Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


fürkész # 2012.12.09. 13:49

Tudom már miért nem kaptam még meg a határozatot.Máj elején voltam fv.-on és még nem kaptam meg.Előleget már sikerült kibalhézni(márc.1-től ellátás nélkül voltam okt.15-ig) ugy hogy felutaztam Bp.-re ügyintézni,mert másképp mindig falba ütköztem.Képzeljétek a NAV.még nem küldte meg az NRSZH.-nak valamilyen dokumentumot és arra várnak,ezt az infót most levélben küldték meg a jogi oszt.-ról.Mit vizsgálnak a NAV.-nál?VAn-e házam és vagyonom?Mi köze az egészségi állapotomhoz?Tudtok valamit?

Ednut # 2012.12.09. 13:00

Köszönöm a hozzászólásokat a szomszédom nevében (fogyatékos gyermek). Természetesen mielőtt aktuális lesz bemegy a megfelelő hivatalba. Csak azért érdeklődött tőlem előzetesen, mert annyi rémhírt hallott már a rokkantság átalakításáról, hogy eléggé kétségbe van esve. Már az is sokkolta, hogy nem járhat tovább a gyermek 18 éves kora után abba az "iskolába", ahol most jár.
De ahogy a majdani járandóság összegét nézem, abból sem tud luxus körülményeket biztosítani a gyermeknek. Ebben a családban is, mint sok hasonlóban a legfőbb probléma, hogy mi lesz a gyermekkel, ha a szülők már öregek lesznek, vagy nem lesznek. Ki és miből fog gondoskodni a gyermekről.
Még egyszer köszi a hozászólásokat az ügyben.

oz-oz # 2012.12.09. 09:49

Hallási fogyatékosnál meg egy feltétel szükséges:

Beszédfrekvencián legalább 80 dB hallásvesztesség mindkét fülön.

hkati2 # 2012.12.09. 08:56

Nyugdíjszerű szociális ellátások

Ellátás típusa

Havi összege

1. rendszeres szociális járadék

  • korhatár felettiek

27 300 - 31 360

  • korhatár alattiak

27 000
2. rokkantsági járadék

33 330

hkati2 # 2012.12.09. 08:18

járadékról

Ki jogosult rokkantsági járadékra?

Az, aki a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal szakhatósági állásfoglalása szerint a 25. életéve betöltése előtt teljesen munkaképtelenné válik, illetve 80 százalékos vagy azt meghaladó mértékű egészségkárosodást szenvedett és részére nyugellátást, baleseti nyugellátást nem állapítottak meg.

Nem akadálya a rokkantsági járadék megállapításának, ha az igénylő fogyatékossági támogatásban részesül, illetve, ha az igénylő után családi pótlékot folyósítanak, továbbá az sem, ha a kérelmező munkaviszonyban, egyéb munkavégzésre irányuló jogviszonyban áll.

Nem állapítható meg rokkantsági járadék annak, aki térítés nélkül van intézményben elhelyezve.

Mikortól állapítható meg az ellátás?

A rokkantsági járadékot az előbb említett feltételek fennállása esetén az igénybejelentést megelőző 6. hónap első napjától, legkorábban azonban annak a hónapnak az első napjától lehet megállapítani, amelyben az igénylő a 18. életévét betöltötte.

Szükséges- e szolgálati idő a járadékra való jogosultsághoz?

A rokkantsági járadék megállapításának nem feltétele, hogy az igénylő szolgálati időt szerezzen.

Mennyi a rokkantsági járadék összege?

A rokkantsági járadék összege meghatározott (fix összegű), amely a nyugdíjszerű szociális ellátások emeléséről szóló jogszabályban rögzítettek szerint emelkedik.

Mikor szűnik meg a járadékra jogosultság?

Akkor, ha

  • a jogosult részére nyugellátást, állapítanak meg, vagy
  • ha a járadékos egészségkárosodása a 80 százalékot már nem éri el, vagy
  • ha a jogosultat térítés nélkül intézetben helyezik el.

Ki terjesztheti elő az igényt és hol?

A rokkantsági járadék megállapítására irányuló igényt az igénylő/meghatalmazottja vagy törvényes képviselője terjesztheti elő a jogosult lakóhelye szerint illetékes nyugdíjbiztosítási igazgatóságon.

Az igény elektronikus úton is előterjeszthető.

Az igény az erre a célra rendszeresített ONYF. 3515-270/D. (K26) számú formanyomtatvány, valamint az ONYF. 3515-278. (N16) számú NYILATKOZAT kitöltésével érvényesíthető, amelyekhez mellékelni kell

  • az egészségi állapotára, gyógykezelésére, rehabilitációjára vonatkozó összefoglaló adatokat tartalmazó, a házi orvostól, kezelőorvostól beszerezhető véleményt („Beutaló"),
  • az egészségügyi ellátásról szóló zárójelentés(eke)t, ha korábban ilyen ellátás(ok)ban részesült,

továbbá közölni kell az igénylő azonosításához szükséges adatokat, a társadalombiztosítási azonosító jelét, és gondnokolt esetében mellékelni kell a gondnokrendelésről szóló határozatot.

A rokkantsági járadékot a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv határozata alapján a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság folyósítja.

tiszavirág69 # 2012.12.09. 07:57

vagy fogyatékossági támogatást, nem tudom a pontos nevét és összegét, de 20-30 ezer között van.

ugribugri # 2012.12.09. 07:56

úgy látszik kár volt átaludnom az éjszakát,egy picit nem figyelek oda és nagy változások történnek...mikor állították vissza a rokkantnyugdíjakat ?

tiszavirág69 # 2012.12.09. 07:55

A születéstől betegek, fogyatékosak fix összegű rokkant járadékot kapnak, ha már felnőttek.

oz-oz # 2012.12.09. 07:23

Ednut:

Emelt összegű családi pótlékot saját jogon továbbra is kapja.

Autisták Országos Szövetsége:
http://www.majorhalo.hu/…vetsege-aosz

kitakat # 2012.12.09. 05:50

Ednut,én úgy tudom,aki 18 éves kora előtt lett egészség károsodott,az nagykorúsága után rokkant nyugdíjat kap.D

szafika # 2012.12.08. 21:04

Ednut , a szomszédod gyermeke problémájával háziorvos, önkormányzat , valahol biztosan tudnak felvilágosítást nyújtani , mert egy sérült gyermek esetében a családi pótlék másként jár , mint az egészségeseknél , meg másféle támogatást is igénybe lehet venni .

ugribugri # 2012.12.08. 19:54

lestefan

szerinted annak már jó hírnek kell lenni amit a torvényszerit jár és megadják (esetleg megadják mivel még nincs január ,arról nem is beszélve hogy ez az a kormány ami visszamenőlegesen is hozott törvényt)? amúgy ez az inflációs kosár tehát a nyugdíjasok szarabbul járnak mivel nem a nyugdíjas kosarat veszik alapul...akkor örüljünk ?

csak így röviden...nincs őrömre semmi ok ,

a kérdésed álságos
ez egy olyan kérdés hogy holnap is vehetsz levegot,igaz hogy büdőssebet mint máma,de ha akarnák akkor agyon is csaphatnának ,na akkor most örülsz egy ilyen hírnek hogy holnap is vehetsz még levegőt ?

lestefan # 2012.12.08. 19:39

Halkan kérdezem, és nem provokálok.
Ez most jó hír, vagy nem?
Jó éjszakát

ugribugri # 2012.12.08. 19:28

5,2-del százalékkal emelik a nyugdíjakat már akinek emelik ,és ha addig nem módosítják a törvényt...

http://www.napi.hu/….539236.html

lestefan # 2012.12.08. 18:59

Prüsszögi

Biztosan így van. Nem tudom, mert 2009 nov. első napjaiban kaptam agyvérzést (nem elzáródás, vérzés)és márciusban jöhettem haza. Ezért akkor ezzel nem foglalkoztam. Azt tudom hogy 2007-ben még igényelhettem 2008-ra, de azóta nem.

lestefan # 2012.12.08. 18:00

Prüsszögi

Igen. Ebben biztos igazad van! Nem tudom, mert én azt hiszem, 2008 óta nem kapok támogatást. Ezért én a m3 árról beszéltem. Nyilván akinek 2010 után szünt meg a támogatása annak lehet hogy kétszeresébe kerül. OK!

oz-oz # 2012.12.08. 17:18

ugribugri:

Persze, persze, a lovét viszi ki...

lestefan # 2012.12.08. 17:05

Ilyen szuicidok

Mi a baj?
Azért mert nem kiabálom egyfolytában veletek hogy orbán takarodj már provokátor meg bérenc vagyok? Miért fáj az nektek hogy én jó hírnek tartom az árcsökkentést?
Az meg nem az én hibám hogy a gáz ára 2010 óta nem nőt kétszeresére. Ez fáj? Cáfold.
Talán Szegény Bernáth Júliát is én a provokátor üldöztem el.
Pedig ő igazán önzetlenül segít mindenkinek.
Az a baj hogy ezt az oldalt már csak A fidesz szidására használják sokan.( megértem hiszen engem is érint a rokkantnyugdíj)De kérdező már alig van. És nem miattam.

------------------------------------------------------
Ez a fórum nem a fidesz vagy az mszp szidására jött létre
nico56 # 2012.12.08. 17:01

Ednut
Nyugtasd meg,mert rá nem vonatkozik az 1095 napos biztosítási idő!
Olvass vissza,és add meg nekik B.Júlia címét nemrég feltettem.

ugribugri # 2012.12.08. 16:30

oz-oz

"Széles Gábor egyik cége VT Transman, a BKV alvállalkozója,így ezt a céget nem tudja kivinni Szlovákiába..."

egy céget nem talicskán tolják ki külföldre....
úgy hogy ki lehet vinni jobb ha ennek utánanézel...

szuicid # 2012.12.08. 16:13

már nagyon jó lenne,ha ilyen lestefan-ok
felcsútra költöznének, és ott imádott vezérük seggét fényezhetnék regeltől-estig


a Beteg ember nem selejtes árú

wihar # 2012.12.08. 15:58

Mi lenne ha nem vennétek észre a provokálót akkor biztos elmaradna a sikerélménye és elhúzna a jó francba .

Ednut # 2012.12.08. 15:50

Az 1095 nappal kapcsolatban kérdezném (mármint, hogy ennyi kell valamilyen ellátás folyósításához).
A szomszédom gyermeke 17 éves, autista, de olyan fokon, hogy nem beszél, csak üvöltözik, szellemi szintje egy csecsmőjével egyenlő, születése óta beteg. Most kapjaa az emelt családi pótlékot, hétfőtől péntekig egy bentlakásos iskolának nevezett otthonban van, mert a szülőknek muszáj dolgozni (van még két egészséges gyermekük is). Ha 18 éves lesz, már az otthonba sem járhat, családi pótlékot sem kap. Dolgozni sosem fog tudni, tehát biztosítási jogviszonya sem lesz. Milyen ellátás kaphat akkor 18 éves kora után? Szülők ki vannak már előre idegileg.

lestefan # 2012.12.08. 15:30

"Prüsszögi
Mára már a 2szeresét fizetjük a gáznak 2010 óta,"

Ez hülyeség! 2010 óta 140-150Ft körül van a gáz ára.
2010 óta tulajdon képen csak az áfa változott.
Cavintont írassál fel magadnak.

oz-oz # 2012.12.08. 15:26

Széles Gábor egyik cége VT Transman, a BKV alvállalkozója,így ezt a céget nem tudja kivinni Szlovákiába...