Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


yulika46 # 2012.12.11. 15:03

ármi
Épp írtam,hogy most volt a párom két hete és várjuk a levelet!Nem küldték se szociális se rehab szobába!
Mondta az orvos elmehet haza!

yulika46 # 2012.12.11. 15:02

taffyka
52 év!!

ármi # 2012.12.11. 15:01

Mik a tapasztalatok a rokkant-felülvizsgálatokkal kapcsolatban?

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.11. 14:55

Taffika
Köszi a BÓKOT 53 multam :D

ármi # 2012.12.11. 14:55

Tudjátok, holnap találkozunk!

FELHÍVÁS!
Tiltakozunk a kormány szegény-ellenes, kirekesztő és álszent politikája ellen!
2012.december 12. 15 óra
Kossuth tér A PARLAMENT ELŐTT A KOSSUTH SZOBORNÁL
Megjött a tél! Egyre többen éheznek fűtetlen lakásokban .
Egyre több ember számára álommá válik a normális, emberi lét.
VAJON HÁNYAN HALUNK ÉHHALÁLT, VAGY FAGYHALÁLT JÖVŐ TAVASZRA?
Milliós fizetésekből "tengődő" honatyáink egyre újabb és újabb törvényekkel ítélik halálra az ország lakosságának tetemes részét. A szociális háló megszűnt, a támogatások rendszere megalázó (megélhetésre elégtelen ) kegyelem-kenyérré változott.
GONDOLKOZZ!!
Tényleg olyan országban akarsz élni,ahol:
• a rokkantakat csalónak,
• a betegeket élősködőknek,
• a romákat,hajléktalanokat bűnözőknek,
• a közmunkásokat rabszolgának,
• a zsidókat ősellenségnek,
• az ellenzékieket hazaárulónak minősítik?
Tényleg jól érzed magad egy olyan hazában, ahol:
• egy pillanat alatt elvesztheted a munkádat, minden magyarázat nélkül.
• a hitelek máról holnapra megsokszorozódnak és te tétlenül nézheted, ahogy családoddal az utcára kerülsz,
• az állam a legszentebb magánügyeidbe is beleszól, bebújik az ágyadba is, s ott is "rendszabályoz",
• az állam a gyerekeid nevelését kiveszi a kezedből akaratod ellenére,
• csak akkor lehet diplomád,ha meg tudod fizetni,
• nem sokára már közmunkás lehet a pedagógusból, az önkormányzati dolgozóból,az óvónőből,
• saját hazádban másodrendű állampolgár lettél az "új " állampolgárok mögé sorolva,
• ha nem tudod megfizetni,egy orvosi vizsgálatra olyan előjegyzési időpontot kapsz, amit garantáltan meg sem élsz,
• még ha találnál is munkát, nem jutsz el oda,mert megszüntetik a közlekedést,
• a tolerancia jegyében "fekete seregek" masírozhatnak, uszíthatnak és megfélemlíthetnek bárkit,
• a parlamentben lehet zsidózni, cigányozni, anyázni, bűnbakot keresni,
• a nyugdíjad lenyúlják, s aztán kiderítik, hogy nem is jár,
• anyának nem szívből és szeretetből kell válni, hanem azért,hogy elkerüld a férjed pofonjait?
HA NEM,AKKOR ÁLLJ FEL VÉGRE,GYERE ÉS TILTAKOZZ VELÜNK!!
TALÁN MINDNYÁJUNKNAK EZ AZ UTOLSÓ LEHETŐSÉGE,HOGY KIÁLLJUNK MAGUNKÉRT ÉS EGYMÁSÉRT!
Ne feledd,nem tudhatod, mit hoz az Újév! Nem tudhatod, lesz-e még módod büntetlenül felemelni a hangodat!!!!!!
OTT A HELYED!!!! VELÜNK!!!
2012.december 12. 15 óra
Kossuth tér A PARLAMENT ELŐTT A KOSSUTH SZOBORNÁL!

yulika46 # 2012.12.11. 14:30

Katalin59
A férjem 64 ezret kap /még/!

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.11. 14:17

Yulika46
27.000

doli # 2012.12.11. 14:11
yulika46 # 2012.12.11. 14:09

Azelőtt mennyit kaptál?

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.11. 13:57

Yulika46
Igen azóta határozat nincs.27.000forintot kapok

yulika46 # 2012.12.11. 13:54

2012.05.28-án voltál és azóta még nincs határozat?
Milyen ellátást kapsz most?
A férjem is volt most két hete még akkor várhatjuk a levelet!Nem küldték semmilyen szobába,sem a rehabra sem a szociálisba!

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.11. 13:42

Taffika
2012.05.28-án voltam de határozatot nem kaptam
és fogalmam sincs mi vagyok most.

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.11. 13:31

Taffika
És kapok végre határozatot vagy újra behívnak?

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.11. 13:22

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal ... Rehabilitációs Szakigazgatási Szerv ... Borsod-Abaúj-Zemplén megye, 3529 Miskolc, Csabai kapu 9-11.
MA kaptam a nyugdíjfolyósító szervtől,hogy át tették ide az ügyemet.Most ez mit takar? Ők birálják el
a májusban kért Komplexfelülvizsgálat eredményét?
Segitsen valaki értelmezni.Köszönöm

klarissa # 2012.12.11. 10:18

taffyka! A Te általad 9.43-kor feltett szövegben láttam a rokkantsági nyugdíjjal kapcsolatos mondatot.

klarissa # 2012.12.11. 10:16

És még egy kérdés: amikor a kimelkedő számű, 900 ezer rokkantnyugdíjassal hangolták ellenünk a közvéleményt, abból miért nem vonták le a határontúli öregségi- és rokkantnyugdíjasok számát?

klarissa # 2012.12.11. 10:06

taffyka! Én úgy látom az ONYF honlapján, hogy az öregségi nyugdíjkorhatár alatti határon túliak rokkantságát a magyar szabályok alapján magyar orvosi bizottságok bírálják el. Ezek szerint tehát az ottaniakat is be kell hívni komplexre, és ők sem nyugdíjat, csak szociális ellátást kaphatnának.
Fel kéne tenni az illetékeseknek a kérdést: hogyan is van ez?

nico56 # 2012.12.11. 09:45
mariann56 # 2012.12.11. 09:09

Katalin59 Ednut és a többiek Köszönöm a tanácsokat irtam a nyugdijfolyositónak emailt válaszoltak is, hogy 22 nap az átfutási idő várom a válaszukat. Majd jelentkezem, hogy mi a válasz. Katalin59 én nem tudom, hogy lett Rehabilitácios ellátás amit kapok de ebben az évben ezt kapom. Ami kérdőivet küldtek, én a felülvizsgálatomat kértem de még nem hivtak eredetileg 2014 március lenne de tudom,hogy ez változik

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2012.12.11. 08:27

Import nyugdíjasok csapolják a magyar tb-kasszát?

http://rd.hirkereso.hu/rd/14983905?…

A törvény szövegéből egyébként az derül ki, hogy ha ezt az 50 éves egyezséget felbontanák, a nyugdíjakat akkor is tovább kell fizetni azoknak, akik már jogosultságot szereztek.

Érdekes, itt nem lehet visszamenőleg megváltoztatni az egyezséget?????

Megszüntetni, felülvizsgálatra küldeni őket, mint a magyar rokkantnyugdíjasokat?!

Mi ez ha nem diszkrinimáció, de a súlyosabb változatban.

A rokkantnyudíjuktól megfosztott emberek Magyarországon dolgoztak, nem kis időt, járulékot fizettek!

Ők csak a jogfosztásra jogosultak?

Import nyugdíjasok csapolják a magyar tb-kasszát?

9 komment|Megjelent: 2012.12.10. 20:37|Frissült: 2012.12.10. 20:37
Naponta százával járnak át Magyarországra ukrán időskorúak a magyar nyugdíjukért – állítja egy lap. Egy ötvenéves rendelet szerint az egykori szovjet-magyar barátság jegyében ugyanis még mindig igényelhetnek nálunk nyugdíjat.

A Pest Megyei Hírhatár számolt be arról, hogy a határon túlról rendszeresen érkeznek hozzánk az ukrán időskorúak, hogy felvegyék az ottani három-négyszeresére rúgó magyar nyugdíjat. Megemlítik, Ukrajnában egy család vígan megél a 95 ezer forintos átlag magyar nyugdíjból.

De hogyan is van ez? Milyen esetben kaphatnak nálunk nyugdíjat az ukrán, vagy más posztszovjet állampolgárok? A kulcs egy 1962-es megállapodás alapján született rendelet, melynek értelmezése megtalálható az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság (ONYF) honlapján is. A jogszabály szerint akkor jár a nyugdíj, ha az érintett, a valamikori Szovjetunióban élő személynek most Magyarországon van az állandó lakhelye. Fordítva is működik a dolog, tehát ha például egy magyar állampolgár Ukrajnába települt, akkor számára az ukránoknak kell nyugdíjat folyósítaniuk.

Arról a tényről egyébként, hogy bejelentett állandó magyarországi lakhely kell a magyar nyugdíjhoz, nem tesz említést a cikk. Azt írják, hogy a jó magyar nyugdíj garantáltan jár a határon túliaknak. Amit úgy lehet értelmezni, hogy bárkinek. Pedig a félévszázados rendeletben egyértelműen állandó lakhelyhelytől teszik függővé, hogy melyik országnak kell folyósítania a nyugdíjat, vagy más szociális, például egészségügyi ellátást. (A cikk ezzel szemben azt írja, hogy mind a 46,5 millió ukrán lakos jogosult az ingyenes magyar egészségügyi ellátásra. Ez ügyben az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól ígértek megerősítést, vagy cáfolatot.)

Viszont ha igaz, hogy az ukránok átjárnak a nyugdíjakért, akkor e mögött valószínűleg csalás lehet. Akik „átjárnak”, nem itt élnek. Vagyis feltehetőleg csak falból jelentkeztek be Magyarországra, állandó lakcímre, a magasabb nyugdíjért. Megkérdeztük az ONYF-et, hogy ilyen esetben ellenőrzik-e, a nyugdíjas valóban Magyarországon lakik-e, vagy elég, ha van magyar bejelentett lakcíme. Válasz még nem érkezett.

A kamu bejelentett lakcímekről nem, de más általuk feltételezett visszaélésről viszont beszámol az újság. Azt írják, hogy hamisítványnak tűnő papírokkal igazolnak magas nyugdíjjogosultságot az ukránok. S hogy a magyar ügyintézők nem jogosultak az igazolások ellenőrzésére. Erre is rákérdeztünk az ONYF-nél. Leginkább azonban arra voltunk kíváncsiak, hány ukrán (vagy más volt Szovjetuniós állampolgár) kap ma magyar nyugdíjat, átlagosan milyen összegben, s hogy növekedett-e számuk az utóbbi években. (A portál egy másik cikkében ugyanis azt is írja, hogy mostanában a korábbinál jóval több ukrán kap magyar nyugdíjat.) Amint megérkeznek az ígért válaszok, közöljük azokat.

A törvény szövegéből egyébként az derül ki, hogy ha ezt az 50 éves egyezséget felbontanák, a nyugdíjakat akkor is tovább kell fizetni azoknak, akik már jogosultságot szereztek.

klarissa # 2012.12.11. 08:19

Érdemes lenne utánajárni: vajon a határon túliak részére fizetett rokkantnyugdíj nyugdíj-e vagy szociális ellátás, milyen feltételek alapján kapják, és kötelező-e számukra is a magyarországi komplex felülvizsgálat. Ha bármilyen különbség lenne a számukra fizetett ellátás és a miénk között, véleményem szerint diszkrimináció címén azonnal meg lehetne indítani egy bírósági eljárást.

yulika46 # 2012.12.11. 07:35

Szép napot mindenkinek!A férjem volt az oszin és behívták vizsgálatra de máshová nem küldték el!Tapasztalat?
Kitartást kívánok az egyetemistáknak!

shakin # 2012.12.11. 01:01

kitakat szia. sajnos igazuk van a per csak a 50% állapította meg én is igy vagyok...bár ha itélet úgy szól
hogy új eljárásra kötelezte őket szerintem 2010 határozatuk érvénytelen.....de lehet hogy nincs igazam nekem 2010 ügyem van..de nekem is menni kell hogy rehabb vagy nem....de ha mennem kell nem létezik most mondják meg mi volt 2010..ben.

juhlaci # 2012.12.10. 20:19

A szovjet utódállamok meg jöhetnek magyar nyugdíjért ha itt telepednek le? http://www.onyf.hu/?…

garbo1 # 2012.12.10. 20:12

Szép napot mindenkinek. Mondja meg nekem valaki, hogy a 2012.06.29.-én kihirdetett törvény a "Rokkantsági ellátásban" visszamenőleges hatályú vagy 2012.07.01.én lépett hatályba.