Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


éhes # 2013.01.25. 15:57

doli!
Biztos,hogy 2011? Nem 2012? 12 júliusit tudok akit nem hivtak még.

Debra01 # 2013.01.25. 15:00

Na, akkor én is várhatom a behívómat. Augban kellett volna mennem.

Viki30 # 2013.01.25. 14:41

Tisztelt fórunozók!Én ma kaptam meg a papirom hogy 80%-ról le vettek 67%ra de ugyan az a bajom mint idáig!Valaki meg tudja mondani nekem hogy erre mennyit fizetnek most?

belerokkant # 2013.01.25. 14:33
doli # 2013.01.25. 13:55

2011 jul.-ban kellet volna papír szerint mennem.

tiszavirág69 # 2013.01.25. 13:49

úgy értettem, hogy mikor kellett volna menned?
időben hívtak vagy csúszott?

doli # 2013.01.25. 13:37

2011 jul.

tiszavirág69 # 2013.01.25. 13:33

Doli!
mennyit csúszott a behívód?

doli # 2013.01.25. 13:31

Ma megkaptam a behívómat Január 31. 7-30. ra nagyon örültem még most is remegek.

tiszavirág69 # 2013.01.25. 13:14

klarissa-kösz-elmentettem :)

klarissa # 2013.01.25. 12:46

tiszavirág! A változtatni valókhoz légy szíves, írd hozzá:

  1. 2011. dec.31.-ig valamennyi megv.munkaképességűnek ismertjék el a rokkantnyugdíjban töltött időt szolgálati időnek az öregségi nyugdíj megszerzéséhez.(Van pl. olyan

    35 év járulékfizetés után, 5 évet rokkantnyugdíjban töltött nő, akit emiatt vágtak el az öregségi nyugdíj lehetőségétől)

  2. Új belépő csak az lehessen, amit az eredetileg a magyar nyelv értelmében jelent. Aki x éve bármiyen ellátásban részesült, az nem új belépő, hanem évek óta rokkant.
  3. Fejezzék be az összes trükközést, az örökös módosítgatást.
  4. 30-35 éves járulékfizetés után ne lehessen kivágni senkit az ellátásból

Köszönöm!

kázmér58 # 2013.01.25. 12:35

Debra01
Teljesen igazad van. Mikor kértünk a rendvédelmis vezetőket, meg a saját szakszervezeti vezetőinket hogy közösen lépjünk fel. Mindeni elutasította.Ha akkor mindenki összefog, már rég ki lennének söpörve még a világból is.Most meg oda megy 200 ember kiröhögik őket.Mert a Magyar még a bajban sem tud összefogni.Van kb 4000 rokkant bányász és van 50 szakszervezet.Mind mást akar.

tiszavirág69 # 2013.01.25. 12:21

Tisztelt fórumozók!
Konzultáljunk!
Februárban ismét előveszik az 5000-es törvényt
és az elmúlt év tapasztalatai alapján várhatóak változtatások.
Mivel nem hiszem, hogy a betegeket megkérdeznék,
arra gondoltam szedjük pontokba a legsérelmesebb dolgokat és küldjük el az illetékeseknek.
pl.
1. az 1095nap/5év biztosítási idő csak abban az esetben legyen szempont, ha egyébként nincs meg a régi szerinti szolgálati idő
indoklás: lehet, hogy a betegség következtében nincs meg az elmúlt 5 évben az 1095 nap, de eddig már van 20 év szolgálati ideje, akkor sem jogosult ellátásra a beteg a jelenlegi törvény értelmében.
2. az utazási kedvezmények elvételével megakadályozzák, hogy pl.

  • munkát tudjunk keresni
  • kezelésekre tudjunk járni

Kérlek benneteket segítsetek összeszedni az érvekkel alátámasztható változtatni-valókat,
talán van remény, hiszen a rehab VAGY munka is módosult.
ötleteket ide vagy privátban is írhattok, összeszedjük, feltesszük ide és, ha megfelelőnek találjátok továbbítjuk.

belerokkant # 2013.01.25. 11:37
Debra01 # 2013.01.25. 10:31

Kázmér58

A bányászokat ezerszer figyelmeztettük, hogy ezzel a hazug banával tárgyalni külön-külön nem lehet. Hazudnak!
A "mezei" rokkantak kérik tőletek, hogy ne csak a bányászok nevében beszéljetek. Aki tud, ott lesz az EEMI előtt veletek. Sajnos területileg szét vagyunk szórva, ésugyebár az anyagiak rettenetesen gátolnak mindenkit. De!! OTT leszünk!!!!
Legyünk annyian, hogy duguljanak be az utak.
Gondolkodom (nem tudom kivitelezhető-e) hogy minden nap ott állni..nézzenek a szemünkbe!
Valamint! Szólítsátok meg a kiebrudalt rendvédelmet is. Tőlük is visszavettek mindent.
Külön-külön nem megyünk semmire, és kevesen vagyunk, de együtt talán...

kázmér58 # 2013.01.25. 09:42

A sok harc után ezt érték el a bányászok. Vagyis semmit.Jó szerencsét Legyőztük a szkeptikusokat, ilyen sms ben közölték velünk politikusaik ,mikor végre lejött az új 426/2012(12.29) Korm,rendelet. Hát uraim ez mégsem sikerült,mondhatnánk azt hogy ez még annak is elveszi a járadékát aki eddig kapta.Közös álláspontunk amit Benke Norberttel is telefonon egyeztetve leírok nektek,csak az első felülvizsgálatig fogja kapni a Járadékos a pénzét utána rehabilitálhatónak fogják minősíteni.Ugyanis az új rendelkezésben kiesnek ,mivel nem felelnek meg a második bekezdésben foglaltak a ,b c,d.pontjában foglaltaknak,ami nekünk kifejezett kérésünk volt hogy külön külön is vonatkozzon ránk.A b pontra még külön kitérek.Lényeges azonban hogy itt is vannak nem végleges és végleges állapotúak Tehát az előbbieket rögtön rehabilitálhatónak minősítik ,az utóbbit meg egy következő lépésben vissza hívhatja ,mivel bárkit nyugdíjkorhatár alatt behívhatnak,és ők is elvesztik járandóságukat . .Menjünk tovább a régi 23/91 hiánya miatt kiesett dolgozókra .Elveszíti ellátását minden föld alatt megsérült bányász ,kinek nincs meg a 10 éve mert orvosa nem engedte vissza a föld alá,azért mert egészségügyi vagy mentális problémái végett nem végezhette tovább munkáját.Mit is takar ez a mondat, Olyan emberek esnek ki akik üzemi balesetekben akár csonkolásos sérüléseket szereztek,vagy még a mai napig nem tudja feldolgozni hogy több társa meghalt sújtólégrobbanásban és,ő csak azért van életben ,mert a vájár elküldte egy kulacs vízért.Automatikusan kiesnek a volt külfejtési dolgozok ,holott munkakörülményeik szinte azonosak voltak a miénkkel .Ugyan azok a behatások érték őket mint minket.por vibráció hallás stb ,csak hozzájuk besütött a nap.Sokszor éppen ez volt a baj,abban a katlanban nyáron iszonyatos meleg télen magyarra fordítva rohadt hideg volt.Kijelenthető hogy ezeket az embereket is olyan klimatikus mechanikus hatások érték hogy,15 év eltelte után jogot szereztek a rokkant nyugdíjra.Továbbiakban szinté kieső réteg a szénosztályozókon lévő dolgozok is ,melynek zöme vájáraink feleségei közül került ki.Egyvalamit spórolt meg a családfő a szemceruzát,de lehet hogy a hajfestéket is.Ezek a dolgozok is porban ,dübörgő berendezések ,rosták mellet végezték munkájukat,és sokan közülük ránk bányászokra jellemző betegségekkel lettek (hallás szilikózis)leszázalékolva.És most térjünk vissza arra a B ,pontra ami az új rendelkezésben van,ami aggodalomra ad okot,és ami már be is következett.Most hívott telefonon Tatabányáról egy volt vájár aki a18 évet dolgozott vájárként föld alatt . Beadta igényét a Járadékra és,telefonáltak neki a Nyufigtól hogy adjon be igazolás hogy 29% ban igazolja hogy betegségeit a bányában szerezte.Hát elmondanám nektek,ha ezt nekünk anno akkoriban ráírták volna akkor az baleseti ellátásra okot adó betegségnek számított volna és kártérítési kötelezetséggel járt volna mind az állam mind a volt munkáltatónk felé.Éppen ezért csak azt írták rá hogy 50% os mkcs ért el.Igaz be tudja ez az ember is bizonyítani úgy mint én csak, kell neki egy év mire utána jár.Ez az ember már azon gondolkodik hogy a 29 én a BDSZ tüntetésén felgyújtja magát a minisztérium előtt mivel már semmire nem telik neki.És még számtalan esetről tudnák nektek beszámolni Éppen ezért a BDSZ tüntetés után mi következünk .Vezetőségünk eldöntötte hogy,Pécsen tüntetünk tovább,melyet fizetett hirdetésekben fogunk különböző sajtó orgátumokban megjelentetni ,úgy hogy minden rokkantat akit méltatlan helyzetbe hozott ez a kormány ,megszólítunk Lehetőségeinkhez mérten ingyen buszokat is indítunk.

tiszavirág69 # 2013.01.25. 09:05

http://vaol.hu/…pont-1516948

Szent Pál Szociális Központ: nem hajtanak profitra (?)

sitimaci # 2013.01.24. 18:32
--
  • Kedves Liza68 !!!---Mintha úgy tudnám,hogy ilyen esetben az ÁLLAM megelőlegezi és folyósítja a GYEREKTARTÁST!!!---Üdv.
Liza68 # 2013.01.24. 16:43

Ma kaptam egy levelet a nyufigtól, h az exem rehabilitációs járadéka jan.31-el beszüntetésre került és nem tudják eztán levonni a gyerektartást. Most teljesen tanácstalan vagyok. Megint kezdődik a huzavona, mint kb egy éve mikor a egy törvény miatt(amit később módositottak)nem tudták levonni a gyerektartást. Csak most más a helyzet, ha valakinek beszüntetik a rehabot,az pontosan mit jelent? Eztán nem kap semmilyen ellátás?
Köszi, aki válaszol...:)

szafika # 2013.01.24. 16:36

Kedves Ednut ! a kertészkedés senkinél se azt jelenti , h naponta felás egy hold földet . Volt akinél abba kötöttek bele , h rokkantan a rokkant férjével behordták a tüzifát . Senki nem irigyel tőletek semmit , még aki szerinted eltünt innen , ő se !!!

nico56 # 2013.01.24. 15:58
kitakat # 2013.01.24. 15:02

Ednut,igazad lehet.Bár az én listámat nem pecsételték le,de a kérdéskor fejből kezdtem sorolni a szedett gyógyszereket,engem is félbe szakított a doktornő,de csak hogy elkérje a listát.(Ezzel a kérdéssel talán azt szűrik ki ,szedi-e valaki a gyógyszert,vagy csak felíratja.Különben a leadott szakorvosi papírokon rajta lenne)Nekem is kertészkedés lenne a hobbim,de sajnos még lakáson belül is alig tudok járni.(De leleményes a magyar,mert nyáron sámliról dudvázok.De nagy a boldogságom olyankor.Hasznosnak érzem magamat)

szerintem nem mi vagyunk a szerencsés sors társak,nem csak minket vizsgált lelkiismeretes orvos.Ja,Bár szívesen fogadták az előre jegyzetelt dolgokat,előszörre 32% volt.De a későbbiekben jól jött,hogy minden szerepelt,mert arra már rá sem kérdeztek,esetleg ha volt újdonság,én szóltam.

Ednut # 2013.01.24. 14:43

Azért ez megdöbbentő,hogy összetépték a listátokat (gyógyszeres), az adminisztrátor nálam külön örült a listának. Talán valami hetedik érzékem súgta meg, hogy szépen legépelve, orvos által lepecsételve és aláírva vittem. Így mégis volt valami hivatalos jellege és ha ezt összetépték volna, az elég ciki lett volna rájuk nézve.
Kitekat, valóban azért írok ide néhány tippet, tapasztalatot, hátha segíthet. Bár már ezt is félve teszem, mert volt itt a fórumon olyan sorstársunk, aki azt mondta, hogy én átvertem a bizottságot, ezért kaptam rokkant státuszt. Mert leírtam jótanácsként, hogy amikor kérdezték, hogy mi a hobbim, nem mertem megmondani, hogy a kertészkedés, mert hallottam már mástól, hogy ő mondta és erre az volt a válaszuk, hogy aki kertészkedni tud, az dolgozni is. Na most ezt utálom az egészben, hogy a kertészkedés nem azt jelenti nálam, hogy naponta felások egy hold földet, hanem a kis konyhakertemet, virágos kertemet gondozom, ha bírom.
Szóval még egymás között is megy az irigység, meg a rosszindulat. Nem hiszem, hogy ez nagy átverés lenne részemről.
De az a sorstársunk mostanában eltűnt az oldalról.
Lényeg, hogy még a segítségnyújtásba, a jóindulatú tanácsokba is belekötnek egyesek.

tyukanyó55 # 2013.01.24. 14:10

Hát igen érdekes a előttem lévő hozzászólás: - mintha egy helyen lettünk volna.
Engem is egyszerre kérdezett a főorvosnő is, meg az asszisztens is. Mondhatom úgy összezavartak, hiszen nem is lehetett egyszerre válaszolni, mert akkor meg rám szóltak, hogy miért nem figyelek jobban !!!

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.01.24. 13:59

A ROSTA felhívása:
József Szalai
Felhívás!
A ROSTA kér mindenkit, hogy amennyiben tud konkrét esetről, aki a rokkanttörvény következtében vesztette életét, Szalai József lapján privát üzenetben írja le az esetet. Nagy szükség van az esetleírásokra és azok ügyét is elviszi Strassbourgba a ROSTA.

Hozzászólnék az előre felírt gyógyszerekhez, esetleg panaszokhoz.
Nekem visszaadták a kezembe a listámat, mikor beszedték a papírokat, hogy majd ha bemegyek, akkor kell.
Benn nem engedték, hogy elővegyem. Ezt fejből kell tudni!!! Hiába érveltem, hogy 2 hete változtattak a gyógyszereimen (legfőképp az ára miatt), nem tudtam még megjegyezni, nem foglalkoztak vele.
Ami érdekessé tette: felváltva kellett (volna) az asszisztensnőnek a gyógyszereimet diktálni, a doktornőnek a panaszaimat, miközben vetkőztem. Naná, hogy jól összekavarodtam. Akkor még le is lettem teremtve, hogy ezt már mondtam, ne ismételjem magam.
Egyetlen alkalommal volt szerencsém egy, ha nem is jóindulatú, de legalább nem ellenséges főorvoshoz. Olvasom, vannak szerencsés sorstársak, csak kevesen. Mint ahogy kevés sajnos a lelkiismeretes felülvizsgáló orvos is.