Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


sum.sang # 2015.11.21. 09:52

Tisztelt Fórumozók!
Tegnap kaptam meg az ellátásra való jogosultságról szóló értesítés, mely alapján B2 minősítést állapítottak meg. Mivel a nyugdíjkorhatár eléréséhez 5 éven belül vagyok, ezért a felülvizsgálatra már nem kell menni.
A 2015.június 30.-án kelt elsőfokú komplex minősítési bizottsági vélemény szerint 59%-os egészségi mértéket állapított meg.
A megállapított egészségügyi állapot kialakulásának időpontja 2014.október 01.
Táppénzen voltam pár hetes megszakítással egy évig 2014.10.15 - 2015.10.15.-ig

Egy nyilatkozatot kell 15 napon belül visszaküldenem, melyben kérik, hogy jelezzem, hogy mikortól kérem a rokkantsági ellátást?

Ide a táppénzes időszak utáni első napot, azaz esetemben a 2015.10.16-ot kellene beírnom, vagy esetleg korábbi időpontot is lehet?
Köszönöm előre is a válaszokat.

Gagga # 2015.11.20. 14:36

Sokakat érdekelhet!

Akinek az öregségi nyugdíj előtt 5 éve vagy annál rövidebb ideje van annak nem kell felülvizsgálatra menni!

3. A megváltozott munkaképességű személyek ellátásáról és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény módosítása

33.§ az Mmtv. 19.-a a következő (1a) bekezdéssel egészül ki:„

"(1a) Rokkantsági ellátásban részesülő személy személy esetén az (1) bekezdés a) pontja szerinti felülvizsgálatot nem kell elvégezni, ha

  1. a felülvizsgálatra az ellátás megállapításáról szóló vagy a felülvizsgálati eljárás során hozott döntésben meghatározott időpontban, vagy

b)a felülvizsgálati eljárás időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az 5 évet nem haladja meg.„

Módosítás A 33-35.§-hoz

A rendelkezések értelmében azon rokkantsági ellátásban részesülők, akik legkésőbb a felülvizsgálat időpontjáig , vagy az azt követő 5 éven belül betöltik az öregségi nyugdíjkorhatárt, mentesülnek a felülvizsgálat kötelessége alól.
.........................
A rendelkezések az érintett személyi kör vonatkozásában az automatikus felülvizsgálati kötelezettséget szüntetik meg, nem zárják ki a azonban az ügyfél bejelentésére, kérelmére állapotváltozás esetén induló felülvizsgálat lehetőségét, amelyeket ezt követően is el kell végezni!

Gagga # 2015.11.20. 14:27

Sokakat érdekel!

Akinek az öregségi nyugdíj előtt 5 éve vagy annál rövidebb ideje van annak nem kell felülvizsgálatra menni!

3. A megváltozott munkaképességű személyek ellátásáróé és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény módosítása
33.§ az Mmtv. 19.-a a következő (1a) bekezdéssel egészül ki:
(1a) Rokkantsági ellátásban részesülő személy személy esetén az (1) bekezdés a) pontja szerinti felülvizsgálatot nem kell elvégezni, ha

  1. a felülvizsgálatra az ellátás megállapításáról szóló vagy a felülvizsgálati eljárás során hozott döntésben meghatározott időpontban, vagy

b)a felülvizsgálati eljárás időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az 5 évet nem haladja meg.„

Módosítás A 33-35.§-hoz.
” A rendelkezések értelmében azon rokkantsági ellátásban részesülők, akik legkésőbb a felülvizsgálat időpontjáig , vagy az azt követő 5 éven belül betöltik az öregségi nyugdíjkorhatárt, mentesülnek a felülvizsgálat kötelessége alól.
.........................
A rendelkezések az érintett személyi kör vonatkozásában az automatikus felülvizsgálati kötelezettséget szüntetik meg, nem zárják ki a azonban az ügyfél bejelentésére, kérelmére állapotváltozás esetén induló felülvizsgálat lehetőségét, amelyeket ezt követően is el kell végezni!

Stefan49 # 2015.11.18. 18:56

megrokkant Igen,csak a papírokat kérték be és a házi orvosnak kellett a szokásos papírt be küldeni!Na meg nekem kellett ki tölteni a szokásost,hogy milyen munkát tudnák el végezni!Mindenesetre meg fellebbezem a határozatot!Sok sikert kívánok,remélem hagynak úgy,ahogyan voltál!

megrokkant # 2015.11.18. 09:49

stefán49. Ezek szerint csak az orvosi papirjaidat kellett beküldenede? Jól kitalálták ha igy csinálták ezt. Nekem meg holnap kell mennem az utolsó felülvizsgálat óta levő papirjaimmal. Pedig nekem se kellett volna felülvizsgálni semmit sem ha nincs az a 2011 deceemberi orbán által parancsba adott törvény.

fohász # 2015.11.16. 21:24

Stefan, www.versenykepesseg.eu az honlapja, ide is szokott irni BJúlia
Gyorsan vedd fel vele a kapcsolatot mert napokon belül fellebbezned kell

Stefan49 # 2015.11.16. 19:28

C1 besorolást kaptam,mivel rehabilitálhatóvá nyilvánítottak,pedig nem lehet műteni ezt már meg mondták,egyéb okok miatt!

Stefan49 # 2015.11.16. 19:26

Bocsi,nem jól írtam,most vettem észre!
47%-ban állapították meg az egészségi állapotot és 53%-ban az össz-szervezeti egészségkáródást (ÖEK)!
Elnézést kérek a hibámért!
"fohász",vele hol tudom felvenni a kapcsolatot?
"Kelvin",köszönöm!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.16. 19:11

A határozatban elején ott van, hogy milyen jogorvoslat vehető igénybe. Át kell olvasni és annak megfelelően kell fellebbezést benyújtani. A fellebbezésben meg elő kell adni, hogy mivel nem értesz egyet. Egyszerűen és világosan kell fogalmazni, nem kell túl bonyolítani.

fohász # 2015.11.16. 18:59

Stefan, fordulj Bernáth Julia rehab,szakértőhöz!

Stefan49 # 2015.11.16. 18:46

Tisztelt Fórumozók!
2011. Augusztusban történt utolsó felülvizsgálatomon 59% rokkant besorolást kaptam,további felülvizsgálatot nem tartottak szükségesnek,ezért véglegesítették,mivel rehabilitáció nem lehetséges !
Az új rendelet miatt-orvosi vizsgálat nélkül,-papírokra hivatkozva vissza minősítettek 47%-ra és rehabitálhatóvá nyilvánítottak!
Ma kaptam meg a határozatot!
Állapotom 2011 óta rosszabbodott!
Azt szeretném meg kérdezni,hogyan lehet ezt meg fellebbezni,tudja e valaki volt e már valaki hasonló helyzetben!
Előre is köszönöm,ha valaki segít!

ma-ma # 2015.11.16. 14:24

Kedves Nagy-mamus!

Én is annyi vagyok, csak nekem személyesen kellett bemennem vizsgálatra. Remélem akkor én is jó egy hónap múlva okosabb leszek. De ez nem biztos.

Köszönöm, hogy írtál!!


Hetek óta próbálok ide írni vajon megjelenik?

Nagy-mamus # 2015.11.15. 18:14

Kedves ma-ma!
58 éves vagyok, nem kellett megjelennem a bizottság előtt, a beadott orvosi papírokból hoztak határozatot, és a beadástól számítva bő egy hónap telt el.

levelek # 2015.11.15. 14:22

Igaz nem engem kérdeztél, de én 59 éves vagyok egy hónapja voltam felülvizsgálaton s 3 hét múlva jött meg a határozatom.

ma-ma # 2015.11.15. 09:32

Kedves Nagy-mamus!

Sokszor lehet a fórumokon olvasni, hogy nem számítanak bele bizonyos betegségeket.

Megkérdezhetem hány éves vagy?, ugyanis én a múlt héten voltam a bizottság előtt. És mennyi időre kaptad meg a határozatot?

Köszönettel: ma-ma


Hetek óta próbálok ide írni vajon megjelenik?

Nagy-mamus # 2015.11.14. 18:01

Kedves ma-ma!
Igen, azt tudom, hogy végleges lettem, a határozat tartalmazza.
Köszönöm a gratulációt, még ha ez nem is érdem, hanem állapot. Megfogadom a tanácsod, és pihenek. :-)
A kódokat végül megtaláltam, de két betegségemet egyáltalán nem vettek bele a felsorolásba, és azt nem tudom, hogy az mennyit jelentett volna?!

ma-ma # 2015.11.14. 15:38

Nagy-mamus!
Ez azt jelenti, hogy VÉGLEGES lettél! Gratulálok!

Ne nézegesd a kódokat. Pihenjél!


Hetek óta próbálok ide írni vajon megjelenik?

Nagy-mamus # 2015.11.13. 10:40

Tisztelt Fórumozók!

Komplex felülvizsgálatom eredménye C2 rokkantsági ellátás, felülvizsgálata nem javasolt. Nem vagyok járatos a minősítések értelmezésében, így kérdezném, hogy mit jelent, illetve mivel jár?
A határozat tartalmazza az új minősítés időpontját, vagyis mikortól folyósítanak rokkantsági ellátást, mert jelenleg rehabilitációs ellátásban részesülök, azt megszüntetik, és helyette más címszó alatt kapom továbbra is az eddigi folyósított összeget.

A BNO kódokról találok-e valahol információt, hogy megnézzem esetemben mit vettek alapul?

Előre is köszönöm a választ, illetve segítséget.
Nagy-mamus

beziske # 2015.11.11. 11:13

Megszeretném kérdezni,hogy aki végleges II csoportba tartozik azokat is befogják hívni felülvizsgálatra?Én 2009-ben lettem levéglegesítve.

fohász # 2015.11.06. 20:10

Marika, ha idén töltötted be a 60-at, szerintem már nem hívnak be.

fohász # 2015.11.06. 20:08

Jött egy postai értesitő ajánlott küldeményről, naggyon ideges vagyok! Vajon a leleteimet küldik vissza vagy behívtak??

not_so_Indigo # 2015.11.06. 11:52

Tiszetelt Fórum és szertkersztőség!
Érdeklődni szeretnék, hogy milyen ellátásban részesülhetek, miután 44%-os az egészségi állapotom, vagyis C2-es besorolású vagyok.
Azt szeretném tudni, hogy milyen ellátásra vagyok jogosult?!?!
A Foglalkoztatást Helyettesítő Támogatás folyósításának ideje beleszámít-e a biztosított vagy biztosítási időbe?
Hol kell Rokkantási ellátást igényleni? Miután a Rehabilitációs központ ügyfélszolgálati munktársa csak azt kérdezte meg, volt- e 3 évnyi munkaviszonyom az elmúlt 5 évben? Mivel nem volt munkaviszonyom nem is foglalkozott tovább velem, csak kitessékelt az ügyfélszolgálati irodából.
Hol lehet rokkantsági ellátást igényleni, ha az NRSZH így működik?!
Gondolom ezek gyakran hallott kérdések, de értékelném a személyreszabott, tőmondatos válaszokat mivel koncentrációs készségem eléggé labilis. Előre is köszi!

marika1955 # 2015.11.05. 14:09

Tudni szeretném, hogy számíthatok e rá hogy felülvizsgálatra kell mennem? 1955. január 30-án születtem. 2012. január 1 óta rehabilitációs ellátott vagyok.
Az auguasztus 1-i jogszabály változás mennyiben érint engem?
Köszönöm Marika.


Tudni szeretném, hogy számíthatok e rá hogy felülvizsgálatra kell mennem? 1955. január 30-án születtem. 2012. január 1 óta rehabilitációs ellátott

nico56 # 2015.11.04. 19:25

yenifer!
Az alábbi linken lévő kapcsolatot vedd fel,ahol szakszerű utbaigazitást kaphatsz.

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

fohász # 2015.11.04. 05:50

Immaculata es favonat! Teljesen eltévesztettétek a fórumot!