Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Dezsilia # 2011.09.05. 05:07

Köszönöm a válaszaitokat, most már minden világos. Rossz érzés számomra a rossz hírt közölni. Az 57. évét márciusban már betöltötte, leszázalékolása pedig fogalmam sincs mikor történt. Minden jót nektek!

Dezsilia # 2011.09.05. 05:09

Még valamit a határozatán a "Felülvizsgálat nem szükséges" rájegyzés szerepelt. S ennek ellenére behívnák? Hmmm

kiszolgáltatott # 2011.09.05. 05:51

Azt sem értem,hogy ha most 25 000 fő a rehab járadékos,akkor hogy jön ki az,hogy 120 000 a felülvizsgálat szerint rehabilitálható.
Mintha ezt előre tudnák,hogy ennyi lesz rehabilitálható.Pláne a mostani EÜ lehetőségeivel...
Ill.ennyi embert kell leselejtezni?

bukfenc2 # 2011.09.05. 06:55

Annyira nem értem, hogy milyen szempontok alapján hosszabbítják a rokkantságra való jogosultságot! Szegeden az elmúlt héten, egy olyan 45 éves férfinak hosszabbították meg 1 évre a jogosultságot, akit alkoholizmussal, és epilexiával százalékoltak le.
Most a felülvizsgálatkor a leletei maximálisan jók, több mint 1 éve nem iszik egy csepp alkoholt sem, Irországban dolgozik teljes munkaidőben, és 2 éve nem volt epilexiás rohama, pedig már nem szedi a gyógyszereit. Ha tudnám, hogy ez hogy lehet? Földrajzi helyzettől, orvostól függ, hogy kit tartanak leszázalékolva? Megjegyezném még, hogy 1 forintot sem fizetett az orvosnak, sőt annak örült volna, ha megszüntetik, hiszen fél attól, hogy lebukik az Apeh-nál, hiszen Írországban teljes munkaidőben dolgozik!

Túlélő # 2011.09.05. 11:00

Most olvastam,gondolom megosztom.Nem semmi.

Svédcsavar a nyugdíjrendszerben

A miniszterelnök szerint az ország megújításához szükséges döntéseket az ősszel meghozza a kormány - ide tartozik az új nyugdíjrendszer is, amelynek szavai szerint "önfenntartónak kell lennie". Orbán Viktor korábban arról beszélt a közrádióban, hogy újabb, néhány százalékos államadósság-csökkentésre készül, az intézkedés forrása ismét a nyugdíjrendszer átszervezéséből felszabaduló pénz lesz. Ez jelentheti a magán-nyugdíjpénztári vagyon államosításakor az államhoz került részvények kisebb-nagyobb volumenű eladását, de más intézkedéseket is.

A 100 milliárd forintos költségvetési „lyuk” betömésének fő forrása a nyugdíjrendszer lehet. A Világgazdaság szerint, ha a kormány önfenntartó kasszát akar, akkor a rokkantnyugdíj-kifizetéseket és egyéb alternatív nyugdíjjellegű kötelezettségeket egy másik kasszából kellene teljesíteni.

A nyugdíjrendszert már nem lehet úgy módosítani, hogy abból az idei évre megtakarítást lehessen elérni - mondta a Napi Gazdaságnak Samu Gergely, a Concorde elemzője. Szerinte azt a kijelentést, hogy olyan nyugdíjrendszer kialakítására van szükség, ami megakadályozza az államadósság újratermelődését nehéz másként értelmezni, mint törekvést a svéd modellre, amely a befizetéshez köti a kifizetést, engedélyezi az önkéntes pillért, de mindig nullszaldóssá teszi az alap egyenlegét. Kérdés, hogy a rokkantnyugdíjasok e rendszerbe tartoznának-e. Ha igen, akkor nehezebb lesz egyensúlyban tartani az egyenleget - véli a szakértő.

Simonovits András közgazdász szerint kegyetlen eszközökkel, de elérhető a kitűzött százmilliárdos megtakarítás a rokkantsági nyugdíjakon, de az öregségi nyugellátásoknál további szűkítési lehetőségek nemigen vannak. Elvben a 2012-től megállapítandó új nyugdíjakhoz lehetne hozzányúlni és - bár Simonovits szerint nem volna helyes - leporolható Bokros Lajos korábbi, 7-8 százalékos egészségügyi járulék kivetését szorgalmazó javaslata, amivel tovább lehetne faragni a nyugdíjkiadásokon.
A közgazdász szerint a kormány elvileg a svéd szisztémához hasonló eszmei számlarendszert alakítana ki, az eddigi lépések e céllal nincsenek összhangban, ahhoz például vissza kellene vonni a lehetőséget, amely szerint a nők - életkoruktól függetlenül - már 40 év jogviszony után nyugdíjba vonulhatnak.

A svéd rendszer lényege ugyanis az, hogy a munkanyugdíj összege alapvetően attól függ, hány éves korban vonul nyugállományba a biztosított. A svéd szisztéma továbbá nemcsak a szigorú büntetésről és jutalmazásról szól, hanem arról is, hogy nagyvonalúan védi a kisnyugdíjasokat. Ennek eszköze a Simonovits által szorgalmazott nyugdíjjóváírás lehet, azaz a rászorultsági és az arányos nyugdíj közötti átvezetés.

skorpió13 # 2011.09.05. 11:09

Dezsilia!Érintett vagyok a témában,sőt előbb születtem és minden hozzáférhető infót elolvasok.

kiszolgáltatott # 2011.09.05. 11:23

"Simonovits András közgazdász szerint kegyetlen eszközökkel, de elérhető a kitűzött százmilliárdos megtakarítás a rokkantsági nyugdíjakon"
Magukon is gyakorolhatnák a kegyetlen eszközöket.

kiszolgáltatott # 2011.09.05. 11:26

Meg az öregségi korhatást is fel lehet emelni 100 évre.Elnézést,de már hihetetlenül dúl így is a "kegyetlenség"

skorpió13 # 2011.09.05. 11:28

Mari55!Attól függ,hova minősitik.Ha marad rokkant nyugdijas(nem járadékos,ha egyáltalán az megmarad)akkor korától függött eddig,hogy rahabilitálható volt e.Én 2008ban már nem voltam rehabilitálható.Azt irták a határozatomra,felülvizsgálat állapot rosszabbodás esetén.

skorpió13 # 2011.09.05. 11:35

Duna parti.Én abban semmi kivetni valót nem találnék,hogy egy 50években született embernek minimum 20éves munkaviszonya legyen.Hisz volt munka,dolgozhatott aki élt és mozgott.Egyáltalán csodálkozom azon,hogy ha van olyan ember aki még 20évet sem dolgozott le.

jácintka # 2011.09.05. 12:32

Megyünk a bádogtelepre , és árkot tisztitunk, vagy fákat vágatnak velünk.Legalábbis amíg birjuk , ha birjuk. Ha nem akkor irány az égi lakótelep.
Én olvasom és ha megfeszülök akkor sem igazodok ki az egész mindenből.Lehet , hogy csak én vagyok egyedül ,de valaki magyarázza el legyenszíves mi lesz aki már három éve véglegesítve van és járadékos és van 30 év munkaviszonya.Köszönöm

skorpió13 # 2011.09.05. 12:38

Jácintka!Azt ma még a közvélemény nem tudhatja.De hamarosan mindenre fény derül.

skorpió13 # 2011.09.05. 13:17

http://szoli.eu/…n-egy-ujabb/ Üj variáció a rendvédelmiseknél

skorpió13 # 2011.09.05. 14:51
kázmér58 # 2011.09.05. 15:55

A DOKTOR
Üdvözlöm. Én már rég szóltam hozzá, mivel sokáig kórházban voltam.Én csak annyit kérdeznék hogy engem 2007 ben, A munkaügyi bíróság, az igazságügyi szakértő véleménye alapján véglegesítettek.Bányász voltam.A határozatban is az állapota végleges kialakultnak tekinthető, felülvizsgálata nem szükséges.Kérdésem az volna hogy velünk akiknek ilyen határozata van, mit terveznek?Mivel nemelég a rengeteg betegségem, e hónap közepén, még az orvosom a szihologushoz is beutalt mert amit csinálnak velünk ép ésszel már nem lehet kíbírni.

ildikogrey@gmail.com # 2011.09.05. 16:33

Kedves Sorstársaim.
Aki akarja olvassa el.
http://www.hrportal.hu/…0110830.html

skorpió13 # 2011.09.05. 17:58

Ikdikógrey!Kösz a linket!Csak azt nem értem,hogy akkor mért dolgoznak egyes rokkant nyugdijasok bejelentés nélkül, vagy nem a tényleges munkaidejükkel bejelentve.Holott a cikkből az derül ki,hogy megéri őket alkalmazni.

keke1 # 2011.09.05. 19:43

Duna parti!

Félek hogy tudnak számolni.
És az nekünk rossz.2012-től mindenki járadékos lesz automatikusan,és minden nyugdijhoz kapcsolódó juttatást elveszit.
Kérdem én mi tartja vissza ezeket attól hogy meghagyják a rokkantnyigdij összegét?

Szerintem úgy lehet spórolni,ha mindenkitől elvesznek,arányosan,mint azt állandóan hangoztatják,tehát akinek több van attól többet vesznek el.Azonnali bevétel másként nem keletkezik!

tyukanyó55 # 2011.09.05. 20:23

Tisztelt Fórumozók!
Az imént találtam egy érdekes cikket, bemásolom a linket. /Ha már valaki előttem feltette, elnézést , ma nem volt időm visszaolvasgatni az előző hozzászólásokat/

tyukanyó55 # 2011.09.05. 20:24

Bocsánat: most ment át a link.

http://hotelhandicap.blog.fn.hu/index.php?…

aperten # 2011.09.05. 20:32

Szia Kázmér58!

Ne aggódj, pontosan tudják ezek a sunyi népírtók, hogy a bányászokkal nem sokáig kukoricázhatnak.


# aperten

kiszolgáltatott # 2011.09.06. 04:35

http://hotelhandicap.blog.fn.hu/index.php
Én is ezen filozok,amióta csak itt ez a szimulátorügy.
Talán azt is méri a gép,hogy az illető,ha visszalökjük a jelenlegi egészségi állapotával (a nemlétező)munkába mennyi ideig fog várhatóan élni.

C a s a b l a n c a # 2011.09.06. 05:56

"...pontosan tudják ezek a sunyi népírtók, hogy a bányászokkal nem sokáig kukoricázhatnak."

Milyen bányászokkal? Akik voltak, mint meghaltak viszonylag korán, alig van nyugdíjas bányász! Jó ha megérik a 60 évet!

Nap-lemente # 2011.09.06. 06:01

Kedves Mari55!

"nyugdíjemelés" (korhatár alatt)”"

Ha minden a tervek szerint megy...nekem Januártól /akkor lesz a sorosom ha nem előbb / nyugdíjam sem lesz.:)))

Karesz42 # 2011.09.06. 06:46

Szép napot mindenkinek!
Érdeklődnék,hogy másfél év után,megkaptuk az orvosszakértői véleményt a munkaügyi bíróságtól,melyben a szakértők(mert több is volt),egybehangzóan azt nyilatkozzák,hogy jár neki a 79%(fiamnak,aki értelmi fogyatékos),Leírják,hogy már az I.fokú vizsgálatkor is fennállt ez a betegsége,és nem várható javulás,ezért rehabilitációt sem javasolnak.Arra lennék kíváncsi,hogy ilyen esetben mikortól állapítják meg a járadékot?Tavaly áprilisban indult a leszázalékolás,és tavaly februártól kértük a folyósítást,de mivel I.-II.fokon is 60%-ot állapítottak meg,ezért mentünk a bíróságra.
Köszönettel:Karesz