Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Ricuska # 2011.05.21. 17:23

Ha szeretnék a rokkantnyugdijasok hogy alakuljon egy szervezet ami képviseli érdekeiket, lehet jelezni a facebookon

Rokkant nyugdijasok nevet kell keresni

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.05.21. 17:24

Kedves Mari 55 ! illetve minden tisztelt fórumozó !

Nem tűnik el az oldalamra küldött levél, csak nálam van egy előszűrés. Mert csak így tudom kizárni a szitkozódó, politizáló szövegrészeket. Szociális szakember vagyok, magánemberként persze van nekem is súlyos véleményem, de a honlap az igyekszik érzelemmentesen szólni. És egyben válasz mások kérdéseire: a fokozatos öregségi korhatár emelés miatt más és más korban mehetnek nyugdíjba az emberek. A rá vonatkozó korhatár elérése után már csak statisztikai okból tartják külön a rokkantnyugdíjasokat - bár most azt ígérik a rokkantellátást leválasztják a nyugdíjról- így azok az érvelések amelyek 720-800 ezer rokkant ellátásban részesülő munkába állításáról szólnak, tényleg a hangulatkeltés részei.

Ricuska # 2011.05.21. 17:39

Kedves Attila!!
A korbetöltött rokkantnyugdijas az jól jár, mert nem tehetnek vele semmit, hiába rokkant nyugdijas, már nyugdijasnak minősül. Nem vizsgáltatható felül. Ezért volt a 90 évesben az a sok csalás, mert aki akkor megvette a rokknyugdijat az már "Védett" korban nyugdijasként éli megérdelmelt leszázalékolását!!

Poruljárt_Attila # 2011.05.21. 17:59

Na de én ebben azt nem értem, hogy ha amúgy is nyugdíjas lenne, akkor mi értelme a leszázalékolásnak? Bocsi, ha számomra érthetetlen, de tényleg nem tudom felfogni. Ha csak nem kortól függetlenül érted ezt a védett nyugdíjazást.

Ricuska # 2011.05.21. 18:24

Attila !

Az 1990.-es években divat volt, hogy egy tehén áráért megvették a rokkantsági nyugijat!(Ezt azért irom igy, mert éppen ismertem egy embert aki ezt hangoztatta, már meghalt).
Tehát ahogy mari55 irja, akár a legfiatalabb korhatárt nézzük, 1990.-ben volt 40 éves, nem akart dolgozni, megvette az OOSZI orvosát, és le lett rokkantositva, véglegesen, felülvizsgálat nélkül. Eddig nem foglalkoztak ezzel, most került képbe ugye a felülvizsgálat mindenki számára.
Ez a 40 éves emberke most 61 éve, az az elérte a törvényes nyugdij korhatárt. Igaz rokkant marad, törzsszáma nem változik, de mivel betöltötte a korhatárt nyugdijasnak minősül. Semmiben nem változik a nyugdija, nem lessz örgségi nyugdijas. Minden marad a régiben, de betöltötte a 60 évet.
No ebből az emberekből akkor nagyon sok volt. Ezért irták alább azt, hogy a korbetöltött rokkatnyugdijasok száma
384 ezer. Magyarul ezek az emberek lehetnek akár 80 évesek is már, de rokkant nyugdijas törzsszámuk van, tehát a korbetöltött rokkantak közé sorolják őket.
Érdekes adat hogy 60 év felett 384 ezer rokk nyugdijas van.. De mint a statisztika mutatja, halálozással Ők is fogynak.
Lent leirtak alapján akkor 60 év felett kb. 90 éves korig 384 ezer ember
KB. 30 éves és 60 év között 337 ezer .Hát ez igy néz ki!! Hozzáteszem ha igazak a számok!! De ezt ki tudja???

Poruljárt_Attila # 2011.05.21. 19:30

Ja értem, köszi szépen. Nem is hallottam még olyanról, hogy valakinek ne kellene felülvizsgálatra mennie időközönként, de ezek szerint van ilyen.

sopika # 2011.05.22. 03:16

Szeretném meg kérdezni,hogy én 83% vagyok augusztusban kell majd felülvizsgálatra mennem,és mire számíthatok.
Dolgozni nem dolgozom mellette.még az itthoni is nehéz sokszor.

Ricuska # 2011.05.22. 06:43

Sajnos semmi jó nem lessz, viszont a soros felülvizsgálatosaknak akkor kell menni amikorra kiirják, pár hónap persze bele fér csúszásnak, de azzal is cikis a helyzet, mert a rokk, időpontig jár. Sorosoknál főleg. De hogy a soros felülvizsgálatosok mellé hogyan teszik be a többit, na ez lessz művészet. nekik kötelező menni, akiket behivnak soron kivül, azoknak beteszik időközönként. Máshogy nem tudják megoldani. Aki ebben benne van, az tényleg átlátja milyen káosz lessz itt, és hogy birják majd az orvosok. Mert uyge egy egszerü kis orvost ilyen helyre nem lehet tenni!!!
A vak is azt mondaná most, hogy majd meglátjuk!!

skorpió13 # 2011.05.22. 07:43

Szép napot!A rokkant nyugdijat határozattal szüntetik meg.Ameddig nem történik meg a felülvizsgálat véleményem szerint nem vonják meg.Budapesten még nem hallottam,hogy csuszásban lettek volna(velem egyszer sem történt meg)hogy a tervezett időpontban ne hivtak volna be.Bár sok helyen olvasom,hogy az utóbbi időben fellebezés esetén hónapokat várnak,ez régebben 30napon belül megtörtént.

jácintka # 2011.05.22. 08:23

A rendszeres szociális járadékosok vajon mit fognak kapni ha betöltik a nyugdij korhatárt?

skorpió13 # 2011.05.22. 08:37

minimál nyugdijat,ha meg nem szüntetik azt is.

Ricuska # 2011.05.22. 11:01

Icike köszi!! Erről lemaradtam. De ebben a riportban is tényleg tudatosul, hogy fejetlenség az egész kormány. Senki nem tudja mit akar, szerintem ezek direkt mondják a magukét a médiákon keresztül és lessz egy két ember, aki igy mind SDimonovits András elmondja a véleményét. ezek meg majd arra épitenek!!
Érdekes dolgok várnak ránk az tény!!

sopika # 2011.05.22. 11:38

http://atv.hu/…etvari_bence

skorpió13 # 2011.05.22. 11:42

Icike42én meghallgattam és minden ehhez kapcsolódó riportot,cikket figyelek.De valyon honatyáink is figyelik?!

sopika # 2011.05.22. 11:57

Hiába hallgatják nem akarják érten, mert nem tudják milyen kiszolgáltatottnak lenni.

skorpió13 # 2011.05.22. 12:28

http://nol.hu/…itkar_lemond lemondott Demeter Ervin és Soltész Miklós

mokus123 # 2011.05.22. 13:20

Jaj de jó! Úgy látszik vannak emberek is közöttük.

mokus123 # 2011.05.22. 13:28

Sziasztok!

Rendszeresen nézem a jogi fórumot, de ebben a témában én is érintett vagyok. A 40 év utáni nyugdíj ügyében többet is irkáltam, de az sajna 15 hónap hiány miatt nem jött össze. Aztán 55 és fél évesen megkaptam a rokk. nyugdíjat, amit most gondolom tőlem is el akarnak venni. A 15 hónapot nincs hol ledolgozni, mert szóba sem állnak velem sehol. Fizikai munkát 8 órában már nem is mernék vállalni, mert ahhoz egészségesnek kellene lenni. Ha elveszik a nyugdíjamat éhen halok.

Üdv.: Edit

Ricuska # 2011.05.22. 13:33
Ricuska # 2011.05.22. 13:34

http://www.fn.hu/…nyugdijasok/
Ez csak a rendvédelmisekre vonatkozna??????

Ricuska # 2011.05.22. 13:34

A parlamentben hány rokkantnyugdijas illtve nyugdijas dolgozik?????
Pintér úrral az élen!!!

cosmos10 # 2011.05.22. 13:51

Sziasztok!

Én rendesen 8 órában dolgoztam eddig pedig születésem óta beteg vagyok.Kénytelen voltam elmenni rokkant nyugdíjba mert már nem bírtam.A legútobbi vizsgálatomnál csak 44 százalékot kaptam most megyek II fokúra.Azért kíváncsi leszek hányan fognak majd bírosághoz fordulni közülünk mert azt nem hangoztatja az újság.Csak azt,hogy a rendvédelmisek közűl sokan oda fognak menni.Én dolgoznék de a szakmámba egyáltalán nem dolgozhatok.Ha elveszik tőlem hát nem tudom mi lesz.

Ricuska # 2011.05.22. 13:59

Kedves Cosmo!!
Ha elutasitanak mész Biróira!! Ne add fel, mert akkor veszitesz!!!
A rendváédelmisektől el akarják venni a megállapitott ellátást!! Ez más helyzet.
44 %.-ra melyik ellártást kapod??

cosmos10 # 2011.05.22. 14:41

Kedves Ricuska!

Rendszeres szociális segélyt huzták alá.Még semmit mivel most adtam be a papírokat.Menni fogok minden képpen ha kell,nem fogom feladni.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.05.22. 15:03

Sziasztok !

Én megnéztem a Facebokon a Rokkant nyugdíjasok amit javasoltál Ricuska jó dolog javaslom másnak is .

Én átélem anyukám helyzetét ő 49 ben született hosszú éveket dolgozott mire kis hílyán majdnem meghalt le rokkantositották nagy nehezen majd idővel végleges lett.

Az a bökkenő és itt nem a páciens jár jól hanem az állam mivel a rokkant nyugdíj jóval kevesebb mint a rendes nyugdíja lett volna világ életében konyhán és a bányánál kezdte ő is takarítónőként annó később a konyhai munka nagyüzemben ami nagyon nehéz aki benne volt van az tudja.

Szóval itt is jócskán sporól az állam ha megnézzük akkor a statisztika igen káoszós ha megnézzük aki tovább él még mint az anyukám mennyit sporól majd az állam ?