Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Etel57 # 2012.12.15. 18:53

Sziasztok én juliustól várok sorosra elfelejtettek ?? Tudtok valamit ilyenkor mi van .

kitakat # 2012.12.15. 17:43

tyukanyó55!Vigyázz,mert tényleg vissza kérhetik az özvegyit,arra hivatkozva,hogy 50% egészség károsodástól jár!Isten útjai kifürkészhetetlen,az övéké még inkább!!Kázmér58!Csodák vannak.Az én rák miatt eltávolított méhem is vissza nőt.Nekem 46% volt,májustól nem kapok ellátást!Az 50% bíróság által megítélve,komplex felül vizsgálattal alá támasztva.(X.5.)Állítólag a határozat már postázva van.2010-től tart a harc.Pszichikailag semmi bajom nem volt.Időközben sikerült beszerezni közepes fokú depressziót,pánik rohamokat ha csak ügyet kell intéznem vagy orvoshoz mennem.(Lassan sárga cédula és minden megoldódik.)

vbartamonika@citromail.hu # 2012.12.15. 13:58

Ja és hogy még szép legyen a dolog küldtek a végén egy javító határozatot másodfok után.

Hogy ez a státusz januártól érvényes pénz minden ugyan az .

Én úgy vélem ez a statisztika miatt van )

kázmér58 # 2012.12.15. 13:50

A hit.. én csak egy tapasztalomat szeretném megosztani.Két hónapja beadtam hogy a közlekdési tánogatást megkapjam. Behívtak elsö foku vizsgálatra.Egy nagyon kedves fiatal orvos fogadott. Megnézt papírjínómat, szép halkan felszólított hogy vetközek le. Megkérdezte hogy mit keresek ott. Mivel végleges vagyok.Egy kicsit megvizsgált és meg kért hogy öltözzek fel.Azt mondta hogy mivel morfin tapaszon élek Nem kell külön vizsgálat.Ma telefonáltak az önkormányzattól hogy meg jött a papír teljesen egészséges vagyok.Úgy hogy ne hígyetek a szép;szavaknak

tyukanyó55 # 2012.12.15. 12:56

Hát érdekes - fura dolgokat olvasunk itt ezen a fórumon.
Ahogy látom, annyiféleképpen döntenek, intézkednek, ahogy nekik jól esik. Mintha nem minden városra, és nem minden ügyintézőre vonatkozna ugyanaz a törvény, és előírás.

  • Az én ügyemmel kapcsolatosan: - Ez év áprilisában voltam komplexen első fokon, de soros lett volna márciusban.
Akkor még kaptam a régi rokkantsági nyugdíjamat, és az özvegyit is. Júniusban kaptam határozatot, mely szerint levették 40 %-ra a rokkantságimat, de megkaptam a rokkantsági ellátást, és papíron 54000
  • Ft-ot, mely szeptember 01-től járt volna.
Viszont megvonták az özvegyimet. Fellebbeztem - erre berendeltek felülvizsgálatra, melyen október végén voltam./ II. fok / Időközben kaptam egy értesítést, mely szerint a megállapított 54.000,-Ft-ot 2013 januártól már csak 36.000.-Ft- ként kapom . De én azóta is végig kapom a régi rokkantsági ellátást, és még az özvegyi nyugdíjat is! Tehát szeptemberben sem csökkentették le, valószínűleg a fellebbezésem miatt. Hát nem tudom mi lesz a II. fok eredménye, de attól tartok szeptembertől visszamenőlegesen vissza kell majd fizetnem minden nyugdíjat. Bocsi, ha egy kissé részletesen írtam a dolgaimról, csak olyan sokféleképpen változnak az esetek itt a fórumon. Jó egészséget mindenkinek !
vbartamonika@citromail.hu # 2012.12.15. 12:26

Szia George2!

Nekem le vették 27 % ra 50 % ról eddig az volt adják ha felebezel .A másodfoki határozatáig.

De most már nem így van .

roszka # 2012.12.15. 12:02

szia george2!
Aki 40% alatt kap a bizottságon, annak szüntetik meg az ellátását.


-

george2 # 2012.12.15. 11:06

"Szia george2 !

Igen én is lestem első fok után meg kaptam a határozatot és ott le írták július egytől megszüntetik az ellátást ,mondtam ez egyre jobb."

Mónika,

Csakhogy értsem....Ezek szerint alapból nem kap senki semmit a fv. és a határozat közti időben,akár hónapokig ha rok.nyugdijas,ha rehabos volt eddig?????
Mert eddig az volt a duma,hogy a határozatig a régit kell kapni....

vbartamonika@citromail.hu # 2012.12.15. 10:19

Szia tiszavirág69!

Igyekszem csak kissé földhöz vágott ez a három éves dupla harc .

vbartamonika@citromail.hu # 2012.12.15. 10:17

Szia george2 !

Igen én is lestem első fok után meg kaptam a határozatot és ott le írták július egytől megszüntetik az ellátást ,mondtam ez egyre jobb.

tiszavirág69 # 2012.12.15. 10:07

papi57!
amit írtál, abból úgy vettem ki, hogy a jövőre megemelkedő minimálbérhez szeretnéd, hogy az idei járandóságodat emeljék. :)
ezért írtam amit írtam.
ha félreértettelek elnézést kérek.

...v. móni!
örülök, hogy alakulnak a dolgaid :)
ne tünjél el hónapokra !

george2 # 2012.12.15. 09:59

Szia Tyúkanyó!

Mint mindig engem május 15 hívtak be a első fokra április helyet .

Na mire megkaptam a határozatot nem is kaptam pénzt júliustól.

Vbartamonika,

Ez komoly? Fv. után a határozatig rehab ellátást,rehab járadékot nem fizetnek, hónapokig semmi pénz????

vbartamonika@citromail.hu # 2012.12.14. 23:37

Szia tiszavirág69 !

Aranyos vagy ,hogy gondolsz rám szegény Terike nem győzött írni nekem ,ma írta ,hogy keresnek engem .

Most kaptam tegnap előtt az első nyugdíjam újra .

Már annyira bele fáradtam ebbe a két egymás utáni harcba ,hogy a szervezetem teljesen ki merült.

Csak vagyok a szó szoros értelmébe ,úgyhogy el érik amit akarnak ez majd három év kitartás harc és harc .

Sajnos nagyon sok minden történt itthon is mint tudjátok az anyukámmal is akkor a testvérem a jelzáloggal és a folytonos cirkuszok fenyegetőzések ezek miatt .

Míg teljesen össze omlottam.

Igen én aki a nagy lovag most már ott tartunk ,síró görcsök nincsenek annyit .

Nagyon sokat rosszul vagyok és le kell feküdnöm az éjszakáim nullák nincs alvás .

Próbálok talpra állni és élni ,igyekszem majd itt is lenni sokat jelentettetek számomra ,és jó volt akik írtak a tanácsomért.

Le írom majd az újabb eredményeket mert ez sem volt könnyű menet .

De mindenkinek azt tudom mondani álljon ki magáért hisz nekünk legalább a levegő vételre kell a nyugdíj vagy járadék .

Nekem is azt mondta a doktornő nehéz a stabilitás sajnos ,de én nem adom fel most nagyon rossz ,de mindig van valahogy .

Akik írtak nekem köszönöm nagyon jól esik)

vbartamonika@citromail.hu # 2012.12.14. 23:18

Szia Tyúkanyó!

Mint mindig engem május 15 hívtak be a első fokra április helyet .

Na mire megkaptam a határozatot nem is kaptam pénzt júliustól.

vbartamonika@citromail.hu # 2012.12.14. 23:07

Sziasztok !

Megjöttem vagyok csak kissé laposan) De megint Nyertem )

papi57 # 2012.12.14. 19:36

csabesz666
Köszi értelek

tiszaviág69

Köszi a hozzászólást de téged nem értelet.A kérdés témája hiba volt?Vagy mire célzol?
Isten ments hogy kötekedjek.


rehab

fagyongy55 # 2012.12.14. 15:24

Nem akartam az egész cikket bemásolni az adózónáról csak az idevonatkozó részt.Jövőre évenként további öt munkanap pótszabadság jár annak a munkavállalónak, akinek a rehabilitációs szakértői szerv legalább 50 százalékos mértékű egészségkárosodását megállapította. Ez előrelépés, ugyanis a mai szabályok szerint csak a vak munkavállalónak jár ez a fajta pótszabadság.

pocok101 # 2012.12.14. 14:15

Olvasom a sorokat, sajnos azt tapasztalom, hogy csak arról szól az egész,hogy ez azt mondja ez ezt mondja ilyen paragrafus olyan paragrafus de úgy látom ez a problémát nem fogja megoldani, talán össze kellene fogni és a nemzetközi bírósághoz kivinni az ügyet mert ott igazságos megillető döntés születne a rokkant nyugdíjasok részére mert ha ez így folytatódik hamarosan nem lesz társadalom biztosításotok és a korhoz közel álló öregségi nyugdíj is elveszik! Ezek úgy gondolom drasztikusan sértik a nemzetközi jogszabályt, remélem utána néztek kicsit a dolgoknak, hanem értetek velem egyet írjátok meg !!! köszönöm

katka62 # 2012.12.14. 12:53

Magyar közlöny 163. szám.

Sehol nem olvasható benne a 4 óra. Sőt! Balsai is azt sérelmezi, hogy a rehab ellátást nem szabályozzák úgy, mint a rokkant ellátást.

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.12.14. 12:24

20 órát.
Megyek inkább aludni.

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.12.14. 11:59

Juj..de dagályos fogalmazás. Bocsi.
Bogozzátok ki.
:)

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.12.14. 11:57

De mi van a Közlönyben? :)
Tényleg érdekelne. Persze..meg is kereshetném, de én úgy útálom a paragrafusokat, és napról-napra butább is vagyok. Nem értem őket.
Katka, azt se értem amit most írtál.
Én úgy tudom, 2013 januártól nem szünetel a rehab ellátás ha az ember dolgozik max heti 40 órát.

A másik.
Nagyon remélem, hogy a felülvizsgáló bizottságokban ülő szakemberek tudják azt, hogy a 4 óra munka az nem teljes állás.Tehát attól hogy valaki 4 órában dolgozik, még nem biztos, hogy 8 órában is képes rá.

És még valami...
Az viszont biztos, hogy egy viszonylag jó munkahely, jó közösség. A beszélgetés, a nevetés....félgyógyulás.
Nem beszélve arról, hogy fizetést kapni jó.:)
Az önbecsülést növeli az, ha érzem...megállok a lábamon.

Más kérdés, ha erőmön felül akarnak dolgoztatni, ha kényszerpályára löknek.
Már pedig itt sajna ez a "rehabilitáció" pontosan erről szól.
20 hónap..36 hónap..és slusz.

Ezért ragaszkodnak az emberek inkább a kicsi biztos pénzhez, mint a bizonytalan...mai magyar munkaerőpiaci kínálatokhoz.
Ami ugyebár nincs. És valószínúleg nem is lesz.
Ha ipar nincs, munka sincs.
De inkább legyen valaki munkanélküli mint rokkant ugyebár?

katka62 # 2012.12.14. 09:47

Mindezek alapján az Alkotmánybíróság az Mmtv. 7. § (4) bekezdését megsemmisítette. Az Abtv. 45. § (1) bekezdésének megfelelően az Mmtv. 7. § (4) bekezdése az alkotmánybírósági határozatnak a Magyar Közlönyben való közzétételét követő napon veszti hatályát, e naptól nem alkalmazható.
Tehát a törvényt az AB megsemmisítette, azaz olyan, mintha a törvényalkotó nem is tárgyalta volna anno.

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.12.14. 09:20

Katka, ok.
A lényeg..mi van a Közlönyben?
Tudja valaki? Én nem.

katka62 # 2012.12.14. 09:17

regina.h! Hol van a törvényben az, hogy a rehab ellátottakra a 4 óra vonatkozik? Az AB törölte, hogy a rehab ellátottak, ha dolgoznak, akkor szüneteltetni kell az ellátást. Nem? Nem azt mondta az AB, hogy dolgozhatnak 4 órát, hanem az egész rendelkezést törölte. Nézzetek utána, mert ez azt kell, hogy jelentse, hogy többet is dolgozhatunk, mint 4 óra. Nem kötekedem, csak érdekel, mert érintett vagyok.