Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


kiszolgáltatott # 2011.10.13. 13:19

De megint ott az a grafikon,amin a legtöbb a Mo-i rokkantnyugdíjjasok száma.Arról már nem szól a cikk,hogy ez a tejes rokk.szám és a "munkaképes korú "lakosság aránya.Megint lehet köpködni,hogy íme nálunk a legtöbb.

kiszolgáltatott # 2011.10.13. 13:50

A 20-65 éves rokkantszámot hasonlitanák a 20-65 éves munkaképeskorú lakosságszámhoz,akkor már nem lehetne az "indokolatlanul nagy arányt"hinteni a köztudatba,vagy inkább köztudattalanba.

tanárúr # 2011.10.13. 13:55

Szlovákia népessége: 5 411 062 (2009)
Rokkantak száma a stat szerint 6,3%.20-65 évesek között
Szlovákia népessége növekszik, Magyarország népessége pedig csökken. Miért?
Magyarország népessége 9 980 000 fő
Rokkantak száma a stat szerint 12,1% 20-65 évesek között

Ezek szerint nem kiemelkedő Magyarországon a rokkantak száma. A minden statisztika olyan mint bikini, mindent megmutat, csak lényeget nem.

kiszolgáltatott # 2011.10.13. 14:49

Én felhívtam e-mailben a cikk (http://www.mfor.hu/…sgalata.html) szerkesztőségét a számokra a táblázatukkal kapcsolatban ,és ezt válaszolták:
"Köszönjük az észrevételét, a szóban forgó táblázatot eltávolítjuk a cikkből.
A táblázat egyébként OECD által meghatározott átlagokat tartalmaz, és a kormányzat által készített, tavasszal publikált dokumentum részét is képezték az adatok, amikor az átalakítani kívánt területeket részletezték"

Talán tényleg eltávolítják.Elnézést,de én ezeken a számokon nagyon felkapom a vizat.

kiszolgáltatott # 2011.10.13. 15:07

És tényleg eltávolították.ami jó,de akkor ugyanilyen ellenőrizetlenül leírnak bármit?

kiszolgáltatott # 2011.10.13. 15:13

Hát én már írtam Rétvárinak,de még tavasszal,lehet,hogy most sorra veszem a képviselőket is:)
Csak az ilyen cikkek-számok lejáratás ízűek,és a közvélemény talán nem mindegy a kormánynak sem...

kiszolgáltatott # 2011.10.13. 15:15

Meg azt is elhatároztam,hogy a helyes statisztikai adatokat elmentem,és minden ilyen lejárató cikkhez,elküldöm.

kiszolgáltatott # 2011.10.13. 15:20

Akkor lehet,hogy a mi érdekeinket védték a tavaszi (hamis)adatok?

kázmér58 # 2011.10.13. 15:22

mari55
Szerinted mit kapnak reggelire a rabok? Friss,Meleg Bucit.

kiszolgáltatott # 2011.10.13. 15:25

Jano55!Köszönöm,de csak egy próba volt,de talán nem ártott az ügynek.Most lehet hogy "vérszemet kaptam" és tovább írogatok:)

kiszolgáltatott # 2011.10.13. 15:44

Kedves Icike!Köszönöm,a cikk írója legalább figyelembe vette a véleményemet.De ugyanezt a kormányközeli médiumok meg sem hallják.

kiszolgáltatott # 2011.10.13. 16:01

Még nem,csak gondolom,hogy nem hallják,mert mindig ugyanazokat ismételgetik...A HVG cikknél vitatkoztam egyelőre csak a kommentelőkkel...

kiszolgáltatott # 2011.10.13. 16:01

Állandóan az utolsó lap...

kiszolgáltatott # 2011.10.13. 16:03

Meg még Nagy Annának mikor még volt..

kiszolgáltatott # 2011.10.13. 16:21

http://hvg.hu/…lulvizsgalat#rss.
Ott "Éva" néven próbálkoztam.
Nagy Anna nem tudom hova lett,de egy ideje nem hallottam.

kiszolgáltatott # 2011.10.13. 16:35

Soltész:"Az egyik, amit mindenki nagyon jól tud, hogy az tarthatatlan egy országban, egy tízmilliós országban, hogy ma rokkantnyugdíjon, vagy rokkantnyugdíj szerű ellátáson 940.000 ember él. 940.000 ember él. Hatalmas nagy szám."
Na már megint. Már ez lesz a "mániám",vagy fóbiám...

kiszolgáltatott # 2011.10.13. 16:40

Ez az!Nem is értette,de ellenvéleménye az volt.

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.13. 16:52

Csak kapkodom a fejem, szemem. Mi ez a 940.000 fő? Annyira valós szám, mint az ország lakosságára a 10 millió.
Vége lesz egyszer ezeknek a számokkal való dobálózásnak?
Foglalkoznának azzal, hogy egy ilyen, közel sem 10 milliós országnak hány fős parlament lenne elég. Abban miért tudnak a távoli jövőre tervezni? Itt is lehetne összehasonlítást végezni, a lakosságnak hány %-a képviselő? 1 képviselő hány állást tölt be itthon, és külföldön? Az átlagkeresetnek hányszorosát keresik nálunk, és mennyit a többi EU-s tagországban? Legyünk durvábbak, és vegyük inkább a minimálbért alapul.
Hány %-a a magyar átlagnyugdíj összege az uniós átlagnak? Lehetne sorolni, ha annyira matekozni akarnak, számoljanak, de ne csak mi legyünk mindig a felesleges sallang. Tökre úgy nyilatkoznak, többek között Vityakirályunk is, mintha valami élősködők lennénk, egy kolonc az ország nyakán.
Mire ez a nagy pálfordulás?!
A kormány tagjainak hány %-a DOLGOZOTT azon kívül, hogy megélnek, mint politikusok?
Fáj már ez az egész...

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.13. 17:26

Kedves zérus gondolod ezt megosztanák bárkivel is? Lehet, hogy alkimisták, és tudnak aranyat csinálni. Most azzal próbálkoznak, hogyan lehet a sz@rból várat építeni, de a saját házuk nem így készült.
Azért vannak jó néhányan, akik a módszerváltáskor sem dolgoztak még, és több milliós a vagyonuk most.
Nekem van egy szép, nagy, száraz pincém, gondoltam nekiállhatnék pénzt verni, esetleg nyomtatni. Csak kellene az igazi klisé, és már mehetne a termelés.
Nincs valakinek eredeti 10 vagy 20 ezres kliséje? Beveszem társtulajdonosnak a pénzgyártó üzemembe.
Csupán csak azért, mert az alkímiához nem értek, soha nem voltam jó kémiából:)

ókút # 2011.10.13. 17:37

Nagy Anna magánügyből kifolyólag fizetés nélküli szabadságra ment,június elején.őt pótolták a Giró-szásszal ,állítólag nagy Anna navracsics államtitkára lesz4

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.13. 18:05

Könyörgöm: vegye már ki valaki a korbetöltött rokkantnyugdíjasokat az egész statisztikából. Ők, ha egészségesek lennének/lettek volna, akkor sem dolgoznának már!
Erre miért nem jönnek rá okos vezíreink?
Az EU-s tagországokban miért lehet kivenni őket ebből a besorolásból, nálunk miért nem?

kiszolgáltatott # 2011.10.13. 18:07

Szerintem ők is tudják,de ezzel lehet herrgelni a közvéleményt.

ókút # 2011.10.13. 18:22

momentán szívatnak minket,miután fogalmuk sincs mit csináljanak,-sajnos ez általános az ország állapotán erősen létszik is-miután a rokkant nyugdíj alapja járulék fizetés volt,így nem olyan egyszerű megvonhatóvá tenni.ez csak akkor megy,ha megállapítják egészséges és dolgozzon,csakhogy ehhez felül kellene vizsgálni.

Túlélő # 2011.10.13. 18:28

Szép estét mindenkinek!
Hazaértem.Olyan fáradt vagyok alig látok írni..-Megvizsgált egy drnő,elég kek volt,de nem igazán érdekelt,az ítélet ellen ami 56% nem tehet semmit.Majd átkerültem a rehab szakemberhez,csak egyedül volt a kolléganője már hazament,mert igaz 11 re hívtak a drnő 1 után hívott be,2kor jöttem ki,és fél 3ig beszélgettem a rehabossal.Egy hónapon belül kapom meg a határozatot.
Holnap majd többet írok,vay ha van valakinek kérdése írjon nyugodtan.Alig bírok lépni,mozogni,ez katasztrófa.

aperten # 2011.10.13. 20:44