Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


kitakat # 2013.01.23. 16:20

Etel57 .Örülök ha segítettem.Holnap ha gondolod,írok privátodba. Ez a kölcsön gép elég vacak.

kitakat # 2013.01.23. 16:15

Akinek változatlan a %,besorolás,az se legyen nyugodt,mert nekem is ennek ellenére csökkentették az ellátás összegét.(jelentősen)A fellebbezés,bíróság ingyenes,csak hosszadalmas.

Etel57 # 2013.01.23. 16:11

kitekat köszönöm a választ

kitakat # 2013.01.23. 16:02

Aki visszaküldte a felülvizsgálati nyomtatványt,új jelentkezőnek veszik!Ha az új minősítés szerint más megítélés alá kerül állapota(nyugdíj vagy rehab. ellátás) az új és a régi összeg közötti különbséget vonják vissza.A vizsgálat idő pontja számít.

orgona61 # 2013.01.23. 14:48

éva51-Tisztelt Fórum,Nekem az a problémám hogy 23-évesen 67%-os voltam 28-évig! most meg 63%-os egészséget állapitottak meg nálam és ugyanolyan beteg vok,mert azt én érzem sajnos,Epilepsziásrohammaim vannak, Tüdőmüttéten estem át,érszükülletes mind két lábam,Magasvérnyomásom,Szorongásos Depreszió Zavar,Porckopásaim Degeneratív ízület,Dermatitisem, sajnos nekem ezzekkel a tünetekel kell élnem minden nap,Beleroppantam hogy elvették a nyugdijam nem tudtam fellebezni mert anyagihelyzetem nem engedi Kérem aki tud Segítsen hogy mittévő legyek ilyen helyzetbe.Tisztelettel LÁZÓKNÉ!

Etel57 # 2013.01.23. 14:20

már nem idegeskedek még agyvérzést kapok

Etel57 # 2013.01.23. 14:18

TASS 56 KÖSZ A VÁLASZT DE AZT IRTÁK HA LEJEBB VESZIK VISSZA KELL ADNI EZZEL NEM VAGYOK TISZTÁBA NEM TUDTAM ÉRTELMEZNI MIKORTÓL, IGEN IRTÁK A 60 NAPOT

tass56 # 2013.01.23. 14:07

Etel57.
60nap alatt kell nekik a határozatot meghozni a fv. után.Addig a régi juttatásodat kapod. és majd megkapod az új határozatot abba benne lesz hogy változott-e vagy nem. Leírják az egészségi állapotod %-át, az összeget,hogy mennyit kapsz,leirják hogy rehab., vagy rokkant ellátást adnak meg a betű besorolást.

liza56 # 2013.01.23. 13:57

Tulcsi19
Te is végleges voltál?

Etel57 # 2013.01.23. 12:51

köszönöm a sok választ .csak az izgat ha a januári pénzemet vissza kell fizetni,nem fogom tudni, de a februári nyugdijam nem költöm el,én 90 ezret kapok de biztos nem hagyják meg üdv ETEL

fagyongy55 # 2013.01.23. 12:35

Etel 57 én már többször feltettem a törvényből ezt a rész és senki nem foglalkozott vele, még az ab határozatának idején. Nem értem hogy aki részesült pl rokk nyugdíjban azokra nem szabad hogy vonatkozzon ez a 1095 nap hiszen a na rokk.nyugdij is biztosítási idő 2011 ig.persze csökkenthetik ha állapotjavulást hoznak ki , amire szerintem nagyon is odafigyelnek. Nem tudom lehet, hogy csak h... okoskodok de itt lehet támadási felület felebbzésnél. De ha tudsz kérdezz rá Bernát Júliára, hogy a te esetedben mi vonatkozik rád.
2012. január 1-jét követően a megváltozott munkaképességű emberek ellátásai jövedelempótló jellegűek, ezért csak akkor megállapíthatók, ha

  • egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex vizsgálata alapján 60 százalékos vagy annál kisebb mértékű és
  • keresőtevékenységet nem folytat,
  • rendszeres pénzellátásban nem részesül,
  • a kérelem benyújtását megelőző öt évben legalább 1095 napon – tehát összesen három éven át volt társadalombiztosítása. Feltétele tehát, az említett biztosítási jogviszony, amelyet az adóhivatalnak kell majd igazolnia.

Az utóbbi feltétel azonban nem vonatkozik azokra, akik 2011. december 31-én részesültek az ellátások valamelyikében.

Hivatkozás: 2011. évi CXCI.tv.

Ariadné # 2013.01.23. 12:29

Prüsszögi!
Elnézést, nem tudtam tegnap számítógép elé ülni, ezért csak most válaszolok.
Az új komplex marhaság valóban 2012.január 1-től van. Pontatlan voltam. A törvényt módosították július 26-i hatállyal. Idézem: „A megváltozott munkaképességű személyek ellátásáról és egyes törvények módosításáról szóló 2011.évi CXCI. törvény (továbbiakban Mmtv.) 2012. július 26-tól hatályos 33/A § (4) bekezdése szerint, ha a rokkantsági vagy a rehabilitációs ellátásban részesülő személy felülvizsgálatát 2012. január 1-ét követően, de az egyes szociális és egyéb kapcsolódó törvények módosításáról szóló törvények hatályba lépését megelőzően végezték, az ellátás összegének a megváltozott jogszabályi rendelkezés alkalmazásával történő módosításáról a rehabilitációs hatóság 2012. október 31-ig dönt.” Ez erősen visszamenőleges hatályú. Ezt is betették: „33/A. §a) rokkantsági ellátásra jogosult, az ellátás összegét a 12. § (1) bekezdésében foglaltak szerint kell megállapítani azzal, hogy az - az állapotjavulás kivételével - nem lehet kevesebb a felülvizsgálatot megelőző hónapra járó ellátás összegénél” Így csökkentették sok rokkant ellátását.
A kevésbé súlyosak alapján is B2 besorolású rokkantságit kaptam. Tudjátok, szelektálnak és önkényesen súlyoznak a betegségek között. Eléggé megviselt a felülvizsgálat. Ki fellebbezett volna, ha megadják a pénzt? Mire hivatkozhattam volna? Megkaptam az ellátást, csak nem tetszik a besorolás? Melyik rokkant lát át ezen? Szerintem nagyon kevesen.

liza56 # 2013.01.23. 11:37

Bocsi 57

liza56 # 2013.01.23. 11:37

Etel57
2012 jan óta Rehabilitációs ellátást kapok mivel a 3-as csoportba tartoztam és nem voltam 67 tudom hogy vissza kell mennem, ellőtte 60%rokkant nyugdíjas volta a 2009-es számítás szerint

Cuti44 # 2013.01.23. 11:35

A legmegalázóbb szövegük, "vezessük vissza a munka világába" a leszázalékolt embereket!
Miről beszélnek!!
Elvették a kedvezményes vállalkozásokat,mindenki visszaadta aki dolgozott ilyenben és nem voltak kevesen.Elvették a "munka világát"
Visszavezetnek úgy, hogy mindenképpen dolgoznod kell,mert nem lehet megélni 28- 41 Ft .ból amit most adnak.
Én elhiszem, hogy a munkanélkülieknek még ennyi sincs és fújnak ránk, de valami szociális érzékenységnek azért illene lenni a beteg emberekkel szemben.Ennyi az érzékenységük 28és 47 ezer között.
A rehabilitációs szövegük meg vicc a javából.
Gondolom Uniós követelmény Uniós pénzekkel és ez mögé bújva osztják az észt, mert ugye munkát azt nem tudnak biztosítani a szociális szakemberek!!
Az orvosokat meg nem érdemes szidni.
El tudjátok képzelni ebben az országban,hogy az a rengeteg orvos aki ezt végzi, vagy az asszisztens mellette ne kotyogta volna ki , ha kaptak volna olyan felszólítást, hogy le kell venni mindenki %-át. Biztos nem !!!Csináltak egy besorolást és ez ellen senki nem tud semmit tenni.Rátenni meg nem tud annyit még ha látja is,hogy mennyire beteg valaki.
Érdekes a diákokkal le tudnak ülni beszélni.
Velünk nem fognak ezt eldöntötték és nem engednek ebből. Az egyetlen biztos pénzforrásuk a mi levett pénzünk.Tulajdonképpen mi adjuk a legtöbbet az országnak,legyünk büszkék magunkra!

Etel57 # 2013.01.23. 11:10

DEBRA 01 KÖSZÖNÖM A VÁLASZT ÉS MINDENKINEK

Etel57 # 2013.01.23. 11:06

EDNUT szerintem azért mert tavaly vissza kellet küldeni a nyomtatványt nekem is ezért irták ,biztos nem lehet tudni mit csinálnak követhetetlen .

Debra01 # 2013.01.23. 11:05

Etel 57. Ha ragaszkodunk a törvényességhet, akkor viszamenőlegesen nem volna szabad semmit elvenni (visszavenni) de mint az tudott, kényük-kedvük szerint cselekednek.
Sajnos a kötelető önkéntes felülvizsgálati kérelem mindenkit új belépőnek tekint. Választ olyantól kapsz aki elméletben erős. Én csak "utcai harcos" vagyok. Aktivista aki küzd az emberi jogainkért, a méltóságunkért, és a túlésünkért.

Nem olyan régen olyan véleményeket olvastam, amitől kis híján tankba "pattantam". A nem akarnak dolgozni a rokkantak című förmedvényt.

Nos a rehabilitáció igénybevétele az jog, és nem kötelesség. És eme jogunkat is csorbították azzal, hogy ilyen munkahelyeket felszámoltak, pénzeket vontak ki (zároltak) megvontak olyan kedvezményeket amik elősegítik a rehabilitáció igénybe vételét. Utazás, gyógyszer. Így az egész hablaty amit a kormány folyamatosan sulykol a közvéleménybe , egy hatalmas hazugság. Még átképzési lehetőséget sem tud igénybe venni egy beteg aki 57 év alatti volt, hiszen oda is utazni kellene, de pénz híján nem lehet. Valamint mire képezne át egy 57 év körüli, mindt fizakilag, mint mentálisan, vagy pszihésen is sérült embert?
Egyszerűen agyrém, amit művel ez a szarházi társaság.

Ednut # 2013.01.23. 10:55

Etel57!
Tényleg zavaros a történeted, miért lennél te új belépő, ha 2011.dec. 31-edikén rokkantnyugdíjas voltál!
Ahogy kivettem a szavaidból nem voltál véglegesítve, ha a sorosra vártál. Egy módon tudom elképzelni az új belépő státuszt, ha közben te magad kérted a felülvizsgálatodat, mondjuk állapotrosszabbodás címén. Ezek nagy szemetek!
Cuti44!
Teljesen igazad van, azzal a kiegészítéssel, hogy nem mindenkinek felezték a pénzét, van akinek még annál is sokkal kevesebbet adnak a módosítás óta, mint amennyit addig kapott.
Korábban már írtam, hogy ebben is az a szemétség, hogy aki július előtt volt fv-on és pár %-al javult az állapota, de a kategóriája nem változott, az megnyugodott, hogy kapja a régi pénzét. Aztán jött a módosítás és máris annyi a lóvéja nagy részének. Na és itt jön a feketeleves, hogy már fellebbezni sem tud (hátha visszakapná azt az 1-2 %-ot, amivel "javult" az állapota), mert kicsúszott a 15 napból.
Az ember mindig azt hiszi, hogy ennél lejjebb már nem lehet, aztán mégis meglepnek minket valami "apró" módosítással. Nagyon ügyesek ezek a szakértők, akik ezeket kitalálják!!!!

Tulcsi 19 # 2013.01.23. 10:45

Etel 57
Vagyis még kapom a mindenkori emeléseket.

Tulcsi 19 # 2013.01.23. 10:43

Etel57
Az ellátásom összege nem változott, mivel még nem voltam felülvizsgálaton.

Cuti44 # 2013.01.23. 10:32

Szép napot Mindenkinek!
Most látom át az egészet kristály tisztán!!!
Már akkor csodálkoztam mikor levették a határt 50%-ról 40%-ra. Milyen rendesek gondoltam. Aztán kiderült,hogy a betegség%-ot is levették az új besorolás szerint. Na ez nem volt véletlen!!!!
A nagy csel a következő volt 2012 júniusban hozott
rendeletük szerint akinek csak 1%-kal kevesebb vagy
azonos %-u értéket mutatott a vizsgálati eredménye annak felezni kell a járandóságát visszamenőleg is!
Mindenki kevesebbet kap,mert az új besorolás kevesebb értéket ér.
Visszamenőleg meg belefér mindenki a fél évbe!
Hát ez nagy trükk!!!

Nincs az a pertársaság , nincs az az Alkotmány bíróság aki ez ellen tud harcolni, hiszen a %-ok
le vannak írva, mire mi adható az orvosok ezeket adják.Mindenki a törvény szerint jár el!
Én ezt sumákságnak hívom, szépen felépítve.

Mennyivel intelligensebb lett volna, ha kiállnak és
azt mondják, nem finanszírozzuk tovább ezt, sajnos feleznünk kell az ország érdekében!

Nem kellene itt bohóckodni felülvizsgálatokkal, fényezni magukat és folyamatosa azt kommunikálni, hogy a kormány mindent elkövet az érdekünkben, hogy aki beteg az továbbra is kapja a régi ellátást,
A régi ellátást kapja valóban , csak a fele pénzzel!!!!!!!Amit elfelejtenek közzétenni!!!
Én a magam részéről annyival betegebb nem szeretnék lenni, hogy a pénzem megmaradjon, van így is elég bajom
Szép világ ez

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.23. 10:18

Debra01,

A 2011. évi CXCI.tv. visszavonásával lehet jól kijönni!!!
Ez egy elkapkodott, érdemi tanulmány elkészítése nélküli törvényalkotás volt!

De azt is meglehet állapítani, hogy tudatos, radikális törvényalkotás a rokkantnyugdíj elvételére, kiadás csökkentésére, az emberi méltóság figyelmen kívül hagyásával!

Etel57 # 2013.01.23. 10:13

SZIA DEBRA01 szeretném megkérdezni tőled ,megkaptam a soros vizsgálatra a papirt,mint uj belépő,az érdekelne mikortól számit a kezdett mikor kiállitoták a papirt vagy a vizsgálatól,mert irták lehet hogy vissza kell fizetni,jan 12 kellt a levél feb 12 kell mennem,akkor a januári nyugdijam már vissza kell fizetnem???????????kösz a választ

Debra01 # 2013.01.23. 09:56

Mégis, a bányászok egy része kikérte magának, mikor figyelmeztettük őket.
Sajnálom a naivitásukat. Ebből, és ezzel a kormánnyal jól kijönni a betegeknek nem lehet.