Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


vbartamonika@citromail.hu # 2011.01.18. 12:03

Kedves Jurisz !

Hát igen ezek szerint mégis hiába van ez az új számolási rendszer mindent nem dobhatnak ki az ablakon ami régi .

Veronika13 # 2011.01.18. 15:41

jácintka 2011.01.18. 08:31

Nekem még más bűnöm is volt.Merészeltem részmunkaidőben dolgozni.Abban a formában működött,nem mindíg,de rendes munkaadóm volt.
Na,most elmentem 8 órába dolgozni,mert a részmunkaidőből még a reszit sem tudom kifizetni,másfél hónap után jöttek a problémáim,merthogy nem megy.Most aztán jó kevésbe kerülök az országnak.Orvostól,orvosig,kezelésről kezelésre,vizsgálatról vizsgálatra járok.Jól visszaküldtek a munka világába.Igaz nemsokáig,mert munkáltató nincs,aki ezt elnézi.
Minden vicc nélkül.Eszméletlenül kétségbe vagyok esve.

berandika # 2011.01.18. 18:37

Van olyan a fórumozók közül, akinek 2011. január 1. után jár rehabilitációs járadék? Ha igen, akkor már folyósítottak-e neki rehab.járadékot?
A válaszokat előre is köszönöm!

gattaga # 2011.01.19. 04:44

berandika

A kérdés az,hogy 2011. január 1. után állapították meg,vagy folyamatos a rehabjáradéka?
Az utóbbira én pozitívan válaszolok,12.-én rendben utalták az emelt összeget.( a 9.5% nyugdíjjárulék helyett már a 10%-ot vonták le )


By
gattaga

jácintka # 2011.01.19. 08:46

Nem tudom , hogy feltünt e valakinek " Legfelsőbb Bíróság "

regina35 # 2011.01.19. 09:08

Én is rehab.járadékos vagyok. Rendben megkaptam 12-én.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.01.19. 12:38

Jácintka én írtam ahoz véleményt.

Ancikka # 2011.01.19. 15:08

Borzasztó olvasni ezeket az írásokat. Én nem is tudom mi lesz velem is. 53 évesen jelenleg álláskereső támogatáson vagyok. Esélyem a nullával egyenlő már ami az elhelyezkedést illet. 50 felett pláne ha beteg az ember nem kell sehová de amúgy sem. Hamarosan lejár a járadék és millió egy betegségben szenvedek de egyrészt már annyira félek azt sem tudom egyáltalán elkezdjem e beadni a leszázalékolási kérelmemet hisz annyi mindent hallok. Én soha nem dohányzom nem iszom és még is beteg vagyok sok mindennel. Fizikai munkát nem bírok végezni. És azt sem tudom egyáltalán foglalkoznak e velem és hogy hol kell intéznem a leszázalékolásomat. Ráadásul új házi orvosom is van aki nem is biztos ,hogy segíteni akar. Mert nem is ismer,hogy milyen betegségekkel küzdködök.Nehéz nagyon mert ördögi kör. Én nem menekülni akarok mint régen tették egyes emberek a rokkantosításba de miattuk szív az ember, mert most aki tényleg rászorul arra hogy leszázalékolják nem tud elmenni mert nem veszik komolyan,az leszázalékolási bizottságnál sem.Sok ilyent hallok,hogy meg sem vizsgálták, menjen dolgozni de hová hogyan ha állandóan beteg.

tündi80 # 2011.01.19. 15:26

Szia Regina 35 !

Olvastam,hogy Te megkaptad a rehabilitációs járadékot január 12.-én!
Neked mikor állapitották meg,hogy rehabilitálható vagy?Mikortól kapod a rehabilitációs járadékot.
Én rokkant nyugdijas voltam 2006.-tól 4 éven át,2010 novemberében voltam felülvizsgálaton ahol közölték elveszik a rokkant nyugdijt és rehabilitációs járadékot fogok kapni mert rehabitálható vagyok.A határozatot november végén meg is kaptam ,hogy 3évre kapom és hogy 50%-os vagyok,és akkor kiküldtek egy több oldalas nyomtatványt amit ki kellett töltenem ,meg hogy kérem e a rehabilitációs járadékot és a Tb kiskönyvet (munka könyv) le kellett adnom a Fiumei úton a nyugdijbiz.ig.-nál..Azt mondták,hogy az ellátás folyamatos lesz,decemberben még rokkant nyugdijt kapok,2011 januártól pedig rehabilitációs járadékot.Azt mondták ha a leadott papirokat feldolgozták kapok egy levelet töllük mennyi lesz a pénzem és amivel mehetek a munkanélküli hivatalba.A mai napig nem kaptam se pénzt ,sem pedig azt a határozatot,hogy mennyi pénzt állapitottak meg és azt a papirt sem kaptam még meg amivel a munkanélküli hivatalba kéne mennem.
Sőt azt sem tudom,hogy hány órás munkát válalhatok?
Ha tudsz kérlek írd meg neked ,hogy zajlott .
Segitségedet elörre is köszönöm.
tündi80

anonimus1810 # 2011.01.19. 17:10

Kedves Fórumozók!

Aki volt igazságügyi orvosszakértői vizsgálaton, kérem írja meg, hogy mi történik ott pontosan.
Nálunk egy olyan épületben van a vizsgálat, ahol évtizedekig halottakat boncoltak, illetve vízfejű csecsemők voltak formalinban tartósítva, így aztán abban a házban még akár az élve boncolást is el tudom képzelni...
Szóval a szakorvosi leleteket nézik meg, vagy csinálnak mást is?! (:-O)

regina35 # 2011.01.19. 17:15

Kedves Tündi80!

Nekem 2010. június végén állapították meg a rehab.járadékot, de csak 20 hónapra. Akkor ki kellett papirokat töltetnem a munkahelyemen és bevinni a nyugdíjfolyósítóba. Augusztusban kaptam először járadékot, olyan 18.-a körül, két hónapot egyben.
Előtte én is többször felhívtam a nyugdíjfolyósítót, hogy hogy áll az ügyem. Szerintem te is hívd fel őket és biztos tudnak segíteni.
Én dolgozom 6 órában a régi munkahelyemen. Annyit tudok, hogy ami alapján kiszámították a rehab.járadékot /átlagjövedelem/, annak csak 90%-át kereshetem meg, különben nem jár a rehab.járadék.
Megállapításnál még fontos volt, hogy vagy nem lehet munkahelyem, vagy abban a hónapban, amikor megigénylem nem lehetett több a jövedelmem, mint a betegségem előtti 4 hónapra eső átlagjövedelmem 30%-a. Én akkor táppénzen voltam és 3 nap szabadságon, így csak a szabadság után kapott pénz számított bérjövedelemnek. Ezért szerencsére megkaptam a rehab.járadékot.
Remélem valamit tudtam segíteni.

végrehajtó1 # 2011.01.19. 17:40

anonimus1810

A horror fílmek megteszik a hatását...nálad:)

tündi80 # 2011.01.19. 17:50

Kedves Regina 35 !

Köszi a segítséget!
Hivtam a Fiumei úti nyugdij.biz.ig.akinek a neve szerepel a papirjaimon (revizort)jan.12-én azt mondták új program miatt csuszik a kifizetés,január 17.-én is hivtam Őket nem tudtak semmit mondani az ügyemmel kapcsolatban,annyit mondotott a hölgy áll minden.Ennyi volt a segitsége!
Elötte Te is rokkant nyugdijas voltál?

anonimus1810 # 2011.01.19. 17:51

Kedves Végrehajtó1!

Életemben nem néztem horrorfilmet, Te meg nem tudod melyik házról van szó....
Csak azok tudják, akik ezen a környéken élték le az eddigi életüket, vagy ide hozták be a hozzátartozóikat... majd tepsiben tárolták... végül Y alakú vágással kezdve a műveletet... ... ...
Úristen...

végrehajtó1 # 2011.01.19. 20:20

Nos akkor az eljárás a következő:

a beteg szervet(szerv darabot)kiveszik és formalinban tartósitják.Nem véletlenül hiszen ha később biróságra kerül az ügy akkor legyen mit bizonyítani.

Ezért van ott ahol, mert ott már évtizedes gyakorlata hagyománya van ennek.

Remélem sikerült a félelmedet a bizonytalantól megóvni

regina35 # 2011.01.19. 20:25

Szia Tündi80!

Nem tudsz mást tenni, mint hívogatni a Nyugdíjbiztosítót. Aztán majd csak lesz valami.
Én nem voltam rokk.nyugdíjas, szerettem volna az lenni, de csak rehab.járadékot kaptam, azt is csak 20 hónapra, nem tudom, ha letelik mi lesz. 54%-ot kaptam.
Szia.

tündi80 # 2011.01.19. 20:38

Szia Regina 35 !

Köszi a segitséget!
Holnap hivom megint Őket.
Sajnálom ,hogy csak 20 hónapra kaptad!
Nagyon érdekes,hogy magasabb százalékot kaptál mint én és Te 20 hónapra kaptad meg ,én meg 3évre 50°%-al. 67°% -os voltam 4éven át.
Nagy ott a fejetlenség,nem értem .

Szia

anonimus1810 # 2011.01.20. 10:18

Végül is nem sikerült megtudnom, hogy élő emberrel mit tudnak kezdeni az igazságügyi orvosszakértők...

vbartamonika@citromail.hu # 2011.01.20. 12:08

Szia anonimusz!

Nem értem miért nem tudtad meg ,az a lényeg ,hogy a kirendelt orvosszakértő ahol ő is alkalmazott annak a cége szerződében álljon a bírósággal .És igen van ilyen nekem is az ismerősöm a korboncnóki szakértőhöz került az mindegy hol dolgozik az a lényeg szakértő.

A hely lehet morbid ,de ahogy szoktam volt mondani az igazság odaát van csak kinek milyen rögös az út odáig .

Ez végül is olyan mint egy belgyógyászból vagy bármelyik orvosból lesz szakértő ha annak tanul.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.01.20. 12:12

Szia anonimusz!

Én is a kórházban dolgoztam régen nálunk a konyha mellet volt a korbonctan és a szülészet ez is egy jó páros .

De visszatérve anonimusz kell vinned az eddigi leleteidet és vagy megnézi előbb vagy megvizsgál és utána nézik meg a papírjaidat ez egyéni szakértőtől függő .Kérdezni is szoktak vagy csak avval kezdik tessék mi a panasza nálam ez volt.Háziorvostól is kikéred a kartonodat.

kobeka # 2011.01.20. 18:09

A komplex rehabilitáció fogalma és legfontosabb elemei

A rehabilitációs járadékról szóló 2007. évi LXXXIV. törvény (a továbbiakban: Rjtv.) a
következőképpen határozza meg a rehabilitáció fogalmát: a külön jogszabályban
meghatározott orvosi, foglalkoztatási, szociális, képzési és egyéb tevékenységek komplex
rendszere, amelynek célja az egészségkárosodást szenvedett személy szakmai
munkaképességének biztosítása. Az Rjtv. felhatalmazása alapján a Kormány a komplex
rehabilitációról szóló 321/2007. (XII. 5.) Korm. rendeletben (a továbbiakban: R.)
megállapította a rehabilitáció részét képező szolgáltatások körét, a rehabilitációval
kapcsolatos eljárási szabályokat, az együttműködésre, a rehabilitációs megállapodás
megkötésére, a rehabilitációs tervre vonatkozó előírásokat. Az R. határozza meg azokat a
rendelkezéseket is, amelyeket a komplex minősítés során a rehabilitálhatóság, a rehabilitáció
lehetséges iránya, valamint a rehabilitációs szükségletek megállapításával összefüggésben kell
alkalmazni. Ezáltal az R. a rehabilitációval összefüggő valamennyi – kormányrendeleti szintű

  • szabályt egy logikai láncra felfűzve, egységes szemléletben tartalmazza.

Bár a leírt rendszer csak a rehabilitációs járadékra jogosult személyek komplex
rehabilitációjának folyamatát tartalmazza, mintául szolgálhat a megváltozott
munkaképességű személyek más csoportjai rehabilitációja számára is. Ezért az R.-ben
szabályozott folyamatot érdemes tömören, az általánosítható elemeket kiemelve bemutatni.
Az Rjtv. értelmében a rehabilitációs járadék megállapításának egyik jogosultsági feltétele,
hogy az ellátást igénylő személy rehabilitálható legyen.
A rehabilitálhatóságról, a
rehabilitáció lehetséges irányáról, a rehabilitációs szükségletekről, valamint a rehabilitációhoz
szükséges időtartamról az ORSZI keretében működő szakértői bizottság a komplex minősítés
keretében ad szakvéleményt.

A jogi szabályozás megkülönbözteti a rehabilitáció lehetséges és konkrét irányát. A
rehabilitáció lehetséges irányait az érintett személy egészségkárosodásának, szakmai
munkaképessége változásának, valamint a rehabilitációt segítő szolgáltatások rendelkezésre
állásának alapján lehet megállapítani. A rehabilitáció lehetséges irányaként az
egészségkárosodás jellegétől és súlyosságától függően több foglalkozás, foglalkozási
alcsoport, csoport megjelölésére is sor kerülhet. A rehabilitáció konkrét iránya ennél
értelemszerűen szűkebb, a lehetséges irányok közül azt a foglalkozást, munkakört, esetleg
munkaköröket tartalmazza, amelyekben – amennyiben a szolgáltatások rendelkezésre állnak -
az adott személy rehabilitációja a legsikeresebbnek ígérkezik.
Az R. a rehabilitáció lehetséges irányát két főirány mentén határozza meg.
Az első főirány a rehabilitációra szoruló személy alkalmassá tétele a jelenlegi, illetve az egészségkárosodása
előtti vagy a meglévő képzettségének megfelelő munkakörben történő foglalkoztatásra,
ideértve a munkakör, a munkafeltételek megfelelő átalakítását is. Ezért az R. értelmében az
ORSZI szakértői bizottsága elsőként ennek lehetőségét vizsgálja meg és kedvező esetben a
rehabilitáció egyik lehetséges irányaként e munkakört (munkaköröket) jelöli meg.
A második főirány a rehabilitációra szoruló személy átképzése, betanítása olyan új szakmára,
amelyben egészségkárosodása jellegéből következően alkalmas vagy alkalmassá tehető a
foglalkoztatásra….

Ez az ami Mo.-n nem működik.

Egyébként itt olvastam:
http://www.asz.hu/…65700344881/$File/t315.pdf

priceg # 2011.01.20. 19:25

48 éves vagyok. 33 éves korom óta rokkant nyugdíjas.
A napokban megérkezett a felülvizsgálat eredménye, vagyis rehabilitáltak, azaz 67 %-ról 51%-ra. Két lehetőségem van: fellebbezek vagy a munkaügyi központnak vagyok kiszolgáltatva. Beteg vagyok. Mit tegyek? Kétségbe vagyok esve. Milyen döntést hozzak!
Tudnának abban segíteni, hogy mennyit járadékot kaphatok, ha eddig a nyugdíjam 69900 forint volt.
Köszönöm.

tanárúr # 2011.01.21. 06:34

Tanárúr.

Tisztelt fórumozók.

Kérdésem lenne aki tud segíteni , kérem segítsen.

2004 - június hónapban lettem III. csoportú rokkantnyugdíjas 67%-os.
Kétszer voltam vissza rendelve, utoljára 2010-ben,olyan határozatot kaptam hogy rehabilitálható de komplex intézményes rehabilitációja nem javasolt. Jelenlegi állapota alapján felülvizsgálata nem szükséges.
Kérdésem hogy visszahívhatnak.
Köszönettel.

gattaga # 2011.01.21. 06:37

Gabus73

A feleségemnek tavaly októberében kelett volna mennie,telefonon érdeklődött,a válasz: iszonyatosan levannak maradva a felülvizsgálatokkal (sok a visszarendelés illetve a felülvizsgálat "felülvizsgálata"), türelemre intették.
Véleményem szerint egy hónap mulva telefonon érdeklődjél a NYUFIG-nál.( A beadás időpontjához képest.)


By
gattaga

vbartamonika@citromail.hu # 2011.01.21. 06:41

Kedves tanár úr !

Ha igényeled a rehabilitációs járadékot nem hívnak vissza autómatikusan felülvizsgálatra erre figyelj majd neked kell újra beadnod a papírokat a nyugdíjintézethez mielőtt lejárna a járadékod ha nem találtok munkát a munkaügyi központtal.