Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


megrokkant # 2012.12.18. 12:22

Egy építész végzetségü személy, mit keres államtitkári rangba a szociális részen? Ez itt a nagy szemétség még a sok mellé. Az eredeti szakmája jó messze van a szociális ügyektől. Hányingerem van ettől az embertől ha meglátom a TV-be. Igaz építészként is lehet demagóg dumát fújni parancs szóra. Csak iskolája nincs hozzá.

doli # 2012.12.18. 11:09
megrokkant # 2012.12.18. 08:03

Prüsszögi. Nincs itt semmi féle hiszti. Ha valaki beteg és az új pont rendszerük miatt lefokozzák vagy kidobják a rendszerből, senki se örülne neki. Főleg ha fel sem veszik sehova. Meg mondhatnak nekem akármit. Ha a betegségének a tüneteit ugyan úgy érzi napközbe, az nem tud dolgozni. Még ha akarna se. Amig a sajtóba ilyen posfai és székelynek és annak a épitész végzetségű soltésznak valótlant lehet nyilatkozni, addig az egézséges emberek be is veszik a dumájukat. Undoritóak ezek mind. Nekem le sülne a bőr a pofámról ha a hír csatornákon állandóan a hazugságaimat nyomom parancs szóra.

nico56 # 2012.12.18. 07:43

Fűtetlen lakás, éhezés, nélkülözés - Krízishelyzetek a szeretet ünnepén
www.mszfszk.hu

oz-oz # 2012.12.17. 19:48

zsuzsika53:

Budapest, BKV honlapból:

9. K: Jogosult vagyok-e nyugdíjas utazási kedvezményre (nyugdíjas bérletre, 50%-os és 90%-os kedvezménnyel környéki vonaljegyre vagy HÉV-jegyre)?
V: Az jogosult nyugdíjas utazási kedvezményekre, aki
a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságtól vagy a Magyar Alkotóművészeti Közalapítványtól kapott 2011. évi nyugdíjasok utazási utalványát (2012. április 30-áig),
a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságtól kapott ellátottak utazási utalványát (2013. március 31-éig),
más személynek 2011-ben kiadott nyugdíjasok utazási utalványát, vagy ellátottak utazási utalványát házastársi (élettársi), gyámsági, gondnokolti viszony keretében megosztott használat címén használhatja (ellátottak utazási utalványa alapján 2013. március 31-ig vagy 2011-ben kiadott utalványoknál 2012. április 30-ig),
jegyzői igazolás alapján aktív korúak ellátásában, vagy rokkantsági járadékban részesül – helyi nyugdíjas bérletet válthat, a jegyzői igazolás kedvezményes környéki és HÉV-jegyre nem jogosít.

george2 # 2012.12.17. 16:16

Bakker ilyen karácsonyt kaptunk,igazából már tavaly is.Kérdezném a rokkantszervezetek MEOSZ és társai miért vannak kussban?Meg az egyházak?A társadalom azon része sem tudja,aki szolidáris lenne velünk,hogy mit műveltek velünk.Bárkivel beszélek erről mindenki úgy tudja csak átnevezték a dolgot a többi maradt.Egyetlen épeszű ember sem gondolja,hogy ilyet tettek a betegekkel.

nico56 # 2012.12.17. 15:13

Megrokkant karácsony - Európa legsötétebb rokkant-törvénye
www.mszfszk.hu

szafika # 2012.12.17. 09:16

A nagybátyám feleségének azt mondták a nyufinál , / 53-as , most nov-től korhatár előtti ellátott , mint Te / h majd akkor kaphat nyd-as bérletet , ha rádolgozza azt a néhány hónapot és 40 éves akciós lesz , v akkor , ha elérte a rá érvényes nyd korhatárt az 63 évet !!!! mert nem nyd-as , hanem korhatár előtti !!! nem logikus az egész , hiszen a tavaly nyd-as is vissza lett papíron minősítve , de komplikálnak a fiúk , pedig azt ígérték , h egyszerűbb lesz adózástól kezdve minden , hát.... nem úgy tűnik !!!!!!!!!

szafika # 2012.12.17. 09:08

Zsuzsika53, ezt a nyd intézettől kérdezd meg , a fene se érti, h miért tesznek itt is különbséget egy vonalat meghúzva 2011 dec 31-el , mert logika az nincs benne !!!!

zsuzsika 53 # 2012.12.17. 08:45

59 éves,korhatár előtti ellátott nő.2012 szeptembertől.Utazási kedvezményt ugyebár mi nem kapunk.Több helyen olvasom, hogy aki 2011dec.31.ig betöltötte az 57.évét és persze előtte előrehozott nyugdíjba volt,ugye ez 2012-től már korhatár előtti ellátásra módosult.Ő miért kap mi meg nem ezt nem értem, én korhatár előttiben vagyok mint ök!Lehet hogy nem jól értelmezem az egészet?Nagyon megköszönném ha erre valaki tudna nekem válaszolni.

vaer # 2012.12.17. 08:01
vaer # 2012.12.17. 07:49

Szép reggelt, bár szépnek nemigazán mondható! Szóval nekem az a véleményem, hogy az ember jobb ha tudja, hogy mi vár rá! Igy legalább fel tud készülni, ha nem is anyagilag, de lelkileg. Persze van aki a tudatlanok boldogságára esküszik, kinek mi a jobb, döntse el maga. Viszont a vágóhídon a "boci" is rádöbben, hogy mi történik vele.
Én egyébként minél többet olvasok, annál tudatlanabb leszek. Nem tudom kihámozni, hogy vajon mi várható, kinek mit és hogy adnak. Számomra lassan követhetetlen. Csak azt tudom, hogy a felülvizsgálat után valószinűleg nem lesz ellátásom, ill. ha lesz is olyan kevés, hogy nem elég semmire sem.

Lentebb írtam, hogy a diákok nem engedték megosztani magukat. Talán az egyetlen réteg ahol egységesen kiállnak egymásért és magukért. A mi esetünkre sajnos ez nem igaz. Több réteget hoztak létre mesterségesen, és az egyik réteg nem is áll ki a másikért. Amikor azt láttam, hogy a kormány melletti tüntetésen 70 év feletti nénike 2 mankóval "demonstrált" akkor nem tudtam eldönteni, hogy most ez mi is. Szándékosan fogalmaztam ilyen szépen, mert az az érzésem, hogy az embereknek, és többnyire a nyugdíjasoknak nincsenek valóságos ismeretei a helyzetről.
Drukkoljunk legalább a diákoknak, hogy ők szerencsésebbek legyenek.

segal001 # 2012.12.16. 23:51

ÜDV:Már valaki írta, azok közül akiket még nem hívtak be, hogy nem érdemes ezt a fórumot olvasni, mert az ember csak kikészül idegileg mikorra behívják. Elég lessz akkor idegeskedni, ha majd behívják, és megkapja a határozatot. Addig legalább nyugodtan van. Biztos vannak sokan , a rokkantak közt akik nem tudják hogy mi is történik velünk, vagyis a vizsgálat során. Vagy nincs neki internet, vagy nem olvassa a fórumot. Most már én sem tudom hogy olvassam e, vagy ne, de az sem jó hogy az ember nem tud semmit, de az sem ha tudjuk, mi fog történni velünk.Nehéz eldönteni.

vaer # 2012.12.16. 19:56

Végre egy réteg akik nem engedték megosztani magukat!

http://www.168ora.hu/…-107761.html

Egységben az erő!

Winny53 # 2012.12.16. 16:04

Etel57. Nem, én 53-ban születtem, 2009. október elején voltam felülvizsgálaton, 2,5 évet kaptam (rehabot akartak adni, de volt egy (lehet, hogy még most is érvényes) olyan jogszabály, hogy az öregségi nyugdíj előtt max. 10 évvel lévő páciens választhat a rokkant nyugdíj (2009-et írunk) vagy a rehab ellátás között. Maradtam rokkant nyugdíjas. A soros felülvizsgálatom 1012. áprilisra van a határozatba megjelölve. Év elején, amikor a 2011.XII.31-ig az 57 évet be nem töltöttek kapták a levelet a kötelező felülvizsgálatra való jelentkezésről a mi korosztályunk is kapott levelet. Konkrétan én olyan tartalommal, hogy semmi teendőm nincs, viszont a soros felülvizsgálatokat nem érinti az értesítés.
Ezért "várom" a behívót. Annak tudnék a legjobban örülni, ha örökre elfelejtettek volna.

55evelin # 2012.12.16. 14:55
nico56 # 2012.12.16. 11:26

Lélekmentés: Országos kampány az élet védelmében a fagyhaláltól
www.mszfszk.hu

tyukanyó55 # 2012.12.16. 09:29

kitakat - tudom és számítottam is rá, ezért nem mertem hozzá sem nyúlni, mert egyszer már eljátszották velem ezt a sztorit 2009-ben. Karácsony szent este !!! kaptam meg a felszólítást, hogy az akkor három havi "jogtalanul" felvett rokkantsági ellátásomat 8 napon belül fizessem ki egy összegben !
Szép karácsonyi ajándékot kaptam akkor, de mivel munkaügyi perben álltam fellebbezés után, így nem foglalkoztam velük.
Azután meg mivel megnyertem a pert, nem is kellett semmit fizetnem.
Hát szép kilátások vannak mostanra is, várom a II. fok eredményhirdetését.

Kellemes szép napot mindenkinek !

chevike # 2012.12.16. 08:12

Ha 40%-osra állapítanak meg, akkor nem is dolgozhatok mellette 6 órában?

dubcsika # 2012.12.16. 07:50

Kedves forumozók!Kérek mindenkit,hogy ne bántsuk egymást.Sajnos nekünk olyan az egészségünk,hogy nem tudunk ennyien összegyülni,mint a diákok,mert gyalogolni nem tudunk ennyit,itthonról meg hiába kiabálunk.De a célunk nekünk is az,hogy állítsák végre a régi rendszert legalább azoknak akik ténylegesen megjelentek a felülvizsgálaton.Nagyon sokan nem mentek el.Kérjük Orbán Viktort tekintsen le ránk.!!!!!!!!!!!!!!!!!

dubcsika # 2012.12.16. 07:44

Kedves sorstársak!Minden régióban máshogy döntenek.Én már megjártam a II fokot is, emelték az egészségkárosodás fokát,de vigyáztak arra,hogy több pénzt ne kelljen adni.Sajnos egyre betegebb vagyok 33 évet ledolgoztam,elvették fele nyugdijamat,és úgy néz ki az éveim is elvesztek.56 éves vagyok,nem érdemes tovább élni.

Etel57 # 2012.12.15. 19:55

winnyi 53 te 53 éves vagy ? sorosra vársz te is és még semmit nem kaptál ????

Etel57 # 2012.12.15. 19:51

KÖSZÖNÖM multkor irta valaki hogy vissza kell fizetni ,de remélem nem !

Winny53 # 2012.12.15. 19:44

Nekem 1012 áprilisra van írva az utolsó határozatomba. Addig van "nyugi" amíg nem hínak.

george2 # 2012.12.15. 19:43

Az van,hogy örülj neki.Addig kapsz zsét,utána?