/…latkozat.pdf

ma-ma # 2013.04.16. 14:43

fehér szakál!
Ez tartott nekük egy napig?


Hetek óta próbálok ide írni vajon megjelenik?

klarissa # 2013.04.16. 10:41

Jobbik.hu/Offshore cégeket támogat a kormány az adóforintjainkból
Reméljük, azért, hogy minél több megváltozott képességű embert alkalmazzanak!

doli # 2013.04.16. 09:55

Kedves gizi39 ! te olyan baromságokat írsz, csak azon csodálkozom, hogy az ég még nem szakad le feletted.

monalisa1 # 2013.04.16. 09:49

És a (nagy)városoktól távoli vidéken is kellene munkahelyeket teremteni - és sok esetben elsősorban ott -, mert leginkább vidéken nincs munka, és elsősorban rokkantnak megfelelő nem.

gizi39 # 2013.04.16. 09:39

exrokki!

Nem ilyen sarkos a helyzet.

Azok, akikről te beszélsz, akik azóta már öregségi nyugdíjasok, többségükben a Kádá-érában jó pénzért rokkantosíttatták magukat, mellette vállalkoztak, s kiválóan megéltek belőle.

A váltáskor sem kapkodták el. Legfeljebb az egy év betegállomány, aztán, ha közben nem szerzett állást, mehetett világgá. Kivéve az a néhány korrupt, aki megfizette.

De a többség beteg! Vak, süket, születetten az, vagy szerzetten rokkant.

Akkor fogadom el az indoklást, hogy: "visszavezetjük a cselekvőképeseket a munka világába", ha ELŐTTE MUNKAHELYEKET TEREMTENEK.

Így, ilyen formán cinikus, a hitleri szemléletre melékeztető, embertelen móődszer, miszerint "hulljon a férgese".

Akitől megvonják a rokkantsági nyugdíjat, a rehabilitációs járadékot, nem kap munkanélküli segélyt, nem kap segélyt az önkormányzattól, nincs intzémény, ahova fordulhatna, hogy akkkor tesésk mondani, merre tovább!