Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


groszfater@gmail.com # 2016.01.09. 18:07

Ebbe a rovatba menj vissza és keresd BJuliát, Ő segít, nagy szakértője az efféle témáknak...

Lacaca # 2016.01.09. 17:55

Szeretném megkérdezni a fórum olvasóitól, hogy rokkantsági peres ügyben, perújítással kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata, 2012-ben hozott bírósági határozat ellen. /vagy hasonló/
Nem átverős-mellébeszélős, fizetett, irányított szakértői választ kérnék, hanem olyan tapasztalatot, és tanácsot, melyet hasznosítani tudok.
Mivel úgy érzem, hogy 2012-ben a hivatalok súlyos hibákat követtek el ügyem elbírálásánál, szeretnék megbízható jogi képviselőt is keresni.
Az IRM által díjmentes jogi képviselő, csak kárt okozott az ügyemnek.
/A Kormányhivatal, ügyemben az ügyintézési határidőket is többszörösen túllépte./
Az I.-II. fokú orvosi bizottság egyik tagja azonos személy volt, tehát saját magát bírálta felül az orvos, úgy, hogy másod fokon nem tüntette fel az első fokon leírt károsodásokat.
Ezek mellett még feketemunkára utaló dolog is történt ügyemben.
Példának említem, hogy a munkaügyi bíró, nem értesítette a jogi képviselőmet a tárgyalás időpontjáról, bár ha ott lett volna a képviselő, akkor sem vettem volna hasznát, mert ügyemet szándékosan hátráltatta.
Kérem szépen a tapasztalt sorstársakat adjanak tanácsot a további ügyintézéshez. Üdv.

naftilong # 2016.01.09. 00:50

Üdv a fórumozóknak!
Van itt valaki,aki felebezett harmadfokra?
Az már bíróság,mit kell oda írni,tudja valaki?
Meg köszönöm ha valaki válaszol!

ferrero # 2016.01.07. 13:17

Kedves Fórumtagok!
Segítséget szeretnék kérni. 19 éve rokkantnyugdíjas vagyok, ebből kb. 2012. óta rokkantsági ellátást kaptam.
2015. nov. végén voltam felülvizsgálaton, aminek az eredménye az lett, hogy C1 minősítést kaptam, az egészségi áll. mértéke 46%, vagyis rehabilitációs ellátásba soroltak át, 3 év határozott időre.
Volt, amikor dolgoztam mellette napi 2 órában és ezt be is írtam az adatlapra. Emiatt történhetett a változtatás?

Kérdésem az lenne, hogy érdemes-e fellebbeznem, hogy továbbra is rokkantsági ellátást kapjak, vagy esetleg még ezt is elveszíthetem?
Másik kérdésem, hogy 17 év és 102 napom van a nyugdíjhoz, ha most tudnék továbbra is napi 2 órában dolgozni, akkor ezzel meglenne a 20 évem?
Ill. hogy amikor letelik a 3 év rehab. ell. utána visszakerülhetek-e a rokk. ell.-ba és miként? 55 éves nő vagyok. Előre is köszönöm, sürgős lenne, holnap letelik a 15 nap fellebbezési idő..

megrokkant # 2016.01.07. 09:56

bozsika61. Én ugy tudom hogy jóval kevesebet fogsz kapni mint a régi rendszerbe a b2-el. Ha csak 2012 előtt a komplexek előtt rokkantasitottak le 50százalékra. Akkor elképzelhető hogy pár ezer forintal többet kapsz. C2-be kellene neked. De szerintem a fellebezés időből kifutottál.

bozsike61 # 2016.01.05. 21:39

KATI 1983

KATIKA NEM KELL SOKAT IRNI A FELEBEZÉSBEN BELE IROD HOGY NEM ÉRTESZ EGYET A VIZSGÁLAT EREDMÉNYEIVEL ÉS IRJ INDOKOT IRD HOGY NEM TUDSZ MUNKÁT VÉGEZNI./ STB/ÉN FÉRJEM NEK INTÉZTEM PÁR SORBA ÉS NEM VOLT GOND.

bozsike61 # 2016.01.05. 21:28

Kapott valaki mostanába határozatot?2015 NOV 20 kelt a határozatom akor miért 2016 márc 1 től kapom a rokkant ellátást?,megtudja mondani valaki.

bozsike61 # 2016.01.05. 21:22

Kelvin

Átolvastam töbször is a levelet B2. 44 % egészség károsodást rehabilitációja nem javasolt az van irva.2016 03.01 töl rokantsági ellátást állapit meg. felülvizsgálata nem javasolt.NEM TUDOM HOGY SZÁMOLJÁK KI DE 8 ÉVE BOTTAL JÁROK SOKAT ROSZABODOTT AZ ÁLLAPOTOM DE NEM SOKAT VETTEK FIGYELEMBE.

ma-ma # 2016.01.04. 12:53

bozsike61
Kérdés, hogy mi van még a határozatba írva? Rehabilitálható-e, vagy nem? Szerintem a B2 nagyon kevés, ennyi százalékra C2-őt szoktak írni. És ezzel kapnád meg a régi összeget. Olvasd át alaposan addig míg benne vagy a 15 napos fellebbezési időben!!! Véleményem szerint te annak örültél meg, hogy véglegesítettek! Nem rosszindulatból írom, hanem tapasztalatból.

Üdvözlettel: ma-ma


Hetek óta próbálok ide írni vajon megjelenik?

bozsike61 # 2016.01.01. 15:59

Bocs el írtam B2 és végleges rokkant ellátás.

megrokkant # 2016.01.01. 08:55

bozsika61. A B1 semmit se ér. A rokkantsági ellátás C2, vagy a magassabb fokozatai D vagy E. Fellebez meg ha 15napon belül vagy . Mert 3év múlva megszünik a B1-ed és vissza kerülni ujbelépöként a rendszerbe nem nagyon valószinű.

Kati1983 # 2015.12.31. 15:36

Kedves Fórumozók!
Én 32 éves vagyok és már 9 éve leszázalékolva a súlyos gerincferdülésem miatt.Október 7.-én voltam az utolsó felülvizsgálaton és 67%-ról levittek 55%-ra (B2-es kategória).Így sajnos 12000 ft-tal kapok kevesebbet(még a 30000 ft-ot sem kapom meg).Sajnos eddig csak 1 hónapot tudtam dolgozni a gerincem miatt,mivel tartósan ülni és állni nem tudok a fájdalom miatt.Szeretnék fellebezni mert nem vagyok megelégedve a határozattal.Hogy kell fellebezni,miket kell beírni.És bele lehet írni,hogy másik orvost kérek aki kivizsgál?Fontos lenne a gyors válasz.

bozsike61 # 2015.12.30. 20:58

KEDVES FÓRUMOZÓK

Szeretném elmondani hogy 55 éves vagyok, 16 éve le vagyok százalékolva, 10 éve be hívtak akkor első fokon elvették az 50% on másod fokon vissza adták és végleges lettem. 2012 be kikellet tölteni a papírt mindenkinek hogy kapjuk a szoc járadékot amit rehabosként kaptuk már sokad magammal. Most október elején jött az ORSZ tól a levél hogy töltessem ki az orvosommal meg, pár oldalt nekem is kikellet tölteni és orvosi leleteimet is küldjem be. a levél átvételtöl számított 15 napon belül.Az elbírálás utolsó határ ideje december 7 volt feltüntetve.se telefon se levél nem érkezett.Úgy gondoltam hogy majd az ünnepek után telefonálok. de karácsony előtt két nappal megkaptam.
uj törvények miatt és a leleteket átnézve döntés született.
Végleges rokkant ellátást kaptam. B1 tettek.Remélem sokan kaptak ilyen jó hírt karácsony előtt mint én.Ezzel a jó hírrel szeretném elbúcsúztatni a 2015 ös évet.Mindenkinek

nagyon Boldog Újévet Kívánok egészségbe
szeretetbe békességbe!!

Kati1983 # 2015.12.29. 12:58

tisztelt Olvasó
Egy kis segítséget szeretnék kérni.32 éves vagyok,még csak 1 hónapot dolgoztam a súlyos gerincferdülésem miatt.Tartósan ülni,állni nem tudok,jobb kezemet nem tudom felemelni.2006-ban lettem leszázalékolva,eddig 39000 ft-ot kaptam.Legutóbbi felülvizsgálaton 2015 október 7.-én voltam és csak ma kaptam meg a határozatot.Ami teljesen ledöbbentet.B2 kategóriába soroltak és 2016 februártól csak 27900 ft-ot kapok.Eddig sem volt sok de ebből már igazán nem lehet megélni.15 napom van fellebezni. Hogyan lehetséges?Van valakinek ötlete?Köszönöm a válaszokat

60éves # 2015.12.27. 08:32

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni! Szeretném tudni, hogy ki, hogyan értelmezte azt az 5 évet a nyugdíjkorhatás tényleges betöltéséig!
A párom februárban tölti be a 60. életévét, így ő még beleesik a 64,5 éves nyugdíjba vonulási korba! Benne van az 5 évben, viszont 2013. márciusban volt utoljára felülvizsgálaton és 2 évet kapott 42% egészségkárosodást! 2015. márciusban kellett volna neki menni, de nem hívták még!
Azt kérdezném, hogy vissza fogják hívni, vagy már nem?Ilyenkor a visszahívás 2015. márciust veszik figyelembe (akkor még nem volt benne az 5 évben), mivel már azóta eltelt lassan egy év, már beleesik! Nem értjük, és csak várunk, idegeskedünk............olvastam, amit ide belinkeltetek, hogy 5 éven belül......stb, mégis van olyan ismerősünk, aki 61 éves és visszahívták. Akkor most ez a fejetlenség következménye, vagy a dátumokat nem értelmezzük rendesen!
Köszönöm, aki tud segíteni, vagy éppen ebben a cipőben jár és megosztaná a tapasztalatát! :)

kisnyuszt79 # 2015.12.15. 12:52

Kedves Fórumozók!

Én jelenleg árvaellátást kapok rokkantság címén.

Segítséget szeretnék kérni néhány fontos információval kapcsolatosan.Az árvaellátásos topic-ok nem működnek,"kihaltak".

1.Rokkantság címén járó árvaellátásnál(hozzátartozói ellátásnál) hány százalékos egészségi állapotot szükséges elérni ill. hány százalékos ÖEK-et,ahhoz,hogy folyosítsák az ellátást?

2.Lassan két éve volt már felülvizsgálatom és elmaradt,nem volt rehabilitációs szakértői vizsgálat,nem küldtek foglalkoztatási(munkaügyi) szakértőhöz.A mai napig nem tudom miért.Mi lehetett az ok?Az orvosi vizsgálat eredménye után két hónappal annyit tudtam meg,hogy folyamatos maradt az ellátásom.

Fontos lenne a válasz(ok).Előre is köszönöm.Egy leszázalékolt ember.

hanzika # 2015.12.14. 08:20

Üdv! Sok helyen olvastam,hogy nyugdij előtt 5-évvel már nem hívnak vissza felülvizsgálatra.Én rehabilitácios ellátást kapok,3 évig közben betöltöm a hatvan évet.akkor Vissza hivnak még felülvizsgálatra?

köszi.csilla

Antória # 2015.12.10. 12:58

Kedves Fórumozók,

abban kérném a segítségüket, hogy kapott már valaki vissza orvosi leleteket, azonban azon felül nem kapott tájékoztatást a a továbbiakról?
Én így jártam és nem tudom, hogy ez normális e vagy mit jelenthet? Mikor kapok valamit arról, hogy felülvizsgálatra kell e mennem, vagy mit kell tennem.

Előre is köszönöm a válaszokat!

hanzika # 2015.12.08. 11:04

Tisztelt B.julia!és fórumozok!

1956-ban születem,Ez év márciusban voltam felüvizsgálaton,51% tartós rehabilitáciot kaptam 3 évre.Azt szeretném megtudni,hogy nyugdíj előtt 5 évvel ezt az ellátást is átváltják rokkant ellátásnak?

Köszönöm előre is a válaszokat:csilla

páratlan1 # 2015.12.03. 17:25

Tisztelt B. Júlia! és Fórumozók!
Segítséget, illetve tanácsot szeretnék kérni férjem ügyében, Ő véglegesen rokkant ellátást kap, jővő év januárjában tölti be az öregségi nyugdíj korhatárt. Kaptunk is egy levelet a Nyugdíjfolyósítótól, melyben ezt a tényt közlik és kérdésük, hogy ezt az ellátást folyósítsák-e tovább vagy újra kérjük a nyugdíj kiszámítását. Férjem kb. 3,5 éve dolgozik a megengedett bérhatáron belül. Kérdésem az lenne mi a teendő, mit javasolnak érdemes-e újra számoltatni? - lehet e valóban választani a két összeg közül (értelemszerűen persze)? - mikor és hol kell ezt kérvényezni? Ami még külön dillema, hogy olvastam 2016-tól megváltozik a törvény arra vonatkozóan, ki és hogyan,- mennyiért dolgozhat az öregségi nyugdíj mellett? 2016. január 27-én tölti be az öregségi nyugdíjhoz a 63. évét. dolgozhat-e folyamatosan és lehet-e kérni az újraszámolást a későbbiek folyamán? Azt olvastam, hogy mikor öregségi nyugdíjazzák nem lehet biztosított - tehát nem dolgozhat. Akkora ki kell lépnie? Az a helyzet minnél többet olvasok ezekről annál zavarosabb lesz. A segitséget előre is köszönöm.

boribori # 2015.11.29. 14:38

*Tisztelt B. Júlia és mindenki,aki hozzá tud szólni a kérdésemhez!
Eddig végleges rehab. járadékos voltam, 2010-ben véglegesítettek.Nő vagyok. Tegnap megkaptam a kidobó levelet tőlük, mert dolgozom.Semmi behívás,komplex vizsgálat stb.
A vissza fizetésről még később intézkednek, mint írják. 115 ezer forintot találtak 6 havi átlagban, ami meghaladja a megengedettet. Én soha nem kaptam kézhez 85 ezernél többet. Ezek a bruttót számítják?
Az lenne a kérdésem: Mennyit kell vissza fizetnem? Volt valakinek ilyenben része?Esetleg kérhetek részlet fizetést? Mert én egy összegben tuti nem tudom kifizetni. Én érezzem magamat hibásnak, mert havonta változtatják a törvényeiket és én nem tudom követni őket?Örülök, hogy élek. Csípőprotézissel kemény fizikai munkát végzek és még 5 és fél évem van a nyugdíjig, ha megérem.
Mi tévő legyek ?
Köszönöm, ha válaszokat kapok.:Lenke.

beziske # 2015.11.26. 09:33

Kedves Szakértő Asszony!Először is jobbulást kívánok és ne haragudjon,hogy újból zavarom!Voltam jból a munkanélküli központban és erre a paragrafusra hivatkoztam "327/2012.Korm.r. ".Akkor is azt mondták,hogy nem dolgozhatom mert régi leszázalékolt vagyok és nincs A,B,C,D, besorolásom!Már kétségbe vagyok esve!Sajnos amit ön telefonba mondott nem tudtam megjegyezni,így hoppon maradok! :(

mandula10 # 2015.11.24. 14:14

Kedves fórumozok!

37 éves,rokkantsági ellátott vagyok,(2.csoportos rokkant)1998 óta,végleges státuszú.
Több fórumon is olvasom,hogy a 2.csoportba tartozó végleges rokkantsági ellátottakat is felülvizsgálják,igaz a hír?Tehát aki nem töltötte be az 57.élet évét ,hiába végleges és 2.es csoportba tartozó rokkant,felülvizsgálat vár rá?
Várom válaszukat!
Tisztelettel "Mandula"

mandula10 # 2015.11.24. 14:08

Tisztelt Fórumozok!

37 éves

Nagy-mamus # 2015.11.24. 11:41

sum.sang
Szerény véleményem szerint a táppénz lejárta utáni első napot - 2015.10.16. - kell beírni, mert kétféle ellátásban nem lehet részesülni.