Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


keke1 # 2011.05.19. 16:29

".És ez csak 1 község
így számítások szerint tényleg sokan lehetnek akik megvették a betegséget.Ez a szín tiszta igazság
sajnos"

Nagyi54,senki nem hiszi azt hogy leszázalékolási téren nem voltak csalások,de mint az előző hozászolásomban emlitettem a privatizációs visszaéléseket is ki kéne vizsgálni ezen az alapon.
Visszamenőleges hatállyal,és merem állitani hogy nagyságrendekkel több pénzt lehetne szerezni,mint a jellemzően beteg emberek letámadásával.

És még számtalan terület van amit meg lehetne kaparni.A saját felturbózott jövedelmükkel illene kezdeni...

kiszolgáltatott # 2011.05.19. 16:39

Igen,ez jó ötlet,ha visszamenőleg sokmindent lehet az államadósságra hivatkozva,akkor az elprivatizált vagyonoknak is utána kéne nézni.Mindjárt kisebb lenne az államadósság.És ott is lehetne bőven csalásokat és csalókat emlegetni.

kobeka # 2011.05.19. 17:08

Egy jogi kérdés:

70/B. § (1) A Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a munkához, a munka és a foglalkozás szabad megválasztásához.

  • Ez hogyan egyeztethető össze a rokkantaknak a munkavilágába visszaterelésével?

Vajon aki rehab. járadékra kerül az miért „köteles elfogadni” a számára „felkínált” állást ?

Jobbágy # 2011.05.19. 18:16

Jácintka!Meg kérdezhetem,hogy mi lett a fellebbezésed eredménye?Üdv:Jobbágy

keke1 # 2011.05.19. 18:35

Dupla mérce van,szinte mindenben.
Bizonyos nem kivánatos elemeket az előző garnitúra is igyekezett kitenni a rendszerből,persze nem ilyen brutál módon mint a mostaniak.
A saját holdudvarukat kimélik,még a lükeség is bocsánatos,az én kutyám kölke hozzáállás érvényes rájuk.

Ellenben a "másokat"nem kimélik,a jogi alapot pedig most teremtik meg,a vizióik realizálásához.
Azt nem értem miért nem tiltakoznak az emberi jogi szervezetek..elég magas labdát kaptak,már sorozatban adják nekik.

Pár évvel ezelőtt nem lehetett volna ezt megcsinálni,van egy olyan gyanum hogy kisérleti alanyok vagyunk.
A kisérlet tárgya hogyan reagálnak az emberek a szociális háló megbontására,mennyi a tűrőképességük.
Megrendelő az EU.

wiwienn # 2011.05.19. 18:39

Üdv.FN olvastam!
Nyomtatás Betűméret

Harc a rokkant nyugdíjért, leszázalékolás, orvosi felülvizsgálat 2011-05-03 01:16:09

Mennyit ér az ember, ha fogyatékkal élő? Mit érezhet, ha bizonyítani kell, még mindig beteg? Tapasztalatok, vélemények az orvosi felülvizsgálatról!

Nagyon sok fogyatékkal élő embertársunknak, komoly probléma az orvosi vizsgálat, mely a munkaképességét (megmaradt munkaképességét) vizsgálja! Közismertebb nevén a leszázalékolás és az orvosi felülvizsgálat. Miért is fontos ez? Mert e szakvélemény alapján válik valaki jogosulttá egyes támogatásokra illetve azok igénybevételére. Sajnos ismert adat, hogy a megváltozott munkaképességű munkavállalóknak mindössze 10% dolgozik! Ez visszafelé olvasva azt jelenti, hogy a munkanélküliség 90%-os!!!! Így sokak számára létfontosságú, hogy e biztos forrástól ne essenek el! Természetesen itt 20-50 e Ft körüli összegekről van szó! Borzasztó, de vannak akik ennyiből kénytelenek megélni. Persze azért meg kell említeni, hogy sokan potyautasként kerültek bele, ebbe a rendszerbe. Ennek magyarázata a rendszerváltás utáni időszak, elbocsátásaira volt vezethető vissza, hiszen sokan ide menekültek a munkanélküliség és a pénztelenség elől. De voltak olyanok is, akik meglátták az üzleti lehetőséget, és „elintézték” a végleges leszázalékolást. Sajnos nem közülük kerülnek ki azok, akiknek 2-3 évente orvosi felülvizsgálaton kell részt venniük. Nagy a tét, hiszen egy más csoportba való átminősítés, komoly anyagi veszteség, és akár a munkahely megszűnéséhez is vezethet, ott ahol az állami bér és járuléktámogatással történik a foglakoztatás. Hiszen e támogatások folyósítása és intenzitása függ a munkavállaló állapotától is! Így lehetséges, hogy egy III. csoportú megváltozott munkaképességű munkavállaló, már nem olyan „vonzó” mint egy I. csoportú. Ám még nem is említettük a kereseti korlátot, a III. csoport esetében. Ezt azt jelenti, hogy ha egy III. csoportba tartozó megváltozott munkaképességű munkavállaló, a rokkantnyugdíja 2X –nél többet keres, akkor elvesztheti a rokkantnyugdíját! Sok esetet hallottam, ahol erről nem is tudván, a megváltozott munkaképességű döbbenten értesült róla, elvették a rokkantnyugdíját, mivel munkáltatója elfelejtett erről szólni. Nos de miről is szól az orvosi felülvizsgálat? Itt egy orvosi bizottság előtt kell számot adni az állapotunkról, és papírokkal igazolni ezt. Nagyon sokan panaszkodtak erre, mivel úgy érezték mintha, csak azért lennének itt, hogy az államot átverjék. Persze sajnos sokan voltak azok is, akik már előre „felkészültek” és nem érte őket meglepetés. De sajnos nem ez volt a jellemző. Általában azokat szemelték ki, akik erre tényleg rá voltak szorulva. Közismert, hogy itt a cél az volt, hogy akit lehet, juttassunk ki a nyílt munkaerőpiacra! De nem is vizsgáltuk azt, milyen esélyeik vannak? Van e piacképes szakmájuk? Sokan keresnek meg a kérdéssel, mit is csináljanak, hiszen papíron egészséges, de még sincs munkája! Sokan személyes kudarcként élik meg a vizsgálatot, és kétségbeesetten próbálják megtartani, e kicsi de biztos megélhetésüket! Talán érdemes lenne, egy olyan felülvizsgálatot bevezetni, ahol emberiesen bánnának velük! Észrevennék az embert és nem a „csalót és munkakerülőt” látnák bennünk. Képzeljék el, milyen lenne, ha az orvosi felülvizsgálat után, felajánlanának a részükre egy továbbképzést? Mi lenne, ha beszélgetnének velük egy kicsit, és megpróbálnának megoldásokat felkínálni! Együtt keresni a megoldást, hiszen ezek az emberek is akarnak dolgozni, csak mi néha „döntünk” helyettük! Olyan döntéseket hozunk, melyről elfelejtjük őket megkérdezni, pedig milyen fontos is lenne!
http://hotelhandicap.blog.fn.hu/index.php?…
a hozzászólások jok!!

kiszolgáltatott # 2011.05.19. 19:07

Ma megint több helyen hallottam a 700 rokkantnyugdíjjast emlegetni,a kormányszóvivőtől,mintha nem cáfolták volna már ezt elegen,hogy korhatár alattiak csak feleennyien vannak.
Megírtam hát a kormányszóvivő sajtóosztályának,hogy nem fer dolog ezt így emlegetni,mert aki nincs benne ebben a rokkantosítási darálóban az csak bűnbakot lát ezekben az emberekben.Nem tudom válaszol-e,persze nem változik ettől semmi,de legalább szóltam valamit ,tehetetlenségemben...

jácintka # 2011.05.20. 08:00

jobbágy!
Meg kell tenni mert ha tovább megy az ügyed akkor szerintem ez a hamisítás talán nyom valamit a vizsgáló orvos képzetlensége megkérdőjelezése .A

Amit ide másoltam amit kaptam a minisztériumtól . A véleményem az- mosom kezeimet vigye el a balhét más-.
A tények pedig éppen ellentmondanak mert ahogy halljuk a sajtó és a TV adók szinte mindegyikén téma a rokkantak ügye , a megszólalók pedig éppen e minisztérium alkalmazottjai.

Poruljárt_Attila # 2011.05.20. 09:06

Nem sokkal lejjebb olvastam:

"Ha jól értettem akit „egészségesnek” találnak azt még büntető feljelentésben is részesül”"

  • Ezt hogy kell érteni? Miért lesz feljelentés?
keke1 # 2011.05.20. 11:27

Bakfitty.

Fenyegetőznek,ilyen a diktatúra.
Nekem 6-7 főorvostól vannak friss leleteim,ami bizonyitja a betegségem meglétét,plusz a régiek,más orvosoktól...ép ésszel nehezen elképtelhető hogy mindezeket a tudós orvosokat félre tudtam volna vezetni.
Marad a megvesztegetés,ami úgyszintén lehetetlennek tünik,és gazdaságtalannak is,tekintve a nyugdijjam csekély voltára(éppen a rezsimet fedezi),de az biztos ha makkegészséges embert találnak,akkor automatikusan a leszázalékoló orvosi bizottságot is fel kell jelenteni.

És ez magyarázza a fenyegetőzést,egyszerübb ha nem mer elmenni a delikvens,igy az állam elkerülhet egy jogi procedúrát,és gyarapodik a kassza is.

keke1 # 2011.05.20. 12:05

Nagy vihart fognak még ezek a rendelkezések kavarni,de mindenki aki a Fideszre szavazott,csak saját magát okolhatja.
Sokan úgy gondolkoztak úgyis mindenki rájuk szavaz,az én szavazatom már nem oszt,szoroz.Én is igy szavaztam ,plusz a jobbikkal való riogatások is megtették a magukét.

És meglett a 2/3 lehetővé tettük saját magunk likvidálását.....
A jövőben meg fogom gondolni kire szavazok,komolyan kell venni,mivel bebizonyosodott hogy a mi bőrünkre megy a játék!

kiszolgáltatott # 2011.05.20. 12:34

Én sem így gondoltam a 2/3-ot,és én is rájuk szavaztam,és először még próbáltam mentegetni az intézkedéseket,hogy hát semmire sincs pénz,stb.De amikor átkerültem a csaló és szimuláns kategóriába és mindez az igazságosságra hivatkozva történik a kommunikációjuk szerint,és nyomorultul beteg,vagy éppen megbetegített emberek életéről felületes "vizsgáló-biztosok" ítélkeznek,beállva a tőlük elvárt sorba, -akkor ez már nekem sok,ebből nekem is elég volt...

keke1 # 2011.05.20. 13:00

Van pénz.
Az IMF pénze se kellett,mivel az olcsobb hitelt feltételekhez kötötték.
Az amit a szociális kiadásokon sporolni tudnak,csak töredéke a egységes(16%)adó,és a gyerekkedvezmények miatt keletkezett plusz kiadásnak
Szerényen számolva is évi 500md minusz.
A valós bevételkiesés inkább a 700md-hoz fog közeliteni,mivel sokan menekülnek a rendszerből,akkora a bizonytalanság.Romlik az adófizetői morál.

Egyetlen gyógyir lenne,ha visszaállitanák a diferenciált jövedelemadót,de hát ugye ez a saját elhibázott döntésük beismerése lenne,igy mennek tovább toronyiránt,nem tudják felfogni hogy az csupán délibáb...

kobeka # 2011.05.20. 13:15

kiszolgáltatott

PÉNZ van, de csak arra amire „rászánják”. A rokkant emberekre nem szánnak. A több évtizedes munkaviszony után történt járulék befizetések nem számítanak. Beteg állapot nem számít.

A különadók kivetése vagy a magánnyugdíjak einstandolása is azért történt mert az állam onnan vesz el ahol van. Ha ez a pénz kevés lesz elvesznek máshonnan.

kiszolgáltatott # 2011.05.20. 15:18

Itt megosztom Rétvári Bence Úr válaszát:( levelemben ,amit neki irtam ,kifogásoltam TV nyilatkozatának hangnemét,és hogy bűnbakkeresés folyik)

Tisztelt Asszonyom!

Kérem, ne értsen félre. A tegnapi interjú is, és a róla szóló beszámoló is ezt tartalmazza: " Nem bűnbakokat keresnek a rokkantnyugdíjasokban, csak azt akarják elérni, hogy aki munkaképes, az dolgozzon - mondta a Közigazgatási Minisztérium államtitkára." http://atv.hu/…etvari_bence

A célunk tehát az, hogy a valódi rokkantak elől ne vegyék el az ellátást azok, akik nem rokkantak igazából. Remélem, most már tisztázódott a kép és az álláspontunk.

Tisztelettel:
Rétvári Bence

Jurisz # 2011.05.20. 15:46

"Amikor figyelem a kormánykoalíciós érveket a szociális juttatások megvonásakor, a nyugdíjcsökkentéskor, a gyes, a gyed átalakításakor, a családi pótlék megadóztatásakor, tisztelt Hölgyeim és Uraim, én úgy látom, hogy Magyarországon most már nemcsak odáig merészkedik el a kormány, hogy azt mondja, hogy akik nem dolgoznak, nem állnak munkában, nem hajtanak közvetlen hasznot, nem átképezhetők, egyáltalán nem vethetőek be a munka frontján, hogy az ő nyelvükön próbáljak beszélni, nem egyszerűen csak indifferensek – mert ilyet már mondtak korábban is –, lassan olybá tűnnek fel, mintha ők lennének a közellenség. Akik ingyenélők lennének, akik kiennék a többieket a vagyonukból, akik a haladás útjában állnak. Olyan emberek, akik lehúztak 30-40-50 évet munkában. Hogyan lehet őket akadálynak tekinteni? (...)

Amikor tehát arra biztatom Önöket, hogy menjenek el választani, akkor nem egyszerűen csak egy leendő kormányprogram nevében és érdekében teszem ezt, hanem az elementáris emberi méltóság nevében is. Azok az emberek, akik ma nem munkából élnek, hanem valamilyen ellátást kapnak vagy azért, mert korábban hosszú-hosszú éveket ledolgoztak, vagy azért, mert most a családjukról gondoskodnak és gyermeket nevelnek, ezek az emberek is megérdemlik a tiszteletet és az elismerést, kijár nekik az emberi méltóság tisztelete. Na, ezt kell megvédenünk! Az emberi méltóság, mindannyiunk emberi méltóságának a tiszteletét kell megvédenünk!"

Na, kinek a szavai ezek? Nos, ez Orbán Viktor beszéde volt! Mégpedig a Polgári Szociális Bázis budapesti rendezvényén. Tehát ki verte át jobban a választókat? Orván vagy Gyurcsány? Ki-ki döntse el maga ... (az biztos, hogy mindkét alak hazudozott, illetve hazudozik)

juhlaci # 2011.05.20. 18:49

Olvassátok el ! http://vallalkozoi.negyed.hu/…tasaban.html?… az egész cikket!

skorpió13 # 2011.05.20. 19:19

juhlaci!Köszi a linket,ezek szerint hátra dőlhetek a széken.

kiszolgáltatott # 2011.05.20. 19:26

Ha ennyi energiát és pénzt fordítanának a gyógyításra,talán kevesebb lenne a beteg ember.

kiszolgáltatott # 2011.05.20. 20:21

Ez megint mire vélhető?a cikkben van:
"Az NRSZH igazgatója szerint leginkább a hármas csoportú rokkantnyugdíjasokat és azokat a rehabilitációs járadékkal rendelkezőket érinti majd a vizsgálat, akiknek nem sikerült munkát találniuk."
Ez nem félelemleltő? Ha nem talált munkát,majd jól megvizsgáljuk...

"Szemtől szemben álltunk azzal a sci-fi filmeket idéző hatalmas géppel, amellyel 2012-től kiszűrik majd a munkára alkalmas rokkantnyugdíjasokat. A gép feladatokat ad, utasításaira például biliárdgolyókat kell pakolászni, tapintás alapján kell felismerni dolgokat, vagy egy meredek lépcsőn kell felcipelni súlyokat. Átverni nehéz, állítólag szinte mindent észrevesz, de azért van gyenge pontja: a balett.
És mi az,hogy :"hamis papírokkal rokkantosítatták le magukat?"Talán maguknak írták az emberek az orvosi papírokat?
És a gép mindjárt CT MR és vér stb vizsgálatot is végez?Mert lehet,hogy valaki ettől a géptől,és fizikai és lelki megterheléstől lesz rosszul.Akkor be lehet nyújtani kártárítési igényt?
Szégyenletes bűnbakkeresésnek tartom továbbra is,és már abban sem vagyok biztos,hogy az eredmények objektívek lesznek...

kiszolgáltatott # 2011.05.21. 05:46

Már éjjel is ez a gép járt a fejemben,és arra jutottam,hogy kellene egy ilyen kiszűrni az a szakmájukra nem alkalmas politikusokat is.Elnézést,ha túlreagáltam...

Ricuska # 2011.05.21. 07:03

Találtam egy érdekes oldalt, kérlek olvassátok el!!! Igaz nem a nyugdijhoz tartozik, de jó ha erről mindenki tud!!
Kis részlet!! Többi az oldalon

http://www.eletforma.hu/…reszlet.html

Bennfentesként az elsők között találkozott a gyógyszeripar rejtett titkaival és az emberek megtévesztését célzó stratégiákkal. Milyen bizonyítékokat tud felmutatni a vádak igazolására?

John Virapen: Vannak bizonyítékaim. Munkám során az összes levelet és ügyiratot archiváltam. Vannak tehát dokumentumaim arról, hogyan vesztegettünk meg orvosokat, azáltal, hogy „üzleti utazásra” hívtuk őket a Karib-szigetekre; vagy hogyan fizettünk le gyógyszerkutatókat, hogy számunkra, és a termékeink számára kedvező írásokat jelentessenek meg a legnevesebb tudományos folyóiratokban. Továbbá egy – a Gyógyszer-engedélyezési Hivatalnál dolgozó – orvos beleegyező levele is a birtokomban van, mely igazolja, hogy pénzt fogadott el tőlem.

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.05.21. 09:24

Elég aggályos megközelítés felé mozdult el az OEP megítélésem szerint (origo. hu portál). A rengeteg felülvizsgálandó számát úgy igyekszik csökkenteni, hogy azt mondja az I: II csoportba tartozókat nem vizsgálja mert azok munkaképtelenek. De hisz kötelező nyilvántartásokból (APEH, TB) tudjuk, hogy ez nem igaz. És most jön a logikai bukfenc. Ha az előbbi két csoportnál elfogadják a régi eredményeket a III. csoportnál milyen jogon kérdőjelezik meg ? Na ez például érdekes lehet egy felülvizsgálati perben a bíróság számára. Továbbra is az a véleményem, hogy az elejétől a végéig át kell gondolni ezt az egész felülvizsgálatot és inkább ösztönző megoldásokat találni a foglalkoztatásra, mint adminisztratív kényszereket.
Spitzer Tibor
www.spicivas.lapunk.hu

Ricuska # 2011.05.21. 12:48

Rokkantsági nyugdij mellett lehet dolgozni. Ha pl. 70 ezer a nyugdijad akkor bruttó 140 ezer Ft fizetésig dolgozhatsz. A bibi ott van ha a hat hónap átlaga meghaladja a rokk nyugdij összegét, mert az APEH állitólag lejeneti a NYUFI-nak. Ill. a NYUFI kéri hogy mindenki jelentse be,( mert ha az APEH teszi meg, az időtolódás, mert eltelik pár hónap mire beér az Apeh levele, ) és pár hónapig jogtalanul felvett nyugdijat visszafizettetik.
Minden képpen a 6 hónap átlagát kell nézni!!!

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.05.21. 13:00

Nem állítólag jelenti le az APEH nyugdíjasok munkabérét, hanem már össze van kapcsolva a két rendszer. Havonta a munkáltatónak a 1108 számú nyomtatványon kell dolgozónként jelenteni, hogy kinek mit fizetett. A dolgozói lapon pedig szerepel a foglalkoztatás kódja. Mondjuk előny, hogy az APEH adatbázisa sokkal pontosabb mint a TB-é volt, és már legalább nem kell kétfelé jelenteni. De figyelni valóban a dolgozónak kell, hogy ne lépje át a határt, mert éppen most volt olyan ügyfelem akinek emiatt ugrott a rokkantnyugdíja.