Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Ricuska # 2011.05.23. 14:59

Lemondott Demeter Ervin kormánymegbízott, országgyűlési képviselő. A napokban föltették a világhálóra annak az öt évvel ezelőtti sajtótájékoztatónak a felvételét, amin Soltész Miklós kereszténydemokrata képviselővel, jelenlegi államtitkárral arról beszélnek, hogy a Gyurcsány-kormány el akarja venni a fegyveres erők hivatásos állományú tagjaitól a nyugdíjkorkedvezményeket, s ez felháborító, hiszen a törvény épp a nagyobb áldozatvállalásukat ismeri el a kedvezménnyel.

Azt mondja most Demeter Ervin, hogy muszáj volt lemondania, mert lelkiismerete és önbecsülése nem engedi meg, hogy ha öt évvel ezelőtt harcosan kiállt a nyugdíjasok nyugdíjai mellett a népnyúzó kormány ellen, akkor most tétlenül nézze az eseményeket; ez a minimum, amit tőle a családja és a pártja is elvár. Azt mondani se kell, hogy azóta Soltész államtitkár is lemondott a posztjáról, eléggé sarkosan megfogalmazva indokait („nem vagyok hajlandó segget csinálni a számból”), sőt péntek délben úgy volt, hogy még ennél is szenzációsabb hírről számolhatok be.

Ám akkor felhívott Schmitt Pál, hogy legyek pici türelemmel, mert igaz ugyan, hogy lemond államelnöki funkciójáról, hiszen ő meg a választások előtt egyenesen levélben vállalt garanciát valamennyi nyugdíjas nyugdíjáért, ebből fakadóan ő mint golyóstoll, nem írhat alá tiszta lelkiismerettel olyan törvényt, ami akár csak egyetlen nyugdíjas nyugdíját is elveszi, következésképpen leköszön a hivataláról, de csak a jövő héten, mert nem akarja megzavarni a miniszterelnököt a Videoton bajnoki címének ünneplésében. Tiszta sor. Ez a garnitúra már nem a kommunista garnitúra, ennek már van lelkiismerete, méltósága, ez már, ha ígér, állja a szavát, vagy ha nem sikerül neki, akkor elegánsan, úriember módjára távozik.folyt.

Népszabadság Online.hu
http://nol.hu/…itkar_lemond

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.05.23. 17:27

Tisztelt dr. KTK
üsse be a keresőbe hogy közhasznú szervezet. Fent jobb oldalon. De valahogy szűkítse a kört hogy milyet keres mert 20-on valahány ezer van Mo-on.

tercsi2 # 2011.05.24. 00:04

Sziasztok!

Érdemes meghallgatni:

http://atv.hu/…_konya_peter

Azt mondja a 70 % alatt mindenkit munkaképesnek fognak nyilvánítani, ez a tervezett.

tercsi2 # 2011.05.24. 00:06
sopika # 2011.05.24. 02:06
jácintka # 2011.05.24. 06:20

Érdemes megnézzni.
videotar.mtv.hu/Videok/2011/05/23/21/Rokkantbiznisz__Bortonbe_zarnak_egy_korrupt_foorvost.aspx

kiszolgáltatott # 2011.05.24. 06:29

Ha megteszik,hogy a 70 % alatti betegeket munkaképesnek nyilvánítják,akkor kiírhatják jelszavuknak a félelmetes idézetet,a történelem sötét lapjairól:"Das Arbeit macht frei".(a munka szabaddá tesz.) = tömeggyilkosság.

kiszolgáltatott # 2011.05.24. 07:23

Meg %-ban kellene mérni a munkaerőpiacon való elhelyezkedés esélyeit is,és új % számítást kidolgozni,amiben ez lenne a döntő.

kiszolgáltatott # 2011.05.24. 09:12

Én csatlakoznék hozzá,megírnám én is a saját végrendeletemet.

aperten # 2011.05.24. 10:26

Mari55!

Feltétlen küldd el, ki ne maradj ebből a fene nagy Nemzeti Konzultációból. Kíváncsi lennék a válaszra is, kérlek, oszd meg majd azt is velünk.

A következő fokozat majd az lesz, amikor az öngyilkosság irányába kényszerített bajtársaink rájönnek, hogy érdemes legalább egyet-kettőt magukkal vinniük a túlvilágra azokból a hitvány gazemberekből, akik ilyen aljas módon támadnak a társadalomra. Egy méhkast ha támadás ér, sokszor pár méh megvédi a kast, élete feláldozásával megfutamítják a mézrablót. Ez a kollektív önvédelem. Talán a magyar társadalomnak is lesz annyi esze, mint egy méhkasnak. A csúcsértelmiségi elitünkre nem számíthatunk, lapulnak mint szar a gazban. Nézzétek meg, hágy orvos, jogász ír be ide.

Bogár László, akinek a megszólalását már nagyon vártam - bár halkan, de végre megszólalt:
http://kapos.hu/…alomban.html


# aperten

Ricuska # 2011.05.24. 10:27

Nézem a parlamenti közvetitést és azon gondolkodom, hogy mi a búbánatot vitatkoznak ott.
2/3-os többségnél értelmetlen napokon keresztül vitatkozni a hülyeségen, törvénytelen döntéseken amikor a FIDESZ ugyis megszavazza.
Kit érdekel hogy ki mit mond, látszik hogy csak felszólalgatnak és nagy ivben tesznek mindenre!!
A FIDESZ parlementi képviselői legjobban tennék ha lemondanának, mert nem tudom hogy fognak igy választóik szemébe, családjuk szemébe nézni hogy embereket sodornak a kihalás szélére.
Mari55 Ledöbbentem leveleden. Nehogy már édesanyánk, apánk áldozza fel magát azért hogy nekünk jó legyen!!
Hányszor áldozzák már fel magukat!!!
A nyugdij nem örökölhető!!!!
Ides jó Istenem, nemár hogy itt tartsunk!!
Megijesztetek a hozzászólásokkal.

Ricuska # 2011.05.24. 10:32

Összes rokkantnyugdíjas 750 260
Korbetöltött rokkantnyugdíjas 370 934
Korhatár alatti rokkantnyugdíjas 379 326
Korhatár alattiak létszáma születési évenként
-1949 71 117
1950-1954 155 177

1955-1959 83685

1960-1964 31 199

1965-1969 18251

1970-1974 10946

1975- 8951

A 2010. decemberi adatok szerint a rokkantnyugdíjasok száma 723 714 főre csökkent, melyből 339 628 személy kapott korhatár alatti nyugdíjat. Mint a táblázatból látható, a rokkantsági nyugdíjasok között az érintetlenül hagyott 57 év fölöttiek vannak a legtöbben, de a többihez képest népes az 52-56 évesek csoportja is. A rokkantsági nyugdíj-megállapítások átlagosan az 51-52. életév körül történnek. A 20-25 évesek között még elég kis arányban jellemző a megrokkanás, majd az életkor előrehaladtával a megrokkanási gyakoriság nő.
Forrás:http://hirszerzo.hu/…ak_buntetese#rss

vbartamonika@citromail.hu # 2011.05.24. 10:47

Sziasztok !

Nálunk mind a két szülőm rokkant nyugdíjas anyósom apósom nem él akkor ilyenkor gyakorlatilag mit csinálna az állam ?Egy fiam van 18 éves lesz tanul ki tartsa el az embert?

skorpió13 # 2011.05.24. 11:39

Kicsit érthetetlen a kérdésed.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.05.24. 11:51

Szia skorpió 13!

Mari55 ami levelet írt arra kérdeztem rá ,hogy abban az esetben mi lenne ha nincs ilyen lehetősége az embernek .

Ricuska # 2011.05.24. 13:01

Dankóné Nagy Éva elmondta: a megyei főkapitányság hivatásos állományú rendőre salgótarjáni lakásában, engedéllyel tartott önvédelmi fegyverével öngyilkosságot kísérelt meg. A rendőrt mentőhelikopterrel szállították egy budapesti kórházba - tette hozzá.

A szóvivő közölte: az eset teljes körű kivizsgálására a megyei főkapitány soron kívül megtette a szükséges intézkedéseket. (pr)

vbartamonika@citromail.hu # 2011.05.24. 13:14

Szia mari55 !

Hát sajnos nagyon nehéz időket élünk az biztos nem nagyon van megoldás mivel mindenkinek egyedien más a helyzete.

Nem tudom titeket is felhívott Orbán Viktor vagyis a gépi hangja meg kérdőívet is kaptatok ?

Ez is sok költségbe kerülhetett nem?

tanárúr # 2011.05.24. 15:01

Tisztelt Sorstársaim !!!

Soha ilyen hangvételi hozzászólásokat nem olvastam ezen a Fórumon. Ezidáig Sorstársaim kérdéseit illetve válaszait valamint segítő szándékot véltem felismerni. De napok óta csak POLITIKAI hova tartozások jelennek meg.
Tiszteletem minden valós SORSTÁRSAMNAK!!!!

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.05.24. 16:10

Kedves Mari55 !

A szakértő nem tud válaszolni a "mi lesz" típusú kérdésre. Tudja hogy melyik döntésnek milyen hatása lehet, de azt hogy majd mit fognak dönteni, ha tudja sem mondhatja el. A döntés a politikusok dolga. Amit itt elvárhat az a konkrét probléma esetén tanács. Néhányan elkeseredettségükben szidják a világot. Szakértőként ugyan értem az elkeseredést, de nem respektálhatom. Másrészt a levélírónak joga van kikürtölni a helyzetét, de én konkrét élethelyzetre nem válaszolhatok nyilvánosan. Tehát látom valakinek a leveléből, hogy bizony erősen pszichiáterre szorul, akkor sem írhatom ezt ide. Tényleg többet használna a rokkant téma után érdeklődőknek, ha nem soros fujolásokat kéne olvasniuk.
Spitzer Tibor
www.spicivas.lapunk.hu

tanárúr # 2011.05.24. 16:48

Tisztet SORSTÁRSAIM !!!

Megerősítem mai hozzászólásom utolsó mondatát.

TISZTELETEM MINDEN SORSTÁRSAMNAK, VALAMINT TISZTELETEM VALAMENNYI JÁRADÉKOS TÁRSAMNAK!!!

keke1 # 2011.05.24. 18:00

Kedves mari55!

A kormány ma jelentette be hogy visszaszereztük az Oroszoktól a MOL egy jelentős 21,2%-os részvénypakkját,a vételár 1,88md EU volt.
Forintban ez mai árfolyamon 507 md-ot tesz ki.

A rokkantakon 90md forintot akarnak spórólni 2012-ben.Ugylátszik ilyesmire van pénz!!!

Kérdezem én ki fogja ezt megfizetni,és egyáltalán az a befektető aki hitelből finansziroz egy ügyletet az nem hazárdjátékos?

keke1 # 2011.05.24. 18:32

Tanár úr!

Ez nem politikai hozzáállás kérdése.
Az előbbi hozzászólásomban számokkal ilusztráltam hogy hamis a nincs pénz szlogen..más számok is azt bizonyitják hogy VAN pénz,de nem a rokkantaknak,és más elesett embereknek.

A kormányt pedig lehetetlen megkerülni,lévén ő hozza a rendeleteket,ugy gondolom érthető némely sorstársunk indulata.

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.05.24. 18:58

Tisztelt Keke !

Pénz valamennyi mindig van, az elosztása a kérdés. Van aki a rokkantaknak adná, van aki a beteg gyerekeknek, van aki a környezetvédelemre. Az érdekérvényesítésen múlik, hogy ki mire ad. Az már valóban hangulatszítás, ha csak úgy bedobja, arra miért másra miért nem. Kevesebb érzelem, és több valódi érv jobban szolgálja a rokkantak ügyét. Az elosztás döntése a politikáé. Eddig a sok álrokkantról is Önök írtak a fórumon, de azt nem hogy velük mi történjen. Vagy valami javaslatot arról, hogy mi legyen a tényleges megoldás. Ezért javasolgatom a végiggondolást. Az általános "csak" nem sokat nyom a latba a pénzügyi osztozkodásnál. Jók a sztorik, hogy az a dög bizottság visszaminősített, de viszonyítás nélkül itt senki nem tudja megítélni, hogy jogosan vagy jogtalanul. Ma magánban megkeresett valaki, pánikbeteg, tudja, de nem hajlandó gyógyszert szedni, mert elvből gyógyszerellenes. Hát szerintem ki fogják rostálni. És nem tudom azt mondani, hogy ekkor a bizottság lesz a hibás.

keke1 # 2011.05.24. 19:27

Tisztelt Spicivas!

Félreértett,én valóban raktam 3 felkiáltójelet,de nem hangulatkeltés céljából,inkább az összeg nagyságára kivántam felhivni a figyelmet.
Az pedig hogy pénz mindig van igaz,de nem mindegy hogy mennyi,a felhasználást most nem kivánom vitatni.

Ne hivatkozzon arra semmilyen kormány hogy nincs pénz.és mindenkinek áldozatot kell hozni.Rengeteg pénz van,csak másra használják.
Ezt azért minden forumozónak tisztán kell látni.
Az orvosi bizottságok pedig szintén ki vannak szolgáltatva a politika intsrukcióinak

Tisztelem,és megértem az ön hozzáállását,de egy átlagembernek azért illik némi puffer lehetőségét megadni,máskülönben felrobban a dühtől.
Erre van kitalálva a fórum,ahol a hasznos infók mellett a feszkót is le lehet vezetni.

kiszolgáltatott # 2011.05.24. 19:28

Hát nem tudom.. azért aki évtizedekig fájdalmakkal él,és még mindig él,s a (nyugati) orvostudomány is végül kifogy a javaslatokból,gyógymódokból,pl. ahogy nálam is,(Műtétek,gyógyszerek ellenére)azoknál érthető ,ha végül pszichológusra is szükségük lenne.
Én is értem,hogy a csalókat kell kiszűrni,de a mostani kommunmikáció(pl.a700e-s szám emlegetése),és a felülvizsgálatok módja is, szerintem nem ezt célozza.Biztos vannak az emlegetett csalók is,de vannak a tragédiába sodródott emberek is,akikért haláluk után már nem fog szólni senki...