Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


tiszavirág69 # 2013.01.24. 13:06

http://nrszh.kormany.hu/…endokrol-hir

Tájékoztató a támogatási rendszer változásáról, valamint a rehabilitációs célú munkaközvetítéssel kapcsolatos teendőkről

(a fenti linknél kell megnyitni)

tyukanyó55 # 2013.01.24. 12:55

Én a listák összeállításához fűznék egy velem megtörtént esetet: - amikor I. fokra mentem én is összeírtam a gyógyszereim nevét, mert előtte kaptam újakat, és sok is volt, nem tudtam megjegyezni őket.

  • a felülvizsgáló doktornő kérdésére, milyen gyógyszereket szed - elővettem a kis listámat, és fel akartam neki olvasni. Mire kikapta a kezemből - szó szerint - széttépte, és azt mondta: - engem nem érdekel mit irkált össze, diktálja!! Persze nem tudtam, ezért egy darab gyógyszert sem írt a vizsgálatomhoz!!
  • Amit viszont feltétlen el kell mondanom - a Munkaügyi Bíróságon igenis jó volt, hogy előre mindent leírtam és írásban adtam be. A bírónő még meg is köszönte, hogy neki nem kell vele annyit bajlódni, és elfogadta az írásbeli nyilatkozataimat.
  • még egy tétel: - a II. fokú vizsgálatom okt. vége felé volt, és még mindig nem kaptam határozatot, pedig nekem is a 30 + 60 napra hivatkoztak, de már az is letelt!
belerokkant # 2013.01.24. 12:21

http://www.fusz.hu/fuszdrupal/?…
És ismét a rokkantakról, emlékeztetőül! | Független Újságírók Szövetsége
www.fusz.hu
Dr. Békefy Lajos prof. Egyház / vallásBlank Judit kultúraFrigyesy Ágnes Erdély-Vajdaság-FelvidékFejér Tamás sportGraholy Mariann JobbikGyöngyösi Zsuzsanna életmód, lapszélKamocsárné Mező Szilvia

Tulcsi 19 # 2013.01.24. 11:14

Liza 56
Igen én is véglege voltam.
Bocsi a késésért de keveset vagyok gépnél

Marcsi62 # 2013.01.24. 10:42

Kedves Lázókné!

A 27000 forintot sem kapod? Azt írták a papírodra, hogy nem vagy megváltozott munka képességű? Semmi ellátást nem kapsz?

kitakat # 2013.01.24. 10:42

Ednut!Köszi.Azt hiszem,erről kell szóljon ez a Fórum.Tanács adás,információk,tapasztalatok átadása,segítség nyújtás az értelmezésekben.A méltatlan helyzetünk miatt,tudunk más Fórumon harcolni:ROSTA

Debra01 # 2013.01.24. 10:17

Gábor Kovács Kerülő Eszter Katus A Bánya-, Energia- és Ipari Dolgozók Szakszervezete
2013. január 29-én 16:30 órai kezdéssel a korábban
felfüggesztett demonstrációt megtartja
az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Budapest V., Akadémia utca 3.) előtt.

A demonstráció célja:

  1. A 150/1991-es Kormányrendelet – melyet hatályon kívül helyeztek – biztosította a szénkülfejtéses bányatérségben dolgozó munkavállalók bányász szakmai nyugdíját. 30 év szolgálati idő után nyugdíjba vonulhattak a bányászok. Ennek visszaállítását vagy új, elfogadható szabályozást kérünk. Egy éve várunk erre.
  2. A kormánydöntés alapján megjelent 426/2012. (XII. 29.) Korm. rendelet a „volt” külszíni, III. csoportos rokkant bányászokra nem vonatkozik. A minisztérium arról tájékoztatott bennünket, hogy a korábban elvett rokkant nyugdíjak helyett azonos ellátást biztosítanak számukra is. Ennek a gyakorlati végrehajtását várjuk.
  3. 2012. január 1-i hatállyal megszüntetésre kerültek a föld alatt dolgozó bányászok átlagszámítási nyugdíj kedvezményei. Szeretnénk ezt visszaállítani.

A Bánya-, Energia- és Ipari Dolgozók Szakszervezete Országos Tanácsa kéri az MSZOSZ tagszervezeteit, hogy részvételükkel, jelenlétükkel fejezzék ki támogatásukat, szolidaritásukat követeléseink teljesítéséért.

Gyülekező: 16:00-tól Budapesten az Akadémia utcában, a Vigyázó Ferenc utca és Arany János utca közötti szakaszon.

A rendezvény várható időtartama kb. egy óra.
17 perce · Tetszik
34 perce · Tetszik

Debra01 # 2013.01.24. 10:17

Ezt a beadványt ugyan úgy tologatják, hogy ne kelljen dönteni. Kicsit körülnézek másoknál is, hogy mit tudnak róla.

kitakat # 2013.01.24. 10:16

A felülvizsgálat után 2 hónapra kapsz jó esetben határozatot.Elvileg addig kapnod kell az ellátásodat

yulika46 # 2013.01.24. 10:01

Szép napot mindenkinek!Volt mostanában valaki felülvizsgálaton?Mennyi időre kapta meg a határozatot?Addig kapott ellátást?

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.24. 09:19

megrokkant,

Nagy a hallgatás az AB-én, nincs semmi nyílvános döntés a honlapjukon, a IV/03157/2012 ügyszámra vonatkozóan!

Ednut # 2013.01.24. 09:08

Kitekat írta, hogy érdemes előre összeírni a betegségeinket, stb. Teljesen egyetértek.
Én a fv-ra vittem magammal egy papírt, amin csak a szedett gyógyszereim és az, hogy milyen betegségre szedem volt felsorolva, nem litániát írtam, hanem átláthatóan, egymás alá, hogy pl. x gyógyszer körömfájásra. Ja és a háziorvosommal lepecsételtettem és aláírattam.
Örültek neki az I. fokon, hiszen az adminisztrátornak fel kell írni, hogy mit szedünk. Továbbá sokat segített a lista abban, amikor megkérdezték, hogy mik a panaszaim, csak ránéztem, hogy mit miért szedek, és hozzámondtam a panaszokat. Így nem maradt ki semmi a nagy izgalomba.
Nem utolsó sorban ez a lista ott maradt náluk, bekerült az aktámba.
Szóval így nem is volt gond az értékeléssel, én is nyugodt voltam, hogy nem felejtettem el semmi fontosat.
Ez csak egy ötlet volt azoknak, akik még nem voltak fv-n, vagy esetleg II. fokra várnak.

megrokkant # 2013.01.24. 09:07

Prüsszögi. Mi lett a A.B. határozat e hó 21-én?

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.24. 08:47

Prüsszögi,

"sorstárs55, csodálkozom hogy még mindig vannak naív emberek, akik azt hiszik hogy ez egy "elkapkodott, érdemi tanulmány nélküli" törvényalkotás volt."

Nem vagyok naiv, sem hiszékeny, csupán ez a véleményem a törvényalkotásról!
Amint az érzékelhető a véleményem tovább olvasásával!

"De azt is meglehet állapítani, hogy tudatos, radikális törvényalkotás a rokkantnyugdíj elvételére, kiadás csökkentésére, az emberi méltóság figyelmen kívül hagyásával!"

aperten # 2013.01.24. 08:15

FELHÍVÁS!

A„ Tatabányai Szolidaritás Mozgalom felkéri tagjait és szimpatizánsait hogy a BDSZ által meghirdetett demonstráción 01.29.-én Budapest Akadémia út 3 az Emberi Erőforrás Minisztérium -nál 16.30-ra bejelentett tüntetésen amelyen tiltakozunk a rokkant nyugdíjak elvétele a bányász nyugdíjak járadékká mínősítése, a visszamenőleges törvénykezés ellen. Vegyen részt !!! Tatabányáról a BDSZ buszokat indít a Puskin (házaságkötő ) elöl 01.29.-én 14.30.-kor Jó szerencsét!


# aperten

kitakat # 2013.01.24. 07:46

Köszönöm a megerősítést!Ne vádaskodjunk,féljünk ott is ahol nem kell,mert nincs miért!!

Túlélő # 2013.01.24. 05:15

Jó reggelt Mindenkinek!
Igaz,hogy rég szóltam hozzá,de minden nap olvasom a fórumot.Az Igazságügyi szakértővel és az Igazságügyi Szakértői szakintézettel kapcsolatban - nekem pozutív tapasztalataim vannak.Mind a vizsgálat,mind a stílus korrekt volt mind a 2 helyen.Meghallgattak,vizsgáltak,igaz kérdeztek is.Nem 2 perc volt a vizsgálat,érezhető volt a felkészültség,és az is,hogy nem néztek"csalónak" emberszámba vettek.Lehet,hogy csak véletlen volt? két külömböző városban voltak a vizsgálatok,tehát szerintem nem véletlen.És nem én kértem a,az NRSZH által kijelölt orvosok vizsgáltak.
A másik-igen nekem is per és költségmentes volt a perem.

kitakat # 2013.01.24. 04:26

Még annyit:ha az első orvos szakértői véleményt sem fogadod el,kérhetsz másodikat is.Persze meg kell indokolnod.A bírósági tárgyalásokra sem kell eljárnod.Az elsőn kéred,hogy egészségi állapotod és az utazási költségek terhe miatt ,személyes részvételed nélkül is hozhatnak határozatot.Semmi hátrány nem ér,mivel minden beadványról,határozatról Téged is értesítenek.Azokra tudsz reagálni levélben.

kitakat # 2013.01.24. 04:07

Az orvos szakértő nem csak a jelen állapotot,hanem az I.fokon valószínűsíthető állapotot is megállapítja.általában korrekt,elfogulatlan határozatot hoznak!Ott az embernek még módja van a szerinte figyelembe sem vett betegségeit elmondani,bizonyítani.Nem árt ezeket a dolgokat előre összeírni s vinni magunkkal,mert ott a stressztől az alapvetőkről feledkezünk el!Prüsszögi,Te ott voltál?Mitörtént!Én sajnos nem tudom vállalni a közlekedést,mert részt vettem volna.

Yulo # 2013.01.23. 18:50

Jó estét! Mindenkit üdvözlök, már régóta olvasgatom a fórumot, de még nem regisztráltam csak most, hogy hozzászólhassak. Jelenleg a komplex vizsgálatomra várok, 1997 óta vagyok leszázalékolva gyerekkori betegségemből kifolyólag. Anno véglegesnek minősítettek, javulás nálam nem várható, csak romlás. Azóta nem dolgoztam, igaz volt próbálkozásom, de nem sikerült. Most viszont nem tudom, hogy ha kapnék munkát a rehabilitációs ellátást elvennék-e? Vérlázító esetek vannak... sok igazságtalanságról olvastam itt a fórumon. Attól tartok, hogy se rehab. ellátás, se munkám nem lesz...
Köszönöm a felvilágosítást!

Etel57 # 2013.01.23. 18:35

köszi figyelek, nem ugy volt hogy ma tárgyalják ???????????

Ednut # 2013.01.23. 18:35

Orgona61!
Egy lehetőséged van, az pedig a fellebbezés és oda minél frissebb leleteket vinni. Ki mondta neked, hogy pénzbe kerül a fellebbezés?
A FELLEBBEZÉS INGYENES!!!!! (maximum a postaköltséget kell fizetned).
Ha nem csúsztál ki a 15 napos fellebbezési határidőből sürgősen tedd meg. Ha kicsúsztál, akkor nincs tippem mit tehetnél!

csicseró # 2013.01.23. 17:44

Etel57
Nincs még döntés.Figyelem,ha felteszik írok.

Etel57 # 2013.01.23. 16:51

tud valaki valamit az alkotmánybiróság döntéséről ????

ildi63 # 2013.01.23. 16:33

A bírósági felebezéssel egy gond van,a bíróság megkéri az IOSZI-t hogy állapítsa meg a jelen állapotodat. Na itt a kutya elásva : az is állami intézmény...nem fog keresztbe tenni sem az első, sem a másodfoknak.