Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


tyukanyó55 # 2012.12.12. 17:52

Bocsánat, hogy visszajöttem, de kérdésem is lenne:

  • akik ilyen régóta várnak a II. fokú határozatra, azok kapják idáig a rendes ellátásukat?
  • Vagy mit kapnak? Semmit ??
tyukanyó55 # 2012.12.12. 17:51

Hát valóban széles skálán mozog a felülvizsgálatok határozatának megküldése.

  • Azt hittem én kis naiv, hogy a központi Nemzeti Szociális Hivatal - ahová engem irányítottak érdeklődni, pontos időpontot ad.

Hát minden esetre kíváncsi leszek, betartják -e az időpontot - mármint a 3 hónapot.

Azért ha valaki megkísérel utána járni az ügyeinek, megadom az általam felhívott központi számot:

06-1- 462-6640.
06-1- 462-6410.

Nekem mindjárt az első számra, első hívásra felvették a telefont.

Ezt a számot a megyei Kormányhivatal adta meg, azt mondták minden II. fokú rokkantsági ügy ide tartozik.

Jó estét mindenkinek.

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.12. 17:35

tyukanyó55.
Én 2012.05.28-án voltam fv és a mai napig nem kaptam határozatot!

55evelin # 2012.12.12. 17:24

Lajos Korózs
KÖZKÍVÁNATRA A TEGNAPI " UKRÁN NYUGDÍJ " HANGFELVÉTEL, MELYET BOLGÁR GYÖRGY KÉSZÍTETT VELEM!
http://www.klubradio.hu/…1-165854.mp3 http://www.klubradio.hu/…1-172853.mp3

lestefan # 2012.12.12. 17:23

tyukanyó55

Én március elején voltam, II.fokon szintén.
Novemberben jött a határozat. Tehát széles a skála.

fürkész # 2012.12.12. 16:53

Tyukanyó.
Én máj.14.-én voltam fv.2.fokon és még nem kaptam határozatot,tehát bármi lehetséges.

tyukanyó55 # 2012.12.12. 14:13

Szép napot kívánnék mindenkinek itt a fórumon, de sajna nagyon csúnya hideg van. Nálunk esik a hó is, pocsék az idő.

  • Szeretnék egy információt megosztani veletek, hátha van akit érint, vagy érdekel:
  • beszámoltam már róla, hogy október végén voltam II. fokú felülvizsgálaton, de még eredményt mindig nem kaptam.

Ma körbetelefonálgattam , és hivatalosan azt a tájékoztatást kaptam : - a felülvizsgáló orvosnak 30 napon belül kell megküldenie a jelentését a kormányhivatal részére.
Onnan számított 60 nap az ügyintézési határidő, tehát összesen három hónapon belül kell határozatnak érkeznie.

Ezt csak tájékoztatásul közöltem az érintettekkel.

Tehát van még másfél hónapom az idegeskedésre.
További szép napot mindenkinek.

megrokkant # 2012.12.12. 08:50

Az utolsó Alkotmány Birósági határozattal lezárták a rokkant ügyet. Mig orbán van hatalmon sose fogod vissza kapni a rokkantnyugdijadat. Persze álmodozni azért lehet.

55evelin # 2012.12.12. 08:43

Ki jön ma a tüntetésre?
Hol találkozunk,ha (van ilyen)külön.

Azt tudom Kossuth szobor
gyertek minél többen.

ármi # 2012.12.12. 07:39

Ez az első lépés!

A következő, a többi rokkant, elvett jogainak visszadása!

2012-12-12
10 ezer embert érintő intézkedéscsomag a magasabb járandóságról
Kedvező kormánydöntés született a bányászjárandóságokkal kapcsolatban. Akik eddig elvesztették rokkantnyugdíjukat a felülvizsgálat miatt, azok visszamenőlegesen megkapják, és más néven, de tovább folyósítják nekik.
A bányászjáradékot januártól a nyugdíj mértékével megegyező módon emelik évről évre. Illetve az özvegyi nyugdíj mértékét 30-ról 60 százalékra emelték. A mostani intézkedés, országos szinten, mintegy 10 ezer embert érint, akiknek így, a mindennapi megélhetésük lett biztosított.

Az egykori bányászok munkát nehezen tudnak vállalni, ennek mértékét korlátozták eddig. Egy most megszületett kormánydöntés rendezte hazánk közel 10 ezer bányászának sorsát. Januártól a nyugdíjjal megegyező mértékben emelik a bányász járandóságokat.

„Az állam az eddigi egészségkárosodási járadékot is, ami 85 800 forint már 4 éve, ezt is emelni fogja. Illetve ezt az átmeneti járadékot is emelni fogja” – nyilatkozta Hoppál Péter, a Fidesz országgyűlési képviselő

Az állam a bányásznyugdíj helyébe lépett átmeneti bányászjáradékot is emeli.

Akik a rokkantsági felülvizsgálat miatt nem kapták meg a rokkantnyugdíjat, azoknak azt visszamenőleg most kifizetik. Akik pedig elvesztették házastársukat, azoknak a nyugdíját az eddigi 30 százalékról 60 százalékra emelik januártól. A mostani intézkedéseket a bányászok üdvözlik.

„Azt az alaphelyzetet oldja fel, hogy van egy biztos alap, ami biztosítja ezeknek a családoknak, ezeknek az embereknek a megélhetését és ez mellé hozzá tudnak valamennyit tenni, hogy a kornak megfelelően egy kicsit jobb minőségben tudjanak élni” – reagált Molnár Ferenc, a Bányász Érdekvédelmi és Kulturális Egyesület ügyvezető elnöke.

A bányászok szerint ez az intézkedéscsomag biztosítja számukra a mindennapi megélhetést, ami eddig szinte lehetetlen volt.

Echo Tv

doli # 2012.12.11. 18:06

Két nap alatt 872 millió FT ment ki a határon túliak támogatására, nagyon jól élünk idehaza nem sajnálom, de nincs A meg B Magyar állampolgár ugye kedves fityessssssz.

doli # 2012.12.11. 18:04

Két nap alatt a határon túlra 872 millió Ft ment ki többek között, nem sajnálom, de nekünk sincs már lassan miből élni ??????????????

doli # 2012.12.11. 18:00

http://www.napi.hu/….539588.html Mindenre???? A pofátlanság netovábbja.

megrokkant # 2012.12.11. 17:11

Kicsi soltészka megint jót mondott a videó felvételnél a parlamentbe. Csak szokás szerint nem igazat. Még ,hogy csak azok lettek vissza hívva önkéntesen akiknek egyébbként is kellett volna menni, mert nem véglegesek. Rögtön össze szarom magam. Nekem sincs időpontos vissza rendelésem a határozatomon. De a kiküldőtt önkéntes levelükbe kérnem kellett az önkéntes felülvizsgálatot év elején. Híába az épitész végzetségű emberke építgeti magát a beosztásába. Csak a háta mögött a rokkantak köpnek rá egy jó nagyot.

ókút # 2012.12.11. 16:19

és még a neved is elírtam!bocs!Taffyka

ókút # 2012.12.11. 16:18

Traffyka!lehet nem értettem jól amit írtál,de a rokkantsági ellátást a nyugdíjfolyósító küldi!ha rosszul értettem bocs!

yulika46 # 2012.12.11. 15:57

ármi
Tudod én ennek az embernek kis s-el!Kívánom,hogy kerüljön hasonló betegségbe,hogy átélje ki mit szenved!Mert egészségesen bársonyszékből könnyű beszélni!

ármi # 2012.12.11. 15:52

most látom, idegségembe milyen helyesírási hibákat vétettem.

"mongja"... mondja
"munkályát"... munkáját

a soltész direkt kicsi sssssssss
Nagyon felbosszantott, ahogyan megtanult hazudni ez az ember?!

ármi # 2012.12.11. 15:45

köszi taffyka

tiszavirág69 # 2012.12.11. 15:30

http://hangtar.radio.hu/parlament!#2012-12-11

aki csak hallgatni tudja 9:29 percnél van a soltész

ármi # 2012.12.11. 15:22

soltész, nem semmi, még ő mongja a képviselő asszonynak, hogy "ne vonja kétségbe az orvosok munkáját"

Kérdem én, ki vonja kétségbe?

Pontosan a soltészék, hiszen ők változtattak törvényt, amivel megkérdőjelezték az orvosok munkályát, szerintetek
nem így van?

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.11. 15:16

Soltész úr Egy undorító féreg.
A betegember nem árulkodik hanem szenved.
A pénzünkön meg dőzsölnek meg kiviszik Ukrajnába

nico56 # 2012.12.11. 15:11

MA DÉLUTÁN 17.15 -TŐL
KLUBRÁDIÓBAN. TÉMA AZ "UKRÁN NYUGDÍJ ÜGY" HALLGASSÁTOK MEG

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.11. 15:07

ÁRMI szét szedik a leleteidet nézik aztán megkérnek
hogy mond el a panaszaidat közben kötekednek ,hogy itt fáj ott?

ármi # 2012.12.11. 15:06

Bocsi, ezt még gyakorolnom kell.


remélem most sikerült