Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


gades # 2010.10.11. 11:25

Szemét egy rendszer amiben élünk.

tyukanyó55 # 2010.10.11. 18:49

Tisztelt Fórumozók!
Én már sikeresen végig küzdöttem magam a munkaügyi bíróságon, de azóta is nyomon követem az itt történteket:
Ma egy igazán meglepő cikket találtam a neten, azt hiszem ez rettenetes hír mindenki számára. Még azoknak is, akik most biztonságban érzik magukat !

Üdv. mindenkinek Tyúkanyó

gades # 2010.10.12. 01:52

Az ember nem számít.Majd a milliárdosok kevesebb adót fizetnek.

Arana # 2010.10.12. 14:44

Sziasztok !
Már olvasgatom egy ideje a fórumot. Most pedig segítséget kérek. Szeptemberben voltam bizottság előtt ,és pontban 2 hétre megjött a határozat. Számításaik szerint 37% -os lettem ,így a szociális járadékot is megvonták.
Egyrészt kihagyták a főbetegségeimet és a rákapott gyógyszereimet ,másrészt teljesen mást írtak mint ami a papírjaimon áll. No és amit nem értek: mozgásszervi részkár 10% belszervi részkár 30% ebből lett a 37% .Én vagyok a kövér nőbeteg ami szerintem nagyon lekezelő.
Azon kívül ,hogy fellebbezek nem hagyom ,hogy ennyire hülyének nézzenek. De nem tudom merre ,kihez forduljak a panaszommal?
Köszönettel várom segítségeteket.

Dr. med. et jur. Petrássy (törölt felhasználó) # 2010.10.12. 15:23

Tisztelt Fórumozók!

A jelenlegi "gyakorlatban" szerintem az a legfelháborítóbb, hogy egyesek nem is tagadják, hogy fiskális okokból meghatározott számú rokkantsági nyugdíj-ellátást vissza szándékoznak vonni. Mint ahogy "Jácintka" lentebb idézi:

"Népszabadság Kurucz Árpád

... Már idén hozzá kell nyúlni a rokkantnyugdíjas ellátáshoz, és a 400 ezer rokkantnyugdíjas felét ki kell küldeni a rendszerből…"

Ha az lenne a megfogalmazott cél, hogy mondjuk "körültekintőbben", "alaposabban" kell vizsgálni a jogosultságot főként az ÖEK tekintetében annak érdekében, hogy a kiszűrjék a különböző módszerekkel (lsd. miskolci ítélet) jogosulatlanul ellátáshoz jutottakat, ezen megfogalmazás elfogadhatóbbnak tűnne. Aki ténylegesen jogosult az marad a "rendszerben", aki nem az „megy”. De honnan tudja a nyilatkozó, hogy éppen a 400 ezer felének kellene mennie ? Átnézte valamennyi érintett anyagát, s annak alapján szakmai véleményét közölte ? Vagy a költségvetési szempontok alapján kalkulált szám a 400 ezer fele ? Az előbbi aligha valószínű, az utóbbi pedig elfogadhatatlan és jogellenes, azt sugallja, mintha statisztikai iránymutatás és elvárás lenne a minden második igénylő ellátásának a visszavonása ! Holott (elvileg) kizárólag orvos-szakmai és foglalkoztatási szakértői szempontoknak szabadna érvényesülniük.
Aztán kap a rokkantnyugdíjas egy ORSZI véleményt, melynek indokolása gyakorlatilag nulla, az ORSZI - ha beavatkozóként részt vesz a perben – érdemben nem nyilatkozik, a bíróság felhívásaira rendre nem reagál. A nyugdíjbiztosítási igazgatóság pedig „széttárja a kezét”: ő nem ért az orvosi kérdésekhez, az ORSZI szakhatósági állásfoglalására kénytelen hagyatkozni. Az orvosi kérdésekben pedig értelemszerűen járatlan felperes pedig a bíróság által kirendelt orvoszszakértő jóindulatában reménykedik.
E rendszer és gyakorlat, beleértve a bírósági felülvizsgálat menetét is, elfogadhatatlan.

Dr. Petrássy Miklós ügyvéd, belgyógyász szakorvos

tyukanyó55 # 2010.10.12. 15:40

Tisztelt Dr. Petrássy Miklós ügyvéd, belgyógyász szakorvos Ú!

Minden tiszteletem az Öné, hogy ki mert ezzel a hozzászólással - a személyes véleményével - ide állni a Fórum elé!!
Azt hiszem, hivatalos személy itt még nem vállalta az egyéni vélemény nyilvánítását ! /bocsánat, ha tévednék !/
Tulajdonképpen az Ön hozzászólása alatt hívtam fel én is a fórumozók figyelmét erre a témára!
Valóban kellene egy olyan személy vagy szervezet, aki határozottan ki merne állni a "tényleg beteg rokkantak" érdekvédelmében, hogy ilyen nyíltan anyagi érdekektől vezérelt módszerekkel ne tudjanak emberek százezreit végleg földönfutóvá tenni !!!
Szégyen - gyalázat, hogy egy ilyen cikket ki mernek adni a nagy nyilvánosság elé !!!
Nem a médiát hibáztatom érte, hanem a nyilatkozó hivatalokat !!!!

  • Ezek szerint itt kis hazánkban csakis anyagi oldalról számít az ember!!! Hasznot hoz, vagy beteg??!!

Ha beteg, akkor szanáljuk ki, és minél előbb majd csak elpusztul a saját szegénységében!!!
Reá már nem kell költenie az államnak !!!
Így gondolkodhatnak a rokkantakról a Tisztelt Urak a hivatalokban???
Úgy látszik többen igen, mert még nem olvastam ellenvéleményt, vagy elhatárolódást a lenti cikkekkel kapcsolatosan !!

Még egyszer minden tiszteletem az Öné Tisztelt Uram !

jácintka # 2010.10.12. 16:48

Tisztelt Petrássy Miklós Űr!
Öszinte elismerésem Önnek , hopgy merte ide írni a nevét.
Álmodozni kezdtem - talán akad egy két ember ebben az országba akiknek a segitségével kiderülhet , hogy kik a betegek és kik a pénzért vett " rokkantak".
Mi " csak " a betegségeket tudjuk papirokkal bizonyítani!
Ahhoz , hogy az érdekeink érvényesüljenek már Önhöz hasonló tudású szakemberekre.
Ha nem veszi tolakodásnak ide teszem az én kis kortörténetemet.

Az alábbiakat eljuttam a Reuma hiradóhoz, valamiért nem jelentették meg !
1999-be operáltak nyaki-porckorongsérvvel az amerikai úti Idegsebészeten. Két sérvet műtöttek a nyaki csigolya részen.

Ami lebénulás, elesés, szédülés, gerinc fájdalmakkal, ami főleg a jobb oldali részre sugárzott, vizelettartási problémákkal.

Az Mr vizsgálat eredménye CIV-es extrusio mellett ebben a magasságban canalis spinalis stenosist, CV-ös protrusio mellett baloldali recesus és foramen szűkületet véleményezett.

Nem volt elég a betegség maga, ami akárhogy is nézzük nem egy mandula vagy vakbélgyulladás.

Ennek ellenére az akkori OOSZI vizsgálatnál 40 % munkaképesség csökkenést állapítottak meg.

Pedig akkor már ott volt a MR vizsgálati eredmény, valamint az Idegsebészet vizsgálati dokumentuma.

Nem egy kéményseprői vagy egy bolti számla hanem egy olyan orvosé aki a maga szakmájában szaktekintély .

Vagy mégsem ?

Igen az OOSZI - nál ez a bevett szokás: ami látható akkor és ott, az van, ami nem az nincs!

A vizsgáló orvos saját szemeivel láthatta, hogy ott van a neurológus valamint az Idegsebészeti szakvéleményen az, hogy telefonon értesítenek. Ez be is következett novemberben.

Húsz, igen 20 napot töltöttem el az Idegsebészeten.

Decemberben friss műtöttként ismét a bizottság elé kellett járulnom. Talán élvezték, hogy friss mütétest berángassanak.

Nekem nem volt egy felemelő érzés! Sőt!

Az akkori vizsgálatnál megkaptam a 67%-ot.

Ezután minden évben behívtak vizsgálatra az OOSZI-ba. 2000 decemberi vizsgálat után behívtak 2001 májusában is.

Felháborító és megalázó volt az ott végzett vizsgálat, ha azt egyáltalán annak lehet nevezni! 2-3 másodperc alatti vérnyomásmérés!

"Mi a panasza"? Úgy gondolom, hogy nem receptfelírásra jelenik meg ott a beteg, hanem azért, hogy elbírálják vajon tényleg beteg-e.

Megcáfolják azt a tényt, hogy az, aki ott megjelenik az igenis mindazokkal a betegségekkel megáldott, amiket a kezelőorvosai leírtak!

2003-ba a kezelőorvosok szerint magasvérnyomás és más mozgásszervi betegséggel szaporítottam az eddigi diagnózisokat:

Exrusio mediolateralis CIII.-IV,V ls

Protruso " C.V-VI. THI-II. ls

Dysthimia

insuffitientia vertebrob.

Hermina exstripationen hernie disci intervert. CIV.et vent. fix

Lumbaischialgia sypmt l.s

Spondylarthrosis unvi

ISZB

A Felülvizsgálatot végző orvosok szerint :

"Cardiopulm.compensalt. Tensioja gyógyszer szedése nélkül is normális tartományban van."

Diagnózis :Nyaki porckorong rendellenesség

Postlaminectomiás syndroma.

Ha jól megnézzük a kezelőorvosok és a felülvizsgáló orvos diagnózisát akkor látható a különbség.

Eme szakvéleményt DR. Szalontai Teodora, DR Somogyi Ágnes írta le.

50%-ra levették a százalékot így rokkantnyugdíj helyett járadékot kapok.

Harminc évet dolgoztam, nem könnyű munkát.

Igaz íróasztali munka is volt benne, de aki nap mint nap 8 órát tényleg amellett ül az tudja mi a hát, a derék és nyakifájdalom.

Most már nem évente, hanem kétévente hívtak be.

A hangnem hasonló volt mindenesetben.

2005-be vizsgálatkor az alábbi diagnózisok szerepeltek a zárójelentések és a szakorvosi leleteken:

Discopathia

Vertebrobasilaris syndroma

TOS

st.post.exstrip. herniae disci interv. CIV et

Polydiscopathia et spondylarthrosis lunbalis

ISZB

Spondylarthrosis iniv.

A vizsgálatot végző orvos véleménye :

Nyaki porckorong rendellenesség

Intervertebrális discus rendellenesség,

Térdizületi arthosis

Vertebrobasilaris synd.

A felülvizsgáló órvos szakvéleménye: Gerincet nem terhelő ülőmunkát végezhet.

DR. Krasznai Attila Dr. Kilián Sándor.

Újból 50%-ot kaptam.

Csak azt nem értem egy vérnyomás méréshez miért kellett félpucérra vetkőznöm!

A hangnemen már meg sem lepődtem, az változatlan!

2007-be újabb vizsgálat.

Gerinckímélet írja az Amerikai úti Idegsebészeti orvos!

Tovább szakorvosi diagnózisok.

Incontinencia

Polydiscopathia lumb.

Neuralgia

Polydiscopathia cerus

st p. discectomian CIV

Thoratic outlet sydr.

ISZB Insuff. verteb.

Gastritis chr hiatus hermia

Tos l.u.

Tieze syndroma

A OSZI dignózisa:

Nyaki porckorong rendellellenesség

Intervertebralis discus

Térdizületi arht.

Vertebrobasilaris syndroma.

Felülvizsgálatot végző orvos véleménye: Gerincpaanaszai miatt gyógytorna és rendszeres úszás javasolt.

Gerincet nem terhelő ülő munka javasolt teljes munkaidőben.

Dr. Kiss István Dr. Vágó Zsolt

A hangnemet már csak ismételve lehetne leírni. Változatlan.

Az idei évben végzett vizsgálat minden képzeletet felülmúlt.

Orvosilag diagnosztizált széklet és vizelet inkontinencia áll fent esetemben.

A jelenlévő orvos, mert egy volt és nem kettő, sőt ha megnézzük az ORSZI honlapján lévő tájékoztatást, akkor két orvos és egy rehabilitációs szakembernek kellene jelen lenni! Ami nincs. Itt csak egy orvos és egy, aki írja szorgalmasan, amit orvos diktál.

Mi a panasza?

Már vártam, mert különben hiányoltam volna.

Sorolom, ami éppen eszembe jutott.

Persze az inkontinenciára lecsap, mint egy sas madár.

Már súrolja a megfélemlítés határát.

De tud ennél tovább is menni, kétségbevon orvosi szaktekintélyek által kiállított szakorvosi leleteket, tovább menve hazugságnak állítva be.

Szakorvosok diagnózisai:

Polydiscop.cerv.

st.p. Discectomiam C.IV.et ventrofixationen

Polydiscop.lumb.

pedes planini.

VBI

DysthimiaISZB

TOS

Magasvérnyomás elsődleges

pánik syndroma

protrusio disci intervertebralis L.IV.et.L.v.-

Hemangiomavertebrae l.IV.et.L.V.

Spondylarthrosis univ.-

Gonarthrosis l.s.-

Atherosclerosis ACI l.u. / incip./

Mitralis prolapsus syndroma.-

Incontinntia urinae.

Heberden Bouchard arthrosis

Ezen vizsgálatot végző orvos 17 db orvosi szakvéleményt nem tüntetet fel!

További 17 darabnál pedig a szakorvos által leírt diagnózist átköltötte.

Pl.neurológus leírja Romberg járáskor balra dől, de figyelemeltereléskor vissza dől.

Ellenben a vizsgáló orvos figyelmeztetés szót talált beleírni! Pedig mekkora különbség!

Emlékeztem , hogy valamikor 2000 évben beutaltak a Fül- Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti klinikára.

Bizony a Romberg már akkor bizonytalanságként volt feltüntetve!

Akárhogy csűrjük csavarjuk a dolgot ez már nem új keletű, de mindenesetre érdekes átköltés!

A java még most jön!

Valaki aki tudomásom szerint reumaorvos, nem tud megállapítani térdben lévő folyadékot!

A vizsgálatot végző orvosról van szó!

18 ml folyadékot csapoltak le a Vajda Péter utcai ORSZI-től párszáz méterre lévő Kőbányai rendelőintézetben!

Tessék csak az időpontokat nézni!

ORSZI vizsgálat 2009. június 8. 13 óra 30perc.

Bajcsy - Zsilinszky kórház X. ker. Szakrendelő 13 óra 57 perc -14óra 59 perc

Milyen orvos szakértő az, aki nem tud kitapintani egy térdben folyadékot.

De tovább megyek, hogy tud vérnyomást mérni 3-4 másodperc alatt?

Miként tudd megítélni inkontinenciát!

Ha a saját szakterületén belül sem áll a helyzet magaslatán!

"Leguggolást meg sem próbálja"

Tessék emlékezni,mit csapoltak le a jobb térdemből !

Ez már csak a többszörös hab a tortán én Rehabilitációs vagy foglalkoztatási szakértővel nem találkoztam, pedig ott a neve a papíron: Móricz Rita.

ORSZI szakvéleménye: Cardio-pulm. statusa, tenziója rendben. Neurol. góctünet nem észlelhető. Mozgásszervi statusában a subjectiv panaszok jelentenek lényeges eltérést.

Mozgáskorlátozottsága nehezen vizsgálható, de nem lényeges.

Dr.Hoffmann Kornélia Dr. Golenyák Béla.

35%-ot kaptam vagyis tudok dolgozni!

Pedig én nagyon szeretnék, de ez nem nagyon megy!

II.fok sem volt külömb.

Már azzal sem, hogy az elsőfok által leírt szakvéleményt szinte szóról szóra leírta, vagyis nem nagyon vette a fáradságot, hogy a vitt orvosi SZAKVÉLEMÉNYEKET elolvassa!

Szakvéleménye: Fokozott fizikai terheléssel, sok állás járás és kényszertesthelyzetet nem igénylő könnyű munkát végezhet:

40 Százalék munkaképesség csökkenést állapított meg .

A magasvérnyomás az nemkerült bele a diagnózisok közé , függgetlenül attól , hogy 190/100 mért a vizsgálatot végző orvos!

Dr. Szikra Ildikó Dr. Rontó Ágnes.

Mindenütt két orvos áláirása található!

Munkaügyi bíróságra nem akartam menni.

Megaláztatást tovább nemtudta volna a gyomrom elviselni.

A leírtakat igazolni tudom!

Minden kórházi és szakorvosi lelet, valamint OOSZI véleményt be tudok mutatni, a fentiek igazolásához.

kobeka # 2010.10.13. 00:35

Kedves Jácintka, és többiek

nem semmi amin átmentél. Azon gondolkodtam, hogy a következő felülvizsgálaton, kérem egy másik ORSZI kirendeltség vizsgálatát, de látom ez felesleges. Az engem vizsgáló ORSZI orvosokat csekkoltam a neten és nem meglepő, nulla eredmény. Nincs tudományos munka vagy kitüntetés, vagy előadás. Az orvos társadalom szemete megy „szakérteni” az ORSZI-hoz Ezek hivatalnokok.

Én lelkileg képtelen vagyok leírni a magam betegségeit ide. Nem is férne el. Lemértem, több mint 3 kilogramm a dossziém.

2008-ban voltam már a Munkaügyi Bíróságon, és a kirendelt független igazságügyi orvosszakértő normális volt, legalább 3 órát foglalkozott velem és az irataimmal. Nem írt be hazugságokat. 9 oldalt írt össze a véleményében. Amiről volt papíron azt értékelte. A folyamatos betegségeim miatt nem tudtam intézni a pert rendesen, 200km-re lakom Bp-től. ("Természetesen" nem helyben volt a perem.) A panaszaimat jegyzőkönyvezte ugyan, de az orvosi kivizsgálások folyamatban voltak még. Nem tudtam leletet mutatni akkor. Most már tudok. Úgy gondolom, hogy felkérem, értékeljen ezekkel együtt. Ő egy egyetemi tanár és vigyáz a hírnevére.

Az ítélet napján a Nyugdíjbiztosító "kérésére" nélkülem lezárta az eljárást a bíró. Nyitva maradt számtalan perdöntő még nem mérlegelt lelet.

Érthető legyek a teljesség igénye nélkül néhány betegségem:

  • ismeretlen eredetű szédülés,
  • mellkasi csonkolás (2 borda, mellcsont, kulcscsont, részlegesen) jobb kéz emiatt problémás...
  • tüdőembólia (40% elpusztult, fibrózissal allergiával,)
  • bal láb, mélyvénás trombózis utáni állapot
  • jobb láb térd artrózisa,
  • bal kéz alagút szindróma(emiatt műtét lesz)
  • prosztata túltengés (emiatt műtét lesz)
  • gerinc elfajulás, csigolyaiv szakadás stb.

(csak a felsorolás 3/4 oldal gépelve)

Többen örülnének, ha az 50% és a rehab. járadék meglenne. De engem nagyon bánt az ORSZI értékelés miszerint " 8 óra fizikai munkára alkalmas átképzéssel nem tartós üléssel" Na meg az a sok hazugság amit leírtak a "megmaradt képességeimről"

Vajon mi a fenét kellene "dolgoznom"? Ez költői kérdés volt.

Persze a "szakértő ORSZI orvosokból" én is csak egyet láttam. A szociális, és foglalkozási szakértőből csak az egyiket. Gőzöm sincs melyik volt az a kettőből. Ezek olyanok, mint a Svejk sorozó katona orvosai: front szolgálatra alkalmas, megváltás neki a halál.

A politikusok a rokkantak kiirtását tűzték ki "nemes célul" (bocs, de 30 évig én is fizettem a járulékokat) Erre szolgál az a sok cikk és nyilatkozat. Az ország gazdasági válságban van és sok az eltartott.

A mi hangunk gyenge, nincs traktorunk, hogy a parlament előtt keresztbe álljunk tüntetni. Nem írunk alá peticiókat amit a tv előtt adunk át. Nem tudunk meg fizetni szak jogászokat. Megtűrtek vagyunk a rendelőkben, a hivatalokban, az utcán, mindenhol..Lehet velünk labdázni, ide-oda. Súlyos betegeket kényszeríteni munkára.

Bizonyára ismeritek az értékelési "irányelveket"

http://www.orszi.hu/index.php?…

Én elolvastam többször is. Már tudom hogyan "értékelnek" a politika rendelésére.

Ez van.

gades # 2010.10.13. 03:16

Alakítsuk meg a Halálra Ítélt Betegek szövetségét!

vbartamonika@citromail.hu # 2010.10.13. 07:26

Sziasztok!

Először meg köszönném az ügyvéd úrnak én is ,hogy együtt érez velünk.

Borzasztó,hogy nekünk mondják meg dolgozhatunk nekem most amennyit csak rohangálni kell mindenhova a rohangálás az azt jelenti kocsival visznek ,de a várakozás meg minden ami evvel jár most megint a gerincem fel mondta a szólgálatott úgyhogy kuszva mászok és újra szedhetem a gyógyszereket erre is már egy hónapot se bírom ki mert akkor megyek a kórházba féléves infúziós kezelésre a gerinc és ízület véget.Akkor ,hogy menjen az ember dolgozni ,ha abba is belerokkan ,hogy a betegségeit bizonyítsa és menjen minden orvoshoz.És csoda ,hogy az ajtó helyet mikor kimennék az újabb orvostól én már a szekrénybe akarok bemenni,és vizsgálat közben nem tudok rendesen felelni a kérdésekre már az orvos szól rám ,hogy Móni nyugodjon meg annyira ki készül az ember.Elgondolkodtató,hogy egy ember hány féle képen lehet szép lassan kinyírni rendelet ide vagy oda.

wiwienn # 2010.10.13. 08:17

Üdv.mindenkinek:-)

Örülök, hogy az Ügyvéd Úr is velünk van! köszönet érte!!
Igaz, hogy sok az eltartott! de nem a rokkantak!!mert mi becsületesen dolgoztunk 30-35 évig!Van néhány vett rokkant ők nem járnak orvoshoz havonta!Mivel véglegesek!MI BIZONYITÉKUNK AZ ORVOSI PAPIRJAINK!HAVONTA TÖBB ORVOS, KEZELÉSRE JÁRUNK!!
Az ORSZI=gyilkos! mert kérdem? hogyan lehetséges,hogy valaki rokkant több éve 67% v.több
és ők visszaminősitik 40%?? mindegy mit számolnak!!A lényeg rokkant!állapotunk tovább folyamatosan romlik /lásd orvosipapirok/ ez emberi jogokat sért!
megalázó,embertelen!! Nem elég a fájdalmunk még elveszik a gyógyszereinket is!!mivel nincs rá pénz!
"élve eltemetnek,,
jó volna egy csoportos feljelentés!

Az igazi eltartottak már 12 évesen szülnek, lopnak, nem dolgoznak, télre meleghelyre börtönbe vonulnak,edzeni. Velük kell foglalkozni erős, egészséges emberek!!

jácintka # 2010.10.13. 10:37

Gádes nagyon jó írt!
Egy egyesület alpítás!
Minden segitségre szoruló beteg embernek aki az ORSZI kezei köze került vagy kerül.

Az egész rokkantság egy nagy lufi.
Mikor durran egy nagyott.
Vagy attól , hogy nagy nyilvűánosság elött kiderül az ORSZI alkalmatlan arra , hogy szakmilag is helyt álló véleményt adjon .Szakvélemény a szakorvos add!!!!!!!!!!! Ők nem szakorvosok ! !!!!!!!!!Egy sebész hogyan is tudna egy SM beteget vizsgálni .
Ez csak egy példa!
Vagy attól , hogy hány kitudja mennyi álrokkant vette meg rokkntságát!

A lényeges dolog peig az , hogy akik tudnánk dolgozni 4 órába .A munkáhelyre való eljutás és főleg a munkahely teremtése.
Tőlünk nyugatra nagyon jól müködnek a csökkent munkaképességű emberek foglalkoztatását összefogó intézmények.
Ami ebben az országban nincs !

jácintka # 2010.10.13. 10:58

Kérek mindenkit aki ugy gondolja , hogy névnélkül elküldi részemre a kortörténetét valamint az orszi vizsgálatok leírásat .
Azért kérem - kérjük mert talán két ügyvéd kézbe veszi a ezt egész dolgot.
Minnél elöbb szeretnék átadni nekik.
Elöre is köszönöm - köszönjük !

gades # 2010.10.13. 15:40

Köszi jácintka! Én elküldöm.Egyébként a segítőkész ügyvédek tanácsot adhatnának,hogy az egyesület alapítást milyen jogi formában lehet létrehozni? Fel kell emelni a szavunkat,ez nagyon sok beteg ember érdeke.

gattaga # 2010.10.14. 05:01
--
  • A rokkantsági "lufi"-----

Véleményem szerint elsőnek a rehabjáradék durran ki.Bárcsak igaz lenne,munkaügyi központ,mentori intézmény,zsíros átképzések ( természetesen továbbra sem tudnak allkalmazni,hiszen van egy állapot,plusz a "szerencséseknek" betegséghegyek,magyarán fogalmazva orvosi rehabra szorulsz nem mentálisra. )
Fogytán az uniótól "kapott" 60Milliárd forint.Most,hogy már a magánpénztáraknak is leáldozóban van ( Novembertől a kormány nem utalja a lóvét ).
Érdekvédelmi szervezetet,egyesűletet stb. alapítani,létrehozni nem olyan egyszerű,hiszen ahhoz is PÉNZ kell,nem is olyan kevés!Nem is beszélve a tagdíj és egyéb nyalánkságokról.Tiszetelet a kivételnek,de ebben a topikban többet lehet olvasni a nincstelenségről,pénzbeli kirekesztettségről,megalázott,a rendszer álltal kidobott beteg emberekről, mint az evvel foglalkozó egyetemi disszertációkban,tanulmányokban.
A nyugdíj és a nyugdíjszerű ellátás állami feladata mindig a hatalmon lévő párt(ok) politikus(ok) jóindúlatától függ az elviekben megtörtént rendszerváltoztatás '89-óta.
Természetesen az a közel 400.000. korbetöltetlen rokkantnyugdíjas,rehabjáradékos egy tisztességes tagdíjjal beszálva,kegyetlenül ütőképes "hadsereget" jelentene,melynek létrehozását csirájában folytaná meg a rendszer.Kinek van pénze a tagdíjra? Mert ez ingyen legfeljebb az első hónapokban működne,azután pedig a civilnek mondott "mozgalom" gyönyörűségesen valamilyen XY párttá avanzsálna.Mondjon valaki egy olyan szervezetet akik csupán szívjóságból képviselik a mások érdekeit!Mindennek a működtetéséhez pénz kell!Még ahhoz is,hogy e pár sort itt olvashatja aki akarja.
Vélemény(ek) ???
Maga az igazi fórum téma kissé ellaposodott az utóbbi időben,nemtudom ez jót vagy rosszat jelent,de egy kezdő ügyvéd,jogász,lelkiismeretes orvos innen mehetne nyugdíjba ( öregségiről írok,nem elkőnyugdíjról :-)))) )

By
gattaga


By
gattaga

Gabiszol # 2010.10.14. 06:05

Tisztelt Fórumtársak!

Többször, több helyen cáfolták már a 400000 főt.

A korhatár alattiak számának növekedése, sokszor csak egy más vonatkozású törvény statisztikában megjelenő képe.

Nem kell nagy jóstehetség ahhoz, hogy ez a szám, "kiszórások" nélkül, csupán a nyugdíjkorhatár emelésével, statisztikailag újra nőni fog.

Idézet egy másik fórumról:
"A 10 milliós Magyarországon megközelítőleg 800 ezren élnek rokkantnyugdíjból (több mint a felük még nem érte el az öregségi nyugdíjkorhatárt)"

Találtam egy érdekes statisztikát http://www.icegec.hu/…9_1/text/hei m_peter_pu_csucs4.pdf

A 18. oldalon van egy diagram, én csak az 1997-es és a 2001-es évet hasonlítottam össze.
Miközben a rokkantnyugdíjasok számában kb. + 6000 fő a különbség, a korhatár alattiaké kb. 80000 fővel lett több.

Hogy lehetséges ez? 1997-ben a nők nyugdíjkorhatára 57, a férfiaké 60 év volt, ez 2001- re 58 ill. 62 évre változott.
Jól mondta Churchill! "Csak azt a statisztikát hiszem el, amit én hamisítottam."

jácintka # 2010.10.14. 10:12

A 800.000 ezres fő abban benne vannak a járadékosok is. Ha jól tudom.

n.zsuzsanna # 2010.10.14. 13:52

Tisztelt Fórumozók! Kedves Jácinka !

Felhívására reagálva most írtam le a történetemet, valóban elég hosszúra sikerült, de hát ha egyszer tényleg sok mindent kellett elmondanom és még rövidítettem is, sajnos a fórum rendszer eltüntette a beírásomat.
Kérdésem, hol, hogyan tudnám a teljes, rengeteg iratanyagomat
bemutatni , ha jelentkezni szeretnék, az esetleges jogorvoslati lehetőségre?

Tisztelt Dr.med.et.jur.Pertássy Úrnál személyesen jártam, fantasztikus ember, jó lenne megnyerni az ügynek.
Igaz én sajnos későn mentem hozzá, amikor már konkrétan nem tehetett semmit az ügyemben, de talán így....

Ui: SEGÍÍÍTSÉG !

igazság? # 2010.10.14. 16:37

Tisztelt Fórumozók!

Dr. Petrássy Ügyvéd Úr segítségét feltétlen el kell fogadni. Részemre egy válaszlevéllel kitartást, további erőt adott. Szerencsére sikeres végett ért az ügyem, ha nem így lett volna biztos személyesen is felkerestem volna. Az ügyem olyan hosszantartó, ember próbáló volt, nem is tudom röviden leírni. Mindenkinek nagyon sok szerencsét, kitartást kívánok! Egyszer csak győz az igazság!

jácintka # 2010.10.14. 16:49

Kedves n. Zsuzsanna!
Pár sorral lejjebb van az én írásom a betegségeimről, valahogy olyan formában.

jácintka # 2010.10.14. 16:50

Én nagyon örülök Petrássy ügyvéd úrnak ki egy személyben orvos is!
Remélem jó pár embernek fog segiteni.

jácintka # 2010.10.14. 16:53

Kedves gades!
Egyesület lpításához egy olyan segitő kész szakemberre lennne szükség mint Petrássy ügyvéd úr !

batti # 2010.10.14. 17:36

Magyarországon az ember az egészségével, együtt a személyiségi jogait is elveszíti .
Egészségkárosodással másodrendű állampolgárokká válunk. Persze, pénzbe kerülünk. Sőt személyiségi jogaink sincsenek többé? A fejünk felette eldöntik a sorsunkat az aktuális érdekeik szerint.
Nagy kérdés számomra hogy a magyarországi rokkantak ügyeivel nem lehetne az európai emberi jogi bírósághoz fordulni. Annál is, inkább mert a rokkantak egyes megbetegedéseiért nem bizonyítható esetekben a hiányos munkakörülményekre vonatkozó szabályozás (pl: túlmunka, egészségre ártalmas munkakörülmények, …) is okolhatóak lehetnek az elmúlt 20 évben. Esetleg most is. Lényeg hogy igen sokan egészségtelen életmódra kényszerültek.
Mit tehetünk? Pereljük kollektív módon a magyar államot?
Az elszenvedett lelki megaláztatásokért kitől kérjünk kártérítést?
Kíváncsi lennék hogy Brüsszelben is negálnák- e a helyüket a rokkantakra vonatkozó magyarországi szabályozások? Szerintem ez itt nem méltó Európához.

jácintka # 2010.10.14. 17:48

Nem azokkal van gond akiket véglegesitettek mint rokkant hanem akik 40-40 79 - % között vannak és nem véglegesitettek
Akik járadékon vannak és nem tudnak betegségeik miatt dolgozni .
Sok esetben ha tudna akkor sem talál mert nincs az országnak ehhez ki épített renszere!

Én nem vagyok hive semmit tevésnek. Ha valaki 2 -3 sem tud dolgozni ugy , hogy az további egészségromláshoz vezet . az bizony tényleg nem tud dolgozni !

A perelés jó gondolat .
Én ebben munkálkodom éppen.
Nem Munkaügyi biróságon , hanem polgári biróságra szeretném vinni az ügyet.

iren55 # 2010.10.14. 18:17
Tisztellt Fórumozók! Régóta olvasom hozzászólásaitokat. 10 éve vagyok 50, majd 40%-----
  • os járadékos. Most adtam be állapotrosszabbodást, de olvasva soraitokat nem sok jóra számítok. Rólam annyit: gyógyszeres cukor, angina pectoris, depresszió, magas vérnyomás, enyhe tüdőtágulás, érszűkület, vastagbél polip, /hasi ct eredmény jövő héten/.Jelenleg 37 kg a testsúlyom, 155cm-hez. Szerintetek milyen munkára vok alkalmas? A 40% végleges. Lehet, hogy az is marad?