Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


jácintka # 2010.05.12. 07:50

Olvasva Marcs56 irását majd nem az én történetemet olvasta.
Én 1998 kaptam az első infarktusomat.
Következő évben megműtöttek nyaki porckorong sérvvel.
Többször lebénult a bal oldalam igy találták meg a kéd darab sérvet.
Az , hogy az ORSZI mit müvelt 1998- 1999 között rém regénybe illik.
A mütét elött párhéttel már ott volt a papir , hogy mehetek az Idegsebészetre mütétre 40 % ot kapta.
A mütét után mintha csak szorakoztak volna az emberrel behivtak mert megfellebbeztem a döntést.
Két héttel a mütét után.
2003 ban vissza vették a 67 % ot azzal , hogy javultam !
Közben kialakult egy Herberden Bauchard rendellenesség , széklet és vizelet inkontinencia.
Ezek csak ugy ielitőnek mert van még több is.
Persze biróság ,de á reménytelen.
Ugyan az a ORSZI vizsgál mint a Vajda Péter Utcába.
Maradt az 50 % -k és minden második évben hivtak.
Tavaly 40 %..
De ide másolom az egész kortörténetemet.
Talán akad aki eltünödik rajta mit is müvel az ORSZI.
1999-be operáltak nyaki-porckorongsérvvel az amerikai úti Idegsebészeten. Két sérvet műtöttek a nyaki csigolya részen.

Ami lebénulás, elesés, szédülés, gerinc fájdalmakkal, ami főleg a jobb oldali részre sugárzott, vizelettartási problémákkal.

Az Mr vizsgálat eredménye CIV-es extrusio mellett ebben a magasságban canalis spinalis stenosist, CV-ös protrusio mellett baloldali recesus és foramen szűkületet véleményezett.

Nem volt elég a betegség maga, ami akárhogy is nézzük nem egy mandula vagy vakbélgyulladás.

Ennek ellenére az akkori OOSZI vizsgálatnál 40 % munkaképesség csökkenést állapítottak meg.

Pedig akkor már ott volt a MR vizsgálati eredmény, valamint az Idegsebészet vizsgálati dokumentuma.

Nem egy kéményseprői vagy egy bolti számla hanem egy olyan orvosé aki a maga szakmájában szaktekintély .

Vagy mégsem ?

Igen az OOSZI - nál ez a bevett szokás: ami látható akkor és ott, az van, ami nem az nincs!

A vizsgáló orvos saját szemeivel láthatta, hogy ott van a neurológus valamint az Idegsebészeti szakvéleményen az, hogy telefonon értesítenek. Ez be is következett novemberben.

Húsz, igen 20 napot töltöttem el az Idegsebészeten.

Decemberben friss műtöttként ismét a bizottság elé kellett járulnom. Talán élvezték, hogy friss mütétest berángassanak.

Nekem nem volt egy felemelő érzés! Sőt!

Az akkori vizsgálatnál megkaptam a 67%-ot.

Ezután minden évben behívtak vizsgálatra az OOSZI-ba. 2000 decemberi vizsgálat után behívtak 2001 májusában is.

Felháborító és megalázó volt az ott végzett vizsgálat, ha azt egyáltalán annak lehet nevezni! 2-3 másodperc alatti vérnyomásmérés!

"Mi a panasza"? Úgy gondolom, hogy nem receptfelírásra jelenik meg ott a beteg, hanem azért, hogy elbírálják vajon tényleg beteg-e.

Megcáfolják azt a tényt, hogy az, aki ott megjelenik az igenis mindazokkal a betegségekkel megáldott, amiket a kezelőorvosai leírtak!

2003-ba a kezelőorvosok szerint magasvérnyomás és más mozgásszervi betegséggel szaporítottam az eddigi diagnózisokat:

Exrusio mediolateralis CIII.-IV,V ls

Protruso " C.V-VI. THI-II. ls

Dysthimia

insuffitientia vertebrob.

Hermina exstripationen hernie disci intervert. CIV.et vent. fix

Lumbaischialgia sypmt l.s

Spondylarthrosis unvi

ISZB

A Felülvizsgálatot végző orvosok szerint :

"Cardiopulm.compensalt. Tensioja gyógyszer szedése nélkül is normális tartományban van."

Diagnózis :Nyaki porckorong rendellenesség

Postlaminectomiás syndroma.

Ha jól megnézzük a kezelőorvosok és a felülvizsgáló orvos diagnózisát akkor látható a különbség.

Eme szakvéleményt DR. Szalontai Teodora, DR Somogyi Ágnes írta le.

50%-ra levették a százalékot így rokkantnyugdíj helyett járadékot kapok.

Harminc évet dolgoztam, nem könnyű munkát.

Igaz íróasztali munka is volt benne, de aki nap mint nap 8 órát tényleg amellett ül az tudja mi a hát, a derék és nyakifájdalom.

Most már nem évente, hanem kétévente hívtak be.

A hangnem hasonló volt mindenesetben.

2005-be vizsgálatkor az alábbi diagnózisok szerepeltek a zárójelentések és a szakorvosi leleteken:

Discopathia

Vertebrobasilaris syndroma

TOS

st.post.exstrip. herniae disci interv. CIV et

Polydiscopathia et spondylarthrosis lunbalis

ISZB

Spondylarthrosis iniv.

A vizsgálatot végző orvos véleménye :

Nyaki porckorong rendellenesség

Intervertebrális discus rendellenesség,

Térdizületi arthosis

Vertebrobasilaris synd.

A felülvizsgáló órvos szakvéleménye: Gerincet nem terhelő ülőmunkát végezhet.

DR. Krasznai Attila Dr. Kilián Sándor.

Újból 50%-ot kaptam.

Csak azt nem értem egy vérnyomás méréshez miért kellett félpucérra vetkőznöm!

A hangnemen már meg sem lepődtem, az változatlan!

2007-be újabb vizsgálat.
Gerinckímélet írja az Amerikai úti Idegsebészeti orvos!

Tovább szakorvosi diagnózisok.

Incontinencia

Polydiscopathia lumb.

Neuralgia

Polydiscopathia cerus

st p. discectomian CIV

Thoratic outlet sydr.

ISZB Insuff. verteb.

Gastritis chr hiatus hermia

Tos l.u.

Tieze syndroma

A OSZI dignózisa:

Nyaki porckorong rendellellenesség

Intervertebralis discus

Térdizületi arht.

Vertebrobasilaris syndroma.

Felülvizsgálatot végző orvos véleménye: Gerincpaanaszai miatt gyógytorna és rendszeres úszás javasolt.

Gerincet nem terhelő ülő munka javasolt teljes munkaidőben.

Dr. Kiss István Dr. Vágó Zsolt

A hangnemet már csak ismételve lehetne leírni. Változatlan.

Az idei évben végzett vizsgálat minden képzeletet felülmúlt.

Orvosilag diagnosztizált széklet és vizelet inkontinencia áll fent esetemben.

A jelenlévő orvos, mert egy volt és nem kettő, sőt ha megnézzük az ORSZI honlapján lévő tájékoztatást, akkor két orvos és egy rehabilitációs szakembernek kellene jelen lenni! Ami nincs. Itt csak egy orvos és egy, aki írja szorgalmasan, amit orvos diktál.

Mi a panasza?

Már vártam, mert különben hiányoltam volna.

Sorolom, ami éppen eszembe jutott.

Persze az inkontinenciára lecsap, mint egy sas madár.

Már súrolja a megfélemlítés határát.

De tud ennél tovább is menni, kétségbevon orvosi szaktekintélyek által kiállított szakorvosi leleteket, tovább menve hazugságnak állítva be.

Szakorvosok diagnózisai:

Polydiscop.cerv.

st.p. Discectomiam C.IV.et ventrofixationen

Polydiscop.lumb.

pedes planini.

VBI

DysthimiaISZB

TOS

Magasvérnyomás elsődleges

pánik syndroma

protrusio disci intervertebralis L.IV.et.L.v.-

Hemangiomavertebrae l.IV.et.L.V.

Spondylarthrosis univ.-

Gonarthrosis l.s.-

Atherosclerosis ACI l.u. / incip./

Mitralis prolapsus syndroma.-

Incontinntia urinae.

Heberden Bouchard arthrosis

Ezen vizsgálatot végző orvos 17 db orvosi szakvéleményt nem tüntetet fel!

További 17 darabnál pedig a szakorvos által leírt diagnózist átköltötte.

Pl.neurológus leírja Romberg járáskor balra dől, de figyelemeltereléskor vissza dől.

Ellenben a vizsgáló orvos figyelmeztetés szót talált beleírni! Pedig mekkora különbség!

Emlékeztem , hogy valamikor 2000 évben beutaltak a Fül- Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti klinikára.

Bizony a Romberg már akkor bizonytalanságként volt feltüntetve!

Akárhogy csűrjük csavarjuk a dolgot ez már nem új keletű, de mindenesetre érdekes átköltés!

A java még most jön!

Valaki aki tudomásom szerint reumaorvos, nem tud megállapítani térdben lévő folyadékot!

A vizsgálatot végző orvosról van szó!

18 ml folyadékot csapoltak le a Vajda Péter utcai ORSZI-től párszáz méterre lévő Kőbányai rendelőintézetben!

Tessék csak az időpontokat nézni!

ORSZI vizsgálat 2009. június 8. 13 óra 30perc.

Bajcsy - Zsilinszky kórház X. ker. Szakrendelő 13 óra 57 perc -14óra 59 perc

Milyen orvos szakértő az, aki nem tud kitapintani egy térdben folyadékot.

De tovább megyek, hogy tud vérnyomást mérni 3-4 másodperc alatt?

Miként tudd megítélni inkontinenciát!

Ha a saját szakterületén belül sem áll a helyzet magaslatán!

"Leguggolást meg sem próbálja"

Tessék emlékezni,mit csapoltak le a jobb térdemből !

Ez már csak a többszörös hab a tortán én Rehabilitációs vagy foglalkoztatási szakértővel nem találkoztam, pedig ott a neve a papíron: Móricz Rita.

ORSZI szakvéleménye: Cardio-pulm. statusa, tenziója rendben. Neurol. góctünet nem észlelhető. Mozgásszervi statusában a subjectiv panaszok jelentenek lényeges eltérést.

Mozgáskorlátozottsága nehezen vizsgálható, de nem lényeges.

Dr.Hoffmann Kornélia Dr. Golenyák Béla.

35%-ot kaptam vagyis tudok dolgozni!

Pedig én nagyon szeretnék, de ez nem nagyon megy!

II.fok sem volt külömb
I.fok sem volt külömb.

Már azzal sem, hogy az elsőfok által leírt szakvéleményt szinte szóról szóra leírta, vagyis nem nagyon vette a fáradságot, hogy a vitt orvosi SZAKVÉLEMÉNYEKET elolvassa!

Szakvéleménye: Fokozott fizikai terheléssel, sok állás járás és kényszertesthelyzetet nem igénylő könnyű munkát végezhet:

40 Százalék munkaképesség csökkenést állapított meg .

A magasvérnyomás az nemkerült bele a diagnózisok közé , függgetlenül attól , hogy 190/100 mért a vizsgálatot végző orvos!

Dr. Szikra Ildikó Dr. Rontó Ágnes.

Mindenütt két orvos áláirása található!

Munkaügyi bíróságra nem akartam menni.

Megaláztatást tovább nemtudta volna a gyomrom elviselni.

A leírtakat igazolni tudom!

Minden kórházi és szakorvosi lelet, valamint OOSZI véleményt be tudok mutatni, a fentiek igazolásához

Veci # 2010.05.12. 09:32

pici bébi!
Ha tényleg rosszabbodna az állapotod, tudtommal 6 hónap múlva lehet újra kezdeményezni az ORSZI vizsgálatot. Ha javasolhatom, várd meg az 1 évet, nehogy rosszabbul járj, tudod szigorúak ezek a "határozatok".


Üdvözlettel Veci

pici bébi # 2010.05.12. 10:24

Veci, köszi a gyors válaszodat,én is ilyesmire gondoltam. Idáig eljutni is kész canossa járás volt,pedig sok szakvéleménnyel rendelkezem, sőt még most kell sajnos hallókészüléket kapnom és még az egyensúly zavarom is tovább vizsgálják.

sziszy.kraf # 2010.05.14. 11:08

Szép napot mindenkinek! A problémám röviden:
1998-tol voltam 50%-os egészségkárosodott, majd 2006-ban infarktus, stent, LAD des stent beültetések után III.sz. rokkantnak minősítettek.2009 .12.hóban felülvizsgálatra került sor, ahol még egy vérnyomásmérés sem volt, egészségkárosodásom mértékét lecsökkentették 24%-ra, pedig 2006 után derült ki a cukorbetegségem is. Ezt természetesen megfellebeztem. Másodfokon a 24%-ot 43%-ra módosították,a határozat szerint jogosultságot szerezhetek rendszeres szociális járadékra. Idézem a II.fok határozatát:Je lenlegi, vagy az egészségkárosodását megelőző mukakörben, illetve képzettségének megfelelő más munkakörben való foglalkoztatásra rehabilitáció nélkül nem alkalmas. Rehabilitálható, de komplex (intézményes)re habilitációja nem szükséges.
Ma megérkezett ezzel kapcsolatban az elutasító határozat, amelyben ugyan az egészségkárosodásom mértékét a II. fokú határozat szerint 43%-ban állapították meg,de azt vették alapul, hivatkozva az I. fokú véleményezésre, hogy rehabilitációm nem szükséges. Nekem ez ellentmondásosnak tűnik eleve, hiszen ha rehabilitáció nélkül alkalmatlan vagyok munkavégzésre, akkor abbol azt lehet következtetni, hogy a rehabilitáció igenis szükséges.Azt sem értem, hogy előzőleg kissebb betegségekkel évekig 50% volt az egészségkárosodás, infarktussal, stent, Lad Des stent beültetéssel, magasvérnyomással, cukorbetegséggel bővülve hogy lehetek egészségesebb?
Jácintkátol ezt a tanácsot kaptam:
Az összes leletedet amit bedtál egyeztesd össze az ORSZ által leírtkkal.
Vajon minden benne vaan e.

Beírom ide mindet, én nem értek ehez, de úgy látom, sajnos ti már jobban benne vagytok a témában.

Bemutatott leletek szerint:
Zárójelentés:
2010.02. 23-03. 09-ig Reuma O.: Spondylosis. Cervicobrachialis sy. Lumbagó. Hypertonia. NIDDM szövődmények nélkül. Idült bronhitis. St.p.AMI. L. gerinc CT: kissé beszűkült réseket ír le, kihegyezett peremszélekkel, hernia nem láth. RTG: nyaki és háti csig és a korongmagasságok megtartottak, peremek kihegyezettek, lumbalis IV. V. korong dorsalisan alacsonyabb, peremeken osteophiták. Mellkas rtg: co b-ra mérsékelten nagyobb.
Szakorvosi leletek:
2010 Kardiológia 2006-ban Ami amely során PCI és LAD stent impl. 2009-ben coronaographia szignifikáns szűkületet nem igazolt. EKG: V1-4-ben R redutio dg St.p. AMI. Coronaria scler. Hypertonia. Diab. mell.
2010 01.05 Szemészet :-jav vizus mk.o =fundusok kornak megfelelőek, lencsék tiszták.
2010 Ideg: nyaka, háta fáj, org, neurológ elt. nem ír le. Dg: Spondylosis et polydiscopatia univ.
Bemutatja Psychiatr.gondozási könyvét.

DIAGNÓZIS (BNO)
Atherosclerotikus szívbetegség
Régi szívizomelhalás
Nem -insulin-dependens cukorbetegség szövődmények nélkül
Spondyosis, k.m.n.
Derékfájás

32 éve kezelnek a psyhiátrián, erről a diagnózis sehol sincs feltüntetve: Bordelyne-syndróma
Szemészeti diagnózis szintén nincs feltüntetve, közel 2 éve állapítottak meg mardandó könnymirígy károsodást:Astigmatismus. A könnymirígy egyéb rendellenességei.
Nincs feltüntetve a diagnózisok közt az idült bronhitis sem.
2010. 02. 01 Belgyógyászati Rtg-ez egyáltalán nincs feltüntetve!
Ezen a következők vannak:
Kétirányú gerinc felvétel
A nyaki lordosis elsimult. Csigolyatestek és a porckorongok magassága megtartott. Nyaki borda nem látható.

Kétirányú gerinc felv:
Th. csigolyatestek és porckorongok magassága megtartott. Csigolyatestek peremei kissé kihegyezettek.

Kétirányúágyéki gerinc felv:
L. csigolyatestek magassága megtartott. Az utolsó két korong dorsalisan alacsonyabb. Csigolyatestek peremein osteopyta-képződés. Az L.I csigolya alsó zárólemezének magasságában scmorll hernia.

PA mellkasfelv:
Sima kontúrú rekeszek, sínusok szabadok.
Mko basalis-medialisan fokozott kötegezettség.
Szív balra mérs. nagyob. Szívöböl elsimult. Aorta kp. tág.
Az Ideg szakvéleményen ez szerepel:
Vélemény:
Spondylosis et polydiscop. univ.
St. p. inf. myocard.
Diab. mell. Hypertónia
Diagnózis:
Intervertebrális discus rendellenesség, k.m.n.
Egyéb nyaki porckorong rendellenességek
Spondylosis, k.m.n.
Körzeti orvos álltal kiadott vélemény sem szerepel sehol.
Azon a már felsoroltakon kívül még ez áll:
Kevert szorongásos és depresszós zavar
Szkizoid személyiségzavar

Amint látjátok elég sokmindet nem tüntettek fel.
Mit tanácsoltok, hova forduljak?
Hogy kell megindítani a bírósági eljárást?

ujpesti # 2010.05.14. 11:36

Gabus8
Nem írtad,hogy jelenleg rokkant vagy-e,kapsz-e rokkantnyugdíjat,és mikor kell visszamenned felülvizsgálatra ?
Ha rokkantnyugdíjas vagy,a következő felülvizsgálatig jár a rokkantnyugdíj.

encus # 2010.05.14. 12:00

Üdvözlöm!
2010.01.01-el megszünt a munkaviszonyom(ápolásin voltam)
A nyugdijfolyósító igazgatóság 41%ot állapított meg.Azt mondták,hogy nem vehetem igénybe,mert 2003-ban passziv táppénzen voltam(a passziv táppénz után volt munkaviszonyom,ezért sem értem).Jelenleg nem vagyok se biztosított,se ellátást nem kapok.Mi ilyenkor a teendő?Hová tudnék fordulni?2év munkaviszony hiányozna,hogy elmehessek nyugdíjba,38évem be van dolgozva.
Válaszát előre is köszönöm!

ujpesti # 2010.05.14. 19:07

Gabus8!
A következő felülvizsgálatig sehová nem kell menned.
Azután fog eldőlni minden.Ha továbbra sem javasolják az intézményes rehabilitációt,akkor maradsz rokkantnyugdíjas.Ha rehabilitálhatóságot állapítanak majd meg,javaslom fellebbezd meg.Azzal is időt nyersz,és ingyen van.
Üdv:ujpesti

redzsi # 2010.05.14. 20:38

Üdvözlök Mindenkit!

A nagynénémenek szeretnék segíteni, de magam is segítségre szorulok, mivel nem szeretnék roszz téjékozatatást adni neki.

Az OSZI 42% egészségkárosodást állapított meg nála, amely ellen 2010. 05.18-ig lehet fellebezni.
Írták hogy rendszeres szocilális járadékot igényelhet.A táppénzjogosultsága 2010. 05.28-án lejár.
Sajnos az egészségi állapota mai napig nem jó, orvostól-orvosig jár.
Kérdéseim a következők lennének:

  • Mi történik ha 2010.05.28-a után nem tudja felvenni a munkát?
  • Megszűnik-e a mnukaviszony?
    • Érdemes-e fellebezni?
    • A fellebezésnek van-e alaki formája, mit kell beleírni?
  • Magán emberként megtudjuk-e írnia fellebezést, vagy ügyvédhez kell fordulni?
  • Amennyiben benyújtja a fellebezést, kell e valamit tenni a szociális járadék ügyében?

Olvastam hogya szociális járadékra sz jogosult akinek az igény bejelentése előtt 4 havi átlagkeresete nem haladja meg a a legkisebb munkabér 80%-át.
A legkisebb munkabér álatt a brutto minimálbért kell érteni?

Segítségüket előre is köszönöm.
Várom mielőbbi válaszukat az idő rövidsége miatt.

ujpesti # 2010.05.15. 07:07

Redzsi !
amire tudok válaszolok.Mindenképpen érdemes fellebbezni,azzal nem veszíthet semmit.
A fellebbezésnek nincs különösebb alaki formája,nem is túl komplikált.(még én is megtudtam írni)
Azt kell leírni,hogy az illető miért nem ért egyet az OOSZI döntésével.orvosi papírokat sem kell küldeni.
Majd amikor berendelik II.fokú felülvizsgálatra,akkor kell vinni szakorvosi leleteket,zárójelentést,stb.
arra kell vigyázni,hogy a határidőből ne csússzon ki.

Barsi # 2010.05.15. 10:05

Tisztelt Fórumozok!

Nagyon sokat olvasom az üzeneteket,és nagyon sok helyen azt írják hogy az igazságügyi szakértő határozatát nem modosíthatják.Sajnos én nem ezt tapasztaltam mivel én kaptam 50% egésségkárosodást két évre az igazságügyi szakértötől de rehabilitációra nem mehetek,ezt az orszi megtámadta mivel tőlük csak 32%-ot kaptam,most nem tudom mi lesz 27-én lesz az utolsó tárgyalásom.Ha valaki járt már ilyen helyzetben kérem irja meg mi a teendő ilyenkor.

ujpesti # 2010.05.15. 10:16

Barsi
Ez nekem is új,ilyet még nem hallottam.Én is kíváncsian várom a fejleményeket.
Szerintem ez már vicc,ami itt folyik,vagy inkább siralmas.

ujpesti # 2010.05.15. 13:16

Gabus8
mostmár végképp nem értem.rokkantnyugdíjas vagy,de nem kapsz nyugdíjat?

Terike # 2010.05.15. 14:29

Sziasztok!
Mióta leminősítettek 4o%-ra, több állapotrosszabbodásom lett a már eddig is meglévő többi betegségeim mellé.
Szeretném megkérdezni, hogy a bíróságon ezeket az állapotrosszabbodásokat most ha megyek figyelembe veszik-e, vagy majd csak akkor ha egy év után adok be állapotrosszabbodási kérvényt az ORSZI-hoz?
Tudom, hogy a raynauddal,magas vérnyomással már ki is dobtak, de ezeken kívül még állandó trombózis kézségem amely miatt élethosszig tartó antikoaguláns kezelésre van szükségem, és kétoldali idegi halláskárosodásom is van. Ezek mind 1-2 hónapja lettek diagnosztizálva, és minden az alapbetegségemtől van, tehát összervezeti.Nem tudjátok véletlenül, hogy százalékban számítva mit jelentenek, van esélyem a nyugdíjam vissza állítására szerintetek?

ujpesti # 2010.05.15. 16:13

Terike
A legutóbbi orvosi leleteket is vidd el az igazságügyi orvosszakértőhöz,ő biztosan figyelembe veszi.

Jancsika56 # 2010.05.17. 04:29

Válasz Marcsinak, és aki még nem tudja a bizottság százalékszámítási módszerét.
Előre bocsátom, nem vagyok igazán hozzáértő, de az Orszi honlapján megtalálható útmutatásból ez tűnik ki.
Fő betegség = 15% maradék 85% annak a következő betegség 10% - a tehát az 8.5%, marad 76.5% annak a következő betegség 15%-a az 11.475 %, marad 65.025 annak az 5%-a az 3.25125% marad 61.77375% annak is az 5%-a az 3.0886875%.
Így a számított százalékok alapján 15+8.5+11.475+3.25125+3.0886875=41.3149375% kerekítve az 41%.
De mindezek mellett számomra egyértelmű, hogy a kiadott irányelvek alapján a vizsgáló orvos az előre meg határozott %- ot úgy alakítja, hogy olyan eredmény jöjjön ki, amit a nyugdíjfolyósító kér. A vizsgálat előtt az orvos már tudja, hogy mi lesz az eredmény.
Az irányelvek olyan lehetőségeket adnak a vizsgáló orvos kezébe, hogy ugyan az a betegség akár 30%-al többet is érhet.
A vizsgáló orvos sok esetben kihagy diagnózisokat, az egy másik betegséggel társítja, arra szinte csak a minimumot adja meg, a beteg már meg is gyógyult. Van olyan betegség, amire az irányelv kitér, de pontértéket nem határoz meg, mert szerintük az meggyógyítható. Itt csak az a kérdés akkor mért nem teszik meg?
Irányelvek és a számítás módja itt megtalálható http://www.orszi.hu/index.php?….
Üdv.Jancsi

jácintka # 2010.05.17. 06:06

Jancsika56 !
Én mint laikus , hogy a fenébe tudjmm , hogy mit tekitenek alpbetegségnek.
Van egy csomó diagnózis abból hámozzam ki?
Vagyis nem értek hozzá .
Szerintem nem vagyok egyedül.
Az pedig , hogy az ORSZ saját hatáskörében dönti el , hogy mit és hogyan számol aaazt szerintem nem vagyok egyedül, de megtapasztaltuk.
Sokn bizony szeretnék ha egy hozzáértő pontosan megtudná , vagy kitudná számolni , hogy ténylegesen valós e z ORSZ számítás.
Szerintem azért lenne jó mert az egyre több vissz minősitett beteg embernek halvány egymerő gunsztja sincs igy nekem sem , hogy egyáltalán mit és hogyan számolnak.
Ha már megjárta az első majd másodfokot , akkor biróság elött ezeket előtudná szedni.
Nem mindenkinek van pénzügyi lehetősége arra , hogy orvos jogászt fogadjon maga mellé.
Tehát nagy segitség lenne ha ebben valaki segitene.

merleg23 # 2010.05.17. 06:26

Jelenleg dolgozom és 40%- os munkaképesség csökkenésem miatt rendszeres szociális járadékot is kapok.Úgy tudom, mivel a munkabérem a minimálbért meghaladja, csak hat hónapig kaphatom a járadékot.Amennyiben a hat hónapon belül táppénzre kerülök, már nem lesz meg a folyamatos hat hónap. Ebben az esetben a járadékot továbbra is felvehetem, vagy igényelni kell azt?Köszönettel

Jancsika56 # 2010.05.17. 06:34

Fő betegség a legfelülre írt, a legmagasabb pontszám, olyan sorrendben, ahogy ők írják.
Az általam megadott oldalon ott vannak az irányelvek. Rengeteg idő ráfordítással meglehet tudni mi hány ponttól, hány pontig pontozható. De ezt hiába tudjuk ha, a vizsgáló orvos nem vesz figyelembe minden betegséget, és amit figyelembe vesz, azt úgy pontozza a tollig határon belül, ahogy akarja. A vérnyomás problémát összevonja a szívbetegséggel, a két diagnózis helyet, egyet pontoz, amit ha akar nagyobbra, ha akar, kissebre hoz ki. Csak reménykedni lehet, hogy majd a harmadfokon az igazsági orvos szakértő másképp csinálja.
A szociális bizottsági tag sem hiszem, hogy felmérné annak a súlyát, hogy él meg valaki 27e ft.-bol. Szerintem annak csak a neve szerepel ő ott se nincs.

jácintka # 2010.05.17. 11:47

Igen a szociális vagy rehab valaminek keresztelt egyén csak a nevével fémjelzi az írámányt.
Ez az ORSZi %- számitás olyan mint a törvények , hogy néha még jogászoknak is fő a feje .
Hát akkor mi akik reményt vesztve és kitudja , hány megaláztatáson túlesve ezen nem igzodunk el.Nagyon jó lenne ha ebben lenne valaki- valakik , kik eltudnának bennünket igazitani .

gyorgye # 2010.05.20. 14:52

Én teljes mértékben beteg párti vagyok,de az orvosoknak se könnyü.Én is átmentem a leszázalékolási herce hurcán,3 hónapig semmi jövedelmet nem kaptam sehonnan sem hanem kénytelen voltam hitelből élni.Kint van 60-70 drb beteg,akik folyamatosan szaporodnak,és mindnyájan betegnek érzik magukat,és mindnyájan rokkant nyugdíjjat szeretnének.És bent az orvos,akinek megvan kötve a keze,és kötik az előirások,meg az utasítások,meg a törvények.Nemtudom ha nekik is lenne egy fórumjuk a betegekről,kiváncsi lennék rá hogy vajon ők mit irnának rólunk?

ujpesti # 2010.05.20. 17:30

gyorgye
Van igazság abban amit írsz,DE az orvosnak az a dolga,hogy felismerje ki beteg,ki nem.Sajnos nagyon sokan előítéletekkel fogadnak minden beteget.Mindenkiről azt feltételezik,hogy nem akar dolgozni.Pedig szerintem ez nem így van.Sokan vannak,akik ha akarnának sem tudnának.Biztosan van sok olyan is,aki mondjuk ki nyugodtan ,csaló.De ne általánosítsanak.Az hogy tömeg van a rendelőkben,nem az orvosok és betegek hibája.Sokkal magasabb szinten kell keresni a felelősöket.Vannak bőven.

kimérai # 2010.05.20. 17:41

A férjem rokkantnyugdíjas most volt nemrég felülvizsgálaton úgy ítélték hogy rehabilitálható megvonták a nyugdíját. Amúgy 67% volt. Rehabilitációs járadékot kellene kapnia, de azt elutasították azt szereném valakitől kérdezni hogy ilyenkor mi a teendő most se nyugdíj se rehabilitáció nem jár neki? Amúgy a jobb kezét és bal lábát alig tudja használni. Valaki segítsen!

jácintka # 2010.05.20. 18:22

gyorgye!
Én lassan 10 éve ismerem sajnos az ORSZI -t lánykori nevén OSZI-t.
De még nem találkoztam ez idő alatt normális emberi hangot használó felülvizsgáló orvossal.
A vizsgálat amit végeznek minden csak nem vizsgálat .
Hogyan lehet eldönteni egy geinc betegről , hogy nem gerinc beteg!
Hogyan lehet meg cáfolni szakorvosok diagnózisokat?
Ha megteszed és vissza olvasol csak két oldalt találsz olyan irásokat köztük az enyémet is amibe az ORSZI / OSZI/ vizsgálatok és hangnemét írjuk le páran.De találsz ott mást is leírva.
Ne hidd azt , hogy csak egy két ilyen eset van.
Minap egy vissza minősitett beteg kapott szrokot .
Magas vérnyomás és cukra az egekbe,de ez csak kettő a többi betegségeiből
55 éves és most milesz? Esetleg lerokkantósítja véglegesen az ORSZI?
De ki vállalja felelősséget , hogy ez az ember felturbozva idegeskedet amit vele müveltek.
Ki viseli következményeket?
Talán az ORSZI?
Kétlem!

durcika # 2010.05.20. 20:05

Üdv.

Kérdésem
2003-ota 67%-os rokkantnyugdíjas voltam
2010 május 10-felülvizsgálat során 43%-ra minősítettek
rehabilitációval foglalkoztatható.
Jár-e a rehabilitációs járadék amennyiben együttműködök a munkaügyi központtal.
Vagy ha fellebezek az ORSZI-nál milyen formában kell.
Vagy a Nyugdíjbiztosítási jogorvoslati igazgatósághoz
kell fellebezni? Vagy most hova kell egyáltalán?
És még mindennek a teteje hogy 56 éves vagyok.

Köszönöm a segítséget:
Ábrahám Kati

hokiss # 2010.05.21. 02:17

klimérai!-

Valószínüleg valamit tévesen értelmeztél! Mindenkinek azt írják,hogy rehabilitálható. A lényeg az,intézményesen rehabilitálható-e? Akkor kell a munkaügyi központban jelentkezni 10 napon belül. Egyébként már az orszi-nál alá kell írni egy eggyüttműködési lapot! Azonkívül a legfontosabb mennyi %-ot állapítottak meg. 50% felett vagy rehabjáradék,vagy rokknyugdíj jár. Nem tudom mennyi a % ,ha 50 feletti valamelyik mindenképpen jár! Tehát vagy te értelmeztél valamit rosszul,vagy a nyf. Javaslom kérdezz rá a helyi nyugdíjfolyósítónál.!


hokiss