Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Terike # 2010.09.19. 10:47

Hogy is van akkor ez?
Neharagudjatok kedves beteg társaim, de ezt nem tudom szó nélkül hagyni.

A napokban böngésztem országosan a leendő polgármesterek bemutatkozó leveleit, és rábukkantam a következőre.
Egy FIDESZ-es országgyűlési képviselő javaslatára, és teljeskörü támogatásával polgármester jelöltként kíván indulni egy régebben csak kéztöréssel és nyakizületi gyulladással véglegesen ! rokkantosított személy.Ezt világosan leírta a program anyagában.
Ezek szerint nem annyira beteg ha polgármesternek jelölteti magát a település első embereként, mert az a feladat teljes körü, egészséges , gyors mozgásu és gyors koncentráló képességü , teljes odaadásu, embert kíván. Vagy nem így van? De mind ez nem számít, mert a FIDESZ országgyűlési képviselő ott van mögötte, és az mindent elintéz majd helyette. Még talán az sem számít, ha nincs jogosítványa, majd polgármesterként kap egy sofőrt maga mellé, de kihangsúlyozta, hogy a képviselők tisztelet díját megkívánja felezni, mert az nagyon sok kiadás. Nos én képviselő sem voltam és nem is vagyok, én
is a FIDESZ-re szavaztam, bíztam benne, hogy jobb lesz, és mi lett a vége, hogy súlyos, gyógyíthatatlan betegségeim ellenére, még a lakást sem tudom elhagyni és mégis elvették a rokkantságit! Egy kéztöréssel, nyaki izületi gyulladással lehet rokkant valaki, akinek az izületi gyulladás az egész testében van,és azon kívül még számos súlyos betegsége van, az meg ha koporsóban is viszik haza, de mehet dolgozni!
Mostmár egyre jobban azt érzem, hogy nekem is fognom kellett volna az országgyűlésből egy képviselőt, aki biztosan elintézte volna hogy megkapjam a rokkantságit. Szóval ez szörnyen felháborító, undorító amit ebben az országban művelnek!
Kinek higgyen az ember?

ozzy62 # 2010.09.20. 09:08

Igen nekem nov.hónapban lejár a rehabom de ne várj másra "édesAnyacsakegyvan" ezt mind magadnak kell intézni.Én most kezdtem le.Körzeti orv.,összes papír,aztán a rehab.Vagy a nyugdíj intézetben leadni.Vagyis ujra indítani az egész procedurát.

hokiss # 2010.09.20. 09:18

Teljesen mindegy úgy tűnik a pártállás,mert az én páromtól az előző kormány idején vették vissza a roki nyugit. Szerintem ezt a története megírhatnád a FIDESZ vezetőségének !!! Hátha felülvizsgálnák ezt az értelmetlen 2007-es törvényt. mint már korábban írtam,ha a valóban betegektől elveszik a rokkant nyugdíjat,mivel ŐK dolgozni biztosan nem tudnak-tele lesz az ország hajléktalan,beteg emberekkel! Egyébként a 2007-es törvény ellen a FIDESZ tiltakozott,és nemmel szavazott,mondván a rokkantak úgysem tudnak dolgozni,és végső következtetésük az volt amit én is írtam.


hokiss

nandy # 2010.09.20. 10:49

Hogyan lettünk 800 ezer rokkantnyugdíjas országa? És mi a megoldás?

http://inforadio.hu/…d/hir-264580

vbartamonika@citromail.hu # 2010.09.20. 11:41

Sziasztok ez most elég fontos amit mondok !

Ugye volt egy kérdés ,hogy felebezés alatt be -e hívnak felülvizsgálatra?Na ez úgy néz ki ,hogy nem mivel nem fogadtam el azt a határozatot.Állapot rosszabodásra sem lehet beadni mivel üti a munkaügyi bíróság és ez a dolog egymást.Na de kérdeztem én már lassan a pápától mert minden szerv mást mond, ma újra bementem a köteg papírokkal a nyugdíjintézet ügyfélfogadására :ott levázoltam ,hogy mit szeretnék állapot rosszabodás és,hogy a jogviszonyt is valahogy rendezni kellene mert november végén lejár a tb kártya azaz fizethetem a hozzájárulásomat ötezer forint majdnem havonta.Erre a hölgy előtte nézet rám ,hogy mit is akarok végül kihámoztuk ,hogy nekem mióta tart a rokkant nyugdíj felebezés azóta nem kapok semmit vagyis egy éve.Ő kerek szemekkel néz rám ,de asszonyom ön igényelhette volna a szociális járadékot nálunk mivel náluk a másodfokkal befejeződik a lehetőség .Az ,hogy a munkaügyi bíróságra került az ügy az egy folyamat.Így ki tőltőttem a kérelmet visszamenőleg nem lehet majd ha a bíró megítéli a kérelem beadásától számított napon és ,ha elbírálják akkor meg kapom ezáltal tudom továbbra is rendezni a tb fele is a jogviszonyomat.Úgyhogy aki nem kap rokkant nyugdíjat mert felebezett és mást sem akkor fáradjon be a nyugdíj intézetbe ahol ezeket rendezik és érdeklődjön.Ha megfelel a kritériumoknak akkor kapjuk .Majd megtudom én is ha meg kapom a határozatot.Na de én is ahány helyen érdeklődtem sehol nem mondták ,hogy kaphatok valamit is ez az őrület jogi és minden téren.

Veci # 2010.09.20. 13:35

hokiss
Megkérdezhetem, hogy mi ellen nem tiltakoztak? Na majd most minden megváltozik, az önkormányzati választások után okosabbak leszünk.
Az kellene, hogy a pénzes rokkantakat visszahívni vizsgálatra, különösen akik annyit (ha nem többet) dolgoztak, vagy vállalkozóként tevékenykedtek (tevékenykednek). Azok ellen kellene fellépni.
Olvassátok el a nandy által közölt linken a cikket. Nincs aktív ember, akinek a járulékából a nyugdíjalap gyarapodna.


Üdvözlettel Veci

nandy # 2010.09.20. 20:13

Jozso:

A főnökömnek is van epilepsziája, nagyon magas (200+) vérnyomása, ehhez társul még a magas vércukorszint, érszűkület, reuma, meg az időnként előjövő más nyavalyák.
Ennek ellenére nap mint nap dolgozik, bár nem mindig van túl jól.
Szóval embere válogatja.

hokiss # 2010.09.21. 03:44

Veci.! Már többször megírtam,és nem csak én,hogy a megoldás a pénzért vett rokkantak behívása felülvizsgálatra. Ezt csak úgy lehet megoldani,ha egyszer mindenkit-VÉGLEGEST-is behívnak! Akkor sok minden csalás kiderűlne. Aki pedig valóban beteg,annak ne legyen mitől tartani,hiszen Ő a beteg! Akiről kiderül/mert kideríthető,pld volt olyan eset is,hogy hiányzó szerv volt feltüntetve a "betegségeknél" és kiderült ,megvan a hiányzó szerv a testben! Nem többször vizsgált 1-2-3 évente felülvizsgált betegeket kellene állandöan visszahívni. Nyilván aki 10-20 éve többször,sokszor volt vizsgálva az a valóban beteg,mig akit egy vizsgálat után rögtön 100%-on rokkantosítottak,közöttük vannak a vett rokkantnyugdíjak!!! Reménykedni KELL,hogy mint álltalában mindíg/akár történelemben,stb/ kiderül az igazság! Valakinek ezt fel kell vállalnia,és szükséges az állam segítsége. Hiszen arról van szó,hogy a korrupció melegágyát is ki kell írtani.!


hokiss

jácintka # 2010.09.21. 06:59

Szerintem kik csalás és egyébb módon jutottak a rokkantsághoz. Ezáltal véglegesítve lettek, törvény nem védheti!

Veci # 2010.09.21. 07:58

Kedves érdekelt fórumozók!

Szerintem az egészségkárosodott embereknek is szüksége lenne érdekképviseleti szervre, mert így az "egyszerű" halandó emberek külön-külön nem tudnak érvényt szerezni az érdekeiknek. Ki kellene vetni a rendszerből a pénzért vett rokkantnyugdíjasokat (pl Árpi?).
Fogjatok össze! Csak biztatni tudlak benneteket, és sok sikert kívánok, nagyon őszintén átérzem a helyzeteteket.


Üdvözlettel Veci

hokiss # 2010.09.21. 09:48

A jelenleg egészségügyért felelős miniszternek kellene felvállalnia az "átvilágitást! Egyébként az egész rendszert,úgy ahogy 2007-ben megalkották meg kell szüntetni. Elveszik az egyszer,vagy többször megállapított rokkantnyugdíjat a betegektől! Nyilván nem gyógyult meg pld. 60 000 ember. Sajnos a magyar lakosság egészségi állapota nem hasonlítható a fejlett nyugathoz. Szinte minden betegségben világelsők vagyunk. Szlovákiát emlegetik példának,hogy ott csak 70 000 a rokkant,azt azonban nem hírdetik fennten,hogy a szintén szomszédos Ausztriában is 800 000 a rokkant! Azt is figyelmen kívül hagyják,hogy Szlovákia lakossága kevesebb mint a fele Magyarországnál.


hokiss

vbartamonika@citromail.hu # 2010.09.21. 10:13
vbartamonika@citromail.hu # 2010.09.21. 10:24
vbartamonika@citromail.hu # 2010.09.21. 10:31

Hátrányban
Több ezer személytől vonták meg a rokkantsági nyugdíjat
[ 2010. szeptember 15., 09:11 ] [148]

Több mint 470 000 rokkantnyugdíjas esetét ellenőrizték az év elejétől, 3869 személy rokkantsági nyugdíját pedig megszüntették, tájékoztatott az Országos Nyugdíj- és Társadalombiztosítási Pénztár (CNPAS), amely szerint ezzel évente öt millió eurót sikerül megtakarítani.

Az országos szinten regisztrált 915 656 rokkantnyugdíjas közül 478 745 személyt ellenőriztek az idei év elejétől, 3869 személytől pedig megvonták a rokkantsági nyugdíjat.

A CNPAS által összesített adatok szerint 15 863 esetben javulást tapasztaltak a rokkantak állapotában, ezeket a személyeket más rokkantsági fokozatba sorolták be.

A legtöbb nyugdíjmegvonás Szatmár megyében történt (391 eset), majd következik Bukarest (342), Máramaros (229), Bihar (207), Bákó (186), Iaşi (178), Brăila (176), Dâmboviţa (167), Neamţ (128), Ilfov (125) és Temes megye (105).

A legkevesebb rokkantnyugdíj-megvonás Krassó-Szörény megyében (8), Mehedinţi (18), Galac és Beszterce-Naszód (30), Buzău (31), Hunyad (34), Olt (40), Gorj (43), Szeben (45), Fehér és Arad (46) megyében történt.

Emil Boc kormányfő augusztus 4-én bejelentette, hogy az összesen 915.656 rokkantnyugdíj-eset közül 650.000-et felülvizsgálnak, 48.869-et ellenőriztek, 3.403 esetben pedig nyugdíjmegvonási döntés született.

A CNPAS szerint ezzel az intézkedéssel évente 5 millió eurót lehet megtakarítani.

Veci # 2010.09.21. 12:14

vbartamonika@citromail.hu

Ha működik még az az érdekképviselet, akkor vegyétek fel a kapcsolatot.


Üdvözlettel Veci

vbartamonika@citromail.hu # 2010.09.21. 13:09

Szia Veci !

Azt hol lehet megtalálni nem tudod?

Veci # 2010.09.21. 14:54

Te adtad meg az alábbi linket, nem tudom, hogy létezi-e még, annak járjatok utána:
http://www.adhat.hu/…v/62551.html


Üdvözlettel Veci

vbartamonika@citromail.hu # 2010.09.21. 14:54
vbartamonika@citromail.hu # 2010.09.21. 17:17

Szia Veci nem tudom nem lehet imélt küldeni oda valami nem stimmel ha valaki többre megy szóljon.

vbartamonika@citromail.hu # 2010.09.21. 17:50

Itt erősebb a haladás mint nálunk :
Mozaik
Felülvizsgálják a rokkantság miatt jóváhagyott nyugdíjazási dossziékat
[ 2010. szeptember 21., 12:17 ] [139]

Az eddig felülvizsgált több mint 140.000 rokkantsági nyugdíjazási döntés közül 35.000 esetben merült fel a csalás gyanúja – nyilatkozta Ioan Botiş munkaügyi miniszter. Az összesen 550.000, súlyos és közepes rokkantság miatt jóváhagyott nyugdíjazási dossziét egy szociális felügyelőből, egy orvosból, és bizonyos megyékben a prefektúra képviselőjéből álló bizottság ellenőrizte. „A gyanús esetekre összpontosítunk, ezek megoldására született a módosítás, amely szerint bizottságok vizsgálják újra a dossziékat. Ezek a bizottságok központi szinten jönnek létre és kiszállnak a megyékbe, így egyetlen rokkant személynek sem kell majd Bukarestbe utaznia”, mondta a miniszter.

Paprika Rádió

Jancsika56 # 2010.09.22. 17:01

Sziporka55
A nők vághatják a centit januárig*…
Bízom benne, hogy alaptalan rossz hírek terjengnek, de az ONYF Határozatban megállapított 40 év szolgálati viszonyból le kell vonni a GYES, GYED időtartamát, valamint a táppénzes napok számát!???
Ha ez valóban így igaz, korai az örömünk!…

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/16/4752#…

Ha az általad soroltakat le akarják vonni a szolgálati időből, szerintem akkor hozzá kellene adni a túlórákat, és akkor mikor mi jártunk iskolába nem volt szabad hétvége, mikor elkezdtünk dolgozni nem volt szabad szombat, később vezették be a minden második szabad szombatot, még később a teljes szabad szombatot. Mikor szabad szombat volt akkor néha még volt kommunista szombat, ezt most koldulással szedik be az adakozóktól. A fizetett szabadság elmaradt mennyiségét is hozzá kellene adni meg az azután járó bért is ki kellene fizetni, mert akkor 12 nap volt az alap szabadság. Ha akkor mikor mi biztos befizettünk minden jövedelmünk után a járadékokat kapun belüli munkanélküliség volt, mért nem kellett annyi import áru, mint most? Kapun belüli munkanélküliek jelenleg állandóan üdülnek, adózatlan jövedelemből. Nem tartanám etikusnak, ha az, akkor szülőnőket megbüntetnék, azért ami egyáltalán nem az ő hibájuk volt. Sajnos senki nem választhatja meg előre, hogy mikor szülessen. Ratkókórszakot folytatták volna, most több lehetne a keresni és adózni képes lakosság.

gades # 2010.09.23. 01:33

Ezek szerint még Romániában is jobban tisztelik az emberi életet,csak 3000 megszüntetett rokkant nyugdíj.

jácintka # 2010.09.23. 06:36

Sajnos z ORSZI ház táján helyzet változtlan.
Olyan embereket tesznek lapátra/ veszik el a rokkantságot/ akik nem Nick Árpádok.
Akik napont megküzdenek a betegségükkel.
Rengeteg ilyet dobáltak ki 40 %.

De itt kérdés 11 éve nem dolgozik.
2000 -2003 májusig rokknat utánn 50 % majd az új szerint 40 % , de még csak 55 éves .
Vagyis van még 9 éve nyugdijig.
Lesz nyugdija vagy csak az éhenhaláshoz sem elég "ellátása" !

hokiss # 2010.09.26. 02:43

A Blikk-ben olvastam 2-3 napja,hogy a nyugdíjkorhatár emeléséért kardoskodó volt képviselők,most korkedvezménnyel szeretnének nyugdíjba menni.! Több név is megjelent. Jó lenne ha valakinek megvan,akár neten is az az írás bemásolná! Mert elgondolkodtató,hogy a "tisztelt ház" volt tagjai,mennyire...nem írom le tudjátok mire gondolok! Én többek között: Horn Gábor,Dávid Ibolya,Jánosi,Magyar Bálint stb. nevét olvastam. Horn G. még hozzáfűzte:az ő szakmálya nyomdász,de mivel nem ért hozzá inkább nyugdíjba megy! Mindannyian 54 éves koruak,egy talán 57. Most akkor a nyugdíjrendszernek kit kell eltartani? A súlyos betegeket,akiket a hiányra hivatkozva éhenhalásra ítélnek,vagy a sok hasonló,képmutató,hazug GAZEMBEREKET? Döbbenet! Egyszer kinyílik az a bizonyos bicska valahol,és elszakad a cérna! Minden TISZTESSÉGES EMBERNEK jobbulást,szebb hétvégét,hónapot,éveket!!!


hokiss

Jancsika56 # 2010.09.26. 10:28