Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


mackomisi # 2012.12.10. 19:25

Peti

katka62 # 2012.12.10. 19:15

"és ami változás történt a múlt héten, :

„3. A rehabilitációs ellátás
a múlt héten változott, napi 4 órát, vagy heti 20 órát lehet mellette dolgozni, de nem haladhatja meg a havi 30 ezer ft-ot a jövedelem."

taffyka! Szerintem ezt nem jól tudod. Az AB törölte azt a rendelkezést a törvényből, hogy rehab. ellátás mellett nem lehet dolgozni, ill. szüneteltetni kell az ellátást a munka mellett. Törölte, tehát olyan, mintha anno a törvényalkotók nem is tárgyalták volna. Az erőforrás minisztériumnak volt ez egy beadványa a kormány felé, de mivel ez nem szerepel a törvényben, ezért nincs is mit javasolni nekik. A törvény szerint ugyanolyan feltételekkel vállalhatsz munkát, mint a szoc. járadék mellett. 4-5-6, vagy akár 7 órában is.

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.10. 18:25

Az lehet,hogy Ő csak egy csicska de jó pajzs a
bomlott elméjűnek

szuicid # 2012.12.10. 18:03

Piroska Ondreákné Illés
Lőrincz Erzsébet
BUDAPESTI BARÁTAIM, ISMERŐSEIM!
IRÁNY A PETŐFI-HÍD! Aki tud, jöjjön! Az egyetemisták a HA-HA és a HŐOK közösen indul a Petőfi-hidat lezárni!
Gyermekeink, unokáink a jövőjükért állnak indulnak... !!!!!!!!!!!!!


a Beteg ember nem selejtes árú

szuicid # 2012.12.10. 18:01

Pestiek mindenki a Petőfi hídra !!!!


a Beteg ember nem selejtes árú

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.10. 17:53

Gratulálunk Hofmann Rózsa Gratulálunk Fidesz!
Csak így tovább

Ednut # 2012.12.10. 17:47

Most ismét egy jókora szavazóbázist veszített remélhetőleg a fidesz ezzel a tandíj mizériával. A 18 éven felüli diákokat, valamint azon szülőket, akiknek a gyermekei a közeli vagy távolabbi jövőben felsőoktatásba szeretnének jelentkezni.
Hajrá, csak így tovább fidesz!

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.10. 17:45

Igen és el is fajult.

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.10. 17:40

Élő közvetítés az ELTE-ről

Index

2012. december 10., hétfő 17:54 |

Több száz hallgató tüntet az Eötvös Loránd Tudományegyetemen a keretszámcsökkentés ellen. Kövesse élőben a hallgatói fórumot.

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.10. 16:44

taffika.Ez ŐRÜLET amit ezek csinálnak

kitakat # 2012.12.10. 14:00

Taffyka.De mire jogosít 2010-ben az 50%?

kitakat # 2012.12.10. 13:42

Taffyka,nekem valami biztató?

kitakat # 2012.12.10. 13:33

Szép napot mindenkinek!Segítsetek kibogozni az ügyemet,mert aki ezt megoldja,Nobel díjat érdemel!2010 május,az orvos mondta,indítsam el a leszázalékolásomat mert nem vagyok munkára alkalmas.2010 június I fokon 42%.(1/2 szoc.járadék folyósítása mert özvegyi nyugdíjat kapok a gyerek után.)2010 október II fokon 46%. Munkaügyi bíróság.2011 február igazságügyi orvos szakértő 50 %.(2012 április felül vizsgálati kérelem.Mert a márciusban visszaküldöttet állítólag nem kapták meg.) 2012 június igazságügyi orvos szakértő 50 %.2012 szeptember bírói ítélet visszamenőlegesen 50 %.2012 november 5. komplex felülvizsgálat.Hetente jártam ügyfél fogadásra vagy telefonon érdeklődtem.Mint írtam a múlt héten kérelmet kellet beadnom,hogy kérem májustól a nekem járó ellátást csak akkor tudnak határozatot hozni.(NRSZH)A nyugdíjfolyósító a csak a Rehab. határozat alapján dönt a visszamenőleges jogosultságról.(Mindenki azt mondta ez csak formaság)Ma telefonon érdeklődtem a Nyugdíj folyósítónál.Már megkapták a komplex minősítésemet,de nekik nem az kell,hanem hogy 2010-ben rehabilitálható voltam e.(Ezt most 2012 decemberében kérdezik,eddig szóba sem jött)kérdeztem ez mit befolyásol?Ha rehabilitálható voltam,akkor az 50%-ra sem jár a rokkant nyugdíj visszamenőlegesen!!Hívtam a Rehebot.Pont most kapták meg a véleményezést:rehabilitációra alkalmas voltam.(Az I.,II.,orvosin az szerepelt,hogy orvosi rehabilitáció javasolt,központit nem igényel)De az új rehabilitációs ellátásra sem vagyok jogosult,mert nincs meg az 1065 nap biztosítási időm.!Mikor rákérdeztem,hogy a szoc.járadékot akkor miképpen kaptam májusig,elcsodálkoztak,mert az náluk nem szerepel.Kérték,hogy vigyem be nekik a munkaviszonyomról a dokumentumokat.Egy épületben vannak a Nyu.F.Ig.-val!!Tehát a kérdésem:volt e értelme 2 1/2 évig pereskednem,kaphatok e valamilyen ellátást?(36 év szolgálati időt a Nyug.F.Ig. igazolt)

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.10. 13:25

taffika
És van másolat?

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.10. 13:17

A kormány benyújtotta a 2013-as költségvetéshez a zárószavazás előtti módosító javaslatát, amely kerek száz oldalon keresztül írja át a 2012 júniusában − idő előtt − benyújtott költségvetési tervet. (Az országgyűlés által összeállított egységes törvényjavaslat 129 oldal terjedelmű, ezzel vetendő össze a százoldalas módosítás.) A kormány a mostani javaslatával 188 milliárd forinttal megemeli az államháztartás jövő évi hiányát, így az eredetileg tervezett 653 milliárd forinttal szemben 841,3 milliárd forint lesz a deficit. A javaslat vezeti át a költségvetés tervezetén a kormány októberben elfogadott három megszorító csomagját, amely az NGM számításai szerint pénzforgalmi szemléletben összesen 802 milliárd forinttal csökkenti a hiányt.

A költségvetés benyújtása óta a kormány teljesen átírta a szabályozó alapjait jelentő adótörvényeket és makropályát: az államháztartás hiánya eredetileg a GDP 2,2 százalékára csökkent volna, ám a kormány időközben úgy döntött, hogy azt a GDP 2,7 százalékára emeli − így még teljesíti a három százalék alatti hiánycélt. A makropályán belül a gazdasági növekedésre adott előrejelzést visszavették 1,6 százalékról 0,9 százalékra, az inflációs prognózist viszont megemelték 4,2 százalékról 5,2 százalékra.

Jó hír a nyugdíjasoknak

A kormány az eredeti inflációs előrejelzését a korábbi 4,2 százalékról 5,2 százalékra emelte. Így a törvények szerint ekkora nyugdíjemelésre kerül sor januárban is, ám mint az látható ez csak az inflációt ellensúlyozza vagyis reálértelemben nyugdíjak emelésére nem kerül sor. A piaci elemzők konszenzusa szerint 2013-ban az infláció várhatóan 4,8 százalék lesz, ez alapján viszont nem kizárt, hogy a nyugdíjak reálértéke - hacsak pár tizedszázalékkal de emelkedik 2013-ban - amire 2008 óta nem volt példa.

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.12.10. 13:05

Most csak így gyorsan, mert szavakat se nagyon találok..
Köszönet egyik fórumos tagnak...( ha engedélyezi megnevezem név szerint) ..szóval..hálás köszönet a segítségért!
Nagy vágyam volt egy infrás hősugárzó.
És most itt van!:)
És tényleg olyan mintha a nap sütne rám.
Eszméletlen jó érzés.
Nem csak a testem melegszik...a lelkem is.
Köszönöm még egyszer!

shakin # 2012.12.10. 12:52

sziasztok! 1995-2010 rokkant nyugdijas voltam.2010 ben kidobtak csak 46% kaptam igy 27000ft lettem jogosult..
Bíróság: most lett vége törölte a 46% és ismét 52% lettem..mi lesz most lehet tippelni?

tanárúr # 2012.12.10. 12:46

Kedves fagyongy55!!!

Sajnos sohasem dolgoztam Amerikában, de a határaikon túl sem. 2011-ben sem voltam belső információ birtokában, valamint most sem. Rákosi és Kádár sem miniszterelnöknek született, ha nem azzá lett, Rákosi kereskedőnek, Kádár pedig irodagép szerelőnek tanult. Üdvözlettel:

A NEMZET NAPSZÁMOSA

kiskata2 # 2012.12.10. 12:40

Olvastátok? 5.2%-al emelik januártól a nyugdíjakat!

fagyongy55 # 2012.12.10. 12:27

Tisztelt Tanár Úr Ön az a tanár úr aki 2011 ben sokat volt itt a rokkant fórumon, de közben Amerikába ment dolgozni? Akkoriban sok belső információt tudott remélem most is így van .

megrokkant # 2012.12.10. 11:56

tanárúr. Én soltész nagyságos emberről beszéltem. Ez a ember szociál ügyekért felelős államtitkár. Amikor megszólal akár hol, igazmondása a nullával egyenlő. Én csak a rokkantakról levő megnyilatkozásait figyelem. A többi engem nem érdekel. Mit keres egy építész mérnők ilyen beosztásba ennél a minisztériumnál? Azért mert megnyerték a választást és kellett neki egy pozició? Egyébbként mielőtt képviselő lett egy kereskedelmi kft-él volt kereskedelmi igazgató 8évig. Semmi féle erkölcsi alapja se lenne a végzetségét ismerve a rokkantakal foglakoznia. Főleg a demagóg nem igaz dumáját nyomnia a fönöke parancsára. Ráadásul ebbe a minisztériumba szakpolotikusként államtitkári rangba van. Ha már szakpolitikust akar játszani, ahol az épités ügyekel foglakoznak, oda kellett volna szegődnie. Finoman erről ennyit.

Katalin59 (törölt felhasználó) # 2012.12.10. 11:30

tanárúr.....És akkor most mivan?
Mi rajtunk nem segít az amit ide be linkelt.Mi ettől még elnyomott emberek maradunk és szegények amíg Ők dőzsőlnek ,meg oda adják a rokkantaktól elvett pénzt
az ukrán nyugdíjasoknak.A magyarember nem érték csak
olyan magukfajta!

tanárúr # 2012.12.10. 11:29

kedves megrokkant.

Tévedtem, nem Semjén Zsoltról volt szó hanem, Soltész Miklósról. Ő valóban építészmérnök.

tanárúr # 2012.12.10. 11:23

Kedves megrokkant!!!

Semjén Zsolt (Budapest, 1962. augusztus 8. –) magyar teológus, szociológus, politikus. 1994 és 1998 között, illetve 2002-től országgyűlési képviselő. 2003-tól a Kereszténydemokrata Néppárt elnöke. 2006 és 2010 között a párt országgyűlési frakciójának vezetője. 2010-ben a második Orbán-kormányban általános miniszterelnök-helyettesi és nemzetpolitikáért felelős tárca nélküli miniszteri posztot kapott.
Tartalomjegyzék

1 Tanulmányai
2 Politikai pályafutása
3 Politikán kívüli tevékenysége
4 Plágiumügye
5 Családja
6 Jegyzetek
7 Külső hivatkozások

Tanulmányai [szerkesztés]

1981-ben érettségizett a budapesti Szilágyi Erzsébet Gimnáziumban, majd 1984-ig hivatalsegédként dolgozott a budapesti Kisipari Termeltető Vállalatnál. Ekkor felvették a Pázmány Péter Római Katolikus Hittudományi Akadémiára, ahol 1990-ben teológusi diplomát szerzett. 1989-ben megszerezte a baccalaureatus, 1990-ben a licentiatus, 1991-ben a laureatus fokozatot. 1987-ben felvették az Eötvös Loránd Tudományegyetem szociológia szakára, ahol 1992-ben szerzett másoddiplomát. Rövid ideg az ELTE Állam- és Jogtudományi Karára járt. 1997-ben szerzett teológiai doktorátust.

tanárúr # 2012.12.10. 11:21

Kedves megrokkant!!!
Semjén Zsolt életútja a wikipédia szerint.

http.//hu.wikipedia.org/wiki/Semjén_Zsolt