Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


szafika # 2016.04.25. 14:46

....ha + nem éri el azt a %-ot ? akkor .....?

ircsi57 # 2016.04.25. 06:45

Kedves Ildikoooo!

Szerintem a férjed után a 60 %ot csak egy évig kaphatod. Aztán csak csak 30 %-ot életed végéig ha eléred az 50 %-ot.
A férjem 2007-ben halt meg, én így kaptam, és kapom mai napig is a hozzátartozói juttatást.
Üdv.

ildikoooo # 2016.04.24. 14:40

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Ebben az esetben ha engem leszázalékolnak több mint 50 százalékra akkor a férjem jogán kaphatom tovább a nyugdíja 60 %-át?Az Ápolási díj a szolgálati idő.

köszönettel mégegyszer

lajcsó # 2016.04.24. 13:30

"ez nem számít munkaviszonynak."
Valóban nem számít/minősül munkaviszonynak.
De!
"Az ápolási díj folyósításának időtartama szolgálati időre jogosít." (Szociális törvény 44. §)

ildikoooo # 2016.04.24. 09:40

Tiszteletem!

Új vagyok itt. Sajnos meghalt a férjem és autista gyermeket nevelek, azt tudom hogy egy évig kapom a juttatásokat.

A kérdésem 1 év után, ha engem leszázalékolnak több mint 50 százalékra akkor a férjem jogán kaphatom tovább a nyugdíja 60 %-át?Én az utóbbi 15 évben ápolási díjon voltam a gyermekemmel, tehát ez nem számít munkaviszonynak.
Nagyon fontos lenne a válasz hisz az ápolása 23000-ből lehetetlen megélni.

Várom a szíves választ köszönettel.

dethroner # 2016.04.24. 08:36

Sziasztok!
Pár hete megy már a téma, miszerint rehab mellett eltörlik a heti 20 órás munkaidő korlátot. Május 1 lenne elvileg a határidő, amivel be akarták ezt vezetni. Addig már csak 1 hét van vissza, szóval úgy vélem ha ez folyamatban lenne, akkor annak már lenne valahol valami nyoma. Utána lehet keresni hogy pl a parlament szavazott-e róla, van-e érvényes kormánydöntés erről, törvénykönyv tartalmaz-e ilyen változtatást?
Május 1-től él nekem is a "rehabilitációs" :) kötelezettségem, szóval ha biztos lenne ez a változtatás, nem csináltatnék a melóhelyen új munkaszerződést ez miatt.
köszi.

csiribungo # 2016.04.20. 12:35

Köszönöm.....st.daat.... meg van jelölve a fellebbezés helye .....azt hiszem fellebbezek is..csak nem tudom milyen hangnemben tegyem mert most nagyon fel vagyok háborodva....köszönöm .jó egészséget Mindenkinek...

kakszilaja # 2016.04.19. 16:58

Tisztelt Szakértő, Tisztelt Fórumozók!

C1 kategóriás rehabilitációs járadékon lévő mozgássérült személy vagyok. Egészségi állapotom a minősítés alapján 48% és végleges.
(Az állapotom nem romlik, de nem is javul. Születés óta fönnálló mozgássérültség, + 2010 óta vakság az egyik szemen retinaleválás miatt.)

Jelenleg 4 órában dolgozom, a járadék mellett. A járadékom viszont június 19-én lejár (lejár a 3 év).

2013-ban a nyugdíjbiztosítónál azt az információt kaptam, hogy ha lejár a rehabilitációs járadék, akkor folyamodhatok rokkantsági járadékért, ha újra kérvényezem a komplex vizsgálatot.
1 hete viszont (gondolván, hogy 3 év alatt sok minden változhatott) újra bementem a nyugdíjbiztosítóhoz, és rákérdeztem erre.

A hölgy akivel beszéltem, azt mondta, hogy ha a vizsgálaton nem állapítanak meg állapotrosszabodást, vagy új betegséget, ami munkaképesség csökkenést okoz, akkor elutasító határozatot fogok kapni, akkor is, ha a % alapján járna rokkantsági ellátás.

Igaz ez?

A mai napig 4 órában dolgozom, én nem érzem rehabilitációnak azt, hogy 3 évig kapok járadékot, ráadásul kikötik, hogy nem is dolgozhatok 8 órában. Így nehéz visszatérni a munkaerőpiacra.

Érdemes mennem újra komplex minősítésre, vagy tényleg semmi értelme?

csiribungo # 2016.04.19. 14:39

Kedves Mindenki!
Segítséget,tanácsot szeretnék kérni..... 2003tól vagyok 40%os végleges, 2010-töl 42% os ami a régi 50-nek felelt meg a régi rendszer szerint..2012-ben kellett volna felülvizsgálatra menni nem hívtak...most került rá sor nem rég, az eredményt ma kaptam meg 34% rehabilitáció nélkül foglalkoztatható ..nem csökkent munkaképességű.. hogy lehet ez ? Azóta csak romlott az állapotom papír szerint is. Mit tehetek ?Hová fordulhatok? előre is köszönöm.....a segítséget...

Jiguti # 2016.04.16. 18:42

Kedves Benőke1!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!

benöke1 # 2016.04.16. 14:37

Már nem hívják be.....de azért küldhetnének erről papirt,de tavaly fogadták el.Ez biztos

Jiguti # 2016.04.16. 12:25

Tisztelt Fórumozók!

Édesanyám 2013.decembere óta rehabilitációs ellátásban részesül. A komplex minősítést végző I. fokú bizottság összefoglaló véleménye alapján az össz-szervezeti egészségkárosodás (ÖEK) mértéke: 40%.
A hivatalos iratok szerint ez év végén (2016. december) ismét meg kell jelennie a bizottság előtt. Azóta több helyről hallottunk olyan híreket, melyek szerint aki a vizsgálat időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatárhoz képest 5 éven belül lesz, azt többet már nem hívják vissza. Ő addigra betölti a 60 évet, mivel 1956-os születésű. Volt esetleg valaki ugyanilyen helyzetben? Valósak ezek a hírek vagy ismét feleslegesen reménykedünk?
Hálás köszönettel,
Anikó

rockko # 2016.04.11. 12:04

Tisztelt Fórumozók!
82%-os össz egészségkárosodás (ÖEK) esetén mit lehet tenni?
Megváltozott munkaképességű személyek ellátásának megállapítására irányuló kérelmemet elutasították mivel nem volt elég ledolgozott napom, kórházban töltött idő és rehabilitációm miatt.

Milyen egyéb lehetőségeim vannak, mivel dolgozni nem tudok járni.

Köszönöm a válaszukat!

mamamacoka # 2016.04.11. 09:58

elolvasni is elkeserítő,- hát méég megélni ! ...

http://gepnarancs.hu/…em-tul-keso/

csabesz666 # 2016.04.11. 09:08

2016. április

12.

kedd
a tájékoztató szerint

beteg62 # 2016.04.11. 06:35

Üdv mindenkinek! Ma kellene,hogy utalják a havi rendes ellátást. De eddig nem jött semmi. Tud erről valaki infót?
11-e hétfő van írva tájékoztatóban.

kökény67 # 2016.03.21. 17:12

Tisztelt Szakétők!
Tudna nekem valaki abban segíteni valaki hogy a körzeti orvosom által kitöltött beutalót az első számú szakértői bizottsághoz megnézné e hgy megfelelö e? Sajnos nincs a helyzet magaslatán, egy csomó pontot nem töltött ki, diagnózisnak sem azt írta be ami miatt a rehab járadékot kénytelen vagyok kérni. Nem tudom, ha ezt így leadom, fogok e valamit is kapni. Köszönöm

atikaaa # 2016.03.20. 19:41

Sziasztok!
!A legutóbbi ORSZI szakvéleményemen 2014 októberi felülvizsgálat szerepel.40%-os egészségkárosodással rendelkezem.Pénzt egyéb járadékot nem kaptam ebből kifolyólag,mivel nincs meg a szükséges munkában töltött évek száma.Lassan 5 éve dolgozom egy cégnél kezdetben 4 órában,most már 8 órában. ORSZI szakvéleményhez kötott munkát végzek.A munkáltatóm éppen a mai napon kérdezte,hogy nincs e frissebb szakvéleményem.A nagy felülvizsgálatok miatt voltak fél-egy éves csúszások munkatársak körében.de én még azóta sem kaptam időpontot!Amiatt aggódom,hogy a friss szakvélemény hiánya miatt nehogy megszűnjön a munkaviszonyom.
Mi a teendő ilyen esetben?

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.03.20. 09:36
Rehabilitációs és rokkantsági ellátások változásai
Csimre # 2016.03.18. 14:13

Üdv
Édesapám rokkant nyugdíj megàllapítàsára adott be kérelmet. Ma kijött egy papír hogy 43% -os és C1 csoportba sorolták és ha ezt elfogadja akkor rehabilitációs járulékra lehet jogosult. Nem tudjuk hogy ez kb mennyi pénzt jelent majd meg egyaltalán ez mit takar. Vàlaszokat köszönöm!
Üdv: Imre

tiszavirág69 # 2016.03.16. 07:34

Lukos 13 !
ezt nézd meg:

https://www.onyf.hu/…%C3%B3l.html?…

Lukos13 # 2016.03.14. 10:08

Tisztelt Fórumozók!
70%-os össz-szervezeti egészségkárosodás (ÖEK)-kel milyen lehetőségeim vannak?
25 éves kor alatt vagyok és a megváltozott munkaképességű személyek ellátásának megállapítására irányuló kérelmemet elutasították mivel nem volt elég ledolgozott napom.

Milyen egyéb lehetőségeim vannak, mivel dolgozni nem tudok járni.

Köszönöm a válaszukat!

tiszavirág69 # 2016.03.08. 07:39
stampedli # 2016.03.07. 08:55

Köszönöm Tiszavirág, majd figyelek.
A többi kérdésemre tudtok valamit mobdani?

tiszavirág69 # 2016.03.06. 08:55

Kedves Stampedli !

olvastam valahol, hogy áprilistól újabb változások jönnek és a tervezetben az van, hogy megszüntetik a
4 órás időkorlátot a rehab. ellátásnál.
Biztosan hamarosan többet foglalkoznak majd vele a sajtóban.

Lehet ebben is benne van, bár én valamilyen hírcsatornán olvastam, de azt most nem találom.

http://www.meosz.hu/…mmtv_mod.pdf