Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


regina.h (törölt felhasználó) # 2012.12.14. 09:08

hoppá.
Nem jól írtam.
Nem "nem rokkant ellátottak", hanem pont azok.

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.12.14. 09:04

Azért azt senki sem gondolja ugye, hogy egy egészségkárosodott jóval többet kereshessen mint egy úgymond egészséges aki 62 ezer forintot visz haza. És nem nagyon jár neki semmi. Se lakásfenntartási se semmi...
Az ilyen szöveggel, nem hiszem, hogy mellénk állnak egészséges embertársaink.

Katka, ne beszélj ződségeket.
Egyelőre azok dolgozhatnak az ellátás mellett 5-6-7 órát akik nem ebben az évben, nem az új komplex szerint lettek vizsgálva..., vagy nem rokkant ellátottak.
Ez a 4 óra a REHAB ELLÁTOTTAKRA vonatkozik.
És kis lépés...de előre lépés.

Fülcimpa, írtam levelet.

katka62 # 2012.12.14. 08:45

Szép jó reggelt mindenkinek! Honnan veszitek a 4 órát? Annyit dolgozhatunk, amennyit a munkáltató enged. Akár 5-6-, vagy akár 7 órát is. Az AB törölte a törvényt, tehát nincs, és ha valami nincs, akkor arra nem adhat be az erőforrás minisztérium semmiféle módosító javaslatot. Az már más kérdés, hogy ennek a bandának pár óra, és már is módosította a törvényt, de ameddig így van, ahogy most, addig nyugodtan dolgozhatunk 4-től több órát is.

tiszavirág69 # 2012.12.14. 07:57

V.BARTA.MONI !
Jelentkezz kérlek mi van Veled!
Régen hallottunk felőled!

Fülcimpa # 2012.12.14. 07:27

Kitakat,

olyan nettó 40-50 ezerrel több. Utazási költséget több cégnél térítenek, vagy céges buszokat szerveznek, vagy ha egyik sem, akkor 10 ezerrel kevesebb (ha budapesti).
De azt hiszem, ez egy előrelépés, és sokaknak nagy segítség az eddigi helyzethez képest.
Persze csak azoknak, akik képesek egy picit pozitívabban gondolkodni, és hajlandóak lépni.

kitakat # 2012.12.14. 06:33

Kinek segítettek?Rehabilitációs ellátás mellett 4 órásmunkát lehet vállalni.Optimális eset,egészség károsodása mellett eltud menni és kap is munkát.Munkába járásához bérlet kell.Keresete után adót ,egyéb járulékot vonnak.Akkor mi is marad??

tiszavirág69 # 2012.12.14. 05:10

papi57!
A minimálbér is és a Te ellátásod is azonos mértékben emelkedik,
azért ott ahol nincs ne keressünk már hibát!
Van még itt elég más probléma.

csabesz666 # 2012.12.13. 23:11

nekem is a minimálbért vették alapul, a rokkantellátás megállapításánál, de szerintem, a minimálbér változása, nem jár emeléssel, mivel csak a megállapításhoz kell....indultam 60.450ről....novemberi emelésből lett 61500ft kb. a januári inflációs emelés, meg ha addig nem módosítják, a törvényeket akkor 5,2% lesz.

papi57 # 2012.12.13. 21:36

Egy kérdés fiúk lányok

Emelkedett a mininálbér a rokkantak egy bizonyos rétegének ehhez mérték a járandóságát (ÉH JUTTATÁSÁT). Ha ez emelkedett akkor akkor a rokkantság is fog?Vagy csak annak aki jövőre esik ebbe a dalba?Mer ez szegregáció!!!!Ommucmant de azonnal.


rehab

ugribugri # 2012.12.13. 17:11

taffyka
látom te nagyon unatkozol..mi lenne ha nyitnál egy lapszemlét és oda szórnád a másolásokat,hidd el hogy mások is megtalálják a híreket...tudom sokat érdekel kérdezd meg őket és küld el nekik levélben....nem veszed észre hogy egy picit sok vagy néha ?:)

exrokki? # 2012.12.13. 11:06

rebeka58!
Sajnos ez elég sovány vigasz összességében,hiszen aki még tud dolgozni az is csak 4órába dolgozhat,ami azt jelenti hogy 4 órai minimálbér általában és a csekély ellátás.Legközelebb mikor megy az illető felülvizsgálatra pedig kihajítják,hiszen tud dolgozni,rehabilitálták és abban a pillanatban már a munkahelynek sem fog kelleni hiszen nem kap támogatást utána,és marad a segély ki van ez találva.67%-os rokkantból lesz egy segélyezett,aki sehova nem fog kelenni.


Sziasztok!

rebeka58 # 2012.12.13. 09:32

Megsemmisítette az Alkotmánybíróság a rehabilitációs ellátás melletti keresőtevékenység korlátozását. A 2011 évi CXCI tv. 7§ 4 bek. hatályon kívűl helyezve.

exrokki? # 2012.12.13. 08:39

Tud valaki valamit a MEOSZ által kezdeményezett AB és Strasbourgi panaszról hol áll az ügy?????????Valaki kapott már Strasbourgi bíróságról valami biztatott,vagy egyáltalán mikor tárgyalják az ügyeket??????????az EU panaszt elfogadták tudja valaki,vagy valami biztatott tudtok valamiről,vagy vége mindennek??????????????


Sziasztok!

szuicid # 2012.12.13. 07:20

http://www.origo.hu/…lvakban.html


a Beteg ember nem selejtes árú

szuicid # 2012.12.13. 07:19

Kikapcsolhatják a tv-t a szegény falvakban117


a Beteg ember nem selejtes árú

exrokki? # 2012.12.12. 20:23

Tud valaki valamit a MEOSZ által kezdeményezett AB és Strasbourgi panaszról hol áll az ügy?????????Valaki kapott már Strasbourgi bíróságról valami biztatott,vagy egyáltalán mikor tárgyalják az ügyeket??????????az EU panaszt elfogadták tudja valaki,vagy valami biztatott tudtok valamiről,vagy vége mindennek??????????????


Sziasztok!

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.12. 19:09

Megrohamozták a parlamentet a tüntető diákok, többen ugyanis átjutottak a kordonokon, és megpróbálnak bejutni az Országházba.

ókút # 2012.12.12. 18:45

Kösz Regina.h! mondjuk!
Taffyka! az én időmben jegyzéknek hívták,de hiába belátom öreg vagyok!

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.12.12. 18:38

Ókút! Szia! Renélem, jobban vagy.

Egy ismerősöm osztotta meg, most böngészem az Orbán oldalt, hátha megtalálom eredetiben.

De most..egyszerűen, alig találok szavakat. Keresztények. Pfúj!
Nagyon elkeserítő ez.
:(((((

ókút # 2012.12.12. 18:34

mit értenek vajon konszignáció alatt?

ókút # 2012.12.12. 18:30

regina.h! ez komoly?ezt valaki névvel feltette a facebook-ra?persze ez összecseng Giró-Szász szavaival,aki azt mondta,nem érti a tüntető diákokat,őket nem érinti a változás,csak a mostani középiskolásokat!hát igen mi viszont értjük,ez a teljes szolidaritás hiány rohasztotta szét a magyar társadalmat!ez volt a kormány célja,sajnos elérte!

fürkész # 2012.12.12. 18:09

Én is kapok előleget okt.16.-tól 27 ezret mint már régebben irtam,ugy hogy felutattam Bp.-re(250 km.-ről) intézni az ügyem mert már tarthatatlan volt a helyzet mert márc.1.-től ellátás nélkül voltam,mert mindenki hazudott,nyugtatgattak,vagy nem vették fel a telefont.

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.12.12. 18:08

Én igazán nem akartam itt politizálni..., meg egyébként is már a hócipőm is tele az egész facebookkal...de ezt nem tudom megállni, hogy ne tegyem fel ide is...

"Egy fideszes gondolatai orbán oldaláról:

Hibát követett el Orbán Viktor miniszterelnök, hogy nem ment el a hallgatók kérésére a Mü egyetemhez. Elmondhatta volna nekik, hogy a szocializmus, az egyenlősdi végét ért.
A kapitalizmus építéséhez kapitalistákra van szükség.
Egy tőkés réteg kiépítésén fáradozik a kormány / 16% SZJA, devizaadósság egyöszegű kedvezményes visszafizetése, rokkantak, járadékos számának csökkentése stb/. A társadalom fejlődéséhez erős felső rétegre van szükség, a prolik csak hátrányokat okoznak.

A társadalom szerencsére ezt már megértette, ott áll a kormány mögött és 2/3-ot is szavazott nekik.

A diákoknak is meg kell érteni, hogy elmult az egyenlősdi. Itt van egy tehetős réteg akire építhet a nemzet és mivel Ők többet tesznek le a nemzet asztalára ezért nekik joguk van, hogy gyermekeik egyetemen tanuljon. Az alsóbb néposztály gyerekeinek meg kormányunk lehetőséget biztosít szakmunkásképzésre is. Ez így jól működött a Horthy rendszerben is és eredményes volt a ország.

A hőbörgő fiatalok ezt nem értik még meg. EZért kell bevezetni a kötelező hitoktatást az iskolákban, hogy a nemzeti keresztény oktatással alázatra és béketűrésre nevelje."

hkati2 # 2012.12.12. 18:07
Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.12. 18:03

Én kapom még a 27.000ft-ot