Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


gades # 2010.10.06. 06:48

Hát ami a műsorban elhangzott az csak duma.Külföldi példákat hoznak fel,nem a Magyarországi viszonyokat nézik.Remélem ez a két okos embert is eléri valami kellemes betegség amivel legalább 10évet szenvedhet.

luck-666 # 2010.10.06. 09:51

nem tudom hol laksz,de nálunk/cukor + vese+szem+érszük/ esetén min81% szoktak adni,hogy 2. csoportba kerüljön a beteg

d.robi # 2010.10.06. 12:04

Sziasztok!

Ha már a munkaügyi bíróságnál tartok van értelme saját ügyvédet fogadni vagy úgyis mindegy?
2002-ben 100 % II csop. 2008-ban 80 % II csop. Idén I.fok 40 %, II fok 53 % Rehab járadék., de most munkaügyi bíróságban gondolkodom, mert természetesen semmi javulás nem történt sőt... 32 éves vagyok.
Mit gondoltok?

Robi

gades # 2010.10.06. 13:22

luck-666 nem tudom hogy hol laksz,de én cukor + vese+szem+érszük+magas vérnyomás+krónikus hasnyálmirigy gyulladás+2 műtét csak 44%.

luck-666 # 2010.10.06. 14:40

Tolna megye

jácintka # 2010.10.06. 16:37

Robi!
Olvas vissza pár oldalt.Van aki ügyvéddel nyert !
Van értelme fogadni ügyvédet.
Sarokba lehet szorítani az ORSZI-T másképp nem megy.

jácintka # 2010.10.06. 16:40

Én meg hallgattam a Kossuth rádió hangtárában müsort.
Nem jött válasz , hogy erőművész úr miként is rokkant !
Amugy az egész egy nagy Hablaty volt.

jácintka # 2010.10.06. 16:42

luck-666
Szivesen ide tenném az én diagnózisaimat .
Talán valkinek sikerülne kiszámolni.

vbartamonika@citromail.hu # 2010.10.08. 07:14

Sziasztok!

Még anyácska jó hogy tudtok hova menni.Most érdeklődtem meg ,hogy ha nem nyerek a bíróságon akkor egyáltalán a polgármesteri hivatalba se kérhetem a szoc segélyt mert annyira kevés a jövedelem határ amit vesznek annál.Jó esetben talán a kőz gyógy ha jár ha megítélik.Őrület ennyi erővel jobb ha főbe is lövik az embert a tárgyalás után.Olyanok leszünk lassan mint a bünőzök nincs bizonyíték éh halálra ítélnek minket.

gades # 2010.10.08. 08:12

Én azt csinálnám ezekkel a z emberekkel,mint a Fűrész című filmben.Ha az ő és családja élete forogna kockán ,vajon hogyan ítélné meg a helyzetet.

jácintka # 2010.10.08. 09:07

Sajnos ez van !
De erőművész úr él és emelgeti a mázsákat és a tonnákat.

Felmerül kérdés és bocsánat minden beteg embertől mert nem nem találok más szót rá .
Hulljon a férgese elv van az ORSZI rokkantság " elbirálásánál".
De egyben a társadalom szégyene is , hogy ezért nem emeli fell a szvat hangját!De nagy felőssége van az elmult 20 év politukusainak is !
Hagyják, hogy szimulánsok és rokkantságot pénzért vettek kapják a pénzt ami az ő adó forintjukból kerül kifizetésre.
Persze vannak kivételek.

vbartamonika@citromail.hu # 2010.10.08. 09:52

Én csak azt kérdezném amire ők hivatkoznak nem kaphatom a szoc segélyt mert nem voltam jövedelemképes amikor be lett adva az össz egészségkárosodás.De maradtam együttműködő még utána is egy darabig a munkanélkülivel.Nem én tehetem arról ,hogy nem kaphattam sehonnan semmit .

vbartamonika@citromail.hu # 2010.10.08. 12:01

Köszi anyácska aranyos vagy amit tudok összegyüjtők most írtam a jogorvoslathoz ,hogy mondják meg az se számít hogy együtt működö voltam utána is a munkanélkülivel míg meg nem műtötték a gerincemet másodszor.Mert jó ,hogy van egy jogszabály de ez végül is folyamatos ügy tehát ha megnézzük nem most adtuk be indítványban.

jácintka # 2010.10.09. 15:47

"Az MSZP szerzett az EU-tól 60 MRD FT-ot a rehab program lebonyolítására,ha ez nem lenne akkor még kevesebb jutna rokkant ellátásra.

Az MSZP szerzett az EU-tól 60 MRD FT-ot a rehab program lebonyolítására,ha ez nem lenne akkor még kevesebb jutna rokkant ellátásra."

A fentieket egy fórumonm írkálta már többszőr valaki.
Van valkinek erről tudámása?

Veci # 2010.10.09. 17:26

Jani55!
Kiegészítem az általad leírtakat:
Átmeneti járadékra az egészségkárosodás mértékén kívül feltétel, hogy az irányadó öregségi nyugdíjkorhatáron 5 éven belül legyen az illető. Az átmeneti járadék a várható nyugdíj 75 %-a, ami nem számít szolgálati időnek, úgyanúgy, mint a rendszeres szociális járadék. Ha eléri az előrehozott öregségi nyugdíjkorhatárt, és rendelkezik az előírt szolgálati idővel, akkor kérheti a nyugdíj megállapítását, az akkor érvényes számítás alkalmazásával.

Itt olvasható az átmeneti járadék és a rendszeres szociális járadékkal kapcsolatos tájékoztató, az alábbit kell megnyitni:
Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság tájékoztatója az egészségkárosodott személyek szociális járadékairól
http://www.onyf.hu/index.php?…


Üdvözlettel Veci

vbartamonika@citromail.hu # 2010.10.09. 18:02

Szia Veci!

Én átrágtam ezt máshol találtam rá mint amit belinkeltél.Azon tanakodom mi van akkor ha valakinek megvan a szolgálat ideje, és több mint két évig nem kapott jövedelmet,és beadta a szociális járadékra a kérelmet megítélték és visszamenőleg is ,akkor benne van a két évben nem?Mert végül is elismerte a nyugdíjintézet az egészség kárósódást előbbre nem a beadott időben.

Veci # 2010.10.09. 18:16

Ennyire mélyen nem tudom, a férjem esetében az ORSZI vizsgálatra az igény benyújtása még munkaviszonyban történt. A kérdésedre a Nyugdíjbiztosító tudna válaszolni.


Üdvözlettel Veci

vbartamonika@citromail.hu # 2010.10.09. 19:36

Hát igen akkor felebezük a felebezendő felebezést mindőröké és a pap kimondja az áment )))

kobeka # 2010.10.10. 13:10

Sziasztok,

Köszönöm az együtt érző szavaitokat a múltkori hozzászólásomra. Természetesen nem adom fel, ismét megyek a falig.

Írtam egy beadványt az állampolgári jogok országgyűlési biztosának, válasz még nincs. Neki is ismernie kell az "ORSZI és társai" mit művelnek. Megyek a munkaügyi bíróságra ismét pereskedni. Nem adom fel.

Mostanában olvasgatom az Európai Bíróság precedens ítéleteit. Ez a rokkant/fogyatékos jogszabályozás több szempontból nem klappol az EU vagy ENSZ egyezményekkel, Emberi Jogokkal... stb.

http://www.egyenlobanasmod.hu/…f_201006.pdf

számomra úgy tűnik az EU szabályokkal és irányelvekkel nem egyeztetett a magyar fogyatékos "ellátás". E szerint írhatja a Nyugdíjbiztosító, hogy "nem rokkant" /rehabilitációja javasolt a bíró az uniós jog szerint is hozhat döntést.

Ti, hogy látjátok?

kobeka # 2010.10.10. 13:35

http://www.mdac.info/…_hu_2010.pdf

ezekről beszélek, bár itt a fórumban magunkban vagyunk, "érintettek."

vbartamonika@citromail.hu # 2010.10.10. 20:23

Szia kobeka !

Hát nem könnyű az biztos ez a számolás most néztem ma meg a régi papírokat és ott két nappal kevesebbet számoltak szolgálati időnek mint most amit elküldtek .Ezek szerint csak van tévedés ilyesmiben is menj csak utána te is hátha lesz megoldás.

jácintka # 2010.10.11. 04:56

Kedves kobeka!
Sajnos Szabó Máté úr nem érzi mgát illetékesnek , hogy z ORSZI-t minnt intézmény felülbirálja!
Ezt a kört már megfutottam vele.

jácintka # 2010.10.11. 05:03

Népszabdság Kurucz Árpád

  • Ahhoz a kiadási oldalon is drasztikus beavatkozásra van szükség: reálértéken be kell fagyasztani lényegében az összes kiadási főösszeget, kivéve a rendvédelmet és az egészségügyet. Már idén hozzá kell nyúlni a rokkantnyugdíjas ellátáshoz, és a 400 ezer rokkantnyugdíjas felét ki kell küldeni a rendszerből…
  • Hová küldené őket?
  • A fele valószínűleg munkanélküli lesz, a másik fele most is dolgozik, csak feketén. Be kell vezetni továbbá a közösségi közlekedésben e-ticket rendszert a potyautasok kiszűrésére, és el kell törölni a kedvezményeket. Ha mindezeket meglépi a kormány, lesz fedezete a drasztikus adócsökkentésnek.
  • A rokkantnyugdíj-rendszer átalakítására a hátralévő 3 hónap biztos nem elég.
  • De a folyamatot most el lehet kezdeni, hogy a jövő év végére le lehessen zárni.
Szandraa # 2010.10.11. 07:49

Nekem szept.09.én volt az ORSZI felülvizsgálatom azóta még nem kaptam választ nem tudja valaki mennyi idő múlva várható válaasz?

vbartamonika@citromail.hu # 2010.10.11. 09:18

Hat hét is lehet mindig a munkanapokat figyeld.