Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Tulcsi 19 # 2013.01.23. 09:37

Én még emlékszem arra amokor egy EMBER szavára lehetett adni. De ma már a kérdés sem egyenes.

Etel57 # 2013.01.23. 09:37

sorstár 55 ezzek mindenkit átvernek ,jóra nem lehet számitani.

Tulcsi 19 # 2013.01.23. 09:24

Semmivel nem lett kevesebb, és kapom az emeléseket is.

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.23. 09:24

Bocsi, ez a lényeg!!!
Így segít a Fidesz: megint hintában a bányászok

Hiába volt a hangzatos sajtótájékoztató, a nagy ígéretek, valahogy megint bajba került egy csomó bányász. Az új kormányrendeletbe épített szűrő miatt Baranyában is sok volt bányász éhezhet.
Benke Norbert, a vasas szakszervezet regionális ügyvivője szerint sürgősen módosítani kell a volt bányászok jogállásával foglalkozó 2012-es kormányrendeletet. Egy rövid passzus miatt ugyanis sok bányász kerülhet nehéz helyzetbe: van olyan bányász rokkantsági kategória, amelyben az érintettek 60 százalékának lehetetlenül el a megélhetése.
A kormányrendeletbe betettek egy olyan részt, amely szerint a bányászok egészségkárosodási járadékára azok személyek jogosultak, akik kereset-kiegészítésben részesültek - így Benke Norbert. - Ezzel kizárták a külszíni bányászokat, mert ők azt nem kaphatták meg, csak a föld alatt dolgozók.
Egy további mondattal pedig kiterjesztette a kormány a járadék jogosultságát azokra, akik legalább 10 évet dolgoztak a föld alatt.
Az ígéretek úgy szóltak, hogy aki a rokkantsági fokozatát elérte, áprilistól visszakapja a pénzét, de ezzel a mondattal elvágtak ettől egy csomó bányászt - így Benke. - Akinek rokkantsági fokozata van, de nem éri el az 50 százalékot, mondjuk mert javult az állapota, annak legfeljebb 40, de sokuknak 28.500 forintból kellene megélnie úgy, hogy munkát még véletlenül sem tudnak biztosítani neki. Megszűnt az átjárhatóság az ellátások között, amit pedig nagyon határozottan kértünk. Nincs jogfolytonosság, új belépőnek tekinti a nyugdíjfolyósító igazgatóság a járadékból az éhbérnek megfelelő rokkantnyugdíjba kerülő bányászokat.
A szakszervezeti vezető rámutatott: aki a bányában sérült meg, 8 év után lett rokkant, annak 2011 májusában elvették a bányász rokkantsági ellátását, és 28.500 forintot kap, ráadásul ezután is ennyit fog, hiába ígérték, hogy visszakapja.
Ezzel nagyon nagy hibát követtek el a jogszabály előkészítői és elfogadói - hangsúlyozta Benke Norbert. - Beletettek egy szűrőt abba a megállapodásba, amit többen segítettünk előkészíteni, ami a harmadik csoportos rokkantsági bányászok 60 százalékát érinti. Sürgősen korrigálni kell, mert 28-40 ezer forintot kapnak ezek az emberek.
A vasas régiós vezetője kiemelte: nem értik, hogy miért került bele, sokadszor teszik hintába a bányászokat. Ezek után kíváncsi, hogy hányan szavaznak azokra a kormánypárti képviselőkre, akik azt mondták: segítenek.
Forrás: Pécsi Stop | STOP

Tulcsi 19 # 2013.01.23. 09:22

Mindenkinek lejár a rehabilitációs ellátás, mivel három évig adják. Aki rehabilitációra nem javasolt vot annak is, igy biztosan sorra kerülünk.

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.23. 09:17

Így segít a Fidesz: megint hintában a bányászok
http://www.pecsistop.hu/…zok/1116775/
Így segít a Fidesz: megint hintában a bányászok
TEGNAP | 19:16 MEGOSZT / NYOMTATA+ / A-

címlapsztori
Megalakította az új sztrájkbizottságot a PDSZ Közel félszázan nyertek a szakképzési pályázaton Baranyában
7/10 ajánló
Ütötte, rúgta az asszonyt fényes nappal
A piac köszöni, de nem kér Matolcsyból
Egymillió lájkért döngethető a szöszi lány - nyomjon egyet Ön is! Fotó!
Szúrós szag miatt rohantak a tűzoltók - fotók
Zebrán gázolt, majd továbbhajtott - ha látta ezt az esetet, azonnal szóljon!
Baleset az M7-esen, terelik a forgalmat
Hurráhangulat, rezsicsökkentés - olvasónk kiakadt
Találd fel magad! A PTE is ott lesz az Educatión
Szenteléstől kóstolásig - Vince-napi ünnep a Zsolnayban
Lidérces fénytánc lepte be az eget - látott már ennél szebbet? videó!
Ki mennyit keres idén - itt a táblázat
Vér kell! - Segítsünk együtt Bencének!
Tüke Busz: vizsgálat nélkül rúgták ki a szakszervezeti vezetőt
Buszpuccs, avagy Ikarosz lázadása
Meggyilkolt pszichológus - Februárban kezdődik P. László büntetőpere
Így segít a Fidesz: megint hintában a bányászok
Meghajolt Pécs a királynő akarata előtt
Pécsett volt a legjobb akrobatikus rock 'n' roll táncverseny
Idén újra lesz Pécsi Egyetemi Napok
Lola bármikor eltörné a szomszéd bokáját
Hiába volt a hangzatos sajtótájékoztató, a nagy ígéretek, valahogy megint bajba került egy csomó bányász. Az új kormányrendeletbe épített szűrő miatt Baranyában is sok volt bányász éhezhet.

Benke Norbert, a vasas szakszervezet regionális ügyvivője szerint sürgősen módosítani kell a volt bányászok jogállásával foglalkozó 2012-es kormányrendeletet. Egy rövid passzus miatt ugyanis sok bányász kerülhet nehéz helyzetbe: van olyan bányász rokkantsági kategória, amelyben az érintettek 60 százalékának lehetetlenül el a megélhetése.

  • A kormányrendeletbe betettek egy olyan részt, amely szerint a bányászok egészségkárosodási járadékára azok személyek jogosultak, akik kereset-kiegészítésben részesültek - így Benke Norbert. - Ezzel kizárták a külszíni bányászokat, mert ők azt nem kaphatták meg, csak a föld alatt dolgozók.

Egy további mondattal pedig kiterjesztette a kormány a járadék jogosultságát azokra, akik legalább 10 évet dolgoztak a föld alatt.

  • Az ígéretek úgy szóltak, hogy aki a rokkantsági fokozatát elérte, áprilistól visszakapja a pénzét, de ezzel a mondattal elvágtak ettől egy csomó bányászt - így Benke. - Akinek rokkantsági fokozata van, de nem éri el az 50 százalékot, mondjuk mert javult az állapota, annak legfeljebb 40, de sokuknak 28.500 forintból kellene megélnie úgy, hogy munkát még véletlenül sem tudnak biztosítani neki. Megszűnt az átjárhatóság az ellátások között, amit pedig nagyon határozottan kértünk. Nincs jogfolytonosság, új belépőnek tekinti a nyugdíjfolyósító igazgatóság a járadékból az éhbérnek megfelelő rokkantnyugdíjba kerülő bányászokat.

A szakszervezeti vezető rámutatott: aki a bányában sérült meg, 8 év után lett rokkant, annak 2011 májusában elvették a bányász rokkantsági ellátását, és 28.500 forintot kap, ráadásul ezután is ennyit fog, hiába ígérték, hogy visszakapja.

  • Ezzel nagyon nagy hibát követtek el a jogszabály előkészítői és elfogadói - hangsúlyozta Benke Norbert. - Beletettek egy szűrőt abba a megállapodásba, amit többen segítettünk előkészíteni, ami a harmadik csoportos rokkantsági bányászok 60 százalékát érinti. Sürgősen korrigálni kell, mert 28-40 ezer forintot kapnak ezek az emberek.

A vasas régiós vezetője kiemelte: nem értik, hogy miért került bele, sokadszor teszik hintába a bányászokat. Ezek után kíváncsi, hogy hányan szavaznak azokra a kormánypárti képviselőkre, akik azt mondták: segítenek.

Forrás: Pécsi Stop | STOP

Etel57 # 2013.01.23. 09:16

tulcsi 19 szeretném megkérdezni,mennyivel lett kevesebb a pénzed ??????????

Etel57 # 2013.01.23. 09:04

jó láttom rehabos voltál de az is lejár

Etel57 # 2013.01.23. 09:02

LIZA 56 ÉN MÁR 58 DIK VAGYOK ÉS ROKKANT VOLTAM,te rehab járadékos vagy ?????????????

Etel57 # 2013.01.23. 08:58

LIZA 56 NEM AKARLAK ELKESERITENI ,DE AKI 2011 DEC 31 IG TÖLTÖTTE BE 57 ÉVET VAGYIS 1954 SZÜL ,AZOKNAK NEM KELL VISSZA MENNI ,CSAK HA SOROSRA VÁRNAK.VAN EGY ROKONOM 23 ÉVE VÉGLEGES ÉS MÁR HIVJÁK VISSZA.

Tulcsi 19 # 2013.01.23. 08:45

Én is 2009 ben voltam f.vizsálaton, és rehabilitáció nem javasolt,rokkantnyugdijjas voltam. Most rehabilitációs ellátást kapok 2012 jan óta.

liza56 # 2013.01.23. 08:07

ETEL57
Engem is rehabra raktak pedig ,2009-ben rehabilitációja nem javasolt, és nem kellet már vissza mennem, csak ha én kérem mert állapotba romlás következne be 1956-os vagyok

Fülcimpa # 2013.01.22. 23:36

Mindenkinek!! :)

‎"Infarktust szenvedett betegekkel folytattak csoportterápiát. Az egyik teremben monitorozták a különböző testi működéseket, a másik teremben folyt a csoportbeszélgetés. A technikus egyszer csak kihívta a csoportot vezető orvost, hogy megkérdezze, mi történik itt, mert a szívkoszorúerek hirtelen elkezdtek tágulni, a vérátáramlás döbbenetesen fokozódott. Mit válaszolt erre az orvos? A szeretteinkről folyik a beszélgetés. Tudományos vizsgálatok igazolták, hogy a szeretetteljes gondolatok, az ölelés, a puszi, a simogatás, a csók relaxálja, átjárhatóvá teszi a szívkoszorúereket! Hát akkor öleljünk és szeressünk! Gyógyítsuk a szívet!" (Prof. Dr. Bagdy Emőke)

nico56 # 2013.01.22. 22:11
Etel57 # 2013.01.22. 19:49

HÁT IGY VAN KITALÁLVA DE AZ VAN A PAPIRON ÉN SEM TUDOM

george2 # 2013.01.22. 19:42

Etele57

Akkor nem értem mitől vagy új belépő,ha 2011 dec.ig rokkant voltál......

Etel57 # 2013.01.22. 18:54

ROKKANT

george2 # 2013.01.22. 18:46

Akkor másképp kérdezem:
2011.dec.31.ig rokkannyugdijas voltál vagy rehab.járadékos?

Etel57 # 2013.01.22. 18:42

2010ben voltam rehab bizotság előtt most ujra vizsgálnak minden kinek igy jöt ki,aki végleges annak is

Etel57 # 2013.01.22. 18:33

hát tavaly januártól rehabos ugy küldték ki a papirt.2010 ben azt irták nem vagyok rehabitálható ,és ugyan azt a pénzt kaptam idáig emelést is kaptam ,sorosra vártam

george2 # 2013.01.22. 17:08

Tavaly év végén mi voltál rokk.nyugdijas vagy rehabos?

Etel57 # 2013.01.22. 16:40

szerintem mindenkit rehabra raktak aki sorosra várt igy eltudják venni a pénzt

Etel57 # 2013.01.22. 16:27

azért kérdezem,hogy mikortól számitják január 12 én kelt onnan számit az idő mert akkor bajba leszek ha a januári pénzt vissza kell adnom .

Etel57 # 2013.01.22. 16:20

ugy van a papiron én kértem a vizsgálatott de ők kikövetelték hogy vissza kell küldeni ezzek szemetek, felebezésnek helye nincs

Etel57 # 2013.01.22. 16:15

igen juliusban kellet volna menni csak irták hogy visza kell fizetni,ha lejebb vesznek ,küldtek nyomtatványt is ,én már töltöttem ehez hasonlót 2010ben akkor nem vettek el semmit de most biztos ,