Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


aperten # 2011.10.13. 20:49
kiszolgáltatott # 2011.10.14. 04:25

"A boldogságindex meghatározását az OECD szakemberei szerint elsősorban a munkanélküliség, a rossz egészségi állapot és a baráti kapcsolatok csekély száma befolyásolja negatív irányba – például igazolták, hogy a munkanélkülivé válás negatív értéktényezőjét csak egy olyan mértékű pozitív változás ellenpontozhatja, mint például a havi jövedelem nyolcszorosára növekedése."
És az egészség elvesztését,az állndó bizonytalanságot mi ellenpontozhatja?
Talán ezt is meg kellene írni Soltésznak.

Túlélő # 2011.10.14. 05:53

Jó reggelt mindenkinek.
Mint este írtam,túlvagyok a vizsgálaton.Drnő kicsit kötekedős volt,mondta,miért van leírva,hogy gerincsérv,ő mindenhol csak kitüremkedéses papírt lát.Mondtam kerese az Mr között,ő nem látja sehol.Pedig az egyik nyaki sérvem mindkét oldalra kifelé nyomja az idegeket,sőt még befelé a gerincvelőt is.és ez nem protruzio.EZ sérv.el is mondtam.
11re voltam Kííva,a 2 orvos közül /IIfok/1 dolgozott
8 voltunk összesen.Engem hívott be utoljára 1 óra után.kb fél órát voltam bent,mondta menjek át egy másik szobába.Nem tudom rehabos vagy szociális munkás volt vele beszélgettem kb fél órát.Irkált valamit majd még egy lapot írt,mondta ezt a kolleganője csinálná de az mátr elment haza.
fél 3kor végeztem.Nagyon elfáradtam,még mot is alig bírok menni.Kb 1 hónap múlva lesz eredmény,ennyit mondtak.
Ja ott egy folyosón voltunk az Ifokuakkal,ott 2 orvos dolgozott,kb max10 ember volt délben vlégeztek mindenkivel.Ennyit a túlterheltégről.

szafika # 2011.10.14. 07:32

Jano55, a 40-45 évet ledolgozott emberkéket ne add hozzá, akárminek is fogják átnevezni a nyugdíjukat, azt hiszem ilyen hosszú idő alatt, sokaknál lényegesen többet fizettek !!!

vbartamonika@citromail.hu # 2011.10.14. 07:33

Szia Jano55!

A határozatát én nem láttam csak amit a barátnője mondott nekem .Jelenleg május óta vár a rehabilitálhatóságra való vizsgálatra.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.10.14. 07:37

SZIA cuti44!

Ahogy írtam levonták előbb neki a járadékát a visszamenőleges nyugdíjának ami járt volna neki és utána a kiszámolt nyugdíj összegének a felét kapta csak meg .

vbartamonika@citromail.hu # 2011.10.14. 08:03

Szia Túlélő!

Őrülök .hogy túl vagy rajta nekem már ez a sok rohangálás miatt teljesen be gyulladtak az ízületeim új gyógyszert kaptam és ráadásul bele estem ebbe a megfázásos nyavajába így aztán még éjjel se alszom .

Ica56 # 2011.10.14. 08:40

Üdv mindenkinek!
Szapora nemzet a Magyar! Legalábbis a rokkant nyugdíjasok itt osztódással szaporodnak, más magyarázat nem lehet arra, hogy egyik napról a másikra több százezerrel nő a létszámunk.

ókút # 2011.10.14. 09:05

mi a fenéért jelentkezik be nekem 2007-oldal?
és szép napot mindenkinek!

ugribugri # 2011.10.14. 10:57

ókút: "mi a fenéért jelentkezik be nekem 2007-oldal?" neked bónusz jutalomként hogy elolvassad a forumot az elejéről..... komolyra fordítva a szót valószínű hogy fórum motor hiba évek óta előjön néha...

Korall54 # 2011.10.14. 11:16

Időnként megfordul az időbeli sorrend. Ezt az új hozzászólás mellett balra mutatja a felirat: újabb elől, ekkor vannak hátul, azaz itt a régiek. Ilyenkor birkatürelemmel lehet lapozni, hogy a 80-90-ik oldalon a jelen időhöz érkezzünk.


Üdv: Korall (53-as nö)

ugribugri # 2011.10.14. 11:24

szerintem felesleges lapozni mert mire végig érnél akkor hibával elszáll az oldal ha mégis bejön akkor csak annyi történt hogy újra helyesen működik az oldal

sitimaci # 2011.10.14. 11:59
http://hvg.hu/…lvizsgalatok#… -
  • Gép,vagy nem gép.megy a magyarázgatás! Üdv.
rokapapa22 # 2011.10.14. 12:01

itt meg találjátok az átmenti járadék mit takar,ill.ki kaphat..... ma rossz naom van elköszönök.

rokapapa22 # 2011.10.14. 12:01

jaj a lin k lemaradt...http://www.orszi.hu/index.php?ID=128

sitimaci # 2011.10.14. 12:31

Kedves zérus ! Szerintem az egész nyugdíjrendszer megreformálását nem lehet /nem szabadna,normális esetben,felelősségteljesen!!!/ elvégezni pár hónap alatt!Lehet,hogy a magánnyugdíj pénztári "akciónál" ez ment,de az utóbbi téma,az nem ilyen! Felesleges amúgy sietniük,messze még a 2014!Igaz? Üdv.

éhes # 2011.10.14. 12:41

Sziasztok!
Én is a mai HVG cikket irtam volna,no megy ám a "bölcselgetés".Ezt tudják,s frászben tartani az embereket.Közben pedig az áladatokkal traktálják azon embereket akiket ez nem érint.Bár ma nincs olyan réteg akit vakon ne vezetnének.Mindenkinek szép napot.üdv

Ica56 # 2011.10.14. 12:55

A HVG mai számában ismét azt állítják, hogy majd gép mondja meg ki a rokkant.
Nagyon bizalmatlan vagyok a géppel kapcsolatban. Nem vagyok értelmi fogyatékos, bár az agyam már nem úgy forog, mint 40 éves koromban. Nem vagyok tolószékes, bár a gerincem végig beteg, fáj. Gerincsérvek, meszesedés, szűkület, stb. Igaz ezt is gépekkel állapították meg. A szívem nagyon gyenge, koszorúér-elmeszesedés, szívritmuszavar, stb. Gépek kimutatták. Pajzsmirigy, vese, máj, gyógyíthatatlan szembetegség, vastagbél problémák. 9 műtét, sok-sok szakorvosi vizsgálat, vélemény, tönkrement idegrendszer. Ez mind semmit sem ér, mert majd a felülvizsgálatkor alkalmazott masina megmondja, hogy ez mind- mind hazugság, tévedés. Vagy az olyan csodagép, hogy mindenkinél mindent jobban tud. Azt is tudja, hogy egy nap hányszor vagyok olyan rosszul, hogy le kell feküdnöm? Remélem nemcsak a költségvetési hiány javítására akarják bevezetni!

ókút # 2011.10.14. 13:01

de ige,Ica56 csak és kizárólag a költségvetési hiány csökkentésére óhajtják használni.és egyébként is,mi is és a korbetöltöttek csak a terhükre vagyunk.három negyedéve uszítják a népet,mert mi csalók vagyunk szerintük!

Ica56 # 2011.10.14. 13:44

Köszönöm a biztató szavakat!

kiszolgáltatott # 2011.10.14. 13:48

Csak attól tartok,hogy mivel a géppel nem találnak elég beteget munkaképesnek,átállítják a munkaképességi szintet,vagy valahogy elérik,hogy alacsonyabb teljesítmény is jó legyen.nem tudom,de én már nagyon nem bízok bennük.

kiszolgáltatott # 2011.10.14. 14:00

"A magyar honatyák 750 ezer forintos tiszteletdíja összegszerűen a huszadik, az átlagbérhez viszonyítva viszont az egyik legmagasabb lesz az Európai Unióban - áll a Policy Solutions európai összehasonlító elemzésében."
http://fn.hir24.hu/…i-fizetesek/
Ezt is színes táblázatban hasonlítgathatnák a többi orszghoz.

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.14. 14:25

Kedves kiszolgáltatott. Eddig is tudtuk, ami a cikkben van, a lényeg, hogy már hazánkon kívül is feltűnnek a visszásságok. Örömömre szolgál, hogy külföld is rácsodálkozik mennyire jó itt képviselőnek lenni, mikor az ország feneke kilóg a nadrágból a szegénység, eladósodás miatt.
Nem akarja valamelyik dúsgazdag ország megvenni az hazánkat adósságostól, parlamentestől? Az átlagember jól járna, a képviselők meg belekóstolhatnának a munkába, a mindennapi megélhetési gondokba. Feltételezem, hogy egy bekebelező ország egyből szélnek eresztené a politikusainkat. Jaj, de tudok álmodozni...

kiszolgáltatott # 2011.10.14. 14:52

De fő,hogy "megtisztítják az államot a parazitáktól"

Ricuska # 2011.10.14. 14:56

Csupán egy infó!!

Közepes biopton lámpa eladó, asztali álvánnyal! Ha valakit érdekelne, kérem irjon ide és felvesszük a kapcsolatot!
Ára 300ezer