Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


doli # 2011.10.21. 12:03

ÜDV: Az csak egy dolog, hogy a széles úr mit mondott a kormány által kidolgozott vissza nem vont Széll kálmán tervbe viszont az van , hogy aki él és mozog nem érte el az 57. évét, nem I.vagy II, csop. rokkant mindenkit felülvizsgálnak .

kiszolgáltatott # 2011.10.21. 12:11
Kedden szavaznak a korengedményes és korkedvezményes nyugdíjjakró
  • hallottam a mai hírekben.
Persze még nem a rokk.nyugd-ról,de talán valamit itt is meg lehet tudni.
doli # 2011.10.21. 12:11

Emlékezzünk milyen hogyan viszonyul a kormány a Rokkant Nyuggerekhez legszívesebben még aki folyamatosan ágyhoz kötött azt is vissza küldenék a gátakra.

kázmér58 # 2011.10.21. 12:23

kismargoc
Én csak azt mondhatom amit ő mondott nekem. Nem hiszem hogy az én kedvemért hazudott volna.De aki nem hiszi járjon utána. Ha kell megadom a telefon számát.A védet korról ugyan ezt mondta.

doli # 2011.10.21. 12:25

Ez lehet én nem ezt vitatom hanem azt mondom amit Matolcsi, Navracsics és a Fidesz vezetői mondanak.

kázmér58 # 2011.10.21. 12:28

doli
Én is figyeltem őket, de a véglegesítettekről nem halottam tőlük semmit. Az való igaz hogy még a gondolatuk is hazugság.

doli # 2011.10.21. 12:36

Hát igen ez igaz csak az a baj, hogy most ép minket pécéztek ki tudják, hogy a Nyuggereknél ugy sem lesz nagy ellenállás mert a torkunkon bármit lenyomhatnak remélem nagyot fognak bukni,de nem tudom nekünk nem lesz-e már akkor késő?

kázmér58 # 2011.10.21. 12:43

Atttilla
Ez nem bátorság kérdése. Hanem az elkeseredség és a félelem hozza ki az emberből.Félelem a mától, a holnaptól a jövőtől.A sok bizonytalanság érzése borzasztó.Tudod jól ha egy állatot beszorítanak a sarokba , és nincs kilátása a menekülésre támadni fog.És lehet hogy mi is ere fogunk rákényszerülni.

yulika46 # 2011.10.21. 13:11

Kérdésem lenne ugyan is sehol nem találom,hogy jövőre kapnak e utazási kedvezményt a rokkantnyugdíjasok?Vagy ha a név változik így arra sem lesznek jogosúltak?

keke1 # 2011.10.21. 13:23

yulika46!

Természetesen csak a nyugdijasok kapnak utazási kedvezményt!
Azt pedig hogy ki mi lesz,majd jövőre tudjuk meg,ugyanis a két ünnep között is ülésezik a parlament,ezért sanszos a további halogatás,hiszen van még idő bőven.

buboka # 2011.10.21. 13:31

Kedves Kázmér!

Arra esetleg tudna választ adni, hogy "nem rehabilitálható, felülvizsgálata állapotrosszabbodás esetén szükséges" mondat vajon tekinthető véglegesnek? Tehát nálunk a határozatban nem szerepel szó szerint a végleges kifejezés. Én is és a párom is III. fokban vagyunk, de a párom 58, én 57 éves múltam, a páromnak a lába amputálva van, én pedig több szívműtéten estem át, jelenleg is ICD pacemakerrel élek, de sajnos van egyéb, más betegségem is.
A válaszát előre is köszönöm.

Üdvözlettel:

keke1 # 2011.10.21. 13:41

Kedves Ani2085,nem tartom jó ötletnek az orbánnal való levelezést,egyrészt mert el sem olvassa,mésrészt internet figyelő szolgálata van neki,ami különösen az olyan szavakra van kihegyezve mint a holocauszt.

Bajod ugyan nem lehet belőle,de minek játszani a tűzzel.
Megsérteni a miniszterelnököt,aki a nemzet megmentőjének hiszi magát.
Mielőtt hatalomra került,bejárta az egész országot,és feljegyezte a nép panaszait,mint a nagy Mátyás király,vagy Harun Al Rasid.

keke1 # 2011.10.21. 14:21

Persze Attilla,még azt hinné szeretett victorunk hogy hitlerhez vagy rákosihoz hasonlitjuk,mert ugye az utóbbinál is voltak olyan kitelepitésnek,meg áttelepitésnek nevezett cuccok,amibe sokan belerokkantak....de hát ilyen hasonlitás itt ezen a fórumon fel se merülhet.

Nem,Victor kétségtelenül jót akar!

Nap-lemente # 2011.10.21. 14:22

Sziasztok!
53 éves MÁV-os r.nyugdíjas vagyok "ma még" !
Utazási kedvezményt ha elveszik ...az
engem is érint keményen.
Persze ha jobban belegondolok....HA :
elveszik a nyugdíjam - elveszik minden.
Akkor már nem kell azon gondolkodnom :
hogyan tovább? Nem lesz tovább számomra:))



=
Utazási kedvezmények 2012-től: megmarad a nyugdíjasok és a diákok utazási kedvezménye is. Megmarad az öregségi nyugdíjasok, a diákok és a 6 éven aluli gyerekek utazási kedvezménye is - idézte a Magyar Nemzet szombati számában Völner Pál, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infrastruktúráért felelős államtitkára Hír Televíziónak adott nyilatkozatát.

A többi utazási kedvezmény átalakításáról még tart az egyeztetés, így egyelőre nem tudni, hogy a többi közt megmarad-e a közalkalmazottak vagy a 26 éven aluli fiatalok kedvezménye - teszi hozzá a lap.

"Ami a kedvezményeket illeti, ott néhány alapvető csoport kivételével - gondolok itt 6 éven aluli gyerekekre, diákokra és az öregségi nyugdíjasokra - úgy alakítanánk át, hogy ha lesz is kedvezmény, az üzletpolitikai kedvezményként, a fuvaroztató cég kompetenciájában jelenne meg" - mondta Völner Pál a Hír TV-nek.

A Magyar Nemzet megjegyzi: a kedvezmények fontos köre a vasúti dolgozókat és családtagjaikat érinti, s az utasszámlálások azt bizonyították, hogy a MÁV utasai között jelentős részt képvisel ez a - fényképes igazolvánnyal ingyen utazó - réteg. A cégnek kemény tárgyalásokat kell folytatnia a munkavállalók érdekképviseleteivel, ha szűkíteni vagy megszüntetni akarja ezeket a kedvezményeket - teszi hozzá a lap.

aperten # 2011.10.21. 14:27

Kedves Buborka!

Igen, ez végleges jelent közérthetően és azt is hogy:
az ellátásra jogosultság fenntartása miatt a későbbiekben az orvosi szakértői bizottság előtt megjelennie nem kell.


# aperten

keke1 # 2011.10.21. 14:29

Kedves Mari55!

Ez minket nem nagyon érint per pillanat,ugyanis orbánék ujabb "bankmentő" csomagot akarnak,még az idén,ezért nem sok jóra számithatunk.
Mostmár mindenkit meg akarnak menteni,és eddig mindig a bankok fizették a számlát.

kázmér58 # 2011.10.21. 14:30

buboka
Csak annyit tudok mondani,hogy amit a Széles úrtoll halottam. Hogy önöket sem fogják bolygatni.Még volt egy két mondatja, de az még nem végleges ezért nem is írom most le.

keke1 # 2011.10.21. 14:44

Gazdasággal kapcsolatban,kurva nagy szerencse,és jóindulat kell ahhoz hogy ne minösitsék le az adósbesorolásunkat ,mert ha ez megtörténik akkor nem 10%-s hitelkamattal kell számolni,hanem minimum 20%-l,és mehet az még feljebb,ha a kormány nem enged.

Magyarán a most lelkesen végtörlesztők lehet hogy csöbörből vödörbe esnek.

buboka # 2011.10.21. 14:45

Kedves Kázmér58!

Köszönöm gyors válaszát.

Kellemes hétvégét és jó pihenést kívánok minden kedves fórumozó társamnak.

buboka # 2011.10.21. 14:48

Kedves Aperten!

Önnek is köszönöm a gyors és -legalábbis egyenlőre - megnyugtató választ.

Önnek is kívánok kellemes hétvégét és jó pihenést.

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.21. 14:53

Kedvesek vagytok keke1 és Atttilla. Mondjuk pont ezért gondoltam meg magam. Szerintem minden fórumozó oldalt figyelnek valahol, valakik. Nem, nem vagyok üldözési mániás, de annyi minden derült ki az utóbbi években, hogy nem győztük kapkodni a fejünket. Kormánypártunk most miért lenne különb, mint az előző volt? Be vannak tojva rendesen. Bár én említettem a robbantásos börtönbevonulást, még nem vitt el/be senki. Mondjuk, ami késik, nem múlik.
A lányom megígérte, ha becsuknak, ír Nektek, hogy főzzétek a bablevest:)
Visszatérve egy kicsit Mátyás királyhoz: róla is kiderült, hogy nem is volt annyira jó, igazságos király. A mesék, meg az idő sok mindent megszépít. Lehet, hogy akkor azt hitték, ennél jobb király nincs, de azért mégsem volt olyan boldog a nép. Tuti, voltak rosszabb uralkodók is előtte és utána.
Oké, a MI VIKTORUNK A LEGJOBB MINISZTERELNÖK, AKI A SAJÁT NÉPÉÉRT KÜZD FÁRADHATATLANUL. A SZEGÉNYEK PÁRTJÁN ÁLL, FŐLEG A NYUGDÍJASOKÉN, AKIK 1X2X ESETLEG 3X ÉPÍTETTÉK ÚJRA AZ ORSZÁGOT. A két világháború, és 56' után. És ők élnek a legkevesebb nyugdíjból, akik a saját házukban, lakásukban fagynak meg, mert nem tudnak fűteni, esetleg a fűtésszámlát fizetni.
Nem játszom a tűzzel, de időnként elszáll az agyam...

buboka # 2011.10.21. 14:55

Igazán nem szeretnék telhetetlen lenni, de esetleg meg tudná mondani valamelyik kedves fórumozó társam, hogy mivel a párom mozgássérültsége miatt fogyatékossági ellátásban is részesül, ezt újra kell igényelni?
Az államkincstári határozatban nem szerepel időpont, hogy meddig jár, pusztán a tömegközlekedésre jogosító "ingyenes" utazásra jogosító igazolványának érvényességi ideje 2012. augusztus. Kell újra kérni a fogyatékossági támogatást is, vagy csak az utazási igazolványt, mert erre vonatkozó információt nem találtam az államkincstár honlapján.
Az államkincstár 2007-ben megküldött határozata alapján konkrétan a támogatásra vonatkozóan az van írva: állapota végleges.

kázmér58 # 2011.10.21. 15:05

Ani2085
A figyeléssel kapcsolatosan igazad van.Valóban ezt az oldalt is figyelik.Van egy fórumozó társunk, akinek az illető felfedte magát.Ó viszont ezt nem tette közzé, hogy ki az az illető.Én tudom hogy ki az. De az ő lelkiismeretében bízok, hogy ezt megossza velünk.

ókút # 2011.10.21. 15:14

Kázmér 58!
nem mindegy,amit itt leírunk,azt szerintem bárkinek elmondhatjuk!úgyhogy
nem a fórumot kellene olvasgatni,hanem a "zemberekkel"kellene beszélni,és máris képben vannak!

buboka # 2011.10.21. 15:31

Egy újabb ékes bizonyítéka kormányunk igazmondásának.
http://atv.hu/…_volna_23_an