Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Ica56 # 2011.10.16. 16:01

Lehet, hogy segít valamit, aki úgy gondolja, töltse ki a lenti linken található kérdőívet!

A különböző újságcikkekből a következőket szűrtem le az érdekképviseletünkkel kapcsolatban:
A Nyugdíjasok Országos Képviselete nem tud már tenni értünk semmit, hisz megalakult az új Idősügyi Tanács, akiknek az elnöke a mindenkori miniszterelnök, tagjait is Ő választja. Velük lehetne egyeztetni. No comment.
Tudtommal egyedül a MEOSZ, és a fogyatékossággal élő emberek országos érdekérvényesítő szervezetei voltak azok akik egy "Társadalmi Párbeszéd" címen közös felhívással fordultak Magyarország lakóihoz, hogy a mellékelt kérdőíven feltett 6 kérdésre válaszoljanak. Nem tudom, segít-e valamit. Elérhető: http://www.meoszinfo.hu/…irek_one.php?… Én mindenesetre elküldtem a válaszaimat, és az iwiw-es ismerőseimet is kértem, hogy töltsék ki a kérdőívet.

ókút # 2011.10.16. 16:14

Peti! jelentkezz,ha már mindig Te jössz be az oldalra!

kázmér58 # 2011.10.16. 16:17

imici
Valóban így van, de ír a rokkantnyugdíjasokról is.

buboka # 2011.10.16. 16:22

Szerintem érdemes elolvasni, van benne igazság.
http://atv.hu/…_konya_peter?…

buboka # 2011.10.16. 16:28

Ez a cikk pedig szerintem legalábbis reálisan jellemzi a kormány tetteit.
http://hvg.hu/…osszefoglalo#…

buboka # 2011.10.16. 16:30

Kedves Zérus!

Ezért is linkeltem be és csatlakoztam Magyar Szolidaritási Mozgalomhoz-hoz, bár tevékenyen nem biztos, hogy részt tudok venni benne.

buboka # 2011.10.16. 16:33

Bocs, hogy ennyi cikket linkelek, de az alábbi is csak arra jó példa, hogy már a kormány sem tudja, mit csináljon a kapkodáson kívül.
http://hvg.hu/…ormhatarozat

ókút # 2011.10.16. 16:39

?

doli # 2011.10.16. 16:47

Szijártó válaszolna neked.

ugribugri # 2011.10.16. 17:10

zérus akkor ez a kormány már elérte a célját ...megfélemlítés..... és ha sokan így gondolkodnak akkor mehetünk a lecsóba és meg-is érdemeljük ... olyan kormányunk van amilyet érdemlünk

tüzoltó56 # 2011.10.16. 17:18

Kedves Doctor és mari55
Köszönöm a reagálást. Megértettem,de az azóta elhangzott vélemények némelyike szerint már nem használják a "végleges" kifejezést, a "további felülvizsgálata nem szükséges" vagy "további felülvizsgálata állapotrosszabbodás esetén szükséges" van helyette.
Megpróbálok ennek utánamenni és ha valami értelmeset találok azt természetesen megosztom a fórumozókkal.
Nyugodt vasárnap estét mindenkinek.

ókút # 2011.10.16. 17:26

de igaz,a gipszszobor Orbánról,vagy ból?
tényleg fortélyos félelem igazgatja az országot!

skorpió13 # 2011.10.16. 17:29

http://hvg.hu/…osszefoglalo Egy mondat a rokkantságról!

skorpió13 # 2011.10.16. 17:30

http://www.blikk.hu/…nyfo-2031383?… Gipszbe öntött vezírünk.

skorpió13 # 2011.10.16. 17:35

Ica56.Sajnos azt a kérdőivet csak 35ezren töltötték ki.Nem mintha nagy jelentősége lenne a számoknak,de talán nagyobb támogatás is elvárható lett volna.

kázmér58 # 2011.10.16. 17:53

Orbán kergeti az anyját az asztal körül.Az anyja jaj hát fiam mit akarsz, az anyád vagyok.Anyám esz nem én akarom, hanem a Magyar nép.

skorpió13 # 2011.10.16. 17:54

nagypaló!sztem rehab járadékot fogsz kapni.

ókút # 2011.10.16. 18:06

.

ókút # 2011.10.16. 18:17

komolyan mondom,jót szórakoznék ezen az idétlen kapkodáson,ami a hozzáértés teljes hiányát mutatja,ha nem lennék rokkant,és 150
km-re laknék Budapesttől nyugatra pl.Bécs.
tavaly év végén elbocsátották a "költségvetés urát"úgy emlékszem Bató nevet viselt,már legalább 10 gondozta,hozta létra az aktuális költségvetést,azért mert az előző kormány teljesítését (Bajnai) elismerte.akkor mi mit várunk?

skorpió13 # 2011.10.16. 18:39

mari55!sztem kap is,mert nem aggódik miatta.:D

skorpió13 # 2011.10.16. 18:40

zérus!köszi!

doctor (törölt felhasználó) # 2011.10.16. 19:40

Üdv.

Beszéltem megint a jogásszal, említettem neki azt, hogy régóta nem írják ki senkinek, hogy véglegesített, hanem csak rehabilitációja nem javasolt, ill. felülvizsgálat nem szükséges!

Rossz hír az, hogy sajnos ez védettséget nem jelent, csak annyit, hogy nem szükséges újra vizsgálni a beteget. Ha viszont úgy van kedvük és kapnak utasítást arra vonatkozóan, hogy Szakértők vizsgálják ki újra a beteget és kapjon egy új minősítést, akkor az lehet negatív, de lehet pozitív, mindenféle következmények nélkül megtehetik! Sajnos a bíróság könnyen lehet, de nem fogja visszaállítani az eredeti állapotot, ha felülvizsgálat alkalmával elveszik az addig szerzet (felülv. nem szükséges, ill. rehabil. nem javasolt) státuszt, mondván, hogy bármikor elvehető, megváltoztatható, csökkenthető, még alkotmányosan is elfogadható! Persze van olyan bírói joggyakorlat, hogy saját kirendelt szakértője szerint megadja az eddig biztosított jogviszonyt. Más kérdés, hogy felháborító, de jogilag sajnos így van! Nem véletlen lett megszüntetve ezek szerint a véglegesített státust, mert a jogalkotó rájött eme jogviszony hátrányára és vezették be a változtatott rendszert. Arra lennék kíváncsi és jogász barátom is, hogy a véglegesítésre találnak e ki valamit, hogy megváltoztassák a jogviszonyt.

„komplex rehabilitációja intézményes szinten nem javasolt.” Mi van akkor, ha jön egy másik szakértő szerv, akit szintén a magyar állam nevez ki, hogy változtassanak a gyakorlaton, mert sok a rokkantnyugdíjas! Magyarán más intézményes rendszer felülírja a másik szerv döntését. Sajnos alkotmányosan megtehetik, ez a nagy baj!!! Véglegesítetteknél meg teljesen mindegy, hogy ki jön, vagy megy őket már senki nem bánthatja, mert véglegesen szerzett jogot a rokkantnyugdíj ellátására!

Remélem érthetően írtam le, szép estét mindenkinek!

skorpió13 # 2011.10.16. 19:57

Van egy olyan érzésem,hogy akinek annó azt irták,hogy végleges,az már korbetöltött nyugdijas.

sorstars57 # 2011.10.16. 21:55

Peti 80!

ugribugri # 2011.10.17. 06:35

teljesen mindegy milyen nyelvezetet használnak majd jönnek a jogászok és elintézik,mint előzőekben írtam a végleges szó elhagyassa pont azért történt hogy ne lehessen belekötni ha valakit mégis felülvizsgálnak...