Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


skorpió13 # 2011.08.22. 19:47
luck-666 # 2011.08.22. 19:51

skorpió13

ezt irtam le a doktornak,78 és 67%-ra egyforma összeg jár

skorpió13 # 2011.08.22. 21:53

Igen,láttam.azért kerestem rá,mert én sem tudtam hány %nál kezdődik a IIfok.

golaxo # 2011.08.22. 22:28

Egyetértek kekével márcsak ezért is:

www.nyugdij.biz

szafika # 2011.08.23. 03:22

De akkor a politikus is dolgozzon ingyen , dicsőségért , meglátjuk, hogy él meg belőle , mindenféle adót járulékot fizessünk, h ők jól éljenek ?!

Ricuska # 2011.08.23. 05:47

Veci!!
Hogyan van az hogy a rokkantnyugdijas keresetkorlát nélkül dolgozik?? Előző oldalon lévő irásodban olvastam. Én ugy tudom a rokk. nyugdij duplája lehet a keresete bruttóban. Legalább is a III. csop. rokkantaknál.
Az I. és II. foknál nincs keresetkorlát ha jók az infóim.
Pedig ott is vannak dolgozni tudó emberek.
A behivásokkal kapcsolatban olyanról tudtok akit a biróság vett fel, véglegesitett és mégis behivták???
No ez az ami nagyon érdeklene.

Veci # 2011.08.23. 07:26

Akik korábban lettek egészségkárosodottak, azoknál nincs keresetkorlát, a keresetkorlát 2008-tól a te általad leírtak szerinti. Itt valószínűleg összekevertem a járadékosok munkavégzésére vonatkozókat (bocsi)

http://www.onyf.hu/?…


Üdvözlettel Veci

tian # 2011.08.23. 08:41

Találkoztatok ezzel az információval? Olyan rehabilitációs járadékban részesülőtől hallottam, aki 2 hete volt 3 napos tréningen, amit a Munkaügyi Központ szervezett, aránylag friss 6-7 hónapja a rehabilitációban részt vevők számára. Az előadó hölgy azt mondta, hogy a jelenleg rehabilitációs járadékban részesülők nem kerülhetnek vissza a lejárat után semmiképpen sem rokkantsági nyugdíjba. Ez a lehetőség megszűnt.
Ti hallottatok erről valamit?
Azt mondta még, hogy vagy munkába áll vagy szociális segélyt-járadékot kaphat.
Az is elhangzott, hogy az EU-tól újabb 5 év-nyi lehetőséget szeretnének megkérni, ezen rehabilitációs járadékok tovább folyósítására. Ha erre lenne engedély, akkor lenne rá pénz is és nem terhelné sem a nyugdíjalapot, sem a szociális ellátást ennek a kifizetése. Erről semmilyen részletet nem mondott, hogy ez kiket érinthetne a rehabosok közül.
Írjatok,hogy Ti vagy ismerettségi körötök hallott ilyen híreket? Ti hogyan értelmeznétek?

cosmos10 # 2011.08.23. 09:13

Kedves Tian!

Én még nem hallottam pedig most lettem rehabos.Kicsit furcsa lenne a dolog.Ugye rehabos csak az lehet aki 51%-os eleve.Tehát az már rokkant nyugdíjas is lehet.Rehab után megint felülvizsgálatra kell menni nekem 3 év múlva.
Legalább is az én papíromba ez van.Amúgy meg rosszabodás esetén megszünik a rehab és rokkant nyugdíjas lehet megint az ember.Kicsit ellentmondásos a dolog a mostani jogszabályokkal kapcsolatban,de ma már az ember semmin nem csodálkozik.Mindenesetre utánna nézek azért.

kiszolgáltatott # 2011.08.23. 10:01

Engem az együttműlödő orvosok is nagyon bosszantanak: http://www.gyakorikerdesek.hu/…ogyultnak-mi"
"A sógornőm aszísztens ként dolgozik egy ilyen szakorvosi bizottságban s mondja hogy kiadta a kormány nekik hogy mindenkitől el kell vonni a rokkantsági fokozatot, A szakorvosok körében is felháborodást jelent az e féle kormányzati utasítások, amikkel egyetérteni nem lehet, de mit lehet tenni egy kormány utasításának, hogy betartják."

kiszolgáltatott # 2011.08.23. 10:36

Próbáltam a MEOsz kérdőíveket e-mailben küldeni ismerősöknek,mert a MEOsz oldalán elektronikusan is letölthető és elküldhető.De nem tudom,hogy vállalják-e nevüket hozzá.Név nélkül nem érvényes?Vagy visszaküldhető elektronikusan is név nélkül?

Én névvel küldtem vissza természetesen,és a családtagjaim is,de távolabbi,még munkában álló ismerősök esetleg tartanak valamitől.

kiszolgáltatott # 2011.08.23. 11:17

http://www.meoszinfo.hu/tpk.php
Megpróbáltam,elektronikusan rákattintva is vissza lehet küldeni a kérdőíveket.(név és cím nélkül is)

kiszolgáltatott # 2011.08.23. 11:30

Igen ,megírom,meg ki is nyomtattam,hátha az orvosnál is találkozok olyanokkal akik érintettek,és adnéknekik a nyomtatványból

Nap-lemente # 2011.08.23. 12:54

http://www.meoszinfo.hu/tpk.php

Nekem-nekünk is sikerült!

kázmér58 # 2011.08.23. 13:04

Icike4
Nem szeretem az általánosítást.Ilyen emberek miatt mint ön, neveznek mindenkit csalónak.Én is végleges vagyok 4 éve.Előtte és utánna, még a mai napig is havi 2,3 alkalommal orvoshoz kell járnom.Havi 30 fajta gyógyszert kapok. úgy hogy NEM VAGYOK csaló.Szív Tüdő. Gerinc stb.És rajtam sem tudnak segíteni.Csak folyamatosan romlik az állapotom.20 év vájárként 10 év egy másik nagyon kemény cégnél.20 év után elmehettem volna nyugdíjba, de nem tettem.Mert még volt egy csipetnyi erőm.Most már sajna vécére sincs.úgy hogy szeretném hogy ha nem általánosítana.

Terike # 2011.08.23. 13:22

Kedves Ujpesti és Mari55!

Köszönöm a választ és örülök, hogy megértettétek amit akartam, és nem sértődtem meg, ti nem bántottatok. Újpesti rátapintott a lényegre.
Ez a gép valóban még arra is jó, hogy az orszi behivás előtt tudja az ember, hogy a már meglévő betegségein kívül milyen újabb jött még, és milyen vizsgálatokat végeztessen el, hisz senki nem lát bele önmagába.
Én egy telefonos felhívás útján jutottam ehhez a lehetőséghez, nem volt kötelező, úgy hívtak meg, mivel mondtam , hogy krónikus összervezet károsított beteg vagyok
Bárki jelentkezhetett, és mivel ez a gép itt volt a lakóhelyemhez közel, elmentem.
13500,-Ft-ba kerül a 4 perces vizsgálat.
Sajnos a TB még nem támogatja pedig tehetné, mert sokkal több ember elmenne erre a vizsgálatra mivel fájdalommentes és csak 4 percig tart.
Én sem azért vállaltam mert valami csodát reméltem tőle, és az sem igazán érdekel, hogy elfogadja-e az orszi vagy nem, én csak a jelenlegi állapotomra voltam kíváncsi, és arra hogy mi várható a jövőben.
De ha megérjük, hogy netán az orszi is elfogadja majd a mellé csatolt orvosi leletekkel, akkor meg főleg megéri megcsinálni.
Mint már írtam amit megadtam telefonszámot lehet érdeklődni, de olvastam, hogy már több orvosi rendelőkben működik ez a gép az országban, és 2006 vagy 2008 óta használják.

cosmos10 # 2011.08.23. 14:18

Kedves Terike!

Most olvastam egy cikket ezzel az állapotfelmérő géppel kapcsolatban.Orvosilag sehol nem támasztották alá azt,hogy ezek pontos diagnózist adnak a betegségekről.Ráadásul egy komplett vizsgálat 1 óra még a gépnek is.A GVH rengeteg ilyennel foglalkozó doktort,természetgyógyászt,orvosi bt-t megbüntetett az emberek félrevezetése miatt.

kázmér58 # 2011.08.23. 14:49

cosmos10
Telje
sen igazad van. Ezek a pár perces vizsgálatok ami 13500ft ba kerül. Az csak egy humbuk.Nálunk is vannak hogy 1 csepp vérből megállapítsa minden betegséged.15000ft ért. Aki elment megállapították hogy halálos beteg. De nekik van egy csoda szerük 100000ft ért , ha beszeded, ez egy éves adag, akkor évek múlva megfogsz gyógyulni.Megkérdeztem a házi orvosomat. Azt mondta ha van felesleges pénzem nyugodtan. De képzeljem el mikor egy labor vizsgálaton sok fiola vért levesznek, még abból sem tudnak mindet megállapítani.

cosmos10 # 2011.08.23. 15:05

Én csak azt írtam le amit olvastam.Általában én előbb mindig utánna járok a dolgoknak mielőtt bármit is ki akarnék próbálni.Nekem az lett gyanús,hogy minden betegséget megmond.Kérdem én akkor hivatalosan miért nem alkalmazzák a kórházak.Nem kéne vérvétel,ultrahang,stb nem kellene olyan sokat várni időpontokat kérni.

kázmér58 # 2011.08.23. 15:51

Icike42
Nálam az a gond, hogy ha ugyan ahhoz az orvoshoz megyek vissza 1 hónapon belül. Mér más gyógyszert ír ki.De a régit is meghagyja.A házi orvosomhoz havi 2,3 új zárójelentést viszek, de csak belenéz, kiíratja a gyógyszereket. Azt nem nézi hogy ütik egymást. Én itthon leülök az internet elé, és megnézem melyiknek mi a hatása. Pláne a mellélhatása.A tüdőmre 3 orvos három féle gépet írt ki.Amibe a fiolák szintén ütik egymást.De a lényeg 2 hónapja szólt az orvosom hogy elküld műcsőre, mert annyi a betegségem.Mire közöltem vele hogy már 4 éve le vagyok százalékolva, nem hitte el.És ez nem vicc.

tanárúr # 2011.08.23. 16:24

A 136/1951. (XII.18.) Egészségügyi Miniszteri rendelet szabályozta a munkaképesség-csökkenést véleményező orvosi bizottságok működését.MŰCSŐ

tanárúr # 2011.08.23. 17:01

http://www.orszi.hu/index.php?…

Az előbbi hozzászólásomban elírtam, pontosan MUCSŐ

kiszolgáltatott # 2011.08.24. 04:27

Most olvastam a rehabos dolgozók jogairól.-Icike linkjéből.
Hát ez is a felháborító eljárások egyike.Megérné ezeket az eseteket is számontartani és a kormányszintű illetékeseknek továbbítani.
http://www.jogiforum.hu/forum/37/2897

kiszolgáltatott # 2011.08.24. 04:32

Bocsánat az előbbi link helyesen:http://www.jogiforum.hu/forum/37/28976

hars52 # 2011.08.24. 05:15

Kedves mindnyájan!
Bár nem vagyok rokkantnyugdíjas, de mindennap átolvasom ezt a topicot. Mélyen megrendített a vénember sorsa, és 100%-ig igazat adok nektek, és úgy gondolom, egy kicsit is jó érzésű ember nem ülhet fel a kormány propagandájának, hiszen senki sem tudhatja, hogy holnap nem ő lesz-e ilyen helyzetben. A betegség nem válogat. Elég baj az annak akit elér, nem kellene még tetézni is megalázó eljárásokkal,létbizonytalansággal.Bár nem hiszek benne, hogy a törvényhozók átértékelik elképzeléseiket a rokkantnyugdíjakat illetően, de azért sok erőt, kitartást kivánok mindnyájatoknak és vigyázzatok magatokra, ne tegyen tönkre még jobban ez a helyzet.
üdvözlettel: Zsuzsa