Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


luck-666 # 2010.05.01. 12:46

a felülvizsgálat előtt 1,5-2 hónappal kapsz levelet a vizsgálat pontos idejéről és tájékoztatást,hogy mit kell vinni.
mutasd mg a háziorvosnak,abból ő látja,hogy esetleg jár-e valami,pl: közgyógyig. alanyi jogon

ilona58 # 2010.05.01. 13:47

Nagyon köszönöm a segítökészséget és a tanácsot.
Elindítom az ügyem.
Egyébként OSZI előtt 13 éve voltam,és akkor végleg kaptam az ötven százalékot.
Üdvözlet!

geryka # 2010.05.02. 06:09

Luck-666

Köszönöm a választ! Már csak azt szeretném tudni, hogy a törzsszámhoz miképp jutok hozzá? Küldenek róla valamit?

üdv: Geryka

luck-666 # 2010.05.02. 07:05

a nyugdijfolyósitótól kapsz majd egy lapot aminek az a neve,hogy:
IGAZOLÁS A NYUGDíJFOLYÓSíTÓ IGAZGATÓSÁG ÁLTAL FOLYÓSíTOTT ELLÁTÁS TÖRZSSZÁMÁRÓL

ezt hívja az emberek többsége nyugdijas igazolványnak,fénymásold le és hord magaddal sok helyen jól jöhet

Tvrytko # 2010.05.02. 17:31

Tisztelt Ügyvéd Úr!

2002. márc. óta vagyok 67%-os III. csoportba tartozó rokkant. Idén márciusban voltam felülvizsgálaton ahol azt állapították meg, hogy a megrokkanás mértéke 51% rehabilitálható, rehabilitációs járadékra jogosult.(I. és II. fokon is ezt.)
Következő a kérdésem:

  • Ha fellebbezést nyújtok be a Munkaügyi Bíróságra a "rehabilitálható" részt fellebbezhetem? mivel én ezzel nem értek egyet, és ha jól értelmezem, akkor kaphatok továbbra is rokkantnyugdíjat, ha nem vagyok rehabilitálható.

    Rehabilitációs járadékra beadtam már az igényt, viszont láttam, hogy a jogosultság feltételeinél az szerepel, hogy a járadék megállapításakor munkaviszony esetén a jövedelemnek legalább 30%-kal kevesebbnek kell lenni, mint a megrokkanást megelőző 4 hónap átlaga. (április 20-án indult az eljárás a megállapítás miatt)

Mikor beadtam az igényt akkor nem volt munkám viszont május 3- tól lenne.
Kérdésem, esetemben milyen jövedelmet vesznek figyelembe hisz 2002-ben volt a megrokkanás? Akkor 38006 ft átlagkeresetet állapítottak meg és 6 év szolgálati időt. Ez alapján akkor 20333ft volt a rokkant nyugdíjam.Idén 37555ft volt a rokkant nyugdíjam.
Ezek alapján lehetséges az, hogy a munkaviszonyból származó jövedelmem a járadék megállapításának időpontjában 38006 ft-nál 30 %- kal kevesebb kell hogy legyen? (ezt én irreálisan alacsonynak tartom)
Vagy ezt még szorozzák a nyugdíjemelésekkel?

Rehabilitációs járadékkal járok jobban vagy rokkant nyugdíjjal?

Köszönettel: L.

miki4 # 2010.05.02. 17:53

Kedves Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, ha három évvel korábban 67% rokkantságot állapítottak meg, melyet 2009-ben a felülvizsgálatot követően 40% össz szervezeti egészségkárosodás miatt megszüntetett a NYUFIG, azonban az I. fokú bíróságon a szakértői vélemény szerint 53% százalékra módosítottak rehabilitációval helyreállítható módon, akkor a keresetben,

  1. milyen döntést meghozatalát kell kérni pontosan a bíróságtól és
  2. visszamenőlegesen mit kérhetek (rehab j. vagy rokk. nyugdíj)?

Sürgős lenne a válasz, előre is köszönöm!

Terike # 2010.05.03. 10:23

Sziasztok!

Nos végre valahára megjött a papírom a Munkaügyi Bíróságról.
Május 21-én kell mennem az első tárgyalásra.
Legyetek szívesek segíteni, és tanácsot adni, hogy mire vigyázzak, mire figyeljek, mert nagyon izgulok, hogy sikerüljön.
Most az utóbbi hetekben 3 féle állapotrosszabbodásom is lett, nem tudom ez jelent-e valamit a százalékolásnál.
Holnap találkozom a kezelőorvosommal, és megkérem írjon egy véleményt ő is a jelenlegi állapotomról.
Mit szóltok hozzá jól teszem?
Ügyvédet nem viszek, mert akinek eddig fizettem nem akar jönni velem.
Tehát magamat kell megvédenem.
Az ORSZI IS írt egy levelet, amelyben kéri a bíróságot, hogy utasítsák el a beadott keresetemet, és változatlanul helyt adnak az általuk adott 4o%-nak.
Szóval kemény csata lesz az biztos.
Drukkoljatok nekem, hogy győzzön az igazság!
Köszönöm!

tyukanyó55 # 2010.05.03. 11:19

Terike és mindenki más, aki még most készül az első napi Munkaügyi Tárgyalásra :

Már leírtam egyszer, de bemásolom újra a tárgyalási menetet:

" tyukanyó55 # e-mail 2010.02.21. 17:20

Tisztelt Fórumozók!

Pár nappal ezelőtt már írtam itt a Fórumon, hogy készülök a Munkaügyi Bíróságra a rokkantsági ügyemmel.
Azóta meg volt a tárgyalás, és ha megengedik beszámolok az ottani eredményről.

Tartottam magam az elképzelésemhez, hogy nem kell nekem oda ügyvédet vinni, ennek több indoka is volt részemről.

* Az ügyvéd nagyon sokba kerülne – ez az egyik oka.
* A tárgyaláson szinte nem is lett volna lehetősége, hogy valamiben is nyilatkozzon, hiszen csupán adategyeztetések folytak,
* megkérdezte a bírónő, hogy fenntartom-e a keresetemet?
* ha igen, akkor orvosszakértői vizsgálatot kell elvégeztetni,
* a betegségeket én nem soroltam fel, mert előre elkészítettem a tárgyalásra a beszédemet, ami a következőkből állt:
* felvázoltam a tényeket a betegségemmel kapcsolatosan,
* az eddigi orvosi felülvizsgálatok eredményeit közöltem
* leírtam a perrel kapcsolatban a kérésemet – hogy állítsák vissza a rokkantsági fokomat,
* kértem az eddig folyósított járadékom visszaállítását.

Átadtam a bírónőnek az előre leírt mondandómat, megköszönte, és örült, hogy nem kell annyit magnóra mondania.

A bírónő kitűzte a következő tárgyalási napot és szinte 15 perc alatt vége is volt az első tárgyalási napnak.

Terike! Nem kell semmilyen orvosi papír a bírósági tárgyalásra, azok majd csak az igazságügyi orvosszakértői vizsgálatkor kellenek!
A bíró nem fog a Te orvosi papírjaiddal foglalkozni !
Azokat gyűjtsd össze és majd akkor vidd magaddal, ha az idézést megkapod az igazságügyi orvosszakértői vizsgálatra!
Oda viszont minden papír kell !!
Most ne foglalkozz az ORSZI levelével, nekik ez hivatalból kiadott feladat, de az orvosszakértő változtathat az ő álláspontjukon is !!
Példa rá az én esetem is !!

Drukkolunk természetesen Neked is, és a többi rokkant ügyesnek is !!

icus 63 # 2010.05.04. 07:00

Helló !

Újra itt vagyok. Tegnap volt a párom a Munkaügyi Központba, mivel múlt héten szerdán megkaptuk a határozatot. Az ügyintéző hölgy nagyon kedves volt vele, de mivel Ők még hivatalból nem kapták meg a határozatot, nem tudták a megállapodást aláírni. Nem tudom a Nyugdíj Folyósító miért fenyegetőzik, hogy minél hamarabb menjünk a Munkaügyi Központba,mert ha nem akkor elveszítjük a járadékot. Én úgy gondoltam, szerdától hétfőig ellehetett volna küldeni a papírt. Most feleslegesen töltöttük el az időt, meg pénzbe került az utazás is. A hölgy nagyon aranyos volt elkérte a telefonszámát, és azt mondta szólni fog, ha mehet aláírni a papírokat. Remélem a Nyugdíjfolyósító nem fog belekötni,mert az eljárást megindították.

Bernci # 2010.05.06. 16:30

Sziasztok! Én is belekeveredtem az örvénybe 2004-ben fellebeztem az itélet ellen és a bírósági eljárás soran igazat adtak, visszamenőleg fizettek is....
67%-ról hirtelen 50 %-os lettem, majd 2 évvel ezelőtt 54 % viszont most ismét elvették a rokkantnyugdíjamat, és rehab járadékort állapítottak meg, még annak ellenére is, hogy az akkori bíróság kimondta nem vagyok REHABILITÁLHATÓ...persze ha el sem olvassák a beadott papírokat.....
Szívbetegen születtem, súlyos szívműtétem volt....Azt viszont abszolut ne értem vajon mitől lettem ilyen jól, mikor az orvosi papírjaimon nem ez olvasható....
Ismét irány a BÍRÓSÁG !!!!

ujpesti # 2010.05.06. 18:20

Bernci!
Igazad van,ezt kell tenned.Ez már röhej ami itt folyik.

juhaszka # 2010.05.08. 14:46

Tiszteletem mindenkinek.
Szeretnék valamit tisztán látni.Milyen jogon nem adnak a bankok hitelt rehab járadékosoknak holott az is nyugdíjnak minősülő juttatás és hiába ad a nyugdíjfolyósító igazolást hogy terhelhető a járulék ők kerek perec azt mondták hogy hiába az igazolás őket ez nem érdekli mivel járulék ezért nem adnak belső szabályzatra hivatkozva. Kérem bárki aki tud segíteni annak nagyon megköszönném.

gattaga # 2010.05.09. 05:34

juhaszka

Mivel a rehabjáradék max 3 évre adható ezért a bankok óvatosak a hitel kihelyezésével kapcsolatban.Nem újkeletű a dolog,hiszen ha nem végleges a rokkantság hanem x időn belűl felülvizsgálatra van szükség,a határozatot bemutatva is elutasíthatnak(mert az állapota változhat).Egyedileg bírálják el,beleszólása az ügyfélnek nincs.
Amennyiben határozatlan idejű munkaszerződést mutat be az ember (lehet megváltozott munkaképességű is) plusz a rokkantnyugdíj,mindjárt más elbírálás alá esik ;-) .
Hozzáteszem nem 25 évre 15 millás jelzálog,hanem fogyaszói ill. áruvásárlási kölcsönről beszélek 10-12 hó futamidőről.

By
gattaga


By
gattaga

beers # 2010.05.10. 05:12

Üdvözletem!
Édeanyám 90%-os rokkantnyugdíjas!(gyomorrákja volt, majd kapott egy agyvérzést)Idén lesz a felülvizsgálat, eddig 68000Ft-ot kapott!Ebben az évben tölti be az 58. életévét, több mint 40 év munkaviszonya van!Lehetséges-e, hogy rokkant nyugdíj helyett korkedvezményes nyugdíjba menjen, és ha igen, akkor mekkora nyugdíjra számíthat?
Előre is köszönöm a választ!
Üdvözlettel: Bodor János

icus 63 # 2010.05.10. 05:25

Bernci !

Nagyon sok sikert kívánok neked, és kíváncsi vagyok milyen döntést hoz a bíróság. Mi ugyan így jártunk, az előző felülvizsgálaton nem volt rehabilitálható a párom, most viszont az lett. Olvasva az itteni kálváriákat, mi nem fellebbeztünk, hanem elfogdtuk a rehab. járadékot.Mert ha nem így teszünk akkor hónapokig nem látunk pénzt.Úgy hogy én nagyon sok erőt kívánok neked, és nagyon várom az eredményeket.

Veci # 2010.05.10. 14:36

Bodor János
Sajnos még az életkori feltétellel nem rendelkezik, majd csak az 59. szülinaptól fog. Ha a rokkantságát papíron is véglegesnek és nem rehabilitáltnak állapítják meg, akkor marad a rokkant nyugdíj, melynek a számítása egyébként ugyanaz, mint az öregségi nyugdíj (az 50-79% egészségkárosodás esetén), vagyis a szolgálati idő és a jövedelem szerint. Az ő esetében nem hátrány a rokkant nyugdíj, szerintem újraszámítják, de kérdezd ezt meg a Nyugdíjbiztosítótól.


Üdvözlettel Veci

gyorgye # 2010.05.10. 15:30

Üdvözlet mindenkinek.Tanácsot szeretnék kérni az Orszi határozattal kapcsolatban.Ma kaptam meg a határozatot,és az van ráirva hogy össz egészségügyi károsodás 51% jelenlegi munkakörében való foglalkoztatása rehabilitácio nélkül nem alkalmas.
Rehabilitálható,de komplex (intézményes) rehabilitációja nem javasolt.
Kérdezni szeretném hogy pontosan mit jelent ez,és milyen juttatásokra vagyok jogosult.

ujpesti # 2010.05.10. 16:26

gyorgye!
a rokkantnyugdíjra vagy jogosult.

Veci # 2010.05.11. 07:20

Szerintem az életkor alapján akár a rehabilitációs járadék is szóba jöhet.


Üdvözlettel Veci

Bernci # 2010.05.11. 08:36

icus 63!

Én nem kérem a rehab járadékot, tudom, hogy addig nem lesz jövedelmem, de én most azért harcolok, hogy bebizonyítsam, hogy ha a fővárosi ETTIB szerint nem vagyok rehabilitálható,akkor most szerintük miért lennék mégis az. Ezért ha elfogadnám, akkor azzal elismerném, hogy rehabilitálható vagyok, közben pedig azért fellebbeztem ???? Ez így fura lenne....
Tegyük fel, hogy elfogadom és küldik nekem a pénzt 20 hónapig (annyit határoztak meg,)de én tudom magamról,hogy nem bírnék dolgozni, ide-oda járni, mert a szívem nem bírja) továbbá, ha letelik a 20 hónap esetleg meghosszabbítják 3 évre, (ha jól tudom ennyire adják max.) tehát még 16 hónapra, s utána mi a bánatot kezdek magammal, mert elhelyezkedni biztos nem tudnék, akkor megint bizonygathatom, hogy rosszabbodott az állapotom, s akkor még reményem se lenne jövedelemre.
Apropó, valaki meg tudná nekem mondani, hogy a rokkant nyugdíjjammal együttjáró árvaellátást továbbra is utalják-e???Eddig összevonva kaptam a rokk.ny.jal.
Mert tegnap mikor bent voltam (NYUFI-nál) beadni a fellebezést, Ott a hölgy azt mondta, hogy az 50%-nál is jár, s most külön választják, mert a határozatban csak a nyugdíj megvonás van.Nekem életem végéig járna az arvaellátás, mert édesapám halála előtt már rokkant voltam....de most azt írták, hogy az idei felülvizsgálat szerint nem vagyok rokkant.Akkor most mi van ??Érdekes!!!
Előre is köszi a választ ! Bocs,hogy hosszú lett.....

pici bébi # 2010.05.11. 10:44

Kedves Veci!

Szeretném tanácsodat kérni,rokkantnyugdíjazásommal kapcsolatban. Tavaly júl. óta betegállományban vagyok.
Az esetem 3.fokon van, a Mü.bíróságon a tárgyalás máj.27.-én lesz. A 3.fokú orvosszak. szakvélemény összszervezeti eg.károsodásként 40% állapított meg,ez év márc.-tól. Munkaviszonyom még fenáll, kérdésem ha a bíróság ezt a szakvéleményt elfogadja, milyen típusú és összegű ellátásra számíthatok?
Életkorom 38, munkaviszonyom szolg.ideje 17 év körüli ha ez számíthat ebben. Várom válaszod
Köszi pici bébi

Marcsi56 # 2010.05.11. 15:24

Üdvözletem!

Tanácsot szeretnék az alábbi ügyben:

1956-ban születtem, munkaviszonyom 1971-től 1998-ig tart.

1998-ban kétoldali gerincsérvvel műtöttek, '99-ben egyoldali sérvvel.
'98-ban 67%-ra leszázalékoltak.
2000-ben nőgyógyászati beavatkozás (méh és petefészek eltávolítás)
2005-ben emlő rosszindulatú daganat műtét, ill. sugárterápia, és jelenleg is tartó hormonterápia.
A gerincem az idő múlásával és a hegesedések miatt nem javult.
Folyamatos reumatológiai kezelések, injekció, gyógyszerek. Gerincemet és jobb lábamat nem tudom, többször kórházban voltam rehabilitáció miatt.
Idegileg kikészültem és pszihiátriai kezelésre járok.

Először 2010. január 14.-én jelentem meg bizottság előtt Szolnokon, ahol meg sem vizsgáltak kb. 3 percet voltam bent, le se kellett vetkőznöm.
2010.02.05.-én kaptam meg a határozatot, hogy egészséges vagyok visszadobtak 30%-ra, amivel semmilyen juttatás nem jár. 2010.02.23.-án beérkezett a fellebbezésem. 2010.04.19.-én Debrecen-ben voltam felülvizsgálaton. Ma kaptam meg a levelet miszerint:
Egészségkárosodásomnak mértéke: 41%. Az ORSZI II. fokú Bizottsága 2010.04.19.- napján kelt .... számú szakhatósági állásfoglalásában helybenhagyta az I. fokú Szekértői Bizottság döntését, amely alapján igénylő továbbra sem tekinthető rokkantnak. Össz-szervezeti egészségkársodás mértéke 41%.
Ebből egy dolgot nem értek, mégpedig: nőgyógyászati anamnézis (15%) , Psychiátriai vonatkozás (10%), Onkológiai vonatkozás (15%), Nyak és ágyéki segmentum (5-5%). Ez ugye összesen 50%. Innentől nem értem a 41-et.

A kérdésem, hogy ilyenkor mit lehet tenni erre így jár-e még az eddigi 47000 forint nyugdíjam, és ha nem érdemes-e III. fokon a Munkaügyi Bíróság-hoz fordulni.

A választ előre is köszönöm, és elnézést a hosszú írás miatt.

Veci # 2010.05.11. 20:07

pici bébi
A 40 %-os egészségkárosodás esetén rendszeres szociális járadékra lehetsz jogosult. Ha az mellett dolgoznál, akkor a minimálbér 80 %-át ne haladja meg a hat egymást követő hónap bruttó átlaga. Ha igénybe veszed a járadékot, akkor meg kell szüntetned a jogviszonyt. Ha van munkahelyed, szerintem ne add fel, ha bírsz dolgozni.


Üdvözlettel Veci

pici bébi # 2010.05.11. 20:59

Köszi Veci a válaszodat.
Emellett annyit szeretnék tőled megkérdezni, ha az ítéletet végre jogerősen kimondják én elfogadom, akkor a felülvizsgálat 1 év múlva lesz,de betegségeim most is rosszabodnak akkor mi van? Ki kell azt az időt várnom?

marion # 2010.05.12. 04:56

Üdvözlök minden kedves Fórumozót
Veci köszönöm a választ

Nem sűrűn vagyok ezen az oldalon mert olyan dolgokat olvasok ami hasznos de sajnálom azokat az embereket akiknek meg kell vívni a saját harcukat és még kiszolgáltatót helyzetbe is vannak.
Én túl vagyok már ilyen dolgon igaz nem most történt de akkor nekem is síró görcsöm lett mikor mozogni alig tudtam és a bizo... meg se kérdezték a nevem csak egyszerűen olyan dolgokat soroltak fel ami nem fedte a valóságot.
Most is ki van repedve a hasam bár három halló van már de IGAZ aki a bizo... -n azt mondja dolgozik attól úgy ahogy van elveszik a meglévőt mindegy milyen egészsége van .
Köszönöm a figyelmetek Veci még egyszer köszönöm...