Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


exrokki? # 2013.05.08. 10:38

Sziasztok!
Mindegy mennyi idős valaki,hogy kaphasson özvegyi nyugdíjat,ha rokkant felülvizsgálják,hogy kaphasson özvegyi nyugdíjat??????????
Mi van ha valaki nem rokkant,hanem betöltötte az öregségi nyugdíj korhatárt de előtte rokkant volt azokat is felülvizsgálják?????????
Ha nem rokkant valaki hány évesnek kell lennie,hogy özvegyire legyen jogosult???????


Sziasztok!

Debra01 # 2013.05.08. 10:38

Belerokkant! Riogat itt a jó nyavaja. Történik "riogatás" nélkül is elég disznóság. Nem, majd elaltatjuk az érintettek figyelmnét, aztán jöhet a fekete leves.
Akit csak lehet, azt kivágják a rendszerből! Lehet választani. Ellenállunk, vagy ülünk szép nyugodtan a seggünkön....
A Magam részéről az ellenállást választottam. Te meg megrokkant csücsükélj, hátha nem vesz észre a kormány vigyázó szeme.

dicsóka # 2013.05.08. 10:34

Ki tud arról, hogy az ellátottak utazási utalványát 2013. évben miért nem küldték annak a személynek,

  • aki 2011. december 31-én III. csoportú rokkantsági nyugdíj ellátásban részesült, és ezen időpontig betöltötte az 57 évet?
Debra01 # 2013.05.08. 10:33

Sajnos nem jogszerűtlen, mert sehol nincs a törvényben leírva, hogy a véglegeseket nem vizsgálják felül. Ezt csak Pósfai, vagy Székely (?) nyilatkozta. Bármikor, bárkit behívhatnak. Volt is rá példa éppen elég.
A leletek ismerete nélkül csak általánosságokat tudok mondani. Fellebbezni, de azonnal, hiszen erre csupán 15 nap van adva, és ha az sem, akkor irány a bíróság!

tiszavirág69 # 2013.05.08. 10:13

tomek84!
Csak így tudták anyukádtól az özvegyit elvenni,
spórolnak
Okvetlen adjatok be fellebbezést, ezen nincs is mit gondolkozni.
Ha a II-fokon is ezt kapná, irány a bíróság.

kati.n # 2013.05.08. 10:03

Tomek84!
Teljesen jogszerűtlen a végleges minősítéssel rendelkezők felülvizsgálata. De sajnos a mai Magyarországon bármit meg lehet csinálni, miután 2012. jan. 1-től a CXCI törvény van érvényben. Most azt lehet tenni, hogy meg kell fellebbezni az I. fokú határozatot. Gyűjtsön édesanyád olyan új orvosi papírokat, amelyek bizonyítják, hogy állapotában semmilyen javulás nem történt, esetleg rosszabbodott valamely betegsége, vagy újak jöttek. Ha a II. fok sem sikerül, Munkaügyi Bírósághoz lehet fordulni. Ha tehetitek, ekkor már célszerű rokkantosítási ügyekben tapasztalt ügyvéddel menni. Ezek az eljárások illetékmentesek, és lehet kérni a Bíróságtól az ügyvédi költségek megtérítését.
A határidőkre figyelni kell!

tomek84 # 2013.05.07. 17:34

Kedves Fórumozók!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Édesanyám 1954 decemberi születésű és 2010-ben véglegesítették (felülvizsgálata nem szükséges). Édesapám időközben elhunyt és kapott egy évig özvegyi nyugdíjat, majd a további folyósításra hivatkozva felülvizsgálatra hívták be, amelynek eredménye alapján tovább folyósították 5 hónapig az özvegyi nyugdíjat, közben kb. 4 hónap múlva újabb felülvizsgálatra hívták be, és ez alapján javulást állapítottak meg és elvették az özvegyi nyugdíjat és áttették B2-es kategóriába. Mi ilyenkor a teendő, érdemes-e fellebbezni? Nem jogszerűtlen-e az eljárás, főleg úgy, hogy végleges volt, egymás után hívják felülvizsgálatra 3 hónapon belül? Az eljárás özvegyi nyugdíj ügyében indult, mi köze volt a rehabilitációs járulékához? Segítségeteket előre is köszönöm!

Tulcsi 19 # 2013.05.07. 07:56

Mindenki benne van a folyamatba, és várjuk, hogy mi lessz velünk. Valaki tudja esetleg hogy Pestmegyeieknek hol tart a felülvizsgálat?

csabesz666 # 2013.05.07. 07:41

....valószínűleg, a régiek, a kormányváltásra várnak.... a mostani garnitúrával nem sokat lehet kezdeni...

muci58 # 2013.05.07. 07:18

Ennyire kevesen lettünk ezen a fórumon, hogy napi 2-3 jelenik meg?

belerokkant # 2013.05.06. 16:35

Kázmér58!!

igazad van 1000%.-ig, vannak itt sokan akik szeretik riogatni, idegesiteni a sorstársakat, ezt abba kellenne hagyni, ha segiteni nem tud valaki ne ártson !!!

kázmér58 # 2013.05.06. 15:41

Biztosak akkor lehetnek a véglegesek, ha valahol jogilag levédenék őket. Amíg nincs semmilyen passzus ami rájuk nézve megnyugtató lenne, addig sajnos aggódni kellHa van egy határozat arról, hogy valakit levéglegesítenek, ott teljesen mindegy, hogy milyen csoport és milyen betűjelesen lett minősítve. Jog nem ismer két féle véglegesített minősítés, csakis együtt értelmezve ismerhető el. Nem diszkriminálható a két minősítési fok. Tehát a bírósági és közigazgatási véglegesítés jelentése, értelmezése legfőképp azoknál ahol a "felülvizsgálat nem szükségesnek" van jelölve és ilyen dokumentumokra van jegyezve, azt nem lehet semmissé venni, főleg ha nincs kizáró törvény rájuk vonatkozólag.
fehér szakáll. Na ezt nevezik öszevisza beszédnek.Az egyik szavadban azt írod hogy nem kell félni, a másikban pont az ellenkezőjét írod.Ahogy elnézem megint van egy b.... keverö aki ösze viossza zavarja az embereket. Ha valamivel nem vagy 100% tisztában inkább ne írj.

doli # 2013.05.06. 12:55

Miskolcon legalább 18-20 hónap csuszások vannak.

huta # 2013.05.06. 04:09

fehér szakáll:

A fogytám és az ellátás semmi közük egymáshoz. Eddig minden fogytámos ismerősöm továbbra is megkapja az ellátás mellett. Fordítva is igaz: minden elátásban részesülő ismerősőm kapja a fogytámot. Én is ellátott vagyok, és mellette kapom a fogytámot.

erikagnes # 2013.05.05. 19:54

Az elöbbi kérdésemhez még annyit, hogy Miskolc-hoz tartozom és rehabilitációs ellátást kapok, azaz 28.405.- Ft-ot. Eddig nem kisértem figyelemmel a változásokat, és az nem tiszta elöttem hogy ha behivnak felülvizsgálatra, akkor ez az ellátás már nincs, megszünt?

erikagnes # 2013.05.05. 19:42

Tisztelt Fórumozók. Ha valaki tudna nekem segiteni abban, hogy 2012 novemberében kellett volna felülvizsgálatra mennem, de még nem hivtak. Tudja-e valaki, hogy kb. hol járnak a felülvizsgálatokkal, vagy nem idöszerinti sorrendben megy? Választ köszönöm.

tiszavirág69 # 2013.05.05. 15:51

Kedves Fehér szakáll!
Mivel privát megkeresésemre nem válaszoltál, kénytelen vagyok ide betenni a kérésem.
Mivel azt írod, hogy
„Legutóbbi levelezésem Rétvári Úrral is ezt támasztotta alá, hogy véglegesekkel nem fognak foglalkozni, annak ellenére sem, hogy ez nincs sehol leírva.”
Utána pedig Te is elbizonytalanodsz, ezért megfogalmaztam egy kérdést, amit, ha továbbítanál az illetékeseknek (mivel Te már kapcsolatban állsz velük) sokan megköszönnénk
akármi is lesz a válasz.:………………………………………….
A különböző rokkantfórumokon ismét fellángolt a vita, találgatás
a végleges minősítésű VOLT rokkantnyugdíjasok helyzetéről,
mert a sajtóban, nyilatkozatokban nagyon könnyen elejtik az illetékesek azt a megjegyzést, hogy a véglegeseket
nem hívják vizsgálatra.
Szeretnénk egy korrekt, világos információt arról, hogy az

  • 54 után született,
  • végleges,
  • jelenleg rehabilitációs ellátást kapó,
  • dolgozni nem tudó beteg emberekkel mi a szándék.

Megnyugtatásképen vagy legalább a vita lezárására kérjük pontosítsák a tájékoztatást.

eclipse # 2013.05.04. 15:51

Szerintem kár aggódni, mert a véglegeseket békében hagyják. Ha majd jelentkezik egy valaki is, hogy véglegesként behívták

Szia engem behívtak véglegesként. Egy másik fórumon is volt erről szó most nem akarom ismételgetni magam, de pont keresgéltem evvel kapcsolatban és itt találtam hasonló felvetést ezért reagáltam.

Látássérült vagyok, súlyosan fogyatékos(csúnya szó)I. csoport.

Paulus # 2013.05.04. 04:57

A segítségeteket szeretném kérni.
Édesanyám 1995-től százalékolták le és folyamatosan kapta az ellátást vagy az 50% vagy a 67% egészségi állapotától függően.
Édesanyámat 2009 októberében tumorral diagnosztizálták.
Kemoterápia és sugárkezelést kapott. Beadta a papírját egészség rosszabbodásra és meg is kapta a 67%-ot. A tumorja hála Istennek nem nagyobbodott és nem terjedt, de nem is tűnt el neki. 2011-ben visszahívták felülvizsgálatra ahol is visszacsökkentették 40%-ra és megvonták a rokkantsági ellátását. Édesanyám fellebbezett és II. fokon felvitték neki 43%-ra a rokkantságát. Sajnos semmiféle pénzt nem kap most. Az állapotában rosszabbodás történt mert valószínű, hogy áttét keletkezett neki a májára. Be szeretnénk adni a papírt állapot rosszabbodásra a rehabilitációs szakigazgatósághoz, de olyan kikötés van az adatlapon, hogy 1095 nap jogviszonyban töltött időnek meg kell lennie 5 éven belül. Nem dolgozik sajnos mert nem bír. Ha ez nincs meg hiába viszik fel esetleg a rokkantsági fokot akár 67%-ra akkor sem fog járni neki a pénz? Mert az ügyintéző hölgy ezt mondta.

ma-ma # 2013.05.03. 15:31

fehér szakáll

Én is úgy gondolom, hogy hiába szereztünk mi bizonyos jogokat, ELVETTÉK tőlünk azzal, hogy kényszerítettek minket a felülvizsgálatra! Amit, ha nem tettünk volna meg, akkor már rég egy fillért se kapnánk. Így új jelentkezők vagyunk mivel saját magunk kértük a felülvizsgálatott és így szerintem szépen megszabadulnak tőlünk. Kérdés, hogy kire, mikor kerül a sor. De azért figyeljük egymást a fórumon keresztül, és majd meglátjuk mi lesz.


Hetek óta próbálok ide írni vajon megjelenik?

liza56 # 2013.05.03. 15:22
tiszavirág69 Hát nem teljesen igaz mert köteleztek bennünket. Különben nem kaptunk volna ellátást hiába vagyunk véglegesek. De akkor még nem volt arról se szó, hogy új belépők leszünk, másképp számolnak és meggyógyulunk pedig 200
  • be is már új számítás és szigorítás volt, nem 20-éve vagyunk leszázalékolva amit csinálnak az már szemétség
tiszavirág69 # 2013.05.03. 14:00

fehér szakáll!
Na, pont ezért köteleztek bennünket a jelentkezésre, így jogilag le vannak védve, mi akartuk oszt jónapot

Regina.h # 2013.05.03. 13:30

Lukácsferenc, nem kell várni egy évet, bármikor beadhatsz kérelmet állapotrosszabbodásra hivatkozva.

Sziasztok! :)

kati.n # 2013.05.03. 08:34

Erzsike1955!
Itt csatolom azt a bizonyos parlamenti jegyzőkönyvet. A 21. oldal 6. bekezdésében olvasható a végleges rokkantakról. De csak a volt I. és II. kategóriájú véglegesekről mondták, hogy nem hívják be őket.
A volt III. kategóriájú véglegesekről soha sehol semmit nem írtak és mondtak.
http://www.parlament.hu/…/1207021.pdf

Debra01 # 2013.05.03. 07:25

Ha a munkaügy bíróság azt mondta, hogy azonnal, azt meg kellett előznie egy jogerős ítélet. Ha ez nincs, akkor a bíró ilyet nem mond ki. Ha kimondta az ítélete alapján, akkor azonnal kell igényelni, mert az visszamenőlegesen jár. Így látatlanban nem lehet véleményezni