Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


13ricsi # 2014.02.25. 06:01

Tudja-e valaki? Tavaj októberben lejárt a rehabom 61°%-os beteg voltam /szivmütét/ az ellátásom 30 év igazolt munkaviszony után 75000ft volt majd voltam komplex vizsgálaton most jött a határozat 30% egészség 70% betegség D kat. 42000ft havi ellátás amit 93000ft-os átlag jövedelmem után állapitot meg, illetve leirja, hogy ez év januártól visszamenöleg 117000ft-tól fogja adni amit májusig kell kiszámolniuk valami 140% felkerekitésröl ir vajon mennyi lesz a pénzem, illetve nem értem azt hogy miért lett kevesebb hiszen az állapotom nem javult sőt rómlot?

13ricsi # 2014.02.25. 05:33

proba

aperten # 2014.02.25. 01:10
aperten # 2014.02.25. 00:54

Pályázati felhívás

A Terrorelhárítási Központ és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem nyílt pályázatot hirdet szakmai tanulmányok készítése tárgyában „„A magányos elkövető – a XXI. századi terrorelhárítás új kihívása”” címmel.

A pályázattal kapcsolatos bővebb információk az alábbi hivatkozáson érhetők el.

http://tek.gov.hu/…palyazat.pdf


# aperten

házimanó # 2014.02.24. 20:02

Üdvözlöm a Kedves Fórumozó Társakat!
Ma kaptam meg a határozatot, 53 % eg.károsodás,C2 kategória, rokkantsági ellátás: 59.985 Ft.
Ez valami 2012-es minimálbér korrigált összegének 60 %-a. Ebben a kategóriában úgy szól az ellátás meghatározása, hogy a minimálbér 60 %-a, legkevesebb 45%, maximum 150 %. Kérdésem, mi alapján kaptam a 60 %-ot, és mért nem többet, a jogszabály sehol nem tartalmaz olyat, ami ezt megindokolná. A 53 %-ot elfogadom, de magasabb ellátást szeretnék, fellebbezhetek-e?
(2 éve, az új rendszer bevezetésével elvesztettem a 140 ezer Ft-os rehabos ellátásomat, azóta 30ezer Ft-on tengődök, 7 műtét után, 3 következő műtét előtt. 15 éves korom óta dolgoztam, és minden fillér után fizettem amit kellett. 8 éve vagyok leszázalékolva, most állapotrosszabbodás miatt kaptam ezt a határozatot. Egy ismerősöm 50 %-os károsodásra kapott 147 ezer Ft ellátást, vagyis 150%-ot. Úgy gondolom, jogos lenne hogy én is többet kapjak.
Köszönöm, ha valaki tud tanácsot adni. Üdv. Házimanó

57pisti # 2014.02.23. 12:07

38 évi munka viszony után! ezt elfelejtettem hozzátenni az előbbi kommentemhez.

57pisti # 2014.02.23. 12:00

Köszönöm a segítségeteket!
Most már világos, hogy miért nem kaptam meg az utalványt.

Gondolom nem kell ecsetelni, hogy milyen helyzetben vagyunk mi mindannyian!! Még jó, hogy stadionokra futja, mert már kezdtem aggódni... Csak tudnám, hogy hogyan jutok el a munka világába, mert ugye se pénz se posztó...!Hát.... Magyarország.. én Így Szeretlek!! (a fene egye meg..)

labesco # 2014.02.22. 17:51

57pisti!

Sajnos mindent abból a 41800Ft-ból kell megoldani,ESETLEG meg kell próbálni a helyi önkormányzatnál rászorultsági alapon a közgyógyot,de ez csak adható,és vannak feltételei.Azt ők döntik el,hogy adnak vagy sem.

labesco # 2014.02.22. 17:30

57Pisti

Sajnos NEM jár a c1-re utazási kedvezmény.

Azoknak jár akik:

  • azok a rokkantsági ellátásban részesülő személyek, akik 2011. december 31-éig 57. életévüket betöltötték és 2011. december 31-én III. csoportos rokkantsági nyugellátásra vagy rendszeres szociális járadékra voltak jogosultak,
  • azok a rokkantsági ellátásban részesülő személyek, akik 2011. december. 31-én I. vagy II. csoportos rokkantsági nyugellátásra voltak jogosultak, illetve akiknek a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján az egészségi állapota 30%-os vagy kisebb mértékű,
  • a rokkantsági járadékban, nemzeti gondozási díjban, nemzeti helytállásért elnevezésű pótlékban részesülők,
  • a külföldről hazatelepült magyar állampolgárok, akik külföldről részesülnek nyugellátásban (a hazatelepülés és a jogosultság hitelt érdemlő igazolása alapján),
  • a nyugdíjsegélyben részesülő egyházi személyek,
  • a gyám és a gyámolt személyek, a gondnok és a gondnokolt személyek.

Az utazási kedvezményt megosztva veheti igénybe:

  • a gyám és gyámolt, illetve a gondnok és a gondnokolt,
  • az utazási kedvezményre jogosult a házastársával/élettársával, feltéve, hogy a házastárs/élettárs az irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt betöltötte.
57pisti # 2014.02.22. 07:46

Üdvözlök mindenkit!!
C1 s rehabilitációs ellátásban vagyok, utazási kedvezményre jogosult vagyok-e, vagy mindent ebből a 41800.- Ft-ból kell hogy megoldjak?? Tud nekem valaki valamit mondani ebben az ügyben?? Segítséget előre is köszönöm!!

aperten # 2014.02.21. 19:07
O. László # 2014.02.21. 18:55

C1 a jelenlegi kategória és C2-be kerülhet. Elvileg rehabilitációs ellátását rokkantsági ellátásra módosítják.

Már csak az a dilemmám, hogy mik azok a százalékos számítások, amiket a törvény előír. Bevételnek a rokkantnyugdíja számított 2012. január 1. előtt. Annak a 60%-át írják ebben a kategóriában, de van egy másik lehetőség, ami 40 és 150 % közé teszi a limitet, a minimálbérhez viszonyítva. Na, ezt a másodikat nem tudom, hogy mikor lehet róla szó?! Egy ötletem van: ha valaki előtte jól keresett és pont akkor rokkantosították le és még a fizetéséből számítják, nem pedig a rokkantnyugdíjból például.

szafika # 2014.02.21. 18:52

---

O. László # 2014.02.21. 18:44

Apukám 2011. december 31-ig III. csoportú rokkantnyugdíjat kapott. Most rehabilitációs ellátást. Ez nem B2 kategória jelnleg? Tartósan rehabilitációra "ítélték." A 45 %-át kapja az addig folyósított rokkantnyugdíjának - jelenleg.

Ezért támadtuk meg az első és másodfokot, hogy ne legyen rehabilitálható.

labesco # 2014.02.21. 17:45

O.László!

"2014. január Hét követően megváltozott munkaképességű"

Ez 2014 január 1-jét követően akart lenni,nem tudom,hogy miért így másolta be a gép.

labesco # 2014.02.21. 17:40

O.László!

Ha az apukád 57.000Ft-ot kapott,akkor eddig is C2 kategóriába tartozott.Ahhoz,hogy "nagyobb" kategóriába essen D kategória kellene,de ahhoz 70%-os ÖEK (betegnek) kellene lennie.A régi rokkantnyugdíj összegét semmiképpen NEM fogja visszakapni,esetleg ha kormányváltás lesz és bukik a fidesz.Amit apukád kapott 139.000 Ft-ot az rokkantnyugdíj,vagy pedig rehabilitációs JÁRADÉK volt??? Mert ha 2011 december 31.-én rehabilitációs JÁRADÉKOS volt akkor az új számítás szerint 116760 Ft körül lesz (+ az esetleges emelések) az ellátása.Ezt május 31.-ig kell megállapítani januárig visszamenőleg.

„(5) Ha a 2011 . december 31-én rehabilitációs járadékban részesül ő személy részére
2014. január Hét követően megváltozott munkaképességű személyek ellátása kerü l
megállapításra, az ellátás összegének meghatározása során, ha az számára kedvez őbb, havi
átlagjövedelemként a megszűnést megelőző hónapra járó rehabilitációs járadék összegének
140 százalékát kell figyelembe venni.

(6) Ha a 2011 . december 31-én rehabilitációs járadékban részesül ő személy részére
2014. január Hét megel őzően megváltozott munkaképességű személyek ellátása került
megállapításra, a rehabilitációs hatóság az ellátás összegét, ha az számára kedvez őbb, az (5)
bekezdésben foglaltak figyelembevételével 2014. május 31-éig – 2014. január 1-jére
visszamenő hatállyal – hivatalból módosítja .”

tyukanyó55 # 2014.02.21. 11:27

Kedves Fórumozók!

Érdekes Nap-lemente cikke, a komplex felülvizsgálatosokról.
Látjátok én már komplexen is voltam , és ismételten komplexre hívnak !! Pedig jogorvoslati felülvizsgálaton is voltam már, ahol leírták, hogy 2016. novemberében kellene mennem ismételten , holott akkor már majdnem 62 éves lennék!!!!
Röhej!!!
És a cikk szerint még 135 ezren várnak komplexre !!!

Mi lesz itt??!!

Ma-ma - köszönöm a biztatásodat, rám is fér!!! Ha nem jelentkezek márc, 3- után, akkor valószínűleg lecsuknak, mert valakinek nekimegyek most már , úgy érzem !!!

ma-ma # 2014.02.20. 13:50

tyúkanyó55

Hát ehhez nem nagyon lehet hozzá szólni. Annyit tudok az én esetemből meríteni, hogy mikor én is megnyertem a Munkaügyi Bíróságnál a visszaminősítésem elleni pert, akkor egy év múlva engem is újra behívtak. De ez nem most volt. Már más szelek fújnak! Kitartást kívánok neked, mert végig kell csinálnod, ha nem akarsz éhen halni.


Hetek óta próbálok ide írni vajon megjelenik?

Nap-lemente # 2014.02.20. 08:28
nico56 # 2014.02.20. 08:03

Akinek kérdése van,forduljon bizalommal a szakértőhöz
http://versenykepesseg.eu/

O. László # 2014.02.19. 18:34

Tisztelt Fórumozók!

Első ízben írok a jogi fórum honlapjára. Egy kérdéssel fordulnék Önökhöz.

Elnézést kérek, ha már e témában volt hozzászólás, de nem tudtam végigolvasni mindannyi kommentet.

Apukámat 2011-ben rokkantosították le. Mivel az 57. életévét nem töltötte be, 2013-ban felülvizsgálatra kellett mennie, ahol első fokon 50 %, másod fokon 51% egészségkárosodást állapítottak meg nála, azzal a kitétellel, hogy tartósan rehabilitálható. A rehabilitációs ellátása 57.000, Ft-ban lett megállapítva. (Addig, nagyon kemény helyeken ledolgozott 41 év munka után 139.000,- Ft rokkantnyugdíjat kapott.)

Most, talán a Munkaügyi Bíróság nem találja rehabilitálhatónak és a C2-es kategóriába (54%-os egészségkárosodással) sorolja.

A kérdésem az lenne, hogy ha ez így történik, akkor mennyi rokkantsági ellátásra számíthat? Visszakaphatja az eredeti rokkantnyugdíjának összegét, vagy mindenképp kevesebb lesz az ellátása?

Válaszaikat előre is köszönöm!

Tisztelettel:

O. László

tyukanyó55 # 2014.02.19. 16:49

Kedves Fórumozók!
Elég régóta nem jártam itt, de a régiek talán még emlékeznek az ügyemre: - 2012. április komplex soros felülvizsgálat. Megvonták - 40 %. /megvonták az özvegyimet is / Fellebbeztem: 2012. október II. fokú ismételt felülvizsgálat.
Visszakaptam mindent, jogorvoslati felülvizsgálat ideje: 2016. novemberre kitűzve.

  • Erre mit az isten, 2014. január 14-én kaptam egy értesítést, hogy január 30-ra, komplex felülvizsgálatra berendeltek.

Jeleztem, hogy épp szanatóriumi beutalóm van jan. 21-től, nem tudok megjelenni.

Tegnap megkaptam az ismételt behívót 2014. márc, 03-ra!!!

Januárban múltam 59 éves!!
Meddig akarnak ezek még cincálni??? Nem volt elég 2010-ben a munkaügyi bírósági perem, amit azonnali hatállyal megnyertem ?? Már voltam igazságügyi orvosszakértői vizsgálaton is, ahol megállapították, hogy folyamatosan romlik az állapotom, helyreállítás lehetetlen!!!,
Mi lesz még ??? Hányszor kell komplex felülvizsgálatot csinálni még ??? Már idegi roncs vagyok, nem tudok még egy herce-hurcát végigcsinálni!!! Ahhoz már nincs erőm, sem fizikai, sem idegi!!

Volt már valakinek ilyen példája, hogy komplexre többször is behívták??

Üdv. mindenkinek .

ma-ma # 2014.02.17. 14:55

st.daat

Ahogy olvastam a kérdésedet, te is érzed szerintem, hogy hiányzik az a pár év. Sajnos véleményem szerint, ha meg is állapítanak neked bizonyos %-ot arra nem kapsz pénzbeni juttatást. Esetleg szociális segélyt. De hátha valaki jobban tudja. Kár volt akkor hagyni a 71 %-ot!!


Hetek óta próbálok ide írni vajon megjelenik?

csabesz666 # 2014.02.16. 08:46

Sziasztok! Valaki, kapott már értesítést, a nyugdílyintézettől ellátás módosításról?.... itt azokra gondolok, akik 2011 dec 31.-én rehanjáradékosok voltak....

sitimaci # 2014.02.14. 12:52
    • Nagy dilemma és kész röhej,de:---Talán még Thürmer Gyula a Munkáspárt Elnöke beszél úgy,ahogyan a sima mezei csóró NÉP elvárja,hogy ha sikerülne neki meg is tudja-tudná valósítani a programját...!--De ők,már talán soha nem lesznek újra kormányon!--A "legtöbben" nem is kívánnák,de most akkor kik azok a legtöbben"?--Ne mi,a csóró-szegény-kis keresetű-dolgozó NÉP...???--Érdekes,hogy még a Parlamentbe sem tudnak bekerülni!--Akkor most jó a mostani-előző-vagy a még előzőbb,,vagy nem jó???---------http://www.munkaspart.hu/index.php----Üdv.---