Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


doli # 2014.02.14. 09:46

Akkor maradjon minden így ahogy van ??? és akkor önként menjünk a vágóhídra !

sitimaci # 2014.02.14. 05:51
  • @--Miért,Te még hiszel valakinek..?--Mert én már egyik pártnak-embernek sem...!--De ha Te igen...!?!?!@--
doli # 2014.02.13. 21:39

Akkor higgy a fityiszes haverjaidnak továbbra is!

sitimaci # 2014.02.13. 05:47
--
  • Korózs Lajosnak azt sem hiszem el amit kérdez!-----Amikor annak idején a Bajnai hozzányúlt a nyugdíjkorhatárhoz,amikor ellehetett menni előrehozottba /37-majd 40-a végén 42 év/ csak széttárta a karját és azt mondta,hogy aki ledolgozott 42-évet annak ő lehetővé tenné azt,hogy elmehessen előrehozott vagy rendes nyugdíjba!--Mégsem csináltak semmi,sőt emelték a korhatárt 65-évre!--Nagy dumás,mindenki!--Visszaadják?--Na persze......!!!----
év57 # 2014.02.11. 20:01

ezsuzsa # 2014.02.08. 15:57

Üdv Mindenkinek!
Tudja valaki,hogy akit az Önkormányzat küld felülvizsgálatra (aktív korúak ellátása), annak kell menni szociális és rehabilitációs szakértőhöz is? Illetve, akit hazaküldenek az 40% alatti?
Kösz a választ!

ZÖLDJANIKA # 2014.02.07. 08:32

Igen, gondolom, korlátozva van valamilyen módon, mert még kiokosodnak a rászorulók, és mi lesz a fideszes sportcsarnokokkal, meg a Felcsúti, Tokaji vagyonokkal, bányákkal és sorolhatnám. De jön a választás, és remélem, legalább azok, akikkel kicsesztek, nem teszi rá a voksát!

gyorgye # 2014.02.07. 03:15

Én nem voltam itt már egy éve,mi történt itt,megszünt a fórum?Nem lehet beszélgetni meg válaszolni egymásnak?

ZÖLDJANIKA # 2014.02.06. 16:54

Elnézést, de valaki válaszolt a freemail címemre, de véletlenül töröltem, sziveskedj mégegyszer, köszönöm

gyorgye # 2014.02.06. 12:08

61 évesen kirugtak és elvették az ellátásodat.Hát ilyen nincs.Mit képzelnek hogy ujjáfogsz mostmár születni és ujra 20 éves leszel?

exrokki? # 2014.02.06. 10:18

Sziasztok!
Tud valaki valamit a MEOSZ által Strasbourgba beadott indítványról a rokkant nyugdíj ügyben hol tart????????????Vagy valami fejleményt egyéni ügyekkel kapcsolatban????

Sziasztok!

Sziasztok!


Sziasztok!

ZÖLDJANIKA # 2014.02.04. 08:04

Szép napot kivánok, de ennek fejében valaki válaszoljon!
Behívtak felülvizsg.-ra, 29% lettem, megvonták a rokk. ellátásomat, tehát semmit nem kapok. Ez így igaz?Hová menjek, hiszen az Önkormányzat nem segít, mert 61 évesen van 1 házam, 1 kocsim, mit akarok?
Miért nem takarékoskodtam? De ki gondolta volna fiatalon, hogy dolgozni, de már menni sem tudok 61 éves koromra. Ilyen korban nincs semmi védettség?Még akkor azt írta a bunkó, hogy meggyógyultam!Olyan komoly gerinc és csípő betegségem van, hogy mindegyik orvos, akinél még voltam, azt mondta, hogy csak romlik az állapotom, sőt még tolószékbe is kerülhetek. A köcsög orvos a felülvizsgálaton azt mondta, minden rendben, de még le is írták, , hogy meggyógyultam. Hogy lehet ezt írni?
Fellebbeztem.
Aki már volt ebben a szituban, írja meg, hogy újból hívnak vizsgálatra,ha igen mennyi idő múlva, mert akkor friss papírokat viszek.Bírósági dolog hogy zajlik?köszönöm

buboka # 2014.02.04. 07:18

Kedves sasara!

Nem akartam pánikot kelteni, pusztán érdeklődtem, hogy - mint írtam is -, hallott-e, olvasott-e más is ilyen tartalmú levelet, de mint jelezte Ön igen, de nem mint új eshetőség.
Köszönöm a belinkelt ide vonatkozó cikkeket és utólag is elnézést, ha ezzel valakinek problémát okoztam volna.

Martes # 2014.02.03. 18:46

Kedves Aperten!
Sajnos ezen a területen nem vagyok ismerős. Három területen foglalkoztam jogszabályokkal, lakásszavatosság, mert anno a munkámhoz tartozott, KRESZ, mert volt balesetem, és diszkrimináció, amikor az esélyegyenlőségi törvény készült, valamint az azt követő pár évben, mert a fogyatékos gyermekem miatt szintén érintett vagyok. Az első – lakásszavatosság – a múltrendszerben volt, valamint mind a három alkalom az új Alkotmány előtt. Bevallom, én nem tudok mit kezdeni ezzel az Alkotmánnyal, de nem is akarok, mert bízom abban, hogy hamarosan megváltoztatják. Úgy vélem nem szabad több jelentőséget tulajdonítani neki, mint egy ugródeszkának, ahonnan az EU-hoz lehet továbbítani a problémákat. Sajnos csak az után foglalkozik az EU a hozzá beérkező panaszokkal, miután Magyarországon minden jogorvoslati lehetőség kimerült, és egyik sem vezetett eredményre. Előbb is be lehet hozzájuk küldeni, de csak iktatják, és talonba rakják, amíg nálunk le nem fut a dolog.

sasara # 2014.02.03. 18:34

Elfelejtettem hozzá tenni, hogy 2012 április-májusi cikk, lassan 2 éves!!!

sasara # 2014.02.03. 18:32

Ez egy régi cikk felmelegítése, milyen célból??

Lásd
https://hu-hu.facebook.com/…182894104650

http://akozmunkaismunka.blogspot.hu/…j-riado.html

http://blog.xfree.hu/myblog.tvn?…

Stb., stb.

Szerintem csak igaz hírekkel keltsünk pánikot!

buboka # 2014.02.03. 12:37

Bár ez a "cikk" csak a nyugdíjakra vonatkozik, de szeretném megkérdezni, hogy esetleg valaki olvasott, vagy hallott-e hasonló témáról, lehet-e valóság alapja - bár sajnos el tudom képzelni -. Engem konkrétan nem érint a dolog az 57.000,-Ft-os nyugdíjammal, de vannak sokan, akiket érinthet.

Kurtítani akarják a
nyugdíjakat 100.000 felett 20 %-al. Ebből a levont összegből akarják a
minimállón állók nyugdíjat emelni.Visszamenőlegesen is ez a terv.
Tiltakozzatok és küldjétek tovább azt az anyagot.

Januártól jön az alap- és
a munkanyugdíj?
Mindenkinek 20 százalékkal csökkenne a nyugdíja, de a
kisebb összeg mellé 20 ezer forintos alapnyugdíj járna - ez a kormány
legújabb terve. Simonovits András közgazdász szerint az elképzeléssel azok,
akiknek a nyugdíja az átlag alatt van jól járnának, akiknek viszont 100 ezer
forint fölötti az ellátása, csökkenne a pénze.
Ne legyen
illúziója senkinek! Meg fogják lépni!
Már
1998-2002 között is megtették, hogy a magasabb nyugdíjak rovására emelték az
alacsonyabb nyugdíjakat!!!
Csak
a nagy nemzeti kábulatban már elfelejtkeztünk a 11 és 14 %- os
"differenciálásról" (31.740.- Ft felett és alatt)
IGEN! NEM ÉRTEK EGYET!
azzal, hogy - jelentős részben saját
hibájából - a társadalom perifériájára került szerencsétlenek kilátástalan
helyzetét
azon öregek nyugdíjának "csipegetéséből"
oldják meg, akik egy életen át tisztességesen, szorgalmasan dolgoztak,
tanultak azért,
hogy emelkedjen a fizetésük , mert elhitték, hogy
öreg korukra így lesz a megélhetésüket biztosító nyugdíjuk!
Azért adóztunk, járulékoztunk keményen az utolsó
munkanapig bezárólag, hogy a befolyt pénzből,
a mindenkori kormány tartsa rendben az ország és a
társadalom dolgait! Így sikerült nekik!
Az államot irányító elit ezt a gondot - az állam
iránti nagy aggodalmában - a nyugdíjasok nyakába varrja,
miközben a gazdasági és politikai elit semmilyen
felelősséget, semmilyen áldozatot nem vállal,
a 25 év alatt "elkúrt rendszerváltás"
következményeiért!
Sőt még most is nyerészkedni akarnak a devizahiteles
végtörlesztés címén!
Ez
egyszerűen: nem
tisztességes! Véleményem szerint: aljasság!
Ilyen
emberek nem kormányozhatnak egy szerencsétlen országot Európában még akkor
sem,
ha a
megtévesztett fülkeforradalmárok 2/3-os hatalomra segítették őket!
Úgy gondolom itt az ideje a cselekvő magatartásnak és
a nyugdíjasoknak is meg kell jelenni a kormány politikája elleni
tüntetéseken!
Ha egyet értesz, küldd tovább!

megrokkant # 2014.02.03. 11:25

aperten. Csak az én meglátásomat írom. Amig az a köpönyeg forgató, egyik pártból a másikba átlépett megélhetési ügyvéd, valami balsai ott dolgozik a fönöke parancsára az A.B.-ba semmi jót se várjál a kérelmedre. A múltat amikor beadtak kérelmet a civil rokkant érdekvédő szervezetek, nem figyelted mi lett az eredménye a beadványuknak? A balasai ürgéhez lett kiadva elbirálásra. Röviden ennyit.

aperten # 2014.02.03. 05:00

Martes

Aperten, kíváncsi vagyok miképp döntenek, de semmi jót nem várok.

Őszintén szólva én is aggasztónak látom, hogy a tájékoztatóban a már megszerzett és attól megfosztott rokkantsági nyugdíjamról, mint "várományról" szólnak, ami fogalmi képtelenség, hiszen itt már teljesedésbe átment jogviszonyról beszélünk. A megrokkanást okozó baleset előtt lehet a "várományról" beszélni (akkor is kissé morbid módon), a biztosítási esemény (a baleset) bekövetkezésével ill. annak elismertetésével pedig már megnyilik a jog a baleseti rokkantsági nyugdíj szolgáltatására, a nyugdíjhatározattal pedig már megszerzett nyugdíjszolgáltatásról, és nem "várományról" beszélünk.

Az Alkotmánybíróság emellett még azt is hangsúlyozta, hogy a kötelező biztosításon alapuló várományok annál nagyobb védelmet élveznek, minél közelebb állnak a „beteljesedéshez”, vagyis a szolgáltatásra való alanyi jog megnyíltához, a már élvezett, megszerzett szolgáltatás pedig még inkább védendő.
A várományok és szolgáltatások védelme attól függően is erősebb, hogy áll-e velük szemben a jogosultnak saját anyagi szolgáltatása. A járulék fejében járó
szolgáltatás megvonása vagy jogalapjának kedvezőtlen megváltoztatása az alapjogi sérelem ismérvei szerint bírálható el
. Ezt az Alkotmánybíróság az eddigiekben mint a biztosítási elem elsőbbségét vallotta a társadalombiztosítás vegyes rendszerén belül.
Az Alkotmánybíróság kiemelte, hogy a járulékkal fedezett időszakra feltétlenül szolgáltatni kell a nyugdíjat, ellenkező esetben szerzett jogtól fosztanák meg a jogosultat; a biztosítás szabályai szerint számított nominális nyugdíj sérthetetlen, a biztosítás és szolidaritás arányainak önkényes megváltoztatása pedig alkotmányosan kizárt. Valamely szolgáltatás átmenet nélküli megváltoztatása vagy „lecsúsztatása”
azonban a biztosításból a segélyezésbe abban is a jogi pozíció lényeges változását hozza, hogy a bizalomvédelem szempontjából egy gyengébb kategóriába kerül az érintett (megszűnik a tulajdonvédelem), ami fölér egy alapjogba való beavatkozással.
...
Az Alkotmánybíróság megítélése az, hogy az Alkotmánynak a tulajdonvédelemre vonatkozó rendelkezésiből az következik, hogy az állam a társadalombiztosítási nyugdíjak – és egyéb szolgáltatások – biztosítási jellegét ne veszélyeztesse.

(Dr. Téglási András: A tulajdonhoz való jog
alkotmányos védelme)


# aperten

aperten # 2014.02.02. 20:11

kicsike4142, az ügyvédi kirendelés nem úgy működik, hogy te keresel ügyvédet, hanem a bíróság jelöl ki azok közül akikkel kapcsolatban és talán valamilyen szerződéses viszonyban állnak. Mivel ezek kevesen vannak és sok az ügyeik száma, nem mélyednek el annyira az ügyekben, mintha jól meg tudsz fizetni egy ügyvédet. Kevéssé bonyolult, jogilag egyszerű ügyekben persze ez is megoldás lehet. Persze itt azért kicsit paradox a helyet is. Az állam egyik hatalmi szerve biztosítja a szakmai segítséget az állam másik hatalmi szerve elleni perhez.


# aperten

kicsike4142 # 2014.02.02. 19:29

Köszönöm Martes!
Még az ügyvéd kirendelése előtt tartunk,de nem tudom, hogy mennyire "képviseli az érdekeinket" a kirendelt ügyvéd. Nagyon bizalmatlan vagyok velük kapcsolatban, bár nincs tapasztalatom. Akiknél jártam, mind pénzt kért, hiába mutattam a papírokat, hogy megkaptuk az ingyenességet. Egyik nagyon aranyos volt, felajánlott részletfizetést!!Annyi a gondom csak, hogy belefáradtam a telefonálgatásokba és az e-mail írásokba. Köszönöm, hogy válaszoltál!! Ica

Martes # 2014.02.02. 15:37

Kicsike4142, mi a baj az állam által kirendelt ügyvéddel? Ha az állam vállaja a költséget, nem fog pénzbe kerülni, ugyanakkor az összes másik pénzt fog kérni. Harmadik lehetőség, hogy nem kérsz ügyvédet, te képviseled magad. Ez a harmadik velem már előfordult, és meg is nyertem. Igaz akkor agyilag sokkal rugalmasabb voltam.

Martes # 2014.02.02. 15:30

Aperten, kíváncsi vagyok miképp döntenek, de semmi jót nem várok.

kicsike4142 # 2014.02.02. 13:38

Sziasztok!
Sűrgősen szükségünk lenne ÜGYVÉDRE, aki nagyon jártas munkajogban!Minden költségünket átvállalt az állam.
Több ügyvéddel beszéltem arról a bizonyos listáról, amit kaptunk, de vagy nem foglalkozik munkajoggal vagy csak pénzért! /hiába a költségmentesség!!/ Ha nem sikerül ügyvédet találnunk, akkor kirendelnek valakit.. csak sűrget az idő, márciusban lesz tárgyalás.
Nagyon köszönöm!!

aperten # 2014.02.02. 03:51

Holnap, azaz 2014. 02. 03-án dönt az alkotmánybíróság 1. öttagú tanácsa a második alkotmányjogi panaszom befogadhatóságáról.

Az előzetes tájékoztatás:

http://goo.gl/zhDC6X

A döntésnek komoly tétje van a rokkant társadalom túlélése szempontjából.
Valószínűleg az az utolsó beadvány ami még talán megakadályozhatja a rokkantak tömeges kiirtását.


# aperten