Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


kati.n # 2013.04.22. 06:24

Szia Kázmér58!
A szomszédod a jogerős ítélet ellen a Kúriához fordulhat felülvizsgálati kérelemmel. Ehhez ügyvéd kell.
Sok sikert kívánok neked a strasbourgi bíróságon!

exrokki? # 2013.04.21. 19:42

Kázmér58!
Sajnos a kérdésedre nem tudom a választ.
Csak a tied kerülhetett ebbe a stádiumba???
mert ha több ügy is itt tartana talán elgondolkodnának tömegével kártéritést fizetni.


Sziasztok!

kázmér58 # 2013.04.21. 18:17

Már felszolították a Magyar államot hogy álítsa helyre a jogsértést. Az a választ adták hogy ök semmi jogsértést nem követtek el. most az ügyvédem megint öszeszedte a nemzetközi egyezményeket,amit megsértettek megin elküldte ístraouszburgba, onnét visssza Magyarországra. Ha nem fogadják el a követelésünket akkor fog Straouszbug dönteniA kérdésemre ha tudiod a választ akkor megköszönnám

exrokki? # 2013.04.21. 18:00

Kázmér58!
Neked,a Strasbourgi ügyed,hogy-hogy kétszer??
Tárgyalták már vagy volt valami fejlemény???


Sziasztok!

kázmér58 # 2013.04.21. 17:31

Sziasztok. Az én ügyem már másodszóra járja meg Straouszburgot. Viszont egy segítséget kérnék. Van egy szomszédom öt éve 67% os Egy éve hívták vissza felülvizsgálatra. Mind kétszer 43% kapott. B1. A Bíroság szintén helyben hagyta neki a 43% ot. Tud e valahova is fellebezni. Válaszokat előre is köszönöm

exrokki? # 2013.04.21. 17:15

Tud valaki valamit az EU parlamentbe,mi lett a rokk.nyug. beadvánnyal???????
Vagy Strasbourgba valakinek már az ügyét boncolgatják????????
Vagy semmiből nem lesz szokás szerint semmi!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok!


Sziasztok!

gerhelba # 2013.04.21. 15:07

Kedves luck-666!
Az a kérdésem,hogy én balesetem után kapok keresetpotló járadékot ez vajon ez minek számít?Kapok -e ellátást,mert van más pénzbeli ellátásom is,ezt csak azért kapom ,mert le vagyok százalékolva.

belerokkant # 2013.04.21. 11:04
luck-666 # 2013.04.21. 10:55

a fogyatékossági támogatás nem számít,az miatt nem kell aggódni,a munkával kapcsolatos pénzekre gondolnak

luck-666 # 2013.04.21. 09:50

ne keveredjen össze a rokkantsági és a rehab járadék számítása:
33/A. §
28
(1)
Amennyiben a 32. § (1) bekezdése alapján rokkantsági ellátásban részesülő személy vagy a 33. § (1) bekezdése alapján rehabilitációs ellátásban részesülő személy felülvizsgálatát követően az ellátott

a)
rokkantsági ellátásra jogosult, az ellátás összegét a 12. § (1) bekezdésében foglaltak szerint kell megállapítani azzal, hogy az – az állapotjavulás kivételével – nem lehet kevesebb a felülvizsgálatot megelőző hónapra járó ellátás összegénél,

b)
rehabilitációs ellátásra jogosult, az ellátás összege megegyezik

a)
a közfoglalkoztatási bér 40 százalékával, ha a jogosult foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható,

b)
a közfoglalkoztatási bér 80 százalékával, ha a jogosult tartós foglalkozási rehabilitációt igényel.

(2)
Az (1) bekezdés
a)
pontjának alkalmazása során havi átlagjövedelemként a 2011. december 31-én

a)
rendszeres szociális járadékban részesülő személy esetén a felülvizsgálatot megelőző hónapra járó ellátás összegének 250 százalékát,

b)
átmeneti járadékban részesülő személy esetén a felülvizsgálatot megelőző hónapra járó ellátás összegének 200 százalékát,

c)
III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülő személy esetén a felülvizsgálatot megelőző hónapra járó ellátás összegének 165 százalékát,

d)
II. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülő személy esetén a felülvizsgálatot megelőző hónapra járó ellátás összegének 155 százalékát,

e)
I. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülő személy esetén a felülvizsgálatot megelőző hónapra járó ellátás összegének 145 százalékát

kell figyelembe venni.

Szalmakalap # 2013.04.21. 09:45

Sziasztok! Aki tudja a választ, segítsen.

Szalmakalap # 2013.04.21. 09:28

Tisztelt Szakértő!

2010. június 1-től 2012. november 30-ig rehab járadékos voltam (III. cs. 50%). Mivel özvegyi nyugdíjat is kaptam, a Nyugdíjfolyósító kérte a felülvizsgálatomat a Rehabilitációs Intézettől. Ezt tavaly november 8-án elvégezték,melynek az eredményéről semmilyen értesítést nem kaptam. Budapest NYUFIG értesített,arról, hogy kapom az özvegyi nyugdíj 60%-át. Ez év március elején felhívtam a budapesti NYUFIG-ot, ott közölték velem telefonon, hogy ők tavaly november 27-én megkapták a Rehab Intézettől az értesítést, hogy 50 %-ot állapítottak meg 2014. november 30-ig, ezért folyósítják az özvegyit. Így kértem itt helyben a Rehabtól ez év márciusban, hogy saját jogon is kérem az ellátást. Jött-ment a levél, ilyen-olyan hiánypótlás, míg ma kaptam egy végzést május 6-án vizsgálaton való megjelenés kötelezésről. Csak ezt a végzést, személyi okmányt kell vinni. Nem kérnek orvosi papírokat, háziorvosi 4 oldalast. Novemberben kellett vinni. Felhívtam a rehabos ügyintézőt és megkédeztem, hogy miért kell menni újra vizsgálatra? Azt mondta azért, mert nem végezték el a komplex felülvizsgálatomat és nem tudnak minősíteni. Kicsit be vagyok ijedve. Most újra vizsgálnak? Ha lejjebb veszik a százalékot, akkor elveszítem az özvegyit is? Ne menjek el vizsgálatra? Mire számíthatok?

Köszönettel!

Ildó66 # 2013.04.21. 09:21

Sziasztok!

Annyi jó hozzászólást, tanácsot olvasok itt,hogy gondolom van olyan köztetek aki Nekem is tud segíteni!

III. csoportba tartozó rokkant voltam, és nemrég hívtak be soros vizsgálatra.
Most várom majd az eredményt...
Közben lett egy olyan álláslehetőségem amit már most be kellene töltenem vagy tárgytalan lesz.
Annyira kevés lehetőségem van és olyan jó lenne még megpróbálni dolgozni, bár abban sem vagyok biztos ( 8 hónapig voltam táppénzen, az előző munkámat már képtelen vagyok ellátni),hogy egyáltalán ezt a munkát is végezni tudom. Ez egy 4 órás állás lenne, tehát akár a rehab mellet is - ha azt kapnám - végezhetném.
Az viszont a gondom,hogy nyilatkoznom kell majd arról,hogy keresőtevékenységet nem folytatok, rendszeres pénzellátásban nem részesülök...Megkerestem egy rehab. szakértőt aki azt tanácsolta,hogy ne aggódjak, meg lehet ezt oldani úgy,hogy amikor a kérelmet beadom fizetésnélküli szabadságot veszek ki és mivel csak a megállapításra vonatkozik ez a feltétel így teljesülne.
Volt már valaki hasonló helyzetben és hogy oldotta meg?

Tudom,hogy jó lenne megvárni a döntést de akkor ugrik ez az állás, és ezen kívül esélyem se lesz másikra az biztos.Viszont az ellátásról sem tudnék lemondani 40 e/Ft./hó fizu mellett...

Nagyon várom és köszönöm a válaszotokat!

exrokki? # 2013.04.21. 06:52

Tud valaki valamit az EU parlamentbe,mi lett a rokk.nyug. beadvánnyal???????
Vagy Strasbourgba valakinek már az ügyét boncolgatják????????
Vagy semmiből nem lesz szokás szerint semmi!!!!!!!!!!!!!


Sziasztok!

tiszavirág69 # 2013.04.20. 16:00

juhlaci!
így már értem a behívást, köszönöm a válaszod.

Szalmakalap # 2013.04.20. 13:03

Aki tud legyen szíves segíteni. 2010. június 1-től 2012. november 30-ig rehab járadékos voltam (III. cs. 50%). Mivel özvegyi nyugdíjat is kaptam, a Nyugdíjfolyósító kérte a felülvizsgálatomat a Rehabilitációs Intézettől. Tavaly november 8-án elvégezték. Erről semmilyen értesítést nem kaptam csak Budapest NYUFIG értesített,arról, hogy kapom az özvegyi nyugdíj 60%-át. Ez év március elején felhívtam a budapesti NYUFIG-ot, ott közölték velem telefonon, hogy ők tavaly november 27-én megkapták a Rehab Intézettől az értesítést, hogy 50 %-ot állapítottak meg 2014. november 30-ig, ezért folyósítják az özvegyit. Így kértem itt helyben a Rehabtól ez év márciusban, hogy saját jogon is kérem az ellátást. Jött-ment a levél, ilyen-olyan hiánypótlás, míg ma kaptam egy végzést május 6-án vizsgálaton való megjelenés kötelezésről. Csak ezt a végzést, személyi okmányt kell vinni. Nem kérnek orvosi papírokat, háziorvosi 4 oldalast. Novemberben kellett vinni. Felhívtam a rehabos ügyintézőt és megkédeztem, hogy miért kell menni újra? Azt mondta azért, mert nem végezték el a komplex felülvizsgálatomat és nem tudnak minősíteni. Kicsit be vagyok ijedve. Most újra vizsgálnak? Ha lejjebb veszik a százalékot, akkor elveszítem az özvegyit is. Ne menjek el vizsgálatra? Mire számíthatok?

juhlaci # 2013.04.20. 12:24

tiszavirág69! A nejem nem dolgozik és nem is fog, csak múlt év májusában lett volna a soros. Egyébként nem fogunk felebezni mert már nem kell neki visszamenni csak ha állapot rosszabbodás lesz, a 70 % ot úgy sem kapná meg, hogy közgyógy igazolvány legyen.

tiszavirág69 # 2013.04.20. 10:02

juhlaci!
a %-okat nem simán összeadják, furfangosabb a dolog.
azt még írd már meg légyszíves, hogy miért hívták be,
dolgozik esetleg,vagy a rokkant kártya miatt?
vagy...???

juhlaci # 2013.04.20. 07:40

tiszavirág! rokkant ellátott volt és már felülvizsgálat nem szükséges . 50 % ot írtak, de 58% volt ha összeadnánk és még rengeteget nem is vettek figyelembe és most februárban múlt 58 éves

csicseró # 2013.04.20. 06:19

exrokki
Itt megtalálod a kategóriákat.Azt,hogy hova sorolnak be a felülvizsgálaton döntik el.
http://www.tbellatasok.abbcenter.com/?…

exrokki? # 2013.04.19. 19:54

Sziasztok!
Tudja valaki,hogy ezek a kategóriák pl.B1,B2,C1,C2 egészségkárosodásban,mennyi %-ot jelentenek,vagy mi alapján sorolják be a pácéenst??????????


Sziasztok!

tiszavirág69 # 2013.04.19. 16:35

Átszámoltam a felszorzást-visszaszorzást.
Ez jött ki
Ha eddig 50% alatt voltál akkor most
B2-ben 1x-rest (ugyan annyit)kapsz.
C2-ben 1,5x-res lesz a pénzed az eddiginek.
Ha eddig III. csop. voltál és most
B2-be raktak, akkor 0,66szeresére csökken a pénzed,
C2-be: 0,99szeres, azaz kb. marad
D-be:1,0725 szeres
E-be: 1,155 szerese lesz a mostaninak.
II.csop.ból B2-be 0,62 szeres, C2-be 0,93 szoros lesz az ellátás.
I.csop.ból B2-be 0,58 szoros, C2-be 0,87 szeres.

juhlaci- nem rehab járadékos volt előzőleg a nejed?

juhlaci # 2013.04.19. 15:27

csicseró ! rosszul számolsz C2 ben a 70000 Ft nak a 155% ának a 60 % 65100 Ft. Te 165 % kal számoltál végig.A 70000Ft nak viszont 108500 Ft nem pedig 115000Ft. A nejem éppen ma kapta meg a C2 és a 79840Ft eddigiből lett 74255 Ft

belerokkant # 2013.04.18. 15:16
belerokkant # 2013.04.18. 15:15

..http://apryl.blogger.hu/2013/03/03/a-komplex-rehablitacio-fonaksagai-2011-evi-cxci-torveny-ertelmeben
A komplex rehablitáció fonákságai / 2011. évi CXCI. törvény/ értelmében - Feljegyzések
apryl.blogger.hu
Igen ritka, genetikai betegséggel születtem. ( ha a linkre kattintanak, láthatjá...