Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


gattaga # 2011.01.21. 06:43

tanárúr

A mostani "zord időkben" bármi megtörténhet,még a visszahívás is,mint előző hozzászólásomban írtam még a felülvizsgálatokat is felülvizsgálják.Egyébként az "új" határozaton mennyi jött össze az ÖEK kategóriában? (Ha nem vagyok indiszkrét,a fórum célja nem csak a tanácsadás,hanem okulás képpen a példákat is szivesen beillesztjük a kérdezés-válasz "repertoárba".)


By
gattaga

vbartamonika@citromail.hu # 2011.01.21. 06:44

Kedves tanár úr !

Még annyit nem írtad le mit kapnál rahabilitációs járadékot vagy rokkant nyugdíjat ez nem világos ahogy leírtad .

gattaga # 2011.01.21. 06:50

vbartamonika@citromail.hu

Mielőtt valakit a rehab felé terelnél nem árt tájékozódani a helyzetéről.Csak abban az esetben adjunk olyan tanácsot,hogy a rehabot fogadja el,ha azt első fokon megitélték neki.
Nem kioktatásként mondom,csak tanácsként,remélem harag nincs.


By
gattaga

tanárúr # 2011.01.21. 06:52

Tanárúr.

Elnézést, köszönöm az információkat.58 éves vagyok és rokkant nyugdíjat kapok. ÖEK 52%.

Köszönettel.

gattaga # 2011.01.21. 07:00

tanárúr

Sehova semmit ne adjál be !Amennyiben a rook.nyugdíjban változást eszközölnek,abban az esetben kell majd csak lépni.


By
gattaga

vbartamonika@citromail.hu # 2011.01.21. 07:32

Szia gattaga !

Azért írtam le ,hogy nem egyértelmű mit kapott ha elolvasod visszamenőleg .

gattaga # 2011.01.21. 07:52

Állítólag a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve,ha oda értem majd tájékoztatok mindenkit :-)))

Más téma:

Ujsághirdetés ( nem írom,hogy melyik lapban de ha sok az igény akkor megteszem ):

Takarítói és betanított fizikai munkára keresnek megváltozott munkaképességűeket,(legalább 50% ÖEK), olyanok jelentkezését várják akik vállalják: 8 órás munkaidő,több műszak,fizikai munkavégzés.Önéletrajzzal,FLT igazolás másolatával az alábbi e-mail címen jelentkezzenek.

Nos akit rettentően felcsigázott és érdeklődik,sőt vállalni akarja az efféle rabszolgatartó burkoltan munkalehetőséget biztosítóval,akkor megadom a jelentkezés elfogadására irányúló e-mail címet!
Ha másért nem,hát azért,hogy az adataihoz hozzáférjenek,jogtalanul felhasználják.
Ugyan melyik "cég" lehet ennek a háterében,aki egy személyesnek tünő e-mail címre kéri a jelentkezést???
Fontolgatom a feljelentést az ügyben,mert ez már nem csak a csalás,és személyiségi jogokkal való visszaélésre adhat lehetőséget.


By
gattaga

tanárúr # 2011.01.21. 07:52

Köszönöm a hasznos információkat.

Szép napot mindenkinek.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.01.21. 10:30

Kedves gattaga !

Lehet ,hogy kissé lüke vagyok vagy annak mondható ,hogy nem sokat aludtam az éjjel .

De mi az a FLT?

Amúgy én sem tartom hitelesnek azt a dolgot ,hogy valamiféle imél címre küldjek hivatalos papírokat egy idegenek?

Én inkább megyek valami szállítási eszközzel mást nem talicskán betolnak .És lássam az illetőt aki kiváncsí a papírjaimra ,hisz ha másolja már átformálja és így keletkezhet az áll beteg papír.

gattaga # 2011.01.21. 10:46

Közben lenyomoztattam a megadott mail címet,pofára estem!
Munkaerő kölcsönzéssel foglalkozik a xarházi cég.Még "sikerdíjat" is levon a delikvensektől 16%+ÁFA !!!!
Az FLT-re még nem igazán jöttem rá.


By
gattaga

gattaga # 2011.01.21. 11:02

A teljesség igénye nélkül:

A szempont, amit állandóan szem előtt tartunk - a kiközvetített munkaerő minősége. ...........Kft. minden jelöltjének mielőtt a megrendelőnkkel személyesen találkozna, komoly előszűréseken kell bizonyítania rátermettségét. A végzettségen túl megvizsgáljuk a pályázó személyiségjegyeit, melyek alkalmassá tehetik egy adott munkakör betöltésére.
Célunk minél jobban megismerni a megbízót, munkaerő-gazdálkodását és belső működését, hogy ezen információkat felhasználva azt az alkalmas embert találjuk meg, akire valóban szükségük van. Csak ezen a módon tudjuk garantálni, hogy a felek megfeleljenek egymásnak, hiszen a sikeres munkakapcsolathoz kölcsönös megelégedettségre van szükség.
Társaságunk ........-óta végez személyzeti tanácsadó tevékenységet. A folyamatos fejlődésnek köszönhetően ...... Magyarország elsőszámú személyzeti tanácsadója lettünk, piaci részesedésünk csaknem 80 %-os. Jelentős megbízásaink vannak az ország más területeiről és Budapestről is. Megbízásaink - melynek több mint 90%-át sikeresen teljesítettük - nagyobb része közép illetve felsővezetők, képzett idegen nyelveket beszélő szakemberek keresésére és kiválasztására vonatkozik.

Minden keresésünknél sikerdíjas szerződést kötünk. Előlegszámlát, költség számlát nem bocsátunk ki, végszámlát a pályázó elfogadása és munkábalépése után egyösszegben állítjuk ki. A sikerdíj mértéke a munkavállaló éves alapbérének a 16%-a + ÁFA. Ez a díj tartalmazza a szerződés teljesítésével összefüggő valamennyi költséget is.

Néhány részt kipontoztam mert reklámot nem akarok és nem is lehet elhelyezni az oldalon.


By
gattaga

Veci # 2011.01.21. 11:46

FLT:
http://www.dura.hu/…flt0209.html


Üdvözlettel Veci

vbartamonika@citromail.hu # 2011.01.21. 11:51

Kedves gattaga !

Ez nagyon jó sikerdíjat szedő sikerdíjból élősködőket ,tartják el azok akik még betegek is ez már tényleg durva ....

Hát végül is ez olyan mint a vállalkozóból alvállalkozó tartja el az embereket .

Kicsiben és nagyban egyaránt eddig csak a tv be láttam autópálya ügyek na ugyan ez a szitu a mi társasházunknál tetőt csinálta a vállalkozó...
És ,hogy annak is mi lesz van is tetőnk nincs is mert teljesen nincs vége de a vállalkozót meg feljelentették mások sikkasztásért.

Élősködök vannak a szegényeken sajna.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.01.21. 15:01

Szia ferife !

Hát valahogy ahogy leírtad, anno mikor én munkanélküli járadékon voltam a kilencvenes évek elején akkoriba jött be egyengesd magad az utad alapon, vagyis hivatalosan megtanítanak minket hogy tudjuk eladni magunkat a munkáltatónak.

Tréningnek hívták akkor még.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.01.21. 15:01

Szia ferife !

Hát valahogy ahogy leírtad, anno mikor én munkanélküli járadékon voltam a kilencvenes évek elején akkoriba jött be egyengesd magad az utad alapon, vagyis hivatalosan megtanítanak minket hogy tudjuk eladni magunkat a munkáltatónak.

Tréningnek hívták akkor még.

szimigiza # 2011.01.21. 17:09

szép estét!
40% egészségkárosodást állapítottak meg.27.000ft szoc.járulékot kapok. Sajnos dolgozni kellene,mert éhen halunk ebből a pénzből.Nem tudom ,hogy mennyi bért kereshetek hogy ne vegyék el a szoc .járulékot.

kobeka # 2011.01.21. 21:35

Aki ismer, legalább 1 újságírót azt most motiválhatja…

http://www.pafi.hu/…781B00449122

Alakul a fogyatékos botrány…

http://www.nepszava.hu/…/article.php?…

agáta # 2011.01.21. 22:59

Miért vagyunk számkivetettek mi akik szociális járulékon vagyunk és 27000 forintot kapunk.Elvették a korábbi 67% os nyugdíjamat adtak 50% ot most az 50% ból lett 44% A betegségemnek megfelelő munkát nem kapok.Ebben az esetbe mit tudok tenni hogy elviselhető életet tudjak élni 54 évesen.

gattaga # 2011.01.22. 05:01

Veci

FLT témakörhöz: Köszi a linket!
Akik utánna írtak,már könyebb volt nekik beazonosítani
úgyhogy Vecié a piros pont,beírhatja :-)))


By
gattaga

gattaga # 2011.01.22. 08:27

Gyugyu007

Amenyiben gondnokság alatt áll a személy,és akkor is csak abban az esetben,ha cselekvőképességet érintő,kizáró ok miatt van bíróságilag jogerősen korlátozva.Abban az esetben a gondnok illetve a gyám jogosult,sőt köteles eljárni az adott ügyben.
Ebben az esetben mint jogi személyként van jelen,mégha családtag is az illető.
Maga a rejtett hangfelvétel nem bizonyíték,nem fogadják el,sőt ellened is fordíthatják személyiségi jogok megsértése címén.
A "kihallatszó ordibálásra" ott a helyszínen azonnal lehet tanukat "fogni",feltéve,hogy nem halláskárosult a "beteg" és azt tesztelik,hogy nem szimulál-e véletlenül :-)))
Az ajtón való berontásnak kellemetlen következményei lehetnek,hiszen az orvos közfeladatot ellátó személynek minősűl,vele támadó szándékkal történő fellépés esetén bizony a törvénnyel kell szembenéznie az elkövetőnek.

Abban az esetben ha valakit alapvető jogaiban sértenek,jogi úton lehet intézni az ügyet.

Példának:

1949. évi XX. törvény

A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG ALKOTMÁNYA

XII. fejezet

Alapvető jogok és kötelességek

54. § (1) A Magyar Köztársaságban minden embernek veleszületett joga van az élethez és az emberi méltósághoz, amelyektől senkit nem lehet önkényesen megfosztani.

(2) Senkit nem lehet kínzásnak, kegyetlen, embertelen, megalázó elbánásnak vagy büntetésnek alávetni, és különösen tilos emberen a hozzájárulása nélkül orvosi vagy tudományos kísérletet végezni.

Igazoló link:

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Dióhélyban ennyit reagálnék első körben a kérdezettekre.


By
gattaga

jácintka # 2011.01.22. 08:53

Kobeka !
Érdemes lenne Berta Lászlóval felvenni kapcsolatot. Szerintem nem egyenként hanem páran összefogva.

tyukanyó55 # 2011.01.22. 21:00

Tisztelt Fórumozók!

Az imént találtam egy minden rokkantnyugdíjas számára fontosnak tűnő információt: Bemásolom a link-et, csak rá kell kattintani, vagy be kell a keresőbe írni:

Kérem olvassátok el !

http://www.origo.hu/…torarol.html

Hát ez nem semmi dolog lesz már megint !!!

kobeka # 2011.01.22. 22:19

tyukanyó55

Érdekes 1 gép, de nem tudom miért van halomban az a sok lelet CT, röntgen, MR, vérnyomásmérés, szakorvosi vélemény, amelyet vinni kell a vizsgálatra? Igaz ezeket eddig se vették figyelembe az ORSZI-nál. Ha jól értem ez a gép se fogja kötelezni rá őket.
Szkeptikus vagyok. Nem tudom mit "értékel" ez a gép 1 biliárdgolyó felemelésével pl. autószerelőnél aki 20-50kg-t emelget hajolva, térdelve. Vagy 1 asztalosnál aki szintén nehéz szekrényeket, ajtókat kell emelgetnie.
Mit értékel a gép tüdőembóliára, trombózisra, infarktusra, csonkolásra, allergiára, stb.?
Szerintem csak beállítják, hogy 99%-t munkaképesnek kell kihozni és kész.
Persze a régi véglegesített rokkantakat továbbra sem piszkálják majd.
Lehet, hogy csak akkor lesz korrekt munkaképesség értékelés egyszer, (mint a médiatörvény esetében), ha felhajtás lesz az EU parlamentben?
Nem ártott volna ha inkább még egy CT-t vettek volna. Legutóbb az egyik családtagomnak azt mondták, hogy az azonnali CT 60ezer Ft, különben 6hét. Várni kellett és kiderült, hogy gerinccsigolya-összeroppanása van.

aperten # 2011.01.23. 01:40

Erős a gyanúm, hogy ezt a gépet nem beteg emberek vizsgálatára építették, hanem egészséges emberek munkaalkalmassági vizsgálatára.
A fizikai képességek határainak meghatározása még egészséges emberek esetében is kockázattal jár. Hát még a beteg, rokkant emberek esetében. El lehet képzelni milyen veszélyei vannak annak, ha embólián, szívinfarktuson, agyvérzésen, stb. átesett embereket fizikai határaik környékére terhelnek. Vajon melyik beteg fogja ennek a kockázatát önként vállalni? Én voltam annak idején a balesetem után terheléses EKG vizsgálaton. Azzal kezdődött, hogy alá kellett írnom, hogy önként vállalom a kockázatokat, esetleges károsodás esetén a vizsgálatot végző intézmény mentesül minden felelősség alól. Aláírtam, és csináltam a terhelésvizsgálatot. Az orvos akkor állította csak le a gépet, amikor már majdnem összeestem, a vérnyomásom 210-ig felment. Utána gondolkodtam csak, mi van, ha agyvérzést kapok?
Ilyen kockázatvállalásra szerintem nem kötelezhető senki, max. önkéntes alapon tudom elképzelni a dolgot.


# aperten

jácintka # 2011.01.23. 08:37

Én kedden voltam terheléses vizsgálaton .Kardiólógus által felügyelt!
Ki is mutatta , hogy van valami mert sürgősen kéne mennem szív katéter vizsgáltra.
Ha már olyan okos az a gép, talán meg is műti beteget.
Rögtön rehabilitálja is és írány a munka!
Lényeg az , hogy a továbbra is szimulánsok ,boritékosok nehogy ki essenek a rendszerből !