Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.11.30. 12:12

Sziasztok!
Megtudná-e mondani valaki,hogy ha elveszik a 27.000ft-ot amit kaptunk eddig, akkor a magánnyugdíj megtakarításból összegyüjtött pénzünket a kormány vissza adja?Mert ugye rátenyereltek azon címszó alatt
"Aki nem adja át a megtakarításból meghatározott összeget akkor az jóval kevesebb nyugdíjra számíthat"
És most mivan? Elvették azt a pénzt is és most ezt is?

klarissa # 2012.11.30. 11:39

Cser Ágnes, ha jól tudom, éppen az OEP főigazgatója volt azokban az időkben, amikor szerinte a rokkantosítási csalások történtek!! Miért nem tett ellene semmit akkor? Mitől olyan biztos abban, hogy csaltak a.... kik is? Csak nem az orvosok? (Mert ugye a beteg nem magát rokkantosította le. Ő a feltételezések szerint vásárolt egy más által hamisított papírt!)
Mivel neki tudomása lehetett -ha voltak csalások- a szabálytalanságokról és nem tett ellene semmit, akár őt is érhetné az a vád, hogy jutalékot kapott a csaló orvosoktól! Nem igaz?
Miért nem követelünk bizonyítékokat a csalásra? Miért hagyjuk, hogy általánosítsanak?
Egyébként nem is nagyon tudom elképzelni, hogyan lehet csalni: meg lehet hamisítani MR-, CT-, ultrahang leleteket? 200 ezer ember esetében? Ki a nagyobb bűnös, HA léteztek csalások: az álrokkant, aki fizetett, vagy az a sok-sok orvos, aki leletet hamisított pénzért? Ilyen korrupt lenne az orvostársadalom?
Nem hiszem!!! A vád teljesen alaptalan, és remélem, előbb-utóbb az orvosok is hangosan tiltakozni fognak ellene. Mert elvileg őket gyanusítják és járatják le - más kérdés, hogy a betegek ellátásán szeretnének spórolni. Igen, abban én is biztos vagyok, hogy az NRSZ nem kapott utasítást arra, hány embert lehet lerokkantosítani - de arra igen, legalábbis a Széll Kálmán terv szerint, hogy mennyit kell megtakarítani!

george2 # 2012.11.30. 11:31

Ez az adás 2012.05.09.-én volt.....

Etel57 # 2012.11.30. 11:26

SZIASZTOK TAFFIKA ÉN MÉG NEM KAPTAM PAPIRT A SOROSRA : LEHET HOGY VISSZA KELL FIZETNI A PÉNZT ÉS MIBŐL ? ITT PESTEN NEM IS TUDTA AZ EMBER MELYIK ORVOSHOZ KERÜL

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.11.30. 09:52

Sziasztok!
Megtudná-e mondani valaki,hogy ha elveszik a 27.000ft-ot amit kaptunk eddig, akkor a magánnyugdíj megtakarításból összegyüjtött pénzünket a kormány vissza adja?Mert ugye rátenyereltek azon címszó alatt
"Aki nem adja át a megtakarításból meghatározott összeget akkor az jóval kevesebb nyugdíjra számíthat"
És most mivan? Elvették azt a pénzt is és most ezt is.

tiszavirág69 # 2012.11.30. 06:34

http://www.stop.hu/…het/1103224/

Fogyatékos emberek foglalkoztatását fejlesztő inkubátorház és vállalkozási központ nyílik Budapesten

szuicid # 2012.11.30. 06:13

bocsánatot kérek Gaga tőled
én tévedtem, ne haragudj
valóban úgy van sajnos ahogy le írtad


a Beteg ember nem selejtes árú

csabesz666 # 2012.11.29. 19:50

abban az esetben, miből állapítják meg a rokkant ellátás összegét, ha mondjuk neméri el az ember jövedelme a minimálbér értékét.... teszem aszt mondjuk 4 órában dolgozott az emberke? eddig nem volt leszázalékolva sem, rokkant nyugdilya sem volt, csak mondjuk 3 éve, már így dolgozik....

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.11.29. 17:46

Gagga#e-mail 2012.11.29. 13:54
Egy érdekes hír jelent meg az interneten.
Az ombudsman által felterjesztett rokkantnyugdíjasokról szóló AB felülvizsgálatból az idén már nem lesz semmi, azt bizonytalan ideig kitolják!

Fentieknek, nem található valóság alapja az interneten!

Az Ab-ról igen!
Ettől függetlenül még várhatunk kedvező döntést,törvénymódositást december 4-én.
Nemcsak az Alkotmánybíróságot (Ab), hanem az állampolgárok utolsó jogorvoslati fórumát, az ombudsmani hivatalt is teljesen elfoglalhatja a Fidesz.

http://rd.hirkereso.hu/rd/14889222?…

Tvradio # 2012.11.29. 17:27

Minél többen jöjjenek el tüntetni dec. 2-án vasárnap a Parlament elé az ébredő neonáci mozgalmak ellen. Megengedhetetlen, amit a Jobbik csinál zsidó és cigány honfitársaink ellen. Ez Európa szégyene, nem tanultak a 2. világháborúból. A Jobbiknak nincs helye a magyar parlamentben! Az antiszemitizmus nem egy politikai nézet, amit tolerálni kell, hanem egy üldözendő gyilkos eszme. Mondjunk nemet az ország fasizálódására!
Dec. 2-a Kossuth tér, Parlament előtt.

Gondozónő # 2012.11.29. 17:09

Sziasztok. Van e itt olyan olvasó, aki járt már Pécsen az Ig. Ü. Szakértői vizsgálaton. Érdekelne, milyen ott a hozzáállás a beteg emberhez, empatikusak-e,van e remény?? Fontos.

szuicid # 2012.11.29. 16:36

Gagga

ne provokálj ezen az oldalon, hisz mind annyiunknak elég a baja :(
ha tudod ezt a be szólásod valamivel alá támasztani
kérlek másold be, addig senki nem hisz a süket dumádnak


a Beteg ember nem selejtes árú

lestefan # 2012.11.29. 13:45

taffyka!

Nyugalom.Jövő ilyenkor már egyre fontosabbak lesznek a családok, meg mi is. Talán még tizenharmadik havi ellátás is lesz, meg minden szép igéret. Még a válság is megszűnik majd hirtelen. - Igaz, addig valahogy ki kell bírni.

megrokkant # 2012.11.29. 13:01

Gagga Ez hol jelent meg az interneten? Betudnád ide linkelni?

Gagga # 2012.11.29. 12:54

Egy érdekes hír jelent meg az interneten.

Az ombudsman által felterjesztett rokkantnyugdíjasokról szóló AB felülvizsgálatból az idén már nem lesz semmi, azt bizonytalan ideig kitolják!

Megvárják amíg februárban az első nyugdíjba küldött alkotmánybíró helyére nem kerül egy fideszes kötődésű egyén, akivel már többségbe kerülnének, mert jelenleg az arány 7:7 és nem akarnak egy a bírókhoz hasonló bukást!

Egyébként jövőre 2 alkotmánybíró megy el nyugdíjba, a fidesz már arra sem ad, hogy tárgyaljanak a személycseréről, hanem mint legutóbb megszavazza a saját embereit a parlamentben. Lehetséges utódok Salamon László és Péterfalvi Attila.

Legalább annyit szenvedjenek, mint én fogok ezután is!

éhes # 2012.11.29. 12:26

Azért ez még több embernek jó lehet akiket érint.A kicsinek is örülni kell.De a lényegen nem változtat.Ki vagyunk "ebrudalva".Nem számitunk senkinek sem.

kitakat # 2012.11.29. 11:37

Még nem sikerült találnom olyan ügyvédet aki képviselné,kiállna a rokkantak jogaiért,elszenvedett sérelmeikért.Itt most nem csak a mengele törvény miatt elszenvedettekre gondolok,hanem a megaláztatásokra, az egészség romlásra(mivel a fűtetlen lakás,nem megfelelő étkezés,éhezés,a jogosan járó pénz hiánya miatt!!)az ellátást szüneteltetési időszakban az élethez való jogunk is sérülA deviza hitelesek kaptak,kapnak jogi segítséget,hogy ne veszítsék el házukat.Mi elveszíthetjük,mert nem bírjuk fizetni a rezsit?Mielőtt felhördülés lenne,hogy akko miként internetezem,közlöm,hogy a szomszéd néha áthozza a laptopját.Szívesen részt vennék a fekvő demonstráción,de a Keleti p.u.-tól tovább nem jutnék,mivel nincs hely ismeretem Pesten és nincs pénzem a helyi járatokra.Bár nehezen mozgok,de addig felvergődnék,ott meg már tudnék feküdni.

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.11.29. 11:37

Végleg kilökte a politika a rokkantakat?!

VÉGSZÓ:

Mint látjuk a témához kapcsolódó mellékletekben, van itt pénz mindenre dögivel, bármire, csak épp a munkában megnyomorodott, hajdani országépítőkre, a korhatár alatti rokkantak normális élethez való jogához nincs? Az ő pénzbeli ellátásukra nincs? Ezek szerint a kb. 300 ezer fő nyugdíjfosztott rokkant útban volt, és útban van, és útban lesz mindenféle politikai erőnek? Ha ez így igaz, akkor fizessék nekik vissza az átlag 30 évnyi befizetett progresszív járulékaikat kamatos kamattal együtt, és ők majd akkor öngondoskodók lesznek! Ugyanis most is öngondoskodásra kényszeríti őket a kormány, egyetlen fillér nélkül, vagy segélyekből, porig alázva élnek! A nyugdíjaikat meg elviszik mások, ha más nem az ukránok? Ez példátlan, mind hazai, mind nemzetközi viszonylatban is! Ez maga a döbbenet, ahogy elbánt a kb. 300 ezer fő korhatár alatti rokkanttal a keresztényi hitvallásra oly büszke kormányunk! Nincs ebben az országban senki, aki ezt az ámokfutást megakadályozná? Ez a mérhetetlen közöny szégyen, nemcsak a kormányra, de az egész magyar nemzetre nézve is!

MSZF
„Összefogás a korhatár alatti rokkantak emberi jogaiért”
csoport

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.11.29. 11:21

Végleg kilökte a politika a rokkantakat?!

http://rd.hirkereso.hu/rd/14907245?…

nico56 # 2012.11.29. 11:20
megrokkant # 2012.11.29. 10:49

Én úgy emlékszem ,hogy nem csak ezt a paragrafus és bekezdést küldte vissza az obmusman az AB-oz. Ha esetleg tényleg nem csak ezt a többit lesikasztották?

Debra01 # 2012.11.29. 10:42

Akkor, figyelünk tovább. Hátha...de nem hiszek a csodákban.

vaer # 2012.11.29. 10:40

Sitimacinak!
Továbbra is várom/várjuk hozzászólásaidat, linkjeidet! Szerintem nagyon fontos, hogy az emberek tudják hogy mi van körülöttük. Sokan próbáltak/próbáltunk hinni, hogy jobb lesz, de nem igy történt! Már én is pesszimista vagyok, nem sok jót várok. Ezen azonban változtatni kell de még nem tudjuk igazán az új irányt!

megrokkant # 2012.11.29. 10:37

Ez bizony nem sok. Valaki azt írta itt a napokba az egész rokkant törvényüket vizsgálni fogják.

megrokkant # 2012.11.29. 10:33

Debra01 Ha fiatal lennék és egézséges akkor én is kimennék külföldre dolgozni. Ha utcát seprek külföldön még mindig jobban járnék, mint itthon. Sajnos középkorú vagyok és nem egézséges. Igaz ez csak az én véleményem. Ha majd behívnak a komplex baromságukra, az orvosi bizotságos úgyis egézségesnek talál. Nem vagyok rákos, de van azért a betegségeimbe elég bajom. Az új pont rendszerük szerint semmi jóra nem számitok.