Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


lukacsferenc # 2013.05.02. 16:36

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek!
Állapotrosszabbodást szeretnék benyújtani. Az utolsó komplex felülvizsgálattól kell számítani az 1 évet vagy az igazságügyi orvosszakértői vizsgálattól?

(A munkaügyi bíróságon azt mondták, hogy azonnal adjam be a kérelmet, mert meg kell adniuk az 50%-ot, a háziorvos itthon azzal fogadott, hogy nem tudja, melyiktől kell számítani az egy évet és holnapra kideríti...)

Köszönöm

Erzsike1955 # 2013.05.02. 15:55

Tisztelt Fórumozók !
Én is véglegesített vagyok. 2011.01.10.-án voltam utoljára felülvizsgálaton.1955 jan.06.-án születtem.Én is úgy tudom,hogy a véglegeseket nem háborgatják.

Tizedével csökkenhet a rokkantnyugdíjasok száma
MTI|2012. 07. 02., 11:49|Utolsó módosítás:2012. 07. 02., 12:42|

Címkék:Pósfai Gábor, rokkantnyugdíj, felülvizsgálat, Országgyűlés

A megváltozott munkaképességűek számára nyújtott támogatásra és ellátásra jogosult csaknem 200 ezer ember közül 3 ezren - vagyis alig másfél százaléknyian - nem jelentkeztek egészségügyi felülvizsgálatra - közölte Pósfai Gábor, a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal főigazgatója az Országgyűlés foglalkoztatási és munkaügyi bizottsága rehabilitációs albizottságának ülésén.
Elmondta, az eddig elvégzett felülvizsgálatok eredményeként a korábbi ellátottak 12 százaléka nem lesz jogosult a jövőben az ellátásra. Pósfai Gábor cáfolta, hogy a felülvizsgálatokkal kapcsolatban politikai elvárások lettek volna. Az új komplex rehabilitációs rendszer segítségével több, megváltozott munkaképességű embert tudnak visszavezetni a munka világába - tette hozzá.

Az új minősítési rendszer első 5 hónapjának tapasztalatai alapján az új igénylést benyújtók egynegyede nem számít megváltozott munkaképességűnek, ez pedig megfelel a korábbi adatoknak - érvelt a főigazgató.

Pósfai Gábor egy kérdésre válaszolva elmondta, hogy a rehabilitációs szakigazgatási szervek - az egészségügyi felülvizsgálatról hozott - elsőfokú döntése ellen fellebbezhetnek az érintettek. A kérelmet az NRSZH fogja elbírálni. A másodfokú, immár jogerős döntés ellen pedig bírósághoz fordulhat a kérelmező. A főigazgató hozzátette: rokkantnyugdíjasoknál csak akkor van szükség felülvizsgálatra, ha azok a korábbi vizsgálatok során nem kaptak végleges minősítést.

mackomisi # 2013.05.02. 15:40

Rokkantak Majálisa.A Rosta mozgalommá alakult.
http://www.pestmegyei-hirhatar.hu/…tak-majalisa

dolna57 # 2013.05.02. 15:17

muci58.
A C2 kategória 55800Ft., és nem az idei hanem a tavalyi minimálbérrel 93000 Ft-tal számolnak és ebből levonják a 10% nyugdíjjárulékot.
Én rehab. járadékos voltam tavaly, most januárban voltam fv. 53% százalék egészség károsodásom van, de csak C1 kategóriára volt elég. Az eddigi ellátásom felét kapom.Rehabilitálható vagyok együttműködve a Munkaügyi Központtal, ahol jelentkezni kell. Voltam is
akkor volt állásbörze, jelentkezni próbáltam néhány állásra,de voltak munkáltatók akik egyből kijelentették, hogy fiatalabbat képzeltek el arra az állásra.Mondtam a hölgynek akinél jelentkezni kellett, hogy is van ez, vissza kell bennünket vezetni a munka világába , ahol nincs is munka és még diszkrimináció is folyik.
Az igazság az , hogy minket a kormány már leírt, csak addig voltunk jók míg fizettük a járulékokat.
Én is 35 évig.

george2 # 2013.05.02. 10:24

fehr szakáll
"Akik 2011 Dec.31.-ig rokkantsági nyugdíjban voltak és véglegesek, továbbá nem töltötték be 57 évüket, ők kerültek rehabilitációs ellátásba"

Én nem voltam végleges,mégis abba kerültem,mint minden III. csoportos volt rokk.nyugdijas.A felülvizsgálatig....

ma-ma # 2013.05.02. 08:44

fehér szakáll

És van konkrét ,, tudomásod" erről, hogy a véglegeseket nem hívják vissza? Örülnék, ha ezt bővebben kifejtenéd. Mert úgy gondolom, sokan vagyunk végleges III.fokú rehab. ellátottak, akik szintén várják, hogy mi lesz velük.


Hetek óta próbálok ide írni vajon megjelenik?

ma-ma # 2013.05.02. 08:38

george2
És, ha valaki végleges akkor is így van?


Hetek óta próbálok ide írni vajon megjelenik?

george2 # 2013.05.02. 07:56

Ne keverjük a fogalmakat.Rehab ellátás a fv ig van.
Utána rehab JÁRADÉK van vagy rokkant ellátás.

Paulus # 2013.05.02. 07:26

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Édesanyámat 2009 októberében tumorral diagnosztizálták.
Kemoterápia és sugárkezelést kapott. Beadta a papírját egészség rosszabbodásra és meg is kapta a 67%-ot. A tumorja hála Istennek nem nagyobbodott és nem terjedt, de nem is tűnt el neki. 2011-ben visszahívták felülvizsgálatra ahol is visszacsökkentették 40%-ra és megvonták a rokkantsági ellátását. Édesanyám fellebbezett és II. fokon felvitték neki 43%-ra a rokkantságát. Sajnos semmiféle pénzt nem kap most. Az állapotában rosszabbodás történt mert valószínű, hogy áttét keletkezett neki a májára. Be szeretnénk adni a papírt állapot rosszabbodásra a rehabilitációs szakigazgatósághoz, de olyan kikötés van az adatlapon, hogy 1095 nap jogviszonyban töltött időnek meg kell lennie 5 éven belül. Ha ez nincs meg hiába viszik fel esetleg a rokkantsági fokot akár 67%-ra akkor sem fog járni neki a pénz? Mert az ügyintéző hölgy ezt mondta.

george2 # 2013.05.01. 21:32

Eleve 1 orvos és 1 irnok nem bizottság....
Nem vizsgálnak,csak irnak valamit ami az ügyfél kárára van.Ez a tény.

monalisa1 # 2013.05.01. 21:29

A bizottság vizsgál (?), megállapít, véleményez, országszerte a megfelelő munkahelyek létrehozása nem az ők feladata.

george2 # 2013.05.01. 20:58

Én pénteken lesz 1 hónapja,hogy az inkvizición voltam-minden volt csak nem vizsgálat,az eddigiekkel összevetve sem-,remélem minél később kapok határozatot.'/a sorosom 9 hónapot késett,remélem a hat. sem jön előbb :-) addig legalább lesz zsém,utána vár a munka nemlétező világa...

monalisa1 # 2013.05.01. 20:55

Írd be a gugliba a rehabilitációs ellátás kifejezést, bizonyára olvasható lesz ki mikor kerül ki ezen ellátásból. (Ha jól tudom 3 év, az hogy mi lesz utána sűrű köd...))

gerhelba # 2013.05.01. 20:22

Kedves fehér szakáll!
Az tényleg jó lenne ha a véglegeseket békén hagynák,de hogy kerülünk ki a rehabiitációs ellátásból ,mert most abban vagyunk.

csabesz666 # 2013.05.01. 14:40

exroki?
...minden azon múlik, az orvosi bizotság, mit vesz figyelembe....és összeségébe, mennyi megmaradt munkaképességet állapít meg. engem annakidelyén 54%-al REHABJÁRADÉKOSNAK itéltek, mondván fiatal vagyok. közel 100E ft volt a rehabjáradékom, aztán romlott az állapotom, és az új komplex, hirtelen D-kategóriába sorolt (a megmaradt munkaképességem 24% lett)...a rokkantellátásom megállapításánál, viszont a jövedelmemet nem számították bele, mert akkor még nem kellett tb járulékot fizetni, mivel rehabjáradékos voltam, ezért az alapul számító jövedelmet, a minimálbért vették alapul, (hogy rohadnának meg!)....azóta, a rokk ellátásom 64500 ft persze, emelésekkel együtt.... ez mind szép és jó, persze az nem, hogy márol hónapra 40 E kiszednek a zsebemból, és ráadásul, a tetves rendszer, úgy van kitalálva, hogy ha nem jár utánnad állami támogatás, akkor nem is kellessz.... és ráadásul, a D-kategoriásoknak, semilyen támogatás nem jár, se rehabkártya se semmi.... ha a szüleim nem segítenének, nem is tudom mi lenne....mert persze banki kölcsön, na, az van... :(

muci58 # 2013.05.01. 12:36

Csicseró! A c2-es kategóriaába tartozóknak az ellátása mennyi lett? Úgy tudom, hogy az idei minimálbér alapján számolva:58800ft? Vajon ez így van-e? Köszönöm

csicseró # 2013.05.01. 12:16

exrokki?
Én két emberről tudom,hogy rokkant ellátott lett,viszonylag fiatalon.Igaz,mind kettő rehab. járadékos volt.Az egyik,férfi ismerősöm 53 éves,meg kapta a C2-t.A másik az itt sokszor kommentelő ednut,Ő is a negyvenes évei elején jár.Keress vissza és írj neki.Én is azt tettem,mikor olvastam,mert kíváncsi voltam a történetére.

exrokki? # 2013.05.01. 07:19

Sziasztok!
Ti mit tudtok arról,hogy aki volt 3.csop.rokkant és nem töltötte be az 57 évet ,az ha felülvizsgálatra megy nem fog kapni rokkant ellátást,hanem rehab ellátásba teszik,mert még fiatal és rehabilitálhatóvá válhat.
Van egy ismerősöm ő 54%-al rehab ellátásba tették nem rokkant ellátásba.
Tud valaki erről valamit mikor tehetnek egy viszonylag fiatalt rokkant ellátásba????Hány % kell ehhez hogy rok. ellátása legyen valakinek??
Én pl.végleges 3.csop. rokkant vagyok,ha megyek majd a kötelező komplex fv.-re én 43 évesen nem is kaphatok majd rokkant ellátást mert fiatal vagyok,hanem rehabot csak??????????Főleg van egy részmunka idős munkám,mert másképpen 2 gyermekkel és lakás hitellel képtelenek lennénk megélni.
Aki tud erről valami biztosat írni kérem írja meg.
Köszönettel.


Sziasztok!

belerokkant # 2013.04.30. 16:41
csicseró # 2013.04.30. 12:08

Egyik sorstársunk személyes találkozóra készül az Onbudsmannhoz.Írjátok alá a petíciót minél többen.
http://www.peticiok.com/…bilitacioban

Debra01 # 2013.04.30. 12:08
klarissa # 2013.04.30. 11:19

Emberek, ébresztó! Most nekünk kéne kiállni Kaposék és a hasonló trafikosok mellett!!!

csicseró # 2013.04.30. 05:47
csicseró # 2013.04.30. 05:46

4. felhívja az emberi erõforrások miniszterét, hogy a nemzetgazdasági miniszterrel együttmûködésben vizsgálja felül a megváltozott munkaképességû személyek ellátásaival kapcsolatosan a rokkantsági ellátás melletti keresõ tevékenység, a rokkantsági és a rehabilitációs pénzbeli ellátás megállapításához szükséges elõzetes biztosítási idõ szabályozását, továbbá vizsgálja meg a rehabilitációs járadék folyósítását követõen megállapított rokkantsági, illetve rehabilitációs pénzbeli ellátás összegének számítására vonatkozó szabályozást;
Felelõs: emberi erõforrások minisztere
nemzetgazdasági miniszter
Határidõ: 2013. április 30.

klarissa # 2013.04.30. 04:14

Kérlek Titeket, osszátok a youtubeos felvételt,
hogy minél több emberhez eljusson, és segítsetek aláírásotokkal Kaposék problémájában!
Jó lenne, ha a MEOSZ és más szervezetek is a megkárosított Kaposék mellé állnának!
A Hír Tv felvétele számomra az az üzenet, hogy ébrednek a tisztességes jobboldaliak is. Nekem van sok igen rendes, idős, vallásos ismerősöm, rajtuk látom, lelkileg igen megviseli őket a felismerés, hogy a Fidesz néhány vezetője mennyire kihasználta az ő hiszékenységüket. És minél többet nyilatkozik Lázár a dohányügy kapcsán, annál inkább szörnyülködnek.
Van tehát remény arra, hogy tovább már nem hagyja magát megosztani a társadalom, mert a trafikügy mutatja meg igazán pontosan: előbb-utóbb mindenki az út szélére, onnan pedig a gödörbe kerül.
TEHÁT OSSZÁTOK A VIDEOT: MOZGÁSKORLÁTOZOTT HÁZASPÁR A TRAFIKPÁLYÁZATON - 20 ÉV MUNKÁJÁT BUKTÁK EL