Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Olinda # 2012.12.08. 15:22
lestefan # 2012.12.08. 15:05

Etel57
Kérdésemre csak annyit kellett volna írni:"nem rád"
ugyan is taffykaval és ugribugrival elég hosszan beszéltünk már egy témáról.Ha nem is követted,
láthattad. Erre kérdeztem rá. "a nem inge" megerősített abban hogy engem nevezel birkának.Ha te egy más témához szóltál, akkor bocsánatot kérek. Remélem valóban egy félreértés volt.

szuicid # 2012.12.08. 14:47

http://www.nepszava.hu/…/article.php?…


a Beteg ember nem selejtes árú

Etel57 # 2012.12.08. 14:47

NEM akarom leirni hogy minek tartalak ezután .De van egy javaslatom ,indulj el a fidesz illemtanórájára ,szégyeld magad,de nem rád gondoltam ,KÖSZI

lestefan # 2012.12.08. 14:30

Ez valóban hasznos lehet.Jó ötlet.

lestefan # 2012.12.08. 14:25

Etel57

így már tudom!
Csak azt nem értem hogy ekkora bunkó mint te
hogy tud ilyen mélyen benyalni.

Etel57 # 2012.12.08. 14:23

Akinek nem inge nem vesszi magára

lestefan # 2012.12.08. 13:46

Etel57

Ezt kire érted?

Etel57 # 2012.12.08. 13:40

taffika mindenben igazat adok neked ,de vannak birkák akik csak bégetnek

Etel57 # 2012.12.08. 12:53

Sziasztok azt hiszem már megfizetünk mindenért,de jön a vezeték adó gázért én 130000 ftot a vllanyért 1983 2000 ezer a vizért már nem is tudom ,hányszor fizesünk ?????????????????

ugribugri # 2012.12.08. 12:46

lestefan

"fanyalgás...hát...."
bocsásd meg nekünk hogy nem csak orrunkig látunk...
és amit azon túl látunk az már nagyon nem testszik nekünk ,de te csak legyél boldog ,remélem vannak unokáid akik élvezhetik a tandíjmentes egyetemi oktatást.... és biztosan neked a bankok is őrömmel adnak alacsony kölcsönöket,a legmagasabb áfát sem neked kell megfizetned...

lestefan # 2012.12.08. 12:24

ugribugri!

Valahogy így van!
Én nem mondtam hogy most aztán jön a Kánaán és avassuk szenté őket,De az ilyen intézkedés mégis csak pozitív valahol. Én ezért szóltam. Egyébként tőlem mindenki azt, és úgy szid ahogy akar.Csak ez a fanyalgás...hát....
Valóban hosszú.

taffyka
Igen! Őrülj!

"lestefan
neked fogalmad nincs az egészről. hogy mi az ok-okozat. meg hogy mi van a háttérben."

Neked van drága?

ugribugri # 2012.12.08. 11:50

lestefan # e-mail 2012.12.08. 12:32

"taffyka

Tudod az úgy van hogy ha ezért a rossz gázért, kevesebbet fizetsz, akkor ez mégis csak jó valahol. Nem? Hiszen meg is emelhették volna. Ahogy szokták."

nem tudom mi őröm van abban hogy most nem vágják le a kisujjam első perecét,majd inkább később tőből az egész karomat .....(most akkor őrüljek ? )

ugribugri # 2012.12.08. 11:38

lestefan

az a baj hogy utána gondolva nem tudok csak arra következtetni hogy ez a csökkentés nagyon drága lesz nekünk...

tehát ez az egész csak néphülyítés a javából ,ehhez a fórum kerete nagyon picike hogy le lehessen normálisan vezetni....ezért hoztam a 300ft népszavazási példát pedig annak én igencsak vesztese voltam mégis arra kellet jutnom már akkor hogy nem jó ha ellene szavaz a nép mert sokkal drágább lezs ,most ebben az árcsökkentésben ugyanazt látom a propaganda bármit harsog... amúgy van sokszor hogy hiszek a Fidesznek pl most már azt is elhiszem hogy szarabbul élek mint 4 éve....

lestefan # 2012.12.08. 11:32

taffyka

Tudod az úgy van hogy ha ezért a rossz gázért, kevesebbet fizetsz, akkor ez mégis csak jó valahol. Nem? Hiszen meg is emelhették volna. Ahogy szokták.

De sokkal jobb a Micimackót olvasni, mint ilyen hülyeségen vitázni. Végül is, ha ti nem örültök neki, az a ti dolgotok.

lukacsferenc # 2012.12.08. 11:12

Üdv!

Szeretnék segítséget kérni...
A Nyugdíjfolyosító csak 42%-ra százalékolt le, ezért a munkaügyi bírósághoz fordultam.
Az orvosszakértő azt írta le, hogy az egyik betegségemben minimálisan tévedett a vizsgálat, 3%-al emelte meg, a többit jóváhagyta.
VISZONT! Új betegségeket is felírt, amik a nyugdíjfolyósítós vizsgálat során nem kerültek felírásra, például porckorongsérv.
De egyik betegségem mellé sem írtak százalékot, tárgyalás meg februárban lesz.
Szerintetek mire számítsak? Mi lesz az új betegségekkel? Marad minden 42%-on?

Köszönöm a segítséget!

kiszolgáltatott # 2012.12.08. 11:05

Kedves Gabicsek!

Az utolsó 5 éven belüli 3 év =1095 napról így szól a törvény:

Ez év január elsejétől lépett életbe a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól szóló, 2011. évi CXCI. Törvény. A 2. § (1) pontja tartalmazza többek között, hogy "Megváltozott munkaképességű személyek ellátásaira jogosult az, aki a kérelem benyújtását megelőző 5 éven belül legalább 1095 napon át a Tbj. 5. §-a szerinti biztosított volt.

("Az 1095 nap biztosítási időbe be kell számítani:

  1. a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj, álláskeresési támogatás folyósításának az idejét,
  2. a rokkantsági nyugdíj, baleseti rokkantsági nyugdíj, rehabilitációs járadék, egészségkárosodott személyek szociális járadékai és megváltozott munkaképességű személyek ellátása folyósításának idejét.")
  • *

*Ezt nagyon sokan nem tudják teljesíteni ebben a hatalmas munkanélküliségben! Sőt, a közmunka sem számít minden esetben biztosítási jogviszonynak. Ettől embertelen, kegyetlen a törvény e pontja. Még egy 100 %-os egészségkárosodott sem kaphat ellátásként egy fillért sem, ha ezzel a feltétellel nem rendelkezik. *

Lehet, soha nem kaphat egy filért sem,és úgy hal meg az érintett beteg!

lestefan # 2012.12.08. 11:00

klarissa

Nem kell rájönnöm! Tudom. És?

lestefan # 2012.12.08. 10:53

ugribugri
Látod, én ugyan ezt gondolom rólad,
csak szegfűtenyészetben, és igenis érdekel a párt.
Lehet gyűlölködni, haragudni, de ha van egy kicsi jó, annak próbáljunk meg örülni, és nem "csakazértis"qva anyját. Az hogy behajtják majd rajtunk? Igen! Befogják.
Kin hajtsák be? a pingvineken vagy az oroszlánokon? Sajnos mi élünk itt. GYurcsány ferenc megmondta: el lehet menni.. De ez most pozitív hír. Semmi köze a 300 ft-hoz vagy a korházi széfekhez, vagy a kórházi napidíjhoz. Még ha szerinted ezek jó intézkedések is voltak.

klarissa # 2012.12.08. 10:48

lestefan! Ha gázzal fűtesz, hasonlítsd össze a fogyasztásodat a tavalyival, aztán lehet, hogy rájössz: nincs ingyen ebéd! Mifelénk többen tapasztalják, hogy 30-35%-kal csökkent a gáz fűtőértéke.

ugribugri # 2012.12.08. 10:34

lestefan

engem marhára nem érdekel különösben egyik párt sem maximum az egyiket nagyobb szarnak látom mint a másikat..

de ha állandóan hülyének próbálnak nézni azt nagyon nem szeretem,nem sok ész csupán egy kis logika és közgazdasági törvényszerűségek ismerete kellene ahhoz hogy a dolgok mögé lássál....nem tudom hogy nálad melyik hiányzik de hozzászolásaidbol inkább az jött le hogy a narancsos ködtől nem látsz rendesen....

lestefan # 2012.12.08. 10:17

ugribugri
Őszintén sajnállak.Te csak fideszben mszp-ben tudsz gondolkodni.
Szerintem lefekvés előtt mondj el három "mocskos fideszt"
Van akit ez megnyugtat.

Hőbörögjetek csak az árcsökkentés miatt! Csak vigyázzatok, mert hogy ha emelkednek az árak ( ami valószínű) nehogy annyira megszeressétek a kormányt, meg a fideszt, hogy dalolva fogtok rájuk szavazni.

ugribugri # 2012.12.08. 10:07

lestefan
látom a fideszes agyaddal nehéz felfogni hogy miről beszélünk,ez egy tipikus 300 ft népszavazással egyenlő logika, mert ugye most nem 300 az a 300 ft ? meg tandíj sincsen hiszen azt a nép leszavazta ?

de neked be tudják a szádat fogni 3000 forinttal is,avval ne is törődj hogy cserebe majd mindenkitől adókon keresztül elosztva fejenként 10000-et szednek be(mert ugye semmi sincs ingyen) ,aki spórolt 1000 meg aki 100000 spórolt ,az egyenlőség nevében...

lestefan # 2012.12.08. 09:56

nico56

Ez nagyon szomorú!
De sajnos ez nem idei probléma. (még nem oldotta meg senki, és nem is fogja, azt hiszem.)
Gondoltam megnézem pl. 2008-at.

Index.hu: Évről évre egyre többen fagynak meg az országban. 2006-ban 48, 2007-ben 93 ember halt meg kihűlés miatt, idén már 15-en fagytak halálra......

A cikk akit érdekel.
http://index.hu/…ar/fagy7797/

Sajnos ez nem vigasz azoknak akik megfagytak.

lestefan # 2012.12.08. 09:31

taffyka

Ez egy árcsökkentés, és nem szociális segély!
Áremelésnél a szegényeknek és gazdagoknak is egyformán emelkedik az ár.
De ha téged zavar hogy megmarad 20000-30000Ft-od akkor légyszi utald majd át nekem. Számlaszámom 117845465-762470466-000100036
Köszi!