Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


nico56 # 2013.02.17. 23:52

Szerintem a 20 óra alatt ezt a hiányt pótolják:
"2013. december 31-éig a rehabilitációs orvosszakértői tevékenység végzésére jogosult az
az egészségbiztosítási szakképesítéssel nem rendelkező személy is, aki:"

vaer # 2013.02.17. 21:08
vaer # 2013.02.17. 21:05

Az NRSZH-nál több a rokkant mint bárhol másutt. Én több sánta, paralizises, stb. ember láttam ott. Lehet, hogy igy próbálják kompenzálni és bizonyítani, hogy ők aztán...... Talán azért is van annyi rosszindulat bennük. Persze biztos vannak kivételek is, csak ritkán látni ilyet.

megrokkant # 2013.02.17. 16:44

Mi az a 20óra tovább képzés egy éven belül? Semmi. Nekem senki se mondja, hogy belgyógyászati vagy szemészeti szakvizsgával rendelkező orvost 20óra alatt orthopéd orvossá lehet képezni. Ez csak egy példa. Ami nekem a szememet szúrja mindig majd nem 50százaléka nyugdijas orvos NRSZH-ál. Mit keresnek ezek ott? Otthon a nyugdijukat élveznék, ne a mások élete tönkre tevésével kapjanak még plusz pénzt. Ezt nem engedném meg.

shakin # 2013.02.17. 16:05

A rehabilitációs orvosszakértők továbbképzése
A rehabilitációs orvosszakértő köteles a Hivatal által szervezett 20 óra időtartamú, írásbeli
vizsgával záruló továbbképzésen részt venni és a vizsgakötelezettséget teljesíteni:

  • a névjegyzékbe vétel időpontját követő 1 éven belül, valamint
  • ezt követően évente.

A szüneteltetés időtartama a továbbképzési kötelezettséget nem érinti.
Fontos! A rehabilitációs orvosszakértői tevékenység végzésének átmeneti szabályai 2013.
december 31-ig
2013. december 31-éig a rehabilitációs orvosszakértői tevékenység végzésére jogosult az
az egészségbiztosítási szakképesítéssel nem rendelkező személy is, aki:

  1. rendelkezik a Rendelet 1. sz. mellékletében felsorolt valamelyik szakképesítéssel, és
  2. rendelkezik a Rendelet 1. sz. mellékletében felsorolt valamelyik szakképesítéssel

ellátható területeken legalább öt év szakmai gyakorlattal,

  1. eleget tett a továbbképzési kötelezettségének,
  2. az egészségügyi dolgozók érvényes működési nyilvántartásában szerepel, kivéve, ha

az egészségügyről szóló törvényben foglaltak szerint az egészségügyi tevékenysége
végzésének a működési nyilvántartásba történő bejegyzése nem feltétele,

  1. rendelkezik a Hivatalnál vagy jogelődjénél működő szakértői bizottságban eltöltött

hat hónap szakmai gyakorlattal.
2014. január 1-től az egészségbiztosítási szakképesítéssel nem rendelkező rehabilitációs
orvosszakértőt törölni kell a névjegyzékből.
A bejelentéssel, a névjegyzék vezetésével kapcsolatban
további felvilágosítást a névjegyzéket vezető ...............................2013 dec. mindenki jó....érdekes.ez!

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.02.17. 12:50

Üdvözlök minden fórumozót!
Egy igen "kellemes" élményem osztanám meg veletek.
Vagyunk itt sokan, akik ellátás, jövedelem nélkül maradtak a fejetlenségek miatt. Akik hónapok óta nem kapnak egy fillért sem.
Nos, én szeptembertől vagyok ellátás nélkül. Decemberben már nem volt érvényes a TAJ kártyám. Mivel korábban kaptam beutalókat MR vizsgálatokra, még érvényes kártyával, a vizsgálatokat is elvégezték, és a szakorvosokhoz is mehettem az eredményekkel anélkül, hogy fizetnem kellett volna. Nálunk az önkormányzat erre illetékes alkalmazottja nagyon igyekezett korábban lerázni. Meg sem említette, hogy meg lehet kérni, hogy fizessék helyettem a TB-met. Azt mondta, ha kipirul, nekem kell havonta a semmiből fizetni. A szakorvosok asszisztensnői erősítették meg az ismerősöktől kapott infót: kérvényezzem, kötelesek fizetni 1 évig. Ne hagyjam magam lerázni, ha kell csapjak az asztalra.
Nos, ez évtől nem az önkormányzathoz, hanem a Járási Hivatalhoz tartozik ez az ügy. Benn voltam, először az ügyfélszolgálaton kaptam egy nyomtatványt, amit kitöltve, a járadékom folyósításának megszüntetéséről kiállított határozattal együtt vittem vissza immár az ügyintézőnek. Fölényes, lekezelő stílusban közölte: írjak egy nyilatkozatot, amiben büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem: milyen alkalmi munkákat végzek, ebből mennyi jövedelmem származik, mert a semmiből nem lehet megélni. Közöltem, nem végzek semmilyen alkalmi munkát, mert 1. annál betegebb vagyok, 2. még csak lehetőségem sincs bármire.
Kijelentette, hogy adócsaló feketemunkás vagyok, és őt ne akarjam félrevezetni.
Tovább nem volt kíváncsi rám. Szerdán vár vissza a nyilatkozatommal.
Hányan vagyunk, akik a szomszédok, rokonok segítségével élünk még??? Hány sorstársam adósodott el, akik kölcsönökből élnek???
Érdekes, hogy sem a kormányt, sem az NRSZH-t, sem az Alkotmánybíróságot, senkit nem érdekel, hogy mi miből élünk??? Én a TB-m fizetését kértem, és máris adócsaló lettem. Mert valóban nem tudom fizetni, és már gyógyszert sem tudok felíratni.
Most majd kikerülünk az "alaptörvényből" is.
Ezzel kimondják a halálos ítéletünket.

tian # 2013.02.17. 11:56

a mai magyar szomorú valóság: http://www.168ora.hu/…t-96866.html

george2 # 2013.02.17. 09:12
klarissa # 2013.02.17. 08:34

Prüsszögi vagy aki ért hozzá, legyen szíves tegye fel a tegnapi Magyar Hírlapban megjelent cikket: Zupcsán Erika nyiatkozik a nyugdíjrendszerről.
Köszönöm!

Marika-55 # 2013.02.16. 15:19

muci58
Akkor várja a "behívót",türelemmel!!

muci58 # 2013.02.16. 14:46

Marika55! Igen kellett jelentkeznie tavaly márc.ig, jelentkezett! Áprilisba lesz 58éves!

Marika-55 # 2013.02.16. 13:32

muci58
Kellett a férjednek 2012. márc.31.-ig jelentkezni,kapott levelet?
Mert ha igen akkor hívni fogják,hány éves ha megkérdezhetem.

muci58 # 2013.02.16. 12:51

Marika ! A férjem 2011 dec 31-ig szociális járadékos volt, ami 27000ft ,és 2012 jan.1-el az rehabillitációs ellátás néven "fut" tovább, tehát áprilisba jár le a 3év, mert 2010 -ben volt megállapitva! Akkor hívják, vagy ő jelentkezzen?Lestefan! Köszönjük Neked is!

lestefan # 2013.02.16. 09:55

muci58

Marika-55 jól írja.

  • A rehab járadék szünik meg, ami max.3 évig volt adható. Rehab ellátás a felülvizsgálatig nem szünik meg. Ha pl. novemberben kell mennie felülvizsgálatra akkor addig kapja eddigi ellátását.
Marika-55 # 2013.02.16. 09:42

muci58
Ha a férjed 2011 dec.31.-ig rokkant nyugdíjas volt, 2012 jan.-től rehab.ell.-ot, akkor a felülv. -ig kapja az eddigi ellátását.

muci58 # 2013.02.16. 09:22

A férjemnek áprilisban kellene menni felülvizsgálatra, jelenleg rehabillitációs ellátáson van!Ha nen kerül rá a sor addig, utána nem kapja tovább?? Mindenki mást mond, nem tudom hogy van ez most! köszi aki tudja!

megrokkant # 2013.02.16. 09:10

Matolcsitól mit lehet várni? Ujabban átment genetikus szakértőnek. Habár úgy tudom diplomája ezen a szakon nincs. Csak közgazdász? Az egész orvosi társadalom ezen röhögött: A polyások seggén levő pötyel kapcsolatos megnyilatkozásába. Legalább nyilvánosan is beállította az értelmi szintjét. Sok pénze van és nagy esze.....

Tulcsi 19 # 2013.02.16. 08:56

liza 56

szerintem kell menned fel.vizsgára, mert most rehabot kapsz nem?? És az pedig lejár!!!

megrokkant # 2013.02.15. 19:57

liza56. Mivel nem 2011év decenber 31-én töltötted az 57évet, hanem utána ezért kell majd menned a komplex felülvizsgálatukra. Hívni fognak. Akkora csuszások vannak az időpontosoknál is, hogy szeríntem a véglegeseket veszik elő utoljára.

liza56 # 2013.02.15. 19:04

megrokkant!
Nem kellet vissza mennem,3-as csoportos végleges voltam így nem volt időpont,csak akkor még nem voltam 57-t

tyukanyó55 # 2013.02.15. 18:57

Újabb fejlemény nálam:- mivel a II. fokú felülvizsgálatomról okt. vége óta még mindig nem kaptam semmi határozatot, két hete ajánlott levélben fordultam a Ny. folyósítóhoz Bp-re, hogy sürgősen szükségem lenne banki /devizahiteles lakásom ügyében / a határozatom bemutatására.
Ma választ kaptam, hogy legyek türelemmel, hamarosan postázni fogják .
No már ez is valami !!

Viszont a nyugdíjamat megint csökkentették 2250 Ft-tal, pedig januárban már emelt nyugdíjat kaptam !
A fene sem érti ezeket .

Más: - a betöltött 57 éves kor előnyeire senki se vegyen mérget, mert egy közeli ismerős hölgy épp ma volt soroson - és 60 éves lesz a jövő hónapban !!! Azt mondta, a vizsgálat után megmondták neki ott helyben, hogy legyen nyugodt véglegesítették.

Hát itt már a közeli nyugdíjkorhatár előttiek se lehetnek nagyon nyugiban.

klarissa # 2013.02.15. 12:19

Prüsszögi! Ez igaz. A baj csak, hogy mi is nagyokat fogunk szívni, ha nem tudjuk meggyőzni őket. Minden módon meg kellene próbálni: személyesen, tüntetésen, facebookon megosztásokkal, stb.

belerokkant # 2013.02.15. 12:00
Fülcimpa # 2013.02.15. 11:07

Állategészségügyi profilú partnercégünk számára keresünk munkavállalókat
2 fő Raktárosi munkatárs
munkakörben
A munkavégzésre kizárólag megváltozott munkaképességű munkavállalót keresünk heti 20 órás munkavégzésre Budapest XIX.kerületébe.

Feladatok:
• Termékek/állateledelek magyarnyelvű címkézése
• Termékek fizikai érkeztetése max. 10 kg

Elvárások:
• munkaképesség-csökkenés mértékéről szóló szakértői szakvélemény
• délelőtti munkavégzés vállalása (8-12-ig)
• jó látás és állóképesség (állómunka)

Munkavégzés helye:
Budapest XIX. kerület

Jelentkezés módja:
Amennyiben álláshirdetésünk felkeltette érdeklődését, és megfelel az elvárásoknak, úgy küldje el a legfrissebb megváltozott munkaképességéről szóló igazolást, magyar nyelvű önéletrajzával a vincze.marta@competence.hu e-mail címre a tárgyban kérjük feltüntetni „raktáros munkatárs”.

klarissa # 2013.02.15. 10:59

Prüsszögi! Természetesen nemcsak F-t tartom hibásnak!De azt is gondolom, akiket a szocializmus ideje alatt bármilyen sérelem ért, könnyen beugrik a negatív kampánynak. Rajtuk kívül van egy igen jóindulatú, valódi keresztény réteg, akinek az életmódját a valódi hit szabályozza. Ők azért ugranak be, mert el sem tudják képzelni, milyen emberek hogyan manipulálják őket. És sajnos van az agykéreg nélküli réteg, amelyről dr. Ranschburg beszélt-nos, nekik is a kezükbe kéne nyomni a cikket.
A mi problémánk megoldásának egyik legfontosabb része, hogy magunk mellé állítsuk a közvéleményt, és ráébresszük őket, hogy manipulálva vannak.