Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


kiszolgáltatott # 2011.10.15. 10:02

Kedves mari55!
Szerintem ez nagyon jó kimutatás.Elmentem,és érvként felhasználnám,a kommunikációjukkal szemben.Ezt kellene színes táblázatokban országösszehasonlításokban mutogatni.

lina49 # 2011.10.15. 10:04

DoKtor..

Én nem vagyok véglegesítve de nem vagyok rehabilitálható. Velem szerinted mi lesz?
49 éves vagyok...

doctor (törölt felhasználó) # 2011.10.15. 10:43

.

macobácsi # 2011.10.15. 11:32

Remélem van közöttünk olyan Fórumozó,aki a rokkantnyugdíjasokkal kapcsolatban tervezett intézkedésekről tud valamilyen konkrétabb információt szerezni.

éhes # 2011.10.15. 11:36

Sziasztok!!
Olvassátok el a portfolio.hu-n nyugdij változásokat!hogy értelmezi a Doctor?
Ma ezeddig a legfrissebb "jelentés"??no üdv

kázmér58 # 2011.10.15. 11:51

doctor
Köszönöm a szakszerű és érthető hozászolásodat.

éhes # 2011.10.15. 15:29

Zérus!
Köszönöm,hogy irtál.Én is csak a saját fejem után gondoltam,hogy igy van.Érdeklődéssel olvasok minden értelmező hozzászólást.Zérus kösz'ksz'.
Doctornak szintúgy nagyon köszönöm/köszönjük arészletes,és konyhanyelven érthető irását.A lényeg,hogy még mindig egy "kérdés"vagyunk a rendszernek.De azért ennyi embert kétségek közé "paszirozni",s nem is vagyunk ebben egyedül/sokan/s még többen.

kiszolgáltatott # 2011.10.15. 17:00

Kedves Mari55 !Nagyon jó.
És még a multkori kimutatásod is:

Nálunk a munkaképes korú lakosság: 6 416 900 fő (2011.márc. KSH adat) 20-65 éves rokkant : 346409 fő---
ez 5 %mindenkit összeadva ( eü.járadékos,rehabos rokkant) kb 500 000- ez is csak 8% Ha az 57 év alattiakat nézem minden „fajtából” 257 119 fő van----
ez 4 % Ezekre hivatkozva én is küldhetem a leveleket?
Túlélő # 2011.10.15. 17:00

Látom nagyon aktívak vagytok.Nekem még ma sincs erőm és kedvem semmihez.Kikészített a tegnapi nap.Be -be kukkantok ide.
mari55 és Janó, lehet a parlamentben úgy számolnak,mint a dalban. 2x2 néha 5.Náluk ahogy nézem van az 10 is. Kíváncsi lennék az arcukra,mikor a valós számokat nézik!Gondolom ezt is megmagyaráznák,mint ahogy mindent.Csakhogy ez nekünk nem vigasz.komolyan mondom,az embernek még az a kis életkedve is elmegy,ha olvassa a legfrissebb híreket.
Légyszi ide is tegyétek ki a diagrammot,ha kész van.Én minden közösségi oldalra kiteszem.Szép estét mindenkinek.

Túlélő # 2011.10.15. 17:05

Válságvers 2011! Ismeretlen szerző

(a megszorítások miatt csak két soros)*

Csiribiri, csiribiri, jó Isten
nemhogy ló.asz, ló sincsen.

Ezt nemrég kaptam emailben,gondoltam megosztom Veletek.

ókút # 2011.10.15. 19:08

már megint a peti!

doli # 2011.10.15. 19:58

Üdv Rokkant nyugger vagyok én is majd még írok.

doli # 2011.10.15. 20:22

Üdv. 1999-ben nyelőcső daganatra műtöttek kemoterápia stb. 2000-ben leszázalékoltak ÍÍ.csop 100 százalék,többszöri nyelőcső tágítás 2005-ben III.csop 67 százalék ekkor szerencsére csak kisebb agyi infarktus kaptam azóta teljesen magam alatt vagyok ne de a mostani hírek arról szolnak,hogy ki tudja mi lesz velünk,ja és mindenképpen szerettem volna vissza menni dolgozni de beláttam. hogy ez nem lehetséges.Ekkor jött a F. kormány nem is lettünk volna elővéve, ha nem csináltak volna maguknak nagyon jó adó kedvezményeket O.V a hozzá közel áloknak és ülőknek ugye nem kell mondanom mennyivel nőtt a fizetésük. Hol van most a nyugdíjasok képviselője most miért nem lehet hallani a hangját? Ha ez így fog tovább menni akkor azt hiszem befogok gőzölni,az elmúlt 12 évben rengeteg fájdalmat és gyötrelmet éltem át még egyszer lehet, hogy nem csinálnám végig.Csak annyit a végére, hogy elnézést kérek ettől az adó csökkentő kormánynak nevező valamitől, hogy eddig is túléltem ezt a szörnyű betegséget. Rokkant Nyugger.

Alabamba # 2011.10.15. 21:03

Sziasztok!

II. csoportú rokkantnyugdíjas vagyok.
Olvastam, hogy nagy átalakítás lesz. Olyasmiről írtak, hogy az I. illetve a II. csoport rokkant továbbra is megkapják az eddigiekben folyósított ellátásukat.

Ez mit takar szerintetek? A régi nyugdíjrendszerben maradunk? Vagy mást mindenkit felülvizsgálnak, csökkentik a folyósított összeget?

Aki tud valamit ne folytsa magába...

Köszönöm

sorstars57 # 2011.10.15. 23:18

Két megdöbbentő levél! http://www.szoljon.hu/…-foto-294379

Túlélő # 2011.10.16. 02:35

zérus 22 39-kor kitett linkeje kiverte a biztosítékot nálam.A fájdalomtól egész éjjel nem aludtam,gondoltam benézek a forumra. Na most ettől,és a másik linktől nem tudok aludni.Megdöbbentő a Debreceni ikerpár története is.Én is jobban jártam volna,ha tavaly nem sikerül ujraéleszteniük.Lehet akkor elhitték volna,vannak beteg emberek.Azért mert "csak" 49 éves vagyok és nem vagyok földig görnyedve,nem folyik a nyálam,tudok járni,beszélni még beteg vagyok.Én sem ezt a lovat akartam,de ez jutott.Szívesen cserélek bárkivel,aki azt mondja mehetek dolgozni.Nemhogy 8 de még 4 órát sem tudok egyfolytában fent lenni.Ülök,állok,fekszem,mikor mi a jobb,DE ha van ilyen munkahely,ami ezt tolerálja,akkor mondják meg hol??? kezdek elkeseredni,de nagyon.

vbartamonika@citromail.hu # 2011.10.16. 05:15

Sziasztok !

Minap ülök az orvosnál és ki van téve a szózat két vers szaka ez tényleg igaz a rokkantakra érdekes ,hogy ezt tették ki .

Túlélő # 2011.10.16. 05:35

Mónika! Miért nem írod ki,hogy melyik volt?
Fájdalommentes vasárnapot Neked,és minden sorstársamnak.

kiszolgáltatott # 2011.10.16. 07:16

http://www.szoljon.hu/…-foto-294379
„Asszonyom, Ön tévhitben él, nem gyógyult meg, csak jó lenne még, ha dolgozna, hogy hasznos tagja legyen a magyar társadalomnak”. „Különben is külföldön az nem divat, hogy csak úgy eltartsák a beteg embereket, mint teszi ezt a magyar állam”.
Hát ilyen szellemben zajlanak a felülvizsgálatok.ezt eddig is tudtam,de most megint kinyílott a bicska a zsebemben.

ókút # 2011.10.16. 09:50

tegnap a népszava online változatában olvastam,hogy w.mária az elmúlt rendszer kiemelkedő nyugdíjait vizsgálna,attól eltekintve,hogy ezt az Antall kormány 1991-ben már elvégezte,csak figyelem elterelés miatt lett bedobva,a korkedv.nyugdíj megszüntetése,nyugdíjrendszer átalakítása miatt,és az már csak hab a tortán,a 100 fölötti nyugdíjak kurtítása,ha majd ők mennek nyugdíjba akkor zavarni fogja őket?ezt csak költői kérdésnek szántam!

doli # 2011.10.16. 09:54

ÜDV:Alabamba sajnos nincs jó hírem aki nem érte el az 57éves kort és Rokkant Nyugger mindenkit aki nem végleges felülfognak vizsgálni és az akkori állapotnak megfelelően kapja majd meg a besorolását. A.B.C.D.E.kategóriába.D.E. kategória marad a többi pedig mehet járadékra, mennyi lesz??????????????

doli # 2011.10.16. 10:04

ÜDV: szanka ezzel a túléléssel csak az a baj, hogy 2014-ig sok család fog tönkre menni még jobban belebetegedni a nyugdíjuk elvesztésébe és innen tovább nem is akarnám ragozni kiben mit fog ez kihozni remélem nem fogják feladni bár én sem tudom nem -e fogom remélem nem de ha a betegségem kiújulna nem biztos, hogy végig csinálnám-e 51.éves vagyok a feleségem is Rokkant Nyugger 17 éve, ha elvennék akkor tényleg nem tudom mi lenne velünk főleg 2014ig.

buboka # 2011.10.16. 10:37

Kedves Doli!

Csak szeretném megkérdezni, hogy Ön szerint ha valaki a III. fokban van, de az OSZI alapján nem rehabilitálható és felülvizsgálata csak állapotrosszabbodás esetén aktuális, az mire számíthat? A párom szeptember töltötte be az 58-at (53-as születésű), én májusban az 57-et (54-es).
Elnézést, hogy értetlenkedem, de már annyi variációról lehet hallani és sajnos én is, mint mindenki ezen a fórumon, nyugtalan. A páromnak a bal lába amputálva van, nekem volt két szívműtétem és van pár gerincsérvem többet között és sajnos nagyon nem mindegy, hogy az amúgy is csekély összeget elveszik, vagy csökkentik, vagy egyáltalán mi lesz.
A választ előre is köszönöm.

További kellemes hétvégét minden kedves fórumozónak.

tüzoltó56 # 2011.10.16. 10:54

Üdv mindenkinek!
55 éves vagyok, III. fokozat /62 százalék/ Idén januárban voltam felülvizsgálaton. A szakvélemény szerint rehabilitációm nem javasolt, további felülvizsgálat pedig nem szükséges.Ezek után számíthatok e mégiscsak a felülvizsgálatra? Én mintha úgy olvastam volna a cikkekből hogy igen. Köszönöm a segítségeteket.

doli # 2011.10.16. 11:19

ÜDV: buboka nem tudom mennyire lehet még hinni ennek a kormánynak, de a mostani felállás szerint mint ahogy írtam az 57.életévüket betöltöttek maradnak a rendszerbe.de a felállás szerint az C.kategória és az már csak járadék csak abban bízhatsz, hogy elmúltatok 57.évesek. ÜDV: