Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


ozzy62 # 2010.09.07. 06:41

Tisztelt Fórumozók

Teljesen elhülve olvastam a hozzá szólásokat.
Hallottam ezekről a dolgokról de csak most szembesültem velük.Nekem most 2010.novemberében jár le a rehabom.Munkát nem,oktatást sem csak a jelentkezésekre korlátozódott a kapcsolatunk.Mert 2005-ben a sarkamat 40%ban amputálták.Most kéne indítanom a következő kört a további ellátásomért a nyugdíj folyósítónál de már előre félek hogy mi lesz.Ez nagyon lehangoló.Esetleg ha valaki már járt ilyen cipőben szívesen olvasnám a hozzá szólását.Mik az esélyeim.?

gattaga # 2010.09.07. 07:32

ozzy62

Valószínűleg az "első fecske " vagy ebben a topikban,mármint akinek lejár a rehabjáradéka,és ezt közölte az érdeklődő "közönséggel".

"Ha a rehabilitáció a maximális időtartam lejártáig sem volt sikeres, akkor a járadékos egészségi állapotától függően rokkantsági nyugdíjra vagy munkanélküli, szociális ellátásra válhat jogosulttá."

Tehát a veled történteket,procedúrákat stb. "szivesen" olvasnánk itt sokan,hiszen nem sűrűn akadt még akinek letelt a rehabjáradéka.Okulhatnánk belőle mindanyian,a "jó" vagy a "rossz" eredmény láttán.
Legalább a rokkantnyugdíj feléledése (5 éven belül lehetséges )vagy új kérelemként történő elbírálás választása esetén a különbözet realitását is láthatnánk.Azonkívűl a Munkaügyi Központ (esetlegesen a mentor ) hatalmát,befolyását a továbbiakra.
A szerencsén kívűl még kívánok "egy kalappal" is,hátha bejön ;-).

By
gattaga


By
gattaga

ozzy62 # 2010.09.07. 10:15

Bocs hogy ezt nem tudtam.De 97'óta folyamatossan járok a szakértőkhöz 2 évente.Mivel a lábam nem nő ki.Onkológiai kezelések,melanoma,és csontra terjedő szarkóma.Hát ez van.Talán ezért vagyok "szerencsés".

ozzy62 # 2010.09.07. 10:17

Nem tudtam hogy nem szabad közölni hogy lejár:(

jácintka # 2010.09.07. 13:11

Olvasom az elkeseredet írásokat !
Sajnos !
Valaki itt megnyert már az ORSZI ellen !
Neki sikerült .
Csak egy jó ügyvéd kelett hozzá!

Lehet hogy rosszul gondolkodom .
De mi van akkor ha valki véglegesitve van mint járdékos.
Nem akar újból kálváriát járni .
Ugyan akkor az orvosi leltekből kiderül , hogy az ORSZI hanyag és felületes "munkát" végzet.
Mehet e birságra az ORSZI ellen ?
Megkérdőjelezve a munkájuk alaposságát és szakszerűségét ?

Terike # 2010.09.07. 13:29

Kedves Jácintka!

Hidd el az ORSZI kimagyarázza magát!
Nálam is ezt tette.
Nem jelent meg a 2. tárgyaláson és azt írta a budapesti ORSZI igazgatója, hogy az I. és II. ORSZI vizsgálat orvosai szakszerűen jártak el, mert nekem az állapotom a II. foku határozat után romlott meg jelentősen.
Amíg a bírósági orvosszakértő leírta a határozatában hogy ezek a betegségek már az I. és II. orvosi bizottságon is megvoltak, és azt is megindokolta hogy miért adott ő több százalékot az orszinál, mégsem fogadták el nem érdekelte őket. Ott sem voltak a tárgyaláson csak egy levélben mentették ki magukat.
Most egy másik orvosszakértő bevonását kérték, aztán majd az lesz a vége, hogy VÉGE!
Nekem marad az amit az ORSZI megállapított 4o% és mehetek a fenébe.
Én is csak most jöttem rá hogy az ORSZI-nak sokkal nagyobb az ereje mint a Bíróságnak.
Hiába írtam le, és mondtam el, hogy az orszi felületesen vizsgált meg, az orvosszakértő pedig alaposan senkit nem érdekelt.
A bírónő rám szólt, hogy hallgassak ő szeretne beszélni, és ezzel vége is volt a tárgyalásnak.
Lesz egy harmadik tárgyalás nemsokára ,semmi jót nem remélek tőle ezek után. Az erős állandó fájdalmaim mellett idegeskedem hogy mi lesz, csak gyorsabban romlik az állapotom. Már egy éve semmi ellátást nem kapok, bezzeg nekik még van havi fizetésük. De meddig azt nem tudhatják. Csak remélni tudom, hogy egyszer csak felkarol bennünket az Egészségügyi Minisztériumból valaki, mert jelenleg halálra vagyunk ítélve.

jácintka # 2010.09.07. 16:52

Kedves Terike!
Olvas vissza pár oldalt .
Van recept az ORSZI ellen.
Egy győri ügyvéd már nyert pert ellenük.

jácintka # 2010.09.07. 17:00

Terike Olvsad el itt az 5-k oldalon kati.n írását 7 hó 12-én 13 óra 55 p.

vbartamonika@citromail.hu # 2010.09.07. 17:02

Sziasztok!
Ime egy hivatalos magyarázat a kiszámolásról az Orszitól.Tisztelt Vargáné Barta Mónika!

Elektronikus úton érkezett levelére az alábbi tájékoztatást adom.

Intézetünk honlapján a szakmai oldalak címszó alatt megtalálja kérdésére a választ.
Javaslom, hogy a hivatkozott oldalon tanulmányozza át az Irányelvek a funkcióképesség, a fogyatékosság és a megváltozott munkaképesség véleményezése, valamint a Funkcióképesség, fogyatékosság és egészség nemzetközi osztályozása című szakmai anyagot.
Felhívom figyelmét, hogy a károsodások százalékos megállapítása nem egyszerű matematikai összeadás eredménye, hanem a kombinációs táblázat értelmezése úgynevezett degresszív számítás alapján történik.

Kérem tájékoztatásom szíves tudomásulvételét.

Budapest, 2010. szeptember 07.

Tisztelettel:

Dr. Balogh Edit s.k.
főosztályvezető

Jancsika56 # 2010.09.07. 18:26

Tisztelt mindenki!
Valaki tudja-e, hogy állapot rosszabbodás vizsgálatára minden orvosi papírt vigyen az ember, vagy csak ami rosszabbodott?
Mivel az idén kaptam 45%-ot, véglegesre, félek, hogy ha minden papírt odaadok, akkor az ujjbab betegségemmel sem éri el az 50%-ot. Szerintem mivel végleges a 45% csak az ujjat kellene hozzáadni.

Mary_ (törölt felhasználó) # 2010.09.07. 19:58

Az eddigi felűlvizsgálotok során tőlem csak az
utőbbi vizsgálat óta kapott leleteket kérték.
Volt hogy belekerült egy régebbi,de ezt kihozták,
az ajtón kiadták még a vizsgálat előtt és letoltak
érte,hogy ez őket nem érdekli.
Most II fokon kérdezgetett a "vizsgáló" a régebbi
betegségeimről,amit én felsoroltam, már ahogy
emlékeztem rá,hiszen ezt még eddig sosem kérdezték
nem készültem fel rá,ilyen kérdésre.
Majd gunyosan megjegyezte,erről hol vannak a
papírok? Az idézésen nem volt rajta,hogy
szűletésemtöl kezdve minden orvosi leletet
vigyek magammal-válaszoltam.
Idejön ilyen hiányos papírokkal,most én
mit csináljak magával-felelte.
A III fokra a szakértőnek készítek egy összeállítást
részletezve évenként az összes leleteimet.
Még nem tudom hogyan szerzem be a bölcsödei
és iskolai leleteket,talán sikerül.

jácintka # 2010.09.08. 05:18

Kedves Jancsik56
Én vinném a helyedbe.
Olvahattad Mary- írását .
Mikor milyen gatya vagy bugyi van rajtuk.
Habár én ezt is az ORSZI spekulációjaként értékelem.

Mary_ (törölt felhasználó) # 2010.09.08. 05:42

A károsodások százalékos megállapítására
ahogy fogalmazott a hivatalos magyarázat
sikerült rájönnöm,a lényeg a maradék elv:
Vesznek egy alapbetegséget:legyen 30%,
igy maradt 70%,a további "károsodásokat"
még a szóhasználat is megvető mintha valami
kidobandó tárgyak lennénk,
ebből kiindulva vonják le, ha 10% akkor
a 70%-nak a 10%-a, az-az maradt: 70-7=63%
és a további ha mondjuk 5% akkor a 63-nak az 5%-a
maradt: 63-3,15=59,75% és igy tovább..
Ezután a %-ok összeadódnak:
30+7(és nem 10)+3,15(és nem 5)=40,15%
(a 45% helyet amit számol mindenki)
A kitolás ott van ha hasonló számítással
összevonnak betegségeket és azokra csak
egy százalék érték adódik.

vbartamonika@citromail.hu # 2010.09.08. 06:50

Igen Mary ebben igazad van egy komolynak mondható betegség az alapja és így tovább ha van 7 betegség nézd meg nagyábol mi a sláger az orszinál olyan mint jóindulatú melldaganat vagy pór allergia azt felejtsük el ahogy ismerősöm mondta merthogy az egyik cissztikus dolog a másik meg majd mindenkinek van tehát itt olyan mint a műgyűjtés egyedi dolgokkal álljunk elő☺

Terike # 2010.09.08. 11:23

Kedves Jácintka!

Nagyon köszönöm a tájékoztatást, de én már ezen is túl vagyok.
A győri ügyvéd nem vállal Veszprém megyei rokkantakat, csak Győr környékieket.
Érdekes ugye? Na vajon miért nem?
Hát ez van.

KÉTEZER # 2010.09.08. 13:44
Mary_ (törölt felhasználó) # 2010.09.08. 16:08

Miskolcon a folyosón szedték be az 50ezreket,addig
meg sem „vizsgáltak“ és Őket ki vizsgálja!

Igen,ezt én írtam és köszönöm a választ!

Az igazi nagy űzletek a 90-es években voltak,de
ezek már elévűltek,akkor egéssz faluk rokkanttá
váltak.Most ennek "isszuk a levét" amit akkor kifizettek a mostani szerencsétleneken hajtják be.
Akkor "elhuztak" ötven év körül nyugdijba,most meg
65évesen,már aki megéli.

vbartamonika@citromail.hu # 2010.09.08. 17:51

Sziasztok

Elolvastam az összes ide vonatkozó topikot .Mondhatom a szemem jójózik .így összegezve az eddig tapasztaltakat és jómagam ügyét is .Nekem is a bíró azt mondta és az iratban is benne van,hogy először az ősz egészségkárosodást nézik és utána az orszi a rehabilitálhatóságot.Azon gondolkodom ha az ember be adja másodfokra ma tapasztalattal nem lehet jógilag úgy egybe vonni a felebezésnél hogy összes egészségkárosodás és rehabilitálhatóság vizsgálata mert így egy csomó procedurát sporólna meg mindenki .Hisz már jogszabály van ....

jácintka # 2010.09.08. 18:25

Igen mi szívjuk meg akik tényleg betegek vagyunk.
Mi rajtunk csttant az ORSZI ostora!
Pedig ők tették rá a ál rokkantaknak a béjegzőt a papiruszra!
Nick Árpád félék hányan lehetnek ebbben az országba.
Ha Nick Árpád rokkant akkor , talán az a baj , hogy mi nemtudunk mázsákat és tonnákat megmozgatni.
ORSZI szerint az ilyen ember az rokkant !
Már a vizsgálat menetével is gomd vn !
Egy orvos van a három helyet és egy rehab szakértőnek is kéne lennie.
ORSZI több éve végzi igy a " munkáját" semkinek nem szurt még szemet.

tyukanyó55 # 2010.09.08. 18:44

Tisztelt Fórumosok!
Itt a miskolci cikk , amit most találtam a neten:

"Miskolci leszázalékolási ügy: ketten kaptak letöltendőt

* MTI

2010. szeptember 8., szerda 13:27 | Frissítve: 7 órája

Az úgynevezett miskolci leszázalékolási ügy hetven vádlottjának jelentős részét bűnösnek mondta ki első fokon a Czibrik Attila vezette bírói tanács szerdán, a Borsod megyei bíróságon. A büntetőper vádlottjai orvosok, szakasszisztensek és ál-rokkantnyugdíjasok; két ember letöltendő börtönbüntetést kapott.

Több órán át tartott szerdán az ítélethirdetés az úgynevezett miskolci leszázalékolási ügy tárgyalásán, a nagyterem szinte zsúfolásig megtelt a vádlottakkal és ügyvédjeikkel. A perben szereplő hetven vádlott közül ötvenhármat talált bűnösnek a bíróság, amely tizenöt embert felmentett, míg két vádlott ügyét - súlyos betegségükre tekintettel - elkülönítette.

Ketten kaptak letöltendő börtönbüntetést: a tizenkettedrendű vádlottat 3 év 6 hónapra, a tizenharmadrendűt 4 évre ítélték. Az orvosok és szakasszisztensek legtöbbje felfüggesztett börtönbüntetést kapott, a vádlottak nagy részét pénzbüntetéssel sújtotta a bíróság.
hirdetés

Az ítélethirdetés során - amely a 99. tárgyalási nap volt - tizennégy vádlott kapott szabadságvesztés büntetést, tizenkét vádlott esetében a végrehajtást próbaidőre felfüggesztette a bíróság. Harminchét vádlottat pénzbüntetéssel sújtott, két embert próbára bocsátott a bíróság.

Az ügyben 2003-ban indult nyomozás. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség hivatalos személy által kötelességszegéssel és üzletszerűen elkövetett vesztegetés bűntette és más bűncselekmények miatt hetven emberrel szemben emelt vádat.

"A betegek, a leendő rokkantak" két közvetítő segítségével jutottak el abba a kórházba, ahol "megvizsgálták", majd leszázalékolták őket. A jogtalan leszázalékolásért 100-300 ezer forintot fizettek.

A bírósági eljárás 2006-ban kezdődött meg, a tárgyalási szakaszt azonban meg kellett ismételni az egyik ülnök váratlan halála miatt.

  • Hát erre mit lehet mondani???!!!!
zizzent # 2010.09.08. 21:56

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem..A Párom 30 éves..A tüdejével gondok vannak. Asztmás és..különböző hatások miatt,csak a 40%-a működik. illetve 1 éve kapott(pedig nem kérte)egy mélyvénás trombozist. a Tüdejével állandóan gondok vannak.mindig beteg,fullad.2 féle gyogyszert kap erre,nem sokat segit. véralvadásgátlót is kap a trombozisa miatt. Állo munkát nem tud végezni és a tüdeje miatt sem tud elhelyezkedni. szerintetek jogosult rokkantsági nyugdijra? vagy valami hasonlóra? előre is köszi!!

Mary_ (törölt felhasználó) # 2010.09.09. 04:00

Én erre a mélyvénás trombozisra 5%-ot kaptam
az asztmára meg azt mondják az mindenkinek van
nem betegség.A rokkantnyugdijhoz min.50% "károsodás"
kell,de be kell adni a vizsgálatra a kérvényt.

Mary_ (törölt felhasználó) # 2010.09.09. 04:05

A régebben irtakra találtam:
egy iskolában, ahol arra a kérdésre, hogy mi leszel, ha nagy leszel, azt válaszolja egy roma kisfiú, hogy rokkantnyugdíjas. És nem viccel.

Terike # 2010.09.09. 06:10

Kedves Mary!
Látod, én erről beszéltem. Nekem nem volt sem 5o.ooo,-ft-om, sem ügyvédem.
De ha lett volna sem akartam volna, mert én mivel valóban nagy beteg vagyok, úgy akartam az orvosok és a bíróság elé állni becsülettel.
De rájöttem, hogy sajnos a becsület Magyarországon nem számít. Minden a pénzről szól. Nem volt pénzem privát szakértőt fogadni, mert még meg sem vizsgált, de már levélben jelezte, hogy mennyit kér.
Én ezt nagyon helytelen dolognak tartom.
Most egyedül a bíróság amiben hiszek, és remélek, hogy valóban igazságos lesz.
A bírósági orvosszakértő is benyújtotta a számlát, de csak azután két héttel hogy vizsgált. A számla pedig nem 5o-és 1oo.ooo,-Ft-ról szólt, hanem csak 38.ooo,-Ft-ról,és elmondta, hogy azt nem én , hanem az állam fogja neki fizetni.
Tehát ő abszolut becsületesen, korrekten járt el, mégis az ORSZI megtámadta a határozatát.
Hát ez az ami gátlástalan!
Egyébbként a mélyvénás trombózisra nekem nem adtak semmit, hanem összevonták a többi betegségemmel.Az aszmával, raynauddal nem is foglalkoztak pedig azok is önmagában súlyos betegségnek számítanak. Ezt nem én mondom hanem a szakorvosok, és az ORSZI-nak is tudnia kellene.
Így összervezetiként vették nálam a lupust, magas vérnyomást, paizsmirigy betegséget, a sklerozist , reumatisz artitiszt, és arra adtak 35%-ot./ a reumatisz artitisz a mélyvénás trombózis kísérője, és nagyon súlyos , a sklerozist meg mindenki tudja milyen súlyos és gyógyíthatatlan/
A szív infarktrusra kaptam 5%-ot, amin az orvosszakértő még nagyon kibukott, mert elmondása szerint arra a mélyvénás trombozissal együtt 1o% járt volna.
A többi más betegségeimet kezelhetőnek vélték, ezért azokra semmit nem adtak. Így lett össz. 4o%
Az orvosszakértő ezekre + a többire 52%-ot adott és jogosan, mert a többi betegségem is kísérője a súlyosabbaknak, azoktól deformálódik a testem, görbülnek a végtagjaim, de ezT az ORSZI -t már nem érdekelte, és nem fogadta el a bírósági szakértői véleményt. Sőt még a kettős idegi nagyothallásomra sem adott semmit, pedig hallókészüléket hordok. A bal szememmel alig látok, a szemfenéken magas vérnyomás okozta érelzáródásom van. Ezzel sem foglalkoztak.
Intézményes rehabra pedig nincs szükségem ezt írták rá a papírra, amikor ezeket a betegségeket csak a kórházakban tudják valamennyire kezelni, illetve a fájdalmakat enyhíteni, de meggyógyulni soha nem fogok. Ez is le van írva a kórházi zárókra.
Nem beszélve arról, hogy életem végéig 3 havonta két hetet kórházban kell ahhoz töltenem, hogy valahogy kibírjam az erős fájdalmakat.
Na ki az a hüje ember aki engem alkalmazna munkára jelentkezzen!

A miskolci témával kapcsolatban.
Végre felébredtek, hogy körülnézzenek az "áll" rokkantak házatáján is.
Csak már késő, mert az a vonat már elment.
Évekig kapták azt a sok pénzt ami nem járt volna, és pár év börtön, nem semmi!
Mi valóban betegek meg ki az utcára, ez már a valami!

jácintka # 2010.09.09. 06:21

Kedves Terike!
Bizom benne , hogy megérdemelten megkapod a rokkntági nyugdijat.
Amit felsoroltál betegségeket sajnos nekem is van belőle ez az.
Ugyan akkor én azt jánlom , hogy egy rá termet ügyvéd nagyon jó lenne .
Az ORSZI velejéig korupt, élet és halál urai !

Kati-n sikerrel járt ,de ehhez ügyvéd kellett!
Az ORSZI és a Nyugdijfolyósittó trükkei ellen !