Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


regina.h (törölt felhasználó) # 2012.12.01. 14:49

Aperten, szerintem az is rehabiliáció, ha az illető ugyan a teljes épségét vissza nem nyeri, de miután az állapota elérte a lehető maximális "csúcsát" ( egészségügyi rehabilitáció) hozzásegítik ehhez az állapothoz mért tevékenységhez. Ebben a tevékenységben ( munkában) állapotromlás nélkül helyt tud állni.
Példa..
Teszem azt, egy szobafestőnek baleset miatt amputálják a lábát. Nyilván ezek után az eredeti munkáját nem tudja ellátni, de mivel nem teljesen munkaképtelen így átképzéssel számítógépes szakember lehet belőle.
Előbb egészségileg felerősítik, aztán iskolába küldik...és így tovább.

Csakhogy nálunk ez a rehabilitáció ismeretlen.
Itt a szobafestőt kivágják simán a munkaerőpiacra, ami nyilvánvalóan gyilkosság, hiszen nem fog tudni fizikai munkát végezni.

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.12.01. 14:38

Klarissa, teljesen logikus amit levezettél.
A miértre nem találom csak azt a magyarázatot, miszerint a társadalomnak tetszelegnek ezzel a kitétellel.
Meccsoda keresztyéni lelkület....!

Keresem azokat az embereket, akiket a szociális, netán a rehabos vélemény miatt nyilvánítottak rokkantnak.
Vagyis..voltak az irodában az orvosi vizsgálat után.
( ha nem voltak, akkor orvosi indoka van a rokkantságnak)

Csak azért volnék kíváncsi, hogy mi kell ahhoz ténylegesen, hogy szociális vagy munkaügyi szempontból légyen valaki rokkant ellátott.

klarissa # 2012.12.01. 14:24

Előrebocsátom: örülök neki, ha a rászorultakat támogatják! Nem háborúzom ellene, hisz az valóban "több, mint butaság" lenne, ahogy Spicivas írja.
Csak kérem, valaki magyarázza meg a csökött fejemnek, mert nem értem: mi a különbség aközött, hogy a rendszerváltás idején a munkanélküliség elől rokkantnyugdíjba menekültek egészséges emberek - és a jelenlegi szabályozás között. Hisz ahogy Spicivas mondja: " ..ha valaki orvosilag még dolgozhatna, egy második esély, hogy foglalkoztatási vagy szociális okból kedveznek neki, és nem rehabilitációs, hanem rokkant ellátott lehet."
Ez a kettő nem ugyanaz???
Miért pont rokkantellátott az az ember, akit az orvos munkaképesnek nyilvánít?

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.01. 14:08

aperten.
Köszönöm szépen.
Ezzel együtt a magánnyugdíj megtakarítást is lenyulták
Úgyérzem mintha kiraboltak,megaláztak volna és nem tehetek semmit ellene.

aperten # 2012.12.01. 13:46

Mit jelent az Ő nyelvükön a "rehabilitálható"?

Érdekes a kérdés!

Igazából nem is ennek kellene a kérdésnek lennie, hanem annak, hogy a rehabilitácó megtörtént-e, vagy sem.

A társadalombiztosításban a rokkantság, biztosítási káresemény. Minden biztosításnak az a lényege, hogy a káreseményre fizetnek. A rokkantság, a keresőképesség egy meghatározott mértékének (és nem feltétlen az egészének) elvesztését jelenti, baleset, betegség miatt.

Ha a keresőképességét teljes egészében visszanyerte a tb károsult, akár eredeti akár más szakmában, akkor beszélhetünk sikeres, megvalósult rehabilitációról. Akkor a káresemény megszünt.

Azonban azzal még a káresemény nem szünik meg, ha valakit "rehabilitálhatónak" nyilvánítanak. Ez még csak puszta feltételezés, jelen viszonyok között legtöbbször teljesen alaptalan. A káresemény ettől még többnyire nem szűnik meg, vagy esetleg csak részben.
A nyugdíját viszont ilyen feltételezésre alapozva lenyúlja az állam. Na ez a csalás!

És nem is a Fidesz kezdte, csak folytatta, továbbfejlesztette a csalási technikákat.


# aperten

Etel57 # 2012.12.01. 13:13

ugribugri ha akarod majd orditok puszi

Etel57 # 2012.12.01. 13:11

sziasztok ugribugri ugy látom illik hozzád a neved .most tanulok gépezni ,de megtanithatnál ,magamtól tanulok csak figyelek

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.12.01. 11:23

Rokker, erre azt tudom mondani...
Egyúttal Spicvasnak is üzenve..:

Tudtommal, akit a rehab és szociális szakértőhöz küld az orvos, az onnan csak rehabos cimkével jön ki.
Magyarul: a két szakember jóváhagyja. Ha van munka a térségben , ha nincs.
Ha rossz a szociális helyzet, ha nem.

Esetemben, rá van írva a szociális véleményre: Nincs vize, nincs fűtése. Nincs olyan családtag aki támogatni tudná.
Javasolt további szociális ellátás. Pl lakásfenntartási, és étkezési hozzájárulás...
A rehab szakértő a térségben munkát nem talált. Megkérdezte, esetleg..Gyöngyös?
Röhögnöm kellett.
Gyöngyös 100 km kb, a közlekedés pediglen katasztrofális.
Tök mindegy.
Rehabilitálható.
És így volt ez előtte Miskolcon is.
És az összes ismerősöm Salgótarjánban rehabos lett.
Az ügyintézőnk fejét fogja kínjában.

Akkor minek is van a két szakember a teamben?
Disznek?

megrokkant # 2012.12.01. 11:09

taffyka. Ezt a levelet régebben is olvastuk. A probléma az, hogy a főigazgató úr, a felszólító hivatalnak meg is magyarázta hivatalosan a választ. Azok meg tudomásul vették. Magyarul nem értél el vele semmit, hogy feljelentetted őket.

Debra01 # 2012.12.01. 09:56

Szükségem lenne arra jogszabályra amelyik a népitás passzusait tartalmazza. Valakit...ha kérhetem

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.01. 09:46

Na most lehet hülye vagyok de télleg nem értem.
Mit jelent az Ő nyelvükön a "rehabilitálható"?

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.01. 09:42

Marcs62.
Én májusban v oltam felülvizsgálaton semmit nem kaptam még róla.Hát a pénzt amit elvettek azt peresuton tudnám vissza szerezni.Lehet megpróbálom csak még puhAtolózok.
16 éves lányom van ketten élünk kétszobás bérházi lakásban .Kocsim nincs

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.01. 09:36

Megosztanád,hogy hogy? e-mailban
Köszönöm

Marcsi62 # 2012.12.01. 09:36

Kedves Katalin59!

Tőlem már elvették a 27.000 forintot és a befizetett magánnyugdíjból amit elvettek egy fillért sem fogsz vissza kapni . Sőt ha kidobnak a rendszerből akkor még azt a 27000 forintot is vissza kell fizetni amit kiutaltak utoljára . Kérheted , hogy engedjék el de nem érdemes mert egy kérdőívet küldenek ki. Az van benne mennyit ér a lakásod, hányan laktok benne kinek mennyi a jövedelme jövedelem igazolás van -e kocsitok ha igen milyen és mennyi az értéke stb. Tehát csupa APEH kérdések. Ha nem töltöd ki akkor vissza kell fizetni. Ha veled lakik a gyereked vagy gyerekeid az ö vagyoni helyzetüket is be kell írni. Hát ennyi!!Semmi jóra ne számítson az aki ki kerül betegen a rendszerből. 3 hónapig kap valami ellátást a Munkaügyi Központól utána szociális segély plusz közmunka!! Én hétfőn megyek valami előadásra gondoltam majd megkérdezem , hogy tüdőrákkal operált csonkolt tüdejű súlyos COPD-ban magas vérnyomással pszichiátria betegséggel, Reumatológiai betegséggel hova vesznek fel vagy milyen közmunkát adnak.!!Majd megírom nektek hétfőn. Hát ennyi! Csendes eutanázia!!!

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.01. 09:31

Hát ez jó.....titkolják.És Neked maguktól emelték vagy kérted? Ha igen milyen módon?

Ednut # 2012.12.01. 09:18

Taffyka!
Akkor most eljött a tejjel, mézzel folyó Kánaán.
Viccet félretéve: ez a 10000Ft-ot saját maguk adták, mármint úgy értem, hogy esetleg megvizsgálták a jogszabályt és úgy gondolták, hogy nem jól számoltak korábban, vagy te fellebbeztél, stb.?

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.01. 09:15

Taffika.Most kinek emelték?
Nem értem az egészet.Most elveszik vagy emelik?

Debra01 # 2012.12.01. 07:45

Hétfőn tárgyalja a mengele törvényt az AB. Vajon lehet benn hallgatóság? Ha igen, érdemes lenne ott lenni valakinek.

ugribugri # 2012.11.30. 20:21

Etel57

ilyen kérdéseket probáld privátban kezelni ill megbeszélni mert nem kéne nyilvánossan turkálni más zsebébe....
ha lehetne probálj meg kisbetüre váltani ,mert egyrészt igy ordibálást (kiabálást jelent)másodsorban zavaro mert nehezebben olvashato...
nem sértésnek ,nem kioktatásnak hanem jotanácsnak szántam,ha nem akarod akkor ne vedd figyelembe...

Etel57 # 2012.11.30. 20:04

BOCS KÉTSZER MENT ÁT MÁSKOR EGYSZERSEM

Etel57 # 2012.11.30. 20:02

HÁT JÓ NEM AZÉRT AKKAROM TUDNI MERT KIVÁNCSI VAGYOK CSAK SZÁMOLOM MENNYIT VESSZITHETEK

Etel57 # 2012.11.30. 20:02

HÁT JÓ NEM AZÉRT AKKAROM TUDNI MERT KIVÁNCSI VAGYOK CSAK SZÁMOLOM MENNYIT VESSZITHETEK

Etel57 # 2012.11.30. 19:59

LESTEFÁN NYILATKOZTAK A TÉVÉBEN EGYIK VÉRNYOMÁS NEM ANNYIT ÉR MINT A MÁSIK SZÓVAL EZ VAN EZÉRT NEM TUDJÁK

ugribugri # 2012.11.30. 19:52

Etel57
kis kiváncsi:)

Etel57 # 2012.11.30. 19:48

TAFFIKA AKKOR MENNYIT KAPSZ