Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


klarissa # 2013.04.25. 16:53

Új hír, legalábbis nekem: ha egy megváltozott munkaképességű kórházba kerül, az ellátásából bizonyos összeget (nem tudom, mennyit. Hivatkozási alap: a kórházban ellátták.

huta # 2013.04.25. 13:37

Nesze nekünk, megváltozott munkaképességűek:
http://hvg.hu/…ok_polgarmes#rss

Marcsi62 # 2013.04.25. 12:52

Kedves Watkins!

Először is sok boldog szülinapot kívánok neked előre is!Mint írtad téged is rehabilitáltak! De te maradtál a rendszerbe vagy úgy jártál mint én és csodálatos gyógyuláson estél át. Én 34%-ban vagyok beteg. Nekem azt írták , hogy nem számít megváltozott munka képességűnek. Tavaly november óta egy fillér nélkül maradtam. Munka nincs nem is ajánlanak.! Nekem is kinőtt a tüdöm jobb felső lebenye és nincs gyógyíthatatlan COPD-om se! Többi betegségről nem is beszélve! Ha te is ki kerültél a nyílt munkaerő piacra akkor üdvözöllek a csodálatos gyógyulás klubban. Nagyon sajnállak ha ez így történt. Próbálj meg fellebbezni bár én magamról tudom , hogy semmi értelme! Vigyáz magadra ! És próbálj meg fellebbezni. Én már járom az ördögi kört. Tb. 6660 forint havonta amit magam után kell fizetni , hogy eltudjak menni az orvoshoz.Sajnos az az érzésem, hogy idén még többünk meg fog gyógyulni és mehet a nem létező munka világába! Foglalkozást helyettesítő támogatást csak az kap akinek a házastársa 67000 nettó alatt keres. Ha ennél több még az sem jár . Semmit nem vesznek figyelembe se gáz se villany se víz semmi kiadást! Méltányosság nincs. Ez Kormányrendelet. Jól ki találták , hogy mielőbb meghaljunk. Ez van!! Neked sok sikert kívánok és ne ADD FEL!

doli # 2013.04.25. 11:55

ÜDV: Azt szeretném kérdezni hol lehet megtalálni, hogy milyen betegségekre hány %-ot adnak?

muci58 # 2013.04.25. 11:46

Azt szeretném kérdezni, hogy a C2-es rokkantsági ellátás, pénzben mennyi? köszönöm szépen

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2013.04.25. 10:43

Sziasztok!
Ha vaki meg kapja a 40%-ot az pénzben mennyit jelent
ebben az évben?

klarissa # 2013.04.24. 19:42

huta! Köszönöm a pontosítást! Én csak nagyvonalakban akartam ábrázolni, hogy a boltok üzemeltetői nem járnak rosszul a megváltozott munkaképességűek alkalmazásával.

huta # 2013.04.24. 17:29

klarissa!
Véleményem szerint az elnyert dohány pályázók nem rendelkeznek akkreditált munkahelyekkel, nincsenek a 327 bértámos munkaadó között. Így nem kaphatnak bértámogatást, de abban igazad van, hogy rehabkártya után kaphatnak kedvezményt, és nem kell befizetni a rehabilitációs járulékot. Korlátozott kereset rokkantságinál van, 4 órás korlát pedig rehabosoknál van.

55evelin # 2013.04.24. 15:17

watkins
Szia!
Megkérdezhetem, elötte milyen státuszba voltál?
Soros vizsgálat volt vagy a behívott komplex?
1955-ös vagy? 5 évvel korhatár elött már nem a régi ellátást kellene kapni?
Választ köszönöm.

katizolti # 2013.04.24. 10:52

Édesanyám rehabilitációs ellátásban részesült múlt év szeptemberéig mondván meghozták a törvényt hogy rehabilitációs ellátás mellett nem lehet heti 20 órában sem dolgozni-de ugye ezt a törvényt alkotmányellenes-ezért 2013.január 1-től újból lehetséges max heti 20 órában dolgozni.lassan 3 hónapja vártunk a levélre miben közölték ismételten hogy elutasítják mivel dolgozi-heti 20 órában.
Kérdésem:akkor ezek után hova tovább-munkaügyi bíróság?Szeretném ha valaki volt vagy van hasonló helyzetben mert már lassan belerokkannak a szüleim mert 30 ezer ft marad egész hónapra és lassan elúszik a lakásuk!Kérem aki tud válaszoljon!köszönettel

klarissa # 2013.04.24. 09:29

huta! Én is hallottam arról, hogy a háború után a rokkantak kapták a koncessziós jogot, de nem ismerjük az akkori körülményeket.
A mait igen: gondold el, hányféle és hány doboz cigi áll egy dohányboltan. Csak az árukészlet annyi millió, amennyit átlagember nem nagyon lát az életben.
Tiszavirágnak igaza van: a megváltozott munkaképességűeket majd alkalmazzák. Hisz azokra kapnak bértámogatást, és korlátozott az összeg, amit kereshetnek. Így 4 olcsó munkaeőrből napi 16 órán át nyitva tarthat a bolt.
A koncessszió célja -mondták korábban- hogy a koncessziót nyerő családok megélhetését 20 évre biztosítsák. Úgy lesz!

belerokkant # 2013.04.24. 07:49

ELKÉPESZTŐ:

EZ VÉGKÉPP AZ A PILLANAT, AMIKOR NAGYON KELLENE AZON GONDOLKOZNI, MERRE
SZALADJUNK, A NAGYVILÁGNAK MELY SZEGLETÉBE.

Szó szerint drága kormányunk 365 törvényt fogadtat el évente, erőltetett
menetben, ami követhetetlen.

EZ A KORMÁNY NAGY TAKTIKÁJA!!!

Ha meghallgatjátok Juszt minapi műsorát, abból világosan kiderül, hogy
MINDÖSSZE 10-15 ember tudta, amikor megszavazta az új alkotmányt, hogy

KIVETTÉK BELŐLE A TÁRSADALOMBIZTOSÍTÁS JOGÁT!!!!
Ez azt jelenti, hogy bármikor csökkenthetik, tetszés szerint a nyugdíjadat,
és az egészségügyi ellátáshoz sincs alkotmányos jogod. Ezért van az, hogy
életmentő ultrahangos és egyéb vizsgálatokra IS hónapos előjegyzések vannak.
Addig szenvedjen, és haljon meg a beteg, legalább kevesebb az éhes száj.
Vagy mehetsz a méregdrága magánszektorba gyógyulni.

Tudom, hogy nem hiszitek, ezért szájbarágósan megismétlem:
A lényeg TEHÁT, hogy az új Alaptörvényből kivették az alkotmányos jogok
közül a Társadalombiztosítást, ami azt jelenti, hogy adó formájában fizetünk
nyugdíjadót és egészségügyi adót, de ezért cserében NEM JÁR semmi, sem
nyugdíj, sem ingyenes egészségügyi ellátás.
A kormány biztosít valamit, amennyit éppen kedve tartja és simán megvonhatja
bármikor és hozzányúlhat az eddigi nyugdíjakhoz is. Nincs alkotmányos
garancia semmire, nincs kihez fordulni, mert törvénysértést nem követ el a
kormány, hiszen az Alkotmányból kivették ezt a jogot.
Ergo a teljes kiszolgáltatottság állapotában teljesen védtelenek az
állampolgárok, különösen a 4,5 millió nyugdíjas.

NAGYON FONTOS!!!!
Ezt bizony nem elég látni, de terjeszteni kell!!!

http://atv.hu/…peter_2_resz

A kijelző 10.percétől nézd a műsort! (a számláló hátralévő időt mutat, tehát
az utolsó 10 percet keresd!)
Ha felocsúdtál a döbbenetből, továbbítsd minél több embernek!

Ember vigyázz, figyeld meg jól világod, ez volt a múlt, emez a vad jelen.
És mindig tudd, hogy mit kell tenned érte, hogy más legyen.
/ Radnóti Miklós /

tiszavirág69 # 2013.04.24. 05:12

én nem tudom mennyi az árrés a cigin, de azt hallhattuk milyen befektetéseket, beruházásokat igényel, hogy beindulhasson a bolt.
Erre sok-sok pénz kell.
Nem hiszem, hogy a betegeknek lenne erre ráfordítható pénze, mikor napi megélhetéssel küzdenek.
Arra viszont bizton lehet számítani, hogy a tulajok többsége nem fog a boltba ücsörögni,
tehát lehet arra remény, hogy társainknak akad majd munka a trafikokban.
Megjelent a lista, meg lehet keresni a nyerteseket,
lehet jelentkezni a trafikban dolgozónak.

huta # 2013.04.24. 03:50

klarissa!
Másik fórumban egyik hozzászóló már akkor felvetette ezt a lehetőséget, amikor elindították a pályáztatást. Írta, hogy pl az I. és a II. világháborús hadirokkantak kaptak újságok meg dohánytermékek árusítására koncessziót.

klarissa # 2013.04.23. 21:16

huta! A legszomorúbb az egészben megint az, hogy hányan bevették! Átlag normális ember ha gondolkodik: koncessziós díj, helyiség ára vagy bérleti díja, pénztárgép, forgóeszköz stb. Több millió Ft-os befektetés!

huta # 2013.04.23. 18:14
kázmér58 # 2013.04.23. 13:55

exrokki?
Az majd én utánnam jön mind

exrokki? # 2013.04.22. 18:22

Kázmér58!
Úgy tudom a MEOSZ által is vannak egyéni beadványok,azokkal mi lehet a helyzet????????
Vagy ha valaki tud róla valamit,hol tart az ügy írja meg legyen szíves.


Sziasztok!

watkins # 2013.04.22. 17:15

Hurráá!! 59 éves leszek hétvégén,ma kaptam meg a határozatot:rehabilitáltak! Köszönöm,és azt is,hogy szerintük csupán 44%-os az egészségkárosodásom!Ha majd újra tudok 20 méternél többet gyalogolni,már indulok is munkát keresni!

ugribugri # 2013.04.22. 13:41

http://www.hir24.hu/…zenel-fogva/

minden politikusnak szülinapjára egy ilyen nőt kívánok sok szeretettel,a narancsosoknak kettőt hogy biztos legyen az eredmény :)

ugribugri # 2013.04.22. 13:36

nem tudom mi a gondotok ezzel,árokba-lökött...ez elég rövid és frappáns megfogalmazás és még a rubrikába is belefér...

Debra01 # 2013.04.22. 12:29

r rom...ezzel én is mindig bajban vagyok. Mikor kérdezik, hogy mi vagyok, nem tudom megmondani. Tényleg...mi is vagyok én?

r tom # 2013.04.22. 08:29

Sziasztok!Új igazolványt kell csináltatnom.Nem tudom,a "foglalkozása" rovatba mit írjak be.Eddig rokkantnyugdíjas volt a megfelelő válasz.Most azt írjam hogy "naplopócsaló"vagy "potyautas"?De komolyan!Én most egyelőre rokkant nyugdíjától megfosztott rehabilitációs ellátást kapó valaki vagyok.Ezt írjam be?

kázmér58 # 2013.04.22. 08:11

exrokki?
Csak az én beadványomat fogadták el egyedül. Úgy hogy bár mi lesz is a vége precedens értékű lesz. A többi ügyvéd addig kivár míg az én ügyem le nem zárúl.

nico56 # 2013.04.22. 07:28