Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


stampedli # 2016.03.02. 12:09

Üdvözletem! Szeretném megkérdezni, hogy ha rehab ellátás mellett heti 20 órát engednek dolgozni, hol van beszabályozva, hogy azt csak napi 4 órás rendszerben tehetem meg? Bármilyen jogszabályt olvasok (pl 2011 évi CXCI tv) vagy a rehab hatóság által kiadott tájékoztatókon, jogok-kötelezettségek között mindenhol heti keretben van megadva a munkavégzés ideje, amikor még folyósítják az ellátást, és az 20 óra. Én azt gondolnám, hogy azt minden lehetséges módon letölthetném, pl 2×8 óra, 1×12 óra, 3×6 óra. Alkalmi munkát végzek, ami rendszeres, mert folyamatosan menni kell havi pár napot, de csak 8 órában lehet végezni, és sohasem haladja meg a heti 20 órát. A munkaügyiben viszont azt mondjak, h nem lehet csak 4 órát dolgozni C1 mellett, azokra a napokra megvonják az ellátást, mikor 8 órát dolgozok alkalmi munkavállalóként. És ha megvonják, akkor kötelesek-e beszámítani abba a keretbe, amit előírnak, hogy 3 év alatt legalább 90 napot dolgozni kell?
Köszönöm.

tiszavirág69 # 2016.02.27. 20:27

Köszönöm, hogy válaszoltál.
akkor rosszul gondoltam :(

volnyjozsef # 2016.02.27. 19:25

Tiszavirág69!A rokkantkártyám majd valamikor 2018-ban jár le!Nem tudom miért hívtak felülvizsgálatra,mikor én Végleges,80%-os,II csoportú rokkant voltam.Mégcsak nem is a papírok alapján,hanem személyesen kellett megjelennem.Ez van!

tiszavirág69 # 2016.02.26. 11:57

volnyjozsef! egryery02 !

Csak ötletelgetek, de nem lehet,
hogy a rokkantkártya (parkoló kártya) miatt
kellett menni felülvizsgálatra ?
még a 90 éveseket is behívják, ha meg kell újítani.
Várjuk a válaszaitokat.

beziske # 2016.02.26. 05:15

Akkor ezek szerint hiába volt arról szó,hogy a II csoportú véglegeseket nem hívják vissza mégis megteszik?

volnyjozsef # 2016.02.25. 18:36

Exrokki? 2011-ben az első és a másodfokú szakvéleményt a bíróság hatályon kívül helyezte.Igazságügyi orvosszakértő vizsgált meg,a döntés :végleges 80%-os rokkantság!!Ehhez képest behívtak felülvizsgálatra a tavaly decemberben és 67%-os rokkantságot,C2 kategóriát állapítottak meg.Fellebbeztem ,március 3-án megyek másodfokra!Egyébként van végleges szakhatósági állásfoglalásom is,mely szerint súlyos mozgásszervi fogyatékos vagyok(65%)!!el vagyok keseredve...

tünde3 # 2016.02.25. 15:31

Kedves szafika!
Tudtommal nem minden esetben az orvos kezdeményezi...
Sajnos!
Csak hát azok,akik ebben nem jártasak,azt sem tudják,milyen esetben lehet kérni.
Én ennyit szerettem volna megtudni,nem többet!
Tünde3

exrokki? # 2016.02.25. 12:24

Sziasztok!Én olyan véglegesített 3.csop.rokk.nyugdíjasról érdeklődők hogy visszhívták-e felülvizsgálatra,akit az igazságügyi orvosszakértő vizsgálta alapján,a bíroság hotályon kívül helyezte az 1-2. Foku szakvéleményt és a bíróság véglegesitette,mivel felebezésnek nem volt tovább helye,így az ítélet jogerőssé vált.Ilyen betegről érdeklődők,hogy ezek az emberek közül,valakit behívtak-e felülvizsgálatra????Üdv.:Exrokki


Sziasztok!

szafika # 2016.02.25. 08:44

Tünde , nem az orvos indít el egy leszázalékolási folyamatot ?

tünde3 # 2016.02.24. 14:01

Szép napot!
Lenne egy elég nyomasztó problémám,jó lenne,ha valaki segítene,indítsak e leszázalékolási folyamatot.
Több éve,hogy egészségügyi problémáim vannak,vagyis mindig is voltak.
Fiatal felnőtt korom óta több ízben volt fehérvérűségem nyirokcsomó gyulladás miatt.
Rengeteg hasi fájdalmat éltem meg,rengeteg epe gyógyszert szedtem tizennégy éven át,amikor is kiderült,hogy nincs is epe hólyagom.
Emellett hosszú évek óta (min.15)kínoznak allergiás tünetek.
Ez utóbbi miatt a munkahelyem nem tudott tovább foglalkoztatni,le számoltam.Táppénzen mégsem lehetek örökké.
Fém iparban dolgoztam,folyamatos orrvérzés,rosszullétek,minden egyes betegséget elkaptam,mikor orvoshoz mentem. Nikkel,higany és az akkor még számomra ismeretlen perubalzsam allergiát mutatott ki az epicutan teszt.
plusz...a poén..magasvérnyomásom lett,szívritmus zavarom,ingervezetési problémák.
Gyomorfekélyem lassan hat éve nem gyógyul,rekeszizomsérv,és többrétű gerinc betegségem van.
38 éves vagyok és nem tudok elhelyezkedni,bármennyire szeretnék.
Több éves adminisztrációs tapasztalattal,érettségivel,kereskedelmi végzettségekkel az allergiám miatt (főleg)nem alkalmaznak.
Ilyenkor mit lehet tenni? Várjak és ha inden ellátásom megszűnik,ne vegyek levegőt?
Nagyon el keseredtem.Kérem,valaki adjon tanácsot!
Annyi mindent megéltem már,nem hiszem,hogy majd húsz év szolgálati idővel nekem nem jár semmi!
Mindennapos kezelést kell alkalmaznom,ez sem olcsó!
És van egy 15 éves ,most középiskolába érő gyerekem!

Köszönettel:Tünde3

tiszavirág69 # 2016.02.24. 11:20

Kedves egryery02 !

Mikor volt anyukád felülvizsgálaton ?

ircsi57 # 2016.02.24. 10:25

Szia egryery02!

Hát ez elszomorító amit írtál, hogy 60 év felett visszahívták anyukádat.
Ha belépsz a "leszázalékoltak fóruma"-ra, láthatod, hogy beszkennelték azt a határozatot, amit az 5 éven belüli rokkantak kaptak.
Most egy kicsit megíjedtem, mert többen nem kaptunk még határozatot sem, és nem is hívtak bennünket.

Üdv.

mokuskerek # 2016.02.24. 07:16

Tiszteletem! Volna egy kérdésem. Jelenleg heti 20 órában dolgozom. Az elmúlt év Októberében voltam komplex felülvizsgálaton. C1-es minősitést kaptam és a Megyei Kormányhivatal március 1-től rehabilitációs pénzbeli ellátást állapitott meg. Március 1-től számitott 10 munkanapon belül fel kell keresnem a területileg illetèkes rehabilitációs ügyintèzőt. A munkaadóm azt mondja, azon a napon amokikor felkeresem a rehabilitációs ügyintézőt nem lehet munkaviszonyom. Előtte meg kell szüntettnem a munkaviszonyt és utána visszavesz. Mivel a 4 éve dolgozom a jelenlegi munkáltatómnál megszakad a folyamatos munkaviszonyom. A munkáltatóm nem mond fel, így csak én mondhatok fel, vagy közös megegyezéssel. Iy viszont nem kapok végkielégitést. Mi ilyenkor a teendő? Igaz Ő azt mondja majd az új munkaszerződésbe valamilyen formában beleírjuk, hogy ne vesszen el az elmúlt 4 évem. Erre valóban van lehetőség? Megköszönném egy hozzáértő válaszát.

beziske # 2016.02.23. 07:27

Sziasztok!Én régi leszázalékolt vagyok II csoportú végleges!Nekem nincs kategóriám érdemes érdeklődni a Nyugdíjfolyósítótól,hogy én milyen kategóriába tartozom?

dethroner # 2016.02.22. 20:03

Vettem a fáradságot és bementem abba az irodába, ahol 2 hónap múlva rehabilitáció céljából meg kell jelennem. Érdeklődtem, milyen rehabilitációs terv készül, lesznek-e szociális munkások, orvosok akik valamilyen javaslattal, terápiával vagy egyéb általam egyenlőre elképzelni sem tudott módon segítenek a rehabilitációban. A monitor mögött ülő nőnek elkerekedett a szeme és csak ennyit mondott: „Nekünk erre nincs kapacitásunk” Akkor kérdezem, mi fog történni? Semmi különös, felveszik az adataim, kapok egy kártyát, amire minden megjelenéskor rápecsételik hogy megjelentem, és mehetek is. Ennyi az egész.
Ezt minek neveznétek? Ez a megjelenés és pecsét nyomás visz bárkit előbbre a gyógyulás, vagy bármilyen jobbulás útján?
Vagy csak Pécsen történnek így a dolgok és máshol mást jelent a rehabilitáció?

egryery02 # 2016.02.22. 19:19

Ircsi, anyumnak 3 éve van a nyugdíjkorhatárig, mégis vissza hívták felülvizsgálatra...ráadásul végleges volt, most 2 évet kapott....én 67%-os III.csoportos voltam, utána 2012-ben rehabilitációsba tettek, most voltam én is felülvizsgálaton és rokkantsági ellátást kapok, véglegesítve, ugyanazzal az összeggel,mint eddig. Amúgy meg biztos forrásból tudom, hogy akik fellebbeznek és mennek másodfokra semmit nem érnek el vele, mert ki van adva, hogy nem bírálhatják felül az I.fokú szakértői véleményt, hanem helyben kell hagyni.

exrokki? # 2016.02.19. 19:01

Attila 11111!
Köszi a válaszod!
Azt szeretném tőled megkérdezni,hogy a családtagod is bíróság által kirendelt, igazságügyi orvosszakértő által,kapta meg annó a 67%-ot és a bíróság, hatályon kívül helyezte az 1-2.-fokú orvosszakértői szakvéleményt?
Üdv.:Exrokki


Sziasztok!

beziske # 2016.02.19. 15:41

Rokkantsági ellátott vagyok jár az utazási papír amit utazáskor szoktak lepecsételni.Érdeklődni szeretnék,hogy a férjem szintén rokkantsági ellátott közösen utazhatunk e ezzel a papírral?

Attessz71 # 2016.02.18. 15:50

Tisztelt Sorstársak ! Anyukám története : "2001-től, műtétem óta gyakorlatilag leszázalékolt vagyok, folyamatos
felülvizsgálatokon - a kötelezőn felül - vettem részt, melyek sora igazolják hogy állapotom a
kezelések ellenére nem javult.
Igazolja ezI, hogy a számtalan betegségre gyógyszereket szedek (aspirin protect, milurit,
spiriva, ventolin, xzyzal.
A gerinc betegsége miatt bizonytalan a járásom, egyedül nem fudok elmenni sehová,
kisérgetnek, komoly problémát jelent hosszabb távú gyaloglás- ezért még boltba sem járok-
,
illetve huzamosabb ideig nem tudok ülni.
20l2-ben lett volna a soron következó felülvizsgálat, melyet megelőzött az Országos
Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóságtól kapott, 2012. január 2,-i keltezésű, levél melyben közlik,
hogy a rokkantsági nyugdíj helyett rokkantsági ellátást néven kapom a járandóságomat,
mellyel további teendőm nincs.

Ezt követte szintén a NyUFIG - tól kapott tájékoztató, 2012. 02-09-i keltezéssel, melyben
tájékoztatnak arról, hogy ha betöltöm a nyugdíjkorhatrárt, öregségi nyugdíjként folyósítják
tovább, további teendőm továbbra sincs.

Ezután a rokkantságommal kapcsolatban nem hívtak felülvizsgálatra.
2015.június 9-én kaptam egy végzést a Heves Megyei Kormányhivataltól,mely szerint felülvizsgálaton kell megjelennem 2015. június 23-án. Nem
igazán értettem, hogy ennyi év után miért most kell felülvizsgálni, de elmentem szabályosan
megjelentem.
2015. július 6- i keltezéssel kaptam meg az I. fokú szakértői bizottság összefoglaló
véleményét mely, mely több ponton is ellentmondásba ütközik.

A vélemény alapján a foglalkozási rehabilitáhatóságom nem javasolt, viszont a szociális
rehabilitáció javasolt - melynek iránya és módja nem lett feltüntetve. Hozzáteszem, hogy a
bizottságban részvevő orvos a korábbi felülvizsgálatokon megerősítette rokkantságomat.
Az I. fokú szakértői bizottság szakvéleményét fellebeztem, és II fokú szakértői bizottság
szakvéleményét kértem egészségi állapotom újbóli felülvizsgálatára. 2015. október l3-i
keltezésű levélben kaptam meg a szakértői véleményt, mely szerint az I. fokú szakvéleményt
jóváhagyták. Az egészségi állapotom 59%. Nem vették figyelembe, hogy 2016. januárra
előjegyeztek újbóli gerincműtétre.

Kérdezem hogy van esélyem pert nyerni és visszakapni az eredeti rokkantnyugdíjamat vagy törődjek bele hogy 47ezer forintból kell innentől kezdve megélnem ? "Minden választ nagyon köszönök

ircsi57 # 2016.02.18. 08:04

Kedves exroki!

Attól függ hány éves vagy. Ha 5 éven belül vagy az öregségi nyugdíjhoz nem hívnak vissza.

Üdv.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.02.18. 07:59

Igen behívják őket is! Egyik családtagom is véglegesítve volt és visszatették rehabilitálható, rehabilitációs ellátásba. Három évre kapta meg. Régi határozatokat mind átrostálják, mivel ki akarják szűrni a csalókat. Van olyan is aki 2.csoportú rokkant volt véglegesen és megmaradt az ellátása de már nem véglegesen. Vannak akiknél dokumentáció alapján ellenőriznek és nem hívják be. Senkit sem hagynak ki ez a fő lényeg!

exrokki? # 2016.02.18. 07:22

Sziasztok!Érdeklődnék tőletek,tudtok-e valamilyen informácíot arról,hogybehívtak-e valkit már a 3_as csoportu véglegesekből,akik igazságügyi orvosszakértő által lett levéglegesitve,bírósági itélet formájában,erre a komplex felűlvizsgálatra.Én azt halottam egyenlőre azokat nem hívják be,ti mit tudtok erről?Ha valaki tud valamit erről,kérem írja meg.Üdv.Exrokki


Sziasztok!

megrokkant # 2016.02.18. 03:59

dethroner. Ha 15napon belül vagy a határozat kézhez vitelétől, minden képpen fellebezd meg 2 fokra. Ingyen van ez még sokat nem veszithetsz vele. Ajánlva ad fel a fellebezésedet térvevényessen hogy nekik alákelljen irni a boritékot amikor átveszik. Üdv.

dethroner # 2016.02.17. 19:31

st.daat és megrokkant most mindkettőtöknek próbálok válaszolni.
Igen, a betegségem 7 éves koromban lett először tapasztalható, ami az évek múlásával minden erőfeszítés ellenére egyre súlyosabb lett. Ezen már csak a sárga homok tud javulást eredményezni. Se műtét, se semmilyen más beavatkozás nem tud testi deformitást és az ezzel való 70%-os tüdőkapacitás csökkenést helyrehozni.
Tudom hogy a bizottság tagjain múlik minden, épp ezért szeretném ha a következő alkalommal már személyesen is bekerülnék, nem csak a beadott régi papírok alapján foglalnak állást. Mert az alapján látnak egy 38 éves életkort, ami szerintük túl fiatal ahhoz hogy valaki képtelen legyen teljes állás betöltésére.
Most bemásolom hogy mit találtam az Orvosi rehabilitáció fogalmára:
Orvosi rehabilitáción értjük azt a tevékenységet, amelyet az orvostudomány saját eszközeivel (diagnosztika, terápia, prevenció, gondozás) nyújt a fogyatékos személyeknek, hogy meglévő képességeik kifejlesztésével önállóságukat részben vagy egészben visszanyerjék és képessé váljanak a családba, munkahelyre, társadalomba való beilleszkedésre. Lényege tehát a meglévő funkciók és a teljesítőképesség pontos megítélése (állapotfelmérés), kompenzatórikus fejlesztése és tréningje
Tehát akkor valahogy képessé akarnak tenni hogy teljes munkaidős (8 órás) állást el tudjak látni, amikor a munkaadó nem azért vesz fel, mert rokkant vagyok és mindenféle kedvezményeket vesz igénybe miattam?

megrokkant # 2016.02.17. 06:49

dethroner. Én úgy tudom, hogy az orvosi vélemény az elsődleges. De ha az orvos rehabilhatónak talál (mostanába csak nagyon súlyós betegségre mondja rá, hogy nem rehabilitálható) az még nem jelent semmit sem. Ha a szociális szakértő, vagy a munkaügyi rehabilitációs szakértő valaki közülők azt mondja hogy nem rehabilitálható, akkor is nemm rahabilitálható. Úgy tudom a 3tagú bizotságba csak az egyiknek kell mondania hogy nem rehabilitálható és a többi kettő nem érdekes mert akkor nem vagy rehabilitálható. Véglegessen mostanába senkinek se adják meg, legföljebb annak aki haldoklik vagy közel van a öregségi njyugdij korhatárhoz. Szóval fellebezd meg. Gondolom benne vagy még a 15nap fellebezési időbe, próbálj uj orvosi papirokat begyüjteni és várd a behívodat. Azt azért elmondom neked az én tapasztalatomból nagyon nem mindegy hogymilyen bizotsági tagokhoz kerülsz. Vannak jóindulatuak is és vannak rossz indulatuak is. ez vonatkozik az orvosokra is. Gondolom én a csutinak a bandája ugy szerkeztette meg az ujtörvényüket ,hogy minnél kevesebb maradjon a rendszerbe. Szidjuk a bitotságitagokat ahogy olvasgatom minden hol. De azt jó tudni ők is az állásukat féltik.