Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


klarissa # 2013.04.29. 20:10

Köszönet a Hír tv-nek:Brutto, 2013. ápr.27.
youtube: Mozgáskorlátozott házaspár a trafikpályázaton

mackomisi # 2013.04.29. 12:35

Egy tüdőrákos,tüdőcsonkolt sorstársunk segélykiáltása:
http://www.pestmegyei-hirhatar.hu/…yok-segitseg

mackomisi # 2013.04.29. 12:30
Tulcsi 19 # 2013.04.29. 07:50

Igen mindenki vár valamire, én is várom a behívást és nagyon izgulok mi lessz. És ha tudnánk is menni különböző érdekképviseleti rendezvényre az egészségi állapot vagy a kevés járandóság miatt nem lehetséges.Mert kevés rokkantnyugdijjasnak van energiája,és anyagi háttere, az egészséges embereket meg a saját gondja érdekli csak. Igy nehéz küzdeni az igazságunkért.

ma-ma # 2013.04.29. 07:37

Debra01
Milyen porondra gondoltál?


Hetek óta próbálok ide írni vajon megjelenik?

tajgetosz # 2013.04.29. 06:21

Katizolti!
Írtam egy emailt, viszont kifelejtettem, hogy egy napos fizetés nélküli szabadságot kérjen az édesanyja, ezzel megoldható a dolgozik, nem dolgozik kérdés, arra a napra szüneteltetik a munkaviszonyát. S így jár neki a rehab ellátás is, a 4 órás munka mellett.

Debra01 # 2013.04.28. 21:36

gerhelbe. Most más porondon folynak a csatál

gerhelba # 2013.04.28. 17:57

monalisa 1!
Ha régebbi fórumozó vagy te is tudnád ,hogy sokkal pörgösebb volt ez az oldal,és nem esti mese helyett olvasták az ide tévedők ,hanem a problémáikat írták le ,hogy talán valaki tud segíteni.

Boszitanya # 2013.04.28. 17:56

Születésem után orvosi felelőtlenségek miatt krónikus, gyógyíthatatlan betegséget kaptam. Emiatt 25 év szolgálati idő után 2001-ben leszázalékoltak. Annak ellenére hogy állapotom súlyosbodott,(az alapbetegségemhez, (ami nem gyógyítható)más újabb betegségek is társultak. 2011-ben mégis rehabilitáltak, és most 2 év után újabb vizsgálatra hívtak be a rehabilitációs központba. Mivel egészségi állapotom nem
engedi meg hogy dolgozzak,bízhatok-e abban, hogy ismét leszázalékolt leszek?

monalisa1 # 2013.04.28. 17:34

Ez a topic a maga 1684. oldalszámával talán a legpörgősebb, ha alkalmasint hiányolsz új beírásokat olvasgasd a régieket...

gerhelba # 2013.04.28. 15:47

Fórumozók!
Miért nincs élet a fórumon?

superpep # 2013.04.28. 15:12

Szerintetek várható-e, hogy egy következő kormány visszaállítja ezt a megváltozott munkaképességűek kezeléséről szóló rendszert? Nem ártana. Ha sokan vagyunk győzhetünk.

muci58 # 2013.04.28. 14:11

Tian! Megjelent időben, viszont azóta senki sem irt?

tian # 2013.04.28. 10:05

Ez most egy próba, hogy megy-e az oldal, megjelenik-e az üzenet és ha igen mennyi időn belül. 12 óra 5 perckor írtam.

muci58 # 2013.04.27. 18:03

Mondom én, hogy elakadt az oldal valahol, délután kérdeztem, és nekem sem jelent meg!

hattyúdal # 2013.04.26. 08:35

30 ezüstért eladták a lelküket....! :((

klarissa # 2013.04.26. 05:52

goerge! Mi táppénzszerű ellátást kapunk, a táppénz mértéke pedig mindig is csökkenik a kórházi ellátás során. Valószínű, hogy ez alapja annak, amit a hölgy monndott - a műsorvezető meg gyorsan átsiklott rajta és helyeselte, hogy az állam nem szórja a pénzt. De a lényeg igazán nem érdekelte, ahogy az mindenféle betelefonásban szokásos. Azok ugyanis nem azért vannak, hogy problémákkal foglalkozzanak, hanem azért, hogy beszélgetés címén a műsorvezető elmondhassa amit ő akar.
Jó lenne, ha lenne a fórumon egy szakértő, aki utánanézhetne, igaz-e a hír és mennyivel csökken az ellátás a kórházi tartózkodás idejére.
Olvasgassátok a Trafikmutyi cafeblogot. Kórházigazgató orvos, ügyédek, fogorvosok és egyéb csókosok hármasával nyerték a koncessziót, amit a rokkantaknak, kismamáknak, munkanékülieknek ígértek, és lám, a haverok kapták.
Sosem hittem el, hogy ez a réteg boltot tudna nyitni, mégis egy világ omlott össze bennem, hogy Lázár és barátai ekkorát tudnak hazudni. Nem értem, hol vannak a tisztességes fideszesek és a keresztények -mert kell, hogy legyenek-, de lehet, ők is romokban hevernek, amiért ennyire hülyének nézték őket.

klarissa # 2013.04.25. 21:11

ATV Fórumba betelefonált egy hölgy, ő mondta. Nézd vissza interneten, hátha megtalálod, vagy holnap de. az ismétlést.
Sajnos, igaza lehet: a rokkantnyugdíj megszűnt, a szociális ellátás pedig szünetelhet a kórházi ellátás idejére. Gondolom, a beavatkozások TB-re mennek, de az étkezésre vonnak valamit.

klarissa # 2013.04.25. 21:11

ATV Fórumba betelefonált egy hölgy, ő mondta. Nézd vissza interneten, hátha megtalálod, vagy holnap de. az ismétlést.
Sajnos, igaza lehet: a rokkantnyugdíj megszűnt, a szociális ellátás pedig szünetelhet a kórházi ellátás idejére. Gondolom, a beavatkozások TB-re mennek, de az étkezésre vonnak valamit.

george2 # 2013.04.25. 20:43

"klarissa,

Új hír, legalábbis nekem: ha egy megváltozott munkaképességű kórházba kerül, az ellátásából bizonyos összeget (nem tudom, mennyit. Hivatkozási alap: a kórházban ellátták."

Micsodaaaaa????>
Ez már több mint gusztustalan....ha tb kártza van akkor,hogy lehet ez?
Honnég vetteed ezt az infot?>>>

csicseró # 2013.04.25. 20:11

Itt megtalálod a %-okat.
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

gerhelba # 2013.04.25. 18:15

Kedves Watkins!
Sajnálom ami veled történik.Neked ez soros fv.volt mert gondolom másként nem hívtak volna vissza mert 54-es születésű vagy,ha nem titok milyen betegségeid vannak?

55evelin # 2013.04.25. 17:50

watkins
Köszönöm a választ,fellebbezz,ha még lehet.
Remélem sikerrel jársz és kitartást kívánok.
Sajnos mi már nem számítunk, csak addig voltunk jók míg az országot anno építgettük ennek a jó gárdának most meg mehetünk a levesbe.Akik még bírnak dolgozni azokat elküldik a rokikat meg dolgozni küldik.Hova is??

watkins # 2013.04.25. 17:32

Kedves Marcsi 62!
Köszönöm bíztató soraidat,teljesen igazad van,ez a rendszer kitaszít bennünket,és semmibe vesz! Sajnos nekem még támaszom sincs,mert szegény feleségem 5 éve meghalt rákban,azóta egyedül élek,persze az eddig kapott özvegyi nyugdíjamat is elvették,szerintük meg fogok élni 27200 forintból is! (mellesleg a lakásrezsim durván havi 40000),úgyhogy bőven marad majd megélhetésre is!
Kitartást,és jobb egészséget kívánok Neked,és csak reménykedhetünk,hogy majd csak csoda történik,és valaki felkarol bennünket!(ha még megérjük)
üdvözlettel:Watkins

klarissa # 2013.04.25. 16:54

javítva: bizonyos összeget levonnak.