Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


vbartamonika@citromail.hu # 2011.10.12. 10:37

Sziasztok!

Erre adjon valaki választ mert jó ,hogy ültem mikor halottam.

Ismerősöm is pert nyert ,de közben kaphatta a szociális járadékot amíg le nem zárult a per .

Neki is elrendelték a rehabilitációs vizsgálatot.

Közben megjött az elmaradt rokkant nyugdíj amit meg ítéltek neki.
Neki anno 80000 körül volt a rokkant nyugdíja.

Természetesen idő arányosan visszamenőleg levonták a szociális járadékot amit addig ki fizették .

És az elmaradt összeg ötven százaléka jött meg neki.

Betelefonált Pestre és ott közölték vele jobb lenne ha felmenne személyesen, mert elmagyarázni nehéz és hosszú lenne telefonon.

Fel is ment az ismerősöm a férjével és elmagyarázták neki nem jár csak az elmaradt összeg ötven százaléka .

Ezt ö elfogadta és érdekes most meg rendesen kapja a nyugdíját, természetesen az emeléseknek megfelelő összegben ami nyolcvan ezernél több.

Hogy van ez miért nem kapja meg az ember a teljes összeget visszamenőleg ha mégis rokkantá nyílvánitották.?

kiszolgáltatott # 2011.10.12. 11:14
kiszolgáltatott # 2011.10.12. 11:18

"A dokumentum célként jelöli meg, hogy 195 ezer rokkant munkaerő-piacra történő visszajuttatását elősegítsék. A felülvizsgálat végéig azonban ők is megkapják eddigi juttatásaikat"
A cikk számait még nem egészen értem.az új kategóriák alapján is 220 ezer a rehabilitálható?

kiszolgáltatott # 2011.10.12. 11:32

Jah.. elnézést,látom már többen is töprengtek ezen a cikken,kicsit lemaradtam...

tanárúr # 2011.10.12. 11:32

Mert jelenleg a nyilvántartás szerin 25,000 Sortársunk rehabilitációs rendszerben van, tehát rehabilitációs ellátmányt kap. 195.000+25.000=220.000 fő. Stimmel ?

tanárúr # 2011.10.12. 11:37

Rokkantság ÖEK MKCS
Iés II. fokú rokkantsági csoport 80-99% 100%
III. rokkantsági csoport 50-79% 67%
Így már korrekt a besorolás.

liamadni # 2011.10.12. 12:01

Túlélő!
Kérünk szépen beszámolót!

kiszolgáltatott # 2011.10.12. 12:18

Lehet,hülye vagyok,de az hogy jön ki,hogy 50-60 %-ban megmaradt egészségű ember(akik a cikk szerint jól rehabilitálhatók)Ők nem a mostani 40-50 %-osak?(150 ezer) + a rehab járadékosok (25 ezer) =175 ezer
És akkor a mostani 50-80 %-osokkal mi van?

0001a # 2011.10.12. 12:30

Kedves Mari55
Köszönöm a válaszodat. A jövő akkor is csak arról szól hogy minél tovább húzzák a bizonytalanságot.Hátha az idegességtől hamarabb "elmegyünk"

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.12. 13:16

Szép napot mindenkinek!
Ma tök nyugodt vagyok, szépen írok, indulatmentesen.
Van valaki, aki eligazodik a most már szinte óráról-órára változó besorolásokon, kategóriákon, meg az egészen úgy "cuzámmen"?
Tudja valamelyikőtök követni? Én feladtam már rég, amikor először írt valaki A-B-C-D besorolásokat.
Én már azt sem tudom, hogy mit jelent, ha valaki 2009.07. hóban volt előző felülvizsgálaton, és nem rehabilitálható volt, most 2011.08. hóban rehabilitálhatóvá vált, de komplex rehabilitációja nem szükséges. Mi dönti el, hogy komplex, vagy sem? Mindebből csak annyit tudok, hogy a komplex rehabilitációval a mostani nyugdíja 120%-át folyósítják, viszont levonnak belőle valamilyen jogcímen x %-ot, és ezt az összeget 3 évig kaphatja.
És itt a tájékozottságom véget is ér.
Bogarászok mindenhol, de a sima rehabilitációról semmi konkrétumot nem találok.

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.12. 13:56

Köszi!

buboka # 2011.10.12. 14:04

aperten!

Köszönöm a tájékoztatást, már nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy talán jobb lenne elmenni, de nem tudtuk, ezt hogy lehet kivitelzeni, pontosabban most sem tudjuk, mert ahhoz, hogy letelepedjünk külhonban szintén kellene lenni induló tőkének, de szerintem ez az, amivel kevesen rendelkezünk, pontosabban azt sem tudom, hogy a külföldi országok mennyire "örülnének" a rokkantnyugdíjasoknak.

-Rumcájsz- # 2011.10.12. 14:31

Kedves Fórumozók!

Szerintem várjuk meg amíg kormányoldalról hivatalosan kiadnak valamit rokkant ügyben. Bizonyára több tervezet is van, de egyik sem végleges még. Az internetes hírportálok (mert jobb dolguk biztos nincs) ezeket szellőztetik meg időről-időre álmatlan éjszakákat okozva sokuknak.

2Amaria (törölt felhasználó) # 2011.10.12. 14:34

Tisztelt Fórumozók! Új vagyok itt,de régóta figyelemmel kísérem a beírásokat.Kérem olvassák el ezt is http://www.origo.hu/…ervezet.html Üdv :2Amaria

kázmér58 # 2011.10.12. 14:38

Rumcájsz-
Teljesen igazad van. Itt csak marjuk egymást. Marjuk saját magunkat. Ezek meg csak röhögnek rajtunk.Bedobnak valamit a köztudatba, mi ráharapunk, ők meg nézik a hatást.Valóban amíg nincs valami biztos konkrétum, addig csak találgatunk.És mire vége lesz fele ember bedilizik.

keke1 # 2011.10.12. 14:46

Mari55!

igazad van,tisztán kihoztad a dolog lényegét:Feszültséget kelt,és nem takarit meg...hacsak nem számolja el az EU felé?!

Ja és 3 év mulva,már ismét az lesz a jó nekik ami az országnak rossz,mivel ellenzékben lesznek:(

keke1 # 2011.10.12. 15:04

2Amaria!

Azt hogy a szél tervet elfujta a szél,nem ért meglepetésként,mivel csodák nincsenek,és Európában vagyunk.
Magam is irtam még a kezdeteknél hogy max.a fele jön be a tervnek.
A bizonytalanságot a kormány magában hordozza,bármikor képesek alulmúlni önmagukat.

2Amaria (törölt felhasználó) # 2011.10.12. 15:16

keke1! Nem vagyok egy gyakorlott hozzászóló,a véleményem az,kapkodnak mindenhova,ijesztgetnek,ami elég jól sikerül is,próbálják az emberek tűrőképességét.A végeredmény lesz a fontos,csak reménykedhetünk ,hogy szakértők is vannak,akik végül a józan ész határain belül maradnak.A kívánságom csak annyi lenne,szépen fokozatosan bevezetni az újat ,és a régi jól bevált dolgokat úgy hagyni, ahogy vannak.

keke1 # 2011.10.12. 15:38

Kedves Amaria!

Kivánságod ellentétes a kormány habitusával,ők ugyanis mindent gyorsan,és gyökeresen akarnak megváltoztatni!
És bizonyára észrevetted hogy ők mindent az emberek érdekében csinálnak,most se szoritanak meg,ép ellenkezőleg,ők minden megszoritás ellen vannak,és nem spekulálnak,mint elődeik,akik miatt ide jutott az ország.Nem lopnak,és legfőképpen nem hazudnak!

Ezért sietnek kiépiteni a magyar burzsoáziát,ami nemzeti lészen,és ehhez kell mindenkinek áldozatot hozni...

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.12. 16:13

Üdv mindenkinek!
Először is megköszönöm scottinak a linket. Ez tetszik.
Keke1: a 2. bekezdésed "tökéletesen fedi a valóságot", nagyon tetszik az is.
Abban viszont nem vagyok biztos, hogy pl. a HVG álhíreket terjesztene. Meg a többi napisajtóból bemásolt cikk alapja sem lehet teljesen légből kapott. Az tény, hogy kapkodnak, fejetlenül/eszetlenül hoznak döntéseket honatyáink, ill. a 2/3-os többség.
Engem nagyon emlékeztet a Horn kormány idején, a Bokros csomaggal kapcsolatos időszakra. Akkor sorban hoztak hibás döntéseket, törvénymódosításokat, stb..., amit pár héten belül az akkori Alkotmánybíróság eltörölt, alkotmányellenesnek minősített, és a legtöbb intézkedést vissza kellett vonnia a kormánynak. Most a kormány saját emberei ülnek a Alkotmánybíróságban, itt nem lesznek jogi problémák miatti visszavonások. Csak az EU-ra, és saját magunkra számíthatunk. Egyre többen fordulnak szembe koronázatlan királyunkkal, és ennek mernek hangot is adni.
Egy kérdésem lenne: azért, meg EU tagország vagyunk, megilletne bármelyikünket egy másik országban megszabott nyugdíjminimum? Aki külföldön, EU-s országban lett nyugdíjas, az ma is onnan kapja a nyugdíját, nem a magyar államtól. Nem véletlen, hogy sok, anno disszidensnek számító magyar jön haza, és él mint Marci Hevesen a kint megállapított nyugdíjából, ami számunkra kisebb vagyonnal felér. Kimegyünk külföldre, és a magyar állam utalja az itt megállapított összeget, amiből ott is csak nélkülözni lehet. Más lehet, ha az ember állampolgárságot kap. De addig?

kiszolgáltatott # 2011.10.12. 16:14

Az ATVhírekben is elhangzott ez a rehabilitációs-kártya tervetet,és Hegedűs Lajos is nyilatkozott,de csak a végét láttam.Látta valaki az egészet?

Túlélő # 2011.10.12. 16:14

Köszönöm mindenkinek,hogy bíztatnak a holnapi nappal kapcsolatban. A ma megjelent cikkek tovább borzolták az amúgy sem nyugodt idegrendszerem.
Gyomorideg,remegés,hasmenés,szédülés,szapora szívverés.Remélem valahogy azért csak el tudok menni hajnalban.Nem ígérem,hogy este megírom mi volt,reggel 5kor indulok és este 8ra érek haza.
Mindenkinek fájdalommentes napot kívánok.

doctor (törölt felhasználó) # 2011.10.12. 16:21

Drukkolunk neked Túlélő, gondolatban veled vagyunk, kitartás!!!

kiszolgáltatott # 2011.10.12. 16:55

Ma lesz az Egyenesbeszédben -a vége felé -Hegedűs Lajos a tervezett átalakításról.

fjudit # 2011.10.12. 17:08

jano55 sajnos nekem is átváltott az oldal a 1997 évi hozzászólásra, azt hittem már a gépemmel lett baj. De akkor lehet, hogy valaki nagyon "bezavar" csak